Назад
Криза у відносинах: що це таке, причини і що робити??

Навигация по разделу
кризис в отношениях

Що таке криза у відносинах і що з нею робити?

Що таке криза відносин та її основні симптоми? 6 причин за якими він може відбуватися. Які є небезпечні періоди в кризах відносин?

Рано чи пізно в житті кожної пари як ніби настає Армагеддон: почуття зникають, а нерозуміння і постійні сварки підштовхують щось змінити. Що відбувається? Чому несподівано настає криза у відносинах? Як його передбачити, уникнувши розриву? Стати Василиною Премудрою, дізнавшись все про переломних моментах і «чорних» перехрестях, можна, якщо прочитати статтю.

Що таке криза у відносинах?

Криза у стосунках — це період, коли існуючі стосунки вже не влаштовуються так, як вони є зараз. З настанням кризи партнери вже не можуть жити як раніше і потребують зміни звичних схем і сформованих підвалин.

Основні симптоми:

  • Звички коханої людини, які раніше залишалися непоміченими, різко починають дратувати
  • З'являється відчуття, нібито спала "рожева пелена", що приховує до цього моменту справжній вигляд людини
  • Згасає сексуальний потяг до партеру і бажання проводити з ним час
  • Пропадає інтерес до життя коханої людини, до його професійним або особистісним успіхам

Чому настає криза у відносинах?

Відносини двох людей, починаючи з моменту свого виникнення, знаходяться в постійному розвитку. Вони нагадують живий організм, який змінюється від втручання ззовні і піддається відновленню. Але якщо в красивих казках принц і принцеса, проживши душа в душу довге і щасливе життя, сподіваються померти в один день, то в реальному житті все відбувається по-іншому.

Виявляється, що всі закохані в різному ступені переживають кризи відносин, які, знаменують те, що їх зв'язку пора переходити на новий рівень. Але які причини появи криз? Психологи і сімейні консультанти виділяють 6 типових ситуацій, які призводять до зіткнення. Вони, проявляючись на різних етапах, не залежачи ні від кількості прожитих спільно років, ні від віку партнерів.

Пройти тест на сумісність

1. Незаселений острів.

Найбільш уразливими виявляються пари, які розчинилися один в одному, граючи одночасно ролі коханців, друзів, дитини, батька. Створивши власний безлюдний острів кохання для двох, вони не готові до змін. Поява третього (новонародженого», кардинальні зміни на роботі або інші події, що піддають небезпеці їх "відлюдництво", можуть спровокувати конфлікт . Але найчастіше криза сімейних відносин настає через чиюсь втому перебувати «на острові».

2. Ми-різні.

Багато хто відмовляється приймати той факт, що кожна людина &8212; індивідуальність і партнер не може виявитися нашою точною копією. У всіх різні біоритми, бажання , звички та погляди на життя. Крім того, між сприйняттям дійсності чоловіки і жінки теж існують відмінності.

Те, що для нього вважається нормою, вона сприймає в багнети.  "Після сексу він відразу лягає спати, а я хочу поговорити про щось!", "Вона не коли не похвалить мене за старання!", «Те, як він звик харчуватися-це нестерпно!"...Подібні закиди, викликані розчаруванням в коханому, призводять до конфлікту і розставання.

3. Гроші вирішують все?

Відсутність грошей для сучасної пари є серйозною причиною сварки , адже це обмежує можливості.  Але, чому на початковому етапі " з милим і рай в курені», а тепер нестача коштів – питання №1 на порядку денному? Психологи стверджують, що це всього лише привід, за яким ховається бажання більше отримувати тепла або уваги. Адже насправді гармонійні відносини готові до зустрічі з реальними фінансовими труднощами, а також до пошуку виходу з важкої ситуації. Якщо ні, то проблема, ймовірно, не в грошових знаках.

4. Відсутність спілкування.

Щоб пізнати один одного, зрозуміти себе, зберегти інтерес до партнера бажано більше спілкуватися. Думка про те, що всі слова давно сказані, теми обговорені, а відповіді наперед відомі, призводить до того, що кожен проживає своє життя поруч з коханим, а не разом з ним.

5. Нескінченні плани.

Деякі пари починають спільне життя з ретельного планування майбутнього. Почуттів і емоцій вистачає на те, щоб радісно визначити, до чого прагнути. Але як тільки п'янка закоханість згасає, чітко намічені орієнтири починають пригнічувати, а шлях до них здаватися безглуздим. Прив'язавши себе до цілей обзавестися житлом, народити дитину, купити машину, ми втрачаємо інтерес до сьогоднішнього дня. Кожен починає будувати плани всередині себе, розуміючи, що зможе краще реалізуватися самостійно.

6. За течією.

Сила любові буває занадто перебільшена, адже для ідеальних відносин тільки її однієї недостатньо. Починаючи спільний шлях, обидва впевнені, що все повинно вийдуть само собою. Але насправді все відбувається в точності до навпаки-якщо не прикладати зусиль до створення міцної сім'ї, пливучи за течією, не відомо, де можеш опинитися завтра.

Результати праці для досягнення гармонії у всіх сферах життя закоханих видно не відразу, а працювати доводиться безперервно. Небажання чекати і прагнення мати все викликають чергову кризу відносин.

Незалежно від причин виникнення переломних етапів в житті сім'ї, кожна криза закінчується або розривом відносин або переходом на новий рівень.

Пройти тест Фрейда

Кризові періоди розвитку відносин.

Психологи стверджують, що стосунки чоловіка і жінки проходять певні етапи розвитку. Вони характеризуються періодичними відливами і припливами, коли роздратування і низка взаємних докорів змінюється різко нахлинула пристрастю.

1. Глибока закоханість.

Ця стадія характеризується різким емоційним підйомом обох сторін і виникненням непереборного тяжіння. Саме на цьому етапі партнери здійснюють непередбачувані вчинки, цікавлячись тільки своєю половиною. Як правило, дійсність спотворюється, і недоліки один одного йдуть на другий план.

2. Отверезіння.

Поступово почуття остигають, приземляючи коханих до реальності. Рівень гормонів знижується, загальний стан приходить в норму. Образ обранця здається вже не таким ідеальним, а бажання бути безперестанку разом змінюється на прагнення відстояти межі своєї території, думка, звички.

Якщо обидва партери виявляться сильними особистостями - зіткнення не уникнути. На думку психологів це нормальна реакція на сплеск закоханості, порівняти яку можна з похмільним синдромом, що нахлинув після галасливих веселощів. Але варто партеру з'явитися поруч, як почуття повертаються з колишньою палкістю.

3. Відкидання, або дослідження.

Третя ступінь відносин несе в собі першу серйозну небезпеку розставання. емоції остигають, рожевої пелени і колишньої романтики більше немає, а недоліки видно ще виразніше. Усвідомлення, що партнер не збігся з очікуваним ідеалом, призводить до постійних роздратувань, сварок і пропозицією «зробити перерву у відносинах».

Одного появи партеру вже недостатньо, щоб подолати психологічний дискомфорт. Для примирення необхідний поштовх: букет квітів, незвичайний подарунок або інші знаки уваги. Досить дослідивши один одного, кожен приймає доленосне рішення – відкинути або прийняти.

4. Зближення.

Минувши небезпечну стадію, відносини виходять на новий рівень і починають свій розвиток в іншому напрямку. Звичка, особливості характеру і недоліки іншого більше не дратують, а основною метою стає не бажання переробити партнера, а пошук компромісів.

Є й інша сторона медалі – сварки, сварки стають гострішими, в яких кожен намагається навести приклади «злодіянь» з минулого. Як тільки хтось один йде, починається каяття, рівновага поступово відновлюється. У цей період пара набуває головне-терпіння, а воно є першою ознакою зародження справжнього кохання .

5. Співпраця.

Період знаменується набуттям рівноваги. Що це означає? Вивчивши і прийнявши партнера таким, яким він є, закохані починають більше розуміти один одного. Виникають теплі дружні стосунки, які сприяють зміцненню любові. Кожен прагне проявити турботу про другу половину, цікавиться її професійними досягненнями, станом здоров'я.

Криза відносин на цьому етапі може спровокувати конфлікт, що виник, як то кажуть, «на рівному місці». Кожен упевнений у своїй значущості і не збирається йти на поступки. Небезпека полягає в тому, що тепер всі хворі і слабкі місця відомі. Натиснути на них комусь в пориві гніву не складе труднощів, а ображена сторона, сприйнявши це як удар нижче пояса, може не пробачити.

Стадія співпраці – це період зрілості, але від розставань, що трапляються на ній досить часто, ніхто не застрахований.

6. Взаємоповага.

Пройшовши всі перераховані вище ступені, пара готова відправитися в сімейне життя або розірвати відносини. Ці два кардинальних напрямки виникають через те, що настав час змінювати свої ролі, перейшовши в статус чоловіка і дружини, а згодом і батьків.

Якщо обидва до цього готові, то криза мине непомітно, так як партнери навчилися поважати один одного і цінувати за внутрішні якості, а не за конкретні дії. Союз стає схожим на сильну і дружню команду, готову подолати разом будь-які труднощі.

Рівень довіри, розуміння, взаємоповага можуть стати надійним фундаментом для створення сім'ї та повернення емоцій першого етапу.

Криза у відносинах – це лише переломний момент, з яким стикається більшість пар і який можна, якщо в обох сторін є до цього прагнення, подолати. Тут названі основні причини криз і головні етапи відносин між чоловіком і жінкою, знаючи про які обійти розставлені пастки буде набагато легше.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео