Назад
Управління емоціями: 7 перевірених технік

Навигация по разделу
управление эмоциями

Як керувати емоціями? 7 технік

Що таке контроль емоцій і чим ця навичка корисна? 7 простих технік управління емоціями, які допоможуть досягти внутрішнього балансу.

Хоча почуття є частиною нашого життя, потрібно знати, як ними керувати. Управління емоціями-це вміння стійко переносити стрес, спокійно виходити з конфліктної ситуації, не давати зовнішнім ситуаціям впливати на внутрішню гармонію. Нейропсихологи стверджують, що в середньому у людини щодня народжується близько 6000 думок. З них 95% такі ж, як і в попередній день.

Навчитися мислити інакше, змінити ставлення до певних людей, ідей, ситуацій нелегко. Але важливо знати, як керувати емоціями, щоб вони не керували вами. Крім того, контроль над внутрішнім станом сприяє запобіганню розвитку депресії , прикордонного розладу особистості .

Існує багато методів контролю емоцій , але на кожну людину вони діють індивідуально. Так, один може легко зануритися в дхарану, опанувавши «нерухомою концентрацією розуму», а іншому більше підходить активне тренування, щоб скинути стрес. Якщо не спрацювала одна методика, потрібно впевнено перейти до наступної. Можна використовувати відразу кілька технік-когнітивні, фізіологічні, поведінкові, емоційні.

Ось 7 простих методів контролю над емоціями, які під силу кожному. Можна спробувати їх все і дотримуватися тих, які працюють найкраще.

1. Прийняти або бігти.

Важко контролювати все, що відбувається в житті, але є ситуації, якими насправді можна керувати. Наприклад, вихід з дому вчасно. Чи не доведеться злитися на запізнюється транспорт, пробки або боятися невдоволення начальства. Тому простіше раніше вставати, щоб не поспішати.

Сімейні обіди також можуть викликати занепокоєння та стрес. Уникати їх не варто, але можна запланувати на цей же день щось важливе для себе, щоб мати можливість піти раніше, не відчуваючи почуття провини. слід уникати неприємних відчуттів заради свого емоційного здоров'я .

Але є події або ситуації, від яких не варто відмовлятися. Наприклад, спроба уникнути публічних виступів на роботі тільки посилить негативні емоції через почуття нереалізованості або упущених можливостей. Іноді доводиться стикатися зі своїми страхами, щоб подолати їх.

Корисно вміти визначати, які ситуації принесуть більше користі, якщо брати в них активну участь, а яких можна просто уникнути.

Пройти тест на тип особистості

2. Звернути фокус уваги всередину.

«колега отримує більше контрактів», «другові вдалося схуднути, а мені ні», «літаки падають», «у газетах тільки погані новини, обов'язково трапиться щось страшне». Всі ці думки стресові. Вони живлять занепокоєння, знижують самооцінку , змушують втрачати контроль над власним життям.

Потрібно навчитися не фокусуватися на інформаційному шумі, а направляти увагу всередину. Наприклад, можна запитати себе " як ця ситуація впливає на мене?». Успіх або поразка колеги, красива фігура подруги або літак, що розбився за кілька тисяч кілометрів – це ситуації, які знаходяться в чужому емоційному полі.

3. Заглянути в найближче майбутнє.

Ідея зосередити увагу на тому, що відбувається тут і зараз , в сьогоденні, дуже популярна сьогодні. Але є інша пропозиція-подумати про своє найближче майбутнє, завтрашній день або прийдешній тиждень.

Іноді наше сьогодення сповнене страху, стресу, розчарування. Замість цього можна помріяти про те, чого хочеться від свого найближчого майбутнього. Зосередившись на легких, позитивних і досяжних цілях, легше знайти більше мотивації в сьогоденні.

4. Зануритися в турботи.

Думки приходять самі по собі, а не коли людині хочеться. Так само зі страхами. Вони виникають раптово, погіршуючи душевний стан, позбавляючи оптимізму і мотивації. Не потрібно дозволяти їм це.

Всякий раз, коли в голові виникає занепокоєння, можна умовно відсунути його в сторону. Залишити на потім, виділивши час протягом дня, коли, заспокоївшись і розслабившись, можна буде подумати про проблему. Щоб цей процес був продуктивним, необхідно взяти аркуш паперу і скласти список проблем, а потім поруч варіанти вирішення. Щоб зняти напругу, можна писати навіть найдурніші ідеї. наприклад, проблема-не сходиться підсумок у звіті .

  • Рішення 1 : спробувати довести, що Піфагор зробив помилку в таблиці множення, тоді звіт зійдеться. Обговорення: доведеться розбиратися в навчаннях древніх математиків, а на це немає часу, може Іншим разом. Відкинуто!
  • Рішення 2: звільнитися з посади головного бухгалтера і влаштуватися працювати двірником. Обговорення: цей варіант вже простіший, але алергія на пилок ускладнить роботу влітку. Відкинуто!
  • Рішення 3 : спробувати скласти звіт заново, попросити колегу допомогти переглянути його разом, перерахувати показники вручну. Обговорення: необхідно поцікавитися, хто з відділу вільний, щоб переглянути звіт, замовити піцу, щоб робота йшла веселіше. Прийнято!

5. Уявити найгірший сценарій.

Іноді люди одержимі страхами, не в змозі знайти вихід. Думки про звільнення, про те, що партнер більше не любить, про брак грошей, щоб розплатитися з боргами. Вони розкручують спіраль страхів і паралізують.

Замість того, щоб підживлювати ці думки, краще спробувати запитати себе, що станеться, якщо трапиться найстрашніше, і спробувати знайти в цьому плюс або найбільш оптимальний вихід з положення.

  • Якщо мене звільнять, я нарешті зможу реалізувати свій проект.
  • Якщо Мій хлопець не звертає на мене уваги, я запитаю його, що не так. І якщо він більше не любить мене, доведеться прийняти це, впоратися з болем і рухатися далі.
  • Якщо я не можу сплатити борг, мені доведеться продати машину або попросити сім'ю про допомогу.

6. Медитувати.

Як навчитися керувати своїми емоціями? Можна освоїти один з найдавніших методів – медитацію. Щоб навчитися медитувати , необхідно часто практикуватися. Результати не з'являться в перший тиждень або навіть протягом першого місяця. Ключ до спокою, розслаблення та гармонії-терпіння та послідовність.

Медитація допомагає боротися з нав'язливими думками, зменшує стрес, покращує увагу, знижує почуття тривоги , дозволяє приглушити зовнішній шум і зосередитися на собі.

7. Творити.

Необхідно зрозуміти, як саме допомагає творчість . Це або спосіб відволіктися від нав'язливих думок, або техніка вихлюпування емоцій. Щоб відволіктися від стресової ситуації, можна прикрашати Картини за номерами, мандали , чим дрібніше будуть деталі, тим більше уважності буде потрібно, і тим легше буде піти з головою в творчість. Ще один варіант-складання пазлів, складання моделей з конструктора.

Якщо мета виплеснути емоції, підійде імпровізаційне малювання. Потрібно подумати, з яким кольором асоціюється внутрішнє відчуття і замалювати цим відтінком весь лист. При цьому потрібно зосередитися на тому, як негатив виходить з вас на папір.

Є й інші способи збалансувати емоції - біг, заняття спортом, чаювання з друзями, читання книг, перегляд фільмів.

Як навчитися керувати емоціями? Найкращі способи приборкати негатив не завжди виходять з книг. Іноді їх можна знайти самостійно. Потрібно просто займатися тим, що подобається, що відволікає, дарує позитив .

Управління емоціями полягає не тільки в зовнішньому прояві спокою, а у внутрішній гармонії. Негативні фактори завжди присутні в житті, їх не завжди вдається уникнути, але можна навчитися реагувати на них спокійно і врівноважено.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео