Назад
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання

Навигация по разделу
как читать книги

Як читати книги, щоб отримати від них максимум користі?

Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому користь цього заняття? Які є види читання?

Комусь може здатися, що розумні люди не задають питання " Як читати книги?"- і в цьому помилка такої людини. Адже книга-це джерело знань тільки за умови її правильного використання. Можна прочитати сотні книг, але бути дурніше того, хто прочитав кілька. Але чи означає Це, що вони марні? Або все-таки варто витрачати час на їх читання? Як це робити правильно, щоб отримати максимум користі з найменшими втратами часу? Потренуємося на читанні цієї статті.

Навіщо потрібно читати книги?

Книги завжди асоціювалися з отриманням знань. Батьки і вчителі в один голос заявляють, що необхідно прочитати якомога більше літератури, щоб стати розумним і успішним. Але чи так це насправді? Чи потрібно читати книги, щоб досягти успіху в житті? Відповідь на це питання не однозначна. Справа в тому, що для досягнення успіху одних знань недостатньо.

Тексти дають лише теорію . Без практики від неї користі мало. Той, хто впевнений, що хороший результат залежить від кількості прочитаних текстів – помиляється. Після отримання будь-якої інформації, дуже важливо її обробити і застосувати на практиці. Тільки в цьому випадку знання принесуть справжню користь. але і без теорії обійтися не можна . Адже за час існування людства накопичилося стільки досвіду, що безглуздо «заново винаходити велосипеди», якщо є можливість прочитати про це.

З розвитком інформаційних технологій роль книг, як джерел знань, помітно похитнулася, адже тепер можна отримати інформацію відвідавши сайт, переглянувши відео, або прослухавши аудіофайл.  Але стверджувати, що книги відходять у минуле неправильно, оскільки має місце якась культура паперового читання, яка міцно вкоренилася в серцях людей. Навряд чи хто-небудь зможе заснути з монітором на обличчі, а ось з книгою будь ласка. З іншого боку, будь-яке джерело інформації можна умовно розглядати в якості «книги», адже принцип засвоєння знань однаковий. Так що, правильніше задати питання не " навіщо читати книги?", а " як саме це робити?»

Пройти тест на характер людини

Які типи читання?

В залежності від швидкості ознайомлення і глибини проникнення в матеріал, виділяють п'ять видів читання:

  • Поглиблене - продумане читання з аналізом та оцінкою матеріалу;
  • Швидке - отримання інформації за короткий час;
  • Вибіркове - вибіркове ознайомлення з окремими фрагментами;
  • Перегляд - поверхневе ознайомлення;
  • Сканування - побіжне гортання.

Перший вид найосновніший. Таке читання приносить максимум знань. Інформація пропускається крізь призму людського досвіду, тим самим актуалізується і проникає глибше в пам'ять .

Швидке читання або швидкочитання трохи поступається поглибленому за якістю сприйняття, але дозволяє вловлювати більше інформації в однакові часові терміни. Це вміння корисно людям, яким необхідно відстежувати великі обсяги інформації.

Вибіркове читання теж виправдано, якщо необхідно вивчити якийсь її фрагмент. Наприклад, прочитати один з розділів підручника перед іспитом. Немає сенсу перечитувати всю книгу, забиваючи голову непотрібною інформацією.

Якщо людина не до кінця розуміє суть тексту, йому складно з'ясувати, чи варто його читати. З цією метою досить побіжно переглянути. Безумовно, інформації такий вид читання принесе мінімум, зате заощадить час і зусилля.

Сканування , незважаючи на оригінальну назву, має на увазі всього лише пошук необхідної інформації. Наприклад, прізвища історичного діяча, дати певної події, або розшифровки якого-небудь наукового терміна.

Однозначно сказати, який вид читання найкорисніший неможливо, оскільки в конкретній ситуації застосувати можна кожен з них. Але, найчастіше, коли запитують, як читати книги, мають на увазі поглиблене і вдумливе читання. Тому, поговоримо саме про нього.

Як правильно читати книги?

Щоб отримати максимум користі, слід застосовувати такі прості правила читання:

  • Вибирати цікаву книгу;
  • Практикуйте активне сприйняття;
  • Помірно споживати інформацію;
  • Зосередитися на читанні;
  • Застосовувати отримані знання на практиці.

Ці правила взаємопов'язані, бажано застосовувати їх все.

1. Вибрати цікаву книгу.

Від того, наскільки текст буде цікавим і корисним, залежить легкість його прочитання. При виборі слід враховувати найрізноманітніші фактори. Естетичну привабливість, розмір шрифту, простоту і доступність викладу, кількість пояснювальних ілюстрацій, компетентність автора, рекомендації інших читачів і т.д. якщо не помилитися, то читання книги принесе справжнє задоволення.

2. Практикуйте активне сприйняття.

Це правило означає активність в отриманні інформації. Не потрібно бути пасивним учасником подій, описаних на сторінках. Слід пропускати інформацію крізь себе. Бажано робити нотатки. Щоб не псувати книгу, можна завести блокнот, в який записувати ключові думки, а також свою інтерпретацію прочитаного.

3. Помірно споживати інформацію.

Як і у випадку занять спортом, надмірність у читанні може закінчитися сумно. Очевидно, що фізичне перенапруження виснажує м'язи. Це знають багато. А ось те, що велика кількість інформації аналогічним чином впливає на мозок, розуміють не всі. Це даремно, адже процес отримання знань не сильно відрізняється від фізичного розвитку. Так що, бажаючи» прокачати мізки", варто подумати про їхній відпочинок.

4. Концентруватися на читанні.

Чим важливіше інформація, яку необхідно отримати в процесі читання, тим більше уваги слід їй приділити. Відволікаючі фактори, включаючи телевізор, сусідську вечірку, або спілкування по телефону, не найкращі союзники на шляху до самоосвіти. Бажано вибрати хоча б одну годину в день для того, щоб повністю зануритися в читання.

5. Застосовувати отримані знання на практиці.

Теорія без практики мертва. У справедливості цієї фрази сумніватися не доводиться. Так що, якщо виникла жага знань, то краще доповнити її прагненням до реалізації цих знань. Тоді і в пам'яті все краще «вляжеться», і толку від читання буде більше.

Книги – це вірні друзі людини, його помічники на шляху до отримання знань. Але повною мірою отримують користь тільки ті, хто зрозумів, як читати книги. Способи різні і кожен з них застосуємо в конкретній ситуації. Найплідніший-поглиблене читання, яке дозволяє краще засвоїти інформацію, довше її пам'ятати і правильно застосовувати.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео