Назад
Мандала: що це таке і як розфарбовувати мандали??

Навигация по разделу
мандала

Що таке мандала і для чого вона потрібна?

Що таке мандала? Які обов'язкові складові мандали і як їх тлумачити? Діагностика і занурення в себе під час малювання.

Під час бесіди по телефону, на лекції або на зборах багато хто з нас в задумі виводять кола на листку паперу. Виявляється, такі малюнки мають прихований сенс. Це мандали-стародавні сакральні символи, які допомагають навчитися медитувати, практикувати усвідомленість або розгадати сигнали Всесвіту.

Виявляється, зосереджене занурення в себе нічим не відрізняється від боулінгу: чим більше практикуєшся, тим краще виходить. Помічник в цьому-зображення Мандали і кольорові олівці. Розповідаємо, що таке мандала і як вона повертає в щасливе дитинство.

Що таке мандала?

Мандала-це укладений в коло сакральний символ гармонії, єдності, цілісності Всесвіту, світу і людини в цьому світі. У перекладі з санскриту « мандала " позначає « коло » або «сфера». Але це не простий малюнок, а містична діаграма, яка містить Геометричні фігури і образи божеств, зображених на мові символів. Її можна читати, вивчати, розглядати, повторювати і запам'ятовувати для наступного відтворення.

Мандала зображується у вигляді зовнішнього кола, в який вписаний квадрат, що включає в себе внутрішні кола. у внутрішній окружності поміщається Сакральне зображення . Малюнок має на увазі чітку симетрію з вираженим центром, уособлює рух від периферії до центру, щоб відрізнити справжнє від видимого.

Мандали любить малювати сама природа. Це розпустилися квіти ромашок або соняшників, раковини, сніжинки, річні кільця дерев, павутина або кола від крапель на воді.

Пройти тест на тип особистості

Які мандали?

Зображення бувають плоскими (двовимірними) і об'ємними (тривимірними). Плоскі малюють на папері або полотні, вишивають, створюють з піску, ниток, мармурової крихти, квітів або дорогоцінних каменів. Об'ємні вирізують з масла або з цільного шматка дерева.

Сьогодні мандали використовують для релігійних чи психологічних цілей:

 • Ритуальна - це інструмент медитації , який називають «застиглими молитвами». Вони таять в собі глибокий філософський сенс, доступний тільки обраним.
 • Особиста - зображується в процесі арт-терапії, психотерапії або рукоділля. Цікава людям різних світоглядів, релігій, професій.

Особисті мандали створюються з певною метою:

 • Виконання бажань . Під час творчості людина просить у вищих сил виконання задуманого. Зазвичай просять любові , грошей, здоров'я, енергії. Готові мандали використовують як обереги.
 • Терапевтичні мандали . Це готові зображення для споглядання або мандали-розмальовки для зняття стресу. Кольори для них вибирають не просто так – кожен відтінок має своє призначення.

Історія зображення «мандала».

Коло здавна ототожнювався з божеством. Йому поклонялися, вишивали на одязі і малювали з особливими ритуалами. Багато релігійні дійства починалися з освітлення кола, стародавні святилища вписувалися в коло. Круглу форму мають шаманські Бубни і ритуальні Китайські дзеркала з бронзи. Кожна стародавня культура використовувала зображення кола, але робила це для різних завдань.

Історичні та культурні витоки мандали вчені трактують по-різному . Найдавніші зображення в печерах або на каменях символізували поклоніння Сонцю і місяцю. Якщо не вдаватися в довгі пояснення, то мандала для древніх людей символізувала картину світу.

Вважається, що плетені з ниток мандали родом з Мексики . Великі і складні зображення вчилися плести роками. Причому роботу руками можна було здолати швидко, але духовного просвітлення під час ритуалу досягали лише обрані. У корінних жителів Північної Америки індіанців Навахо є древній обряд очищення за допомогою піщаних мандал. Під час ритуалу з піснями і танцями духи призиваються в центр кола і виліковують душевні або фізичні хвороби людини.

У ведійських ритуалах мандали символізували ув'язнені в колі чотири сторони світу. Пізніше частина індуїстської культури мандала перейшла в буддизм і стала одним з основних сакральних символів буддійської міфології . Складні і мальовничі зображення ченці створюють місяцями і тим самим передають всі тонкощі буддійського уявлення про світ.

Стародавнє центричне зображення Ярили-Сонця як символу перемоги світла над темрявою – одна з найвідоміших слов'янських мандал. У дохристиянській культурі зображення наносили на тканини, метал, камінь. Мандали-обереги "Боже Око" плели їх гілочок дерев і вивішували біля входу в будинок для того, щоб не пустити в житло негативну енергію.

Мандали в психотерапії.

У психотерапію поняття мандали ввів основоположник аналітичної психології Карл Густав Юнг (1875-1961). Юнг зауважив, що в складні періоди життя людини він несвідомо починає малювати кола або бачить їх зображення уві сні у вигляді лабіринтів або спіралей. На його думку, ці зображення допомагають врівноважити духовний і матеріальний світи людини. Центр мандали-це центр особистості або джерело психічної енергії, в якому сходяться психологічні протилежності.

Сьогодні буддійський сакральний символ використовують в техніках особистісного розвитку . Практика споглядання або створення мандали – найпростіша вправа для того, щоб почати подорож у свій внутрішній світ.

Діагностичні.

Діагностичні мандали терапевти використовують для знайомства з новим клієнтом або в роботі з дітьми. Коли людина вперше потрапляє в кабінет психотерапевта йому складно відразу розповісти про сокровенне або точно сформулювати запит. Розфарбовування мандали кольоровими олівцями більше схоже на гру. Клієнт розслабляється і малює, а терапевт потім розшифровує малюнок.

В інтерпретації враховуються використані кольори і їх розташування відносно один одного, відтінок рамки, вихід за межі зображення, центр малюнка і навіть вираз обличчя клієнта під час роботи. Провести своєрідний сеанс психотерапії можна самому собі. Для цього знадобляться:

 • М'які кольорові олівці, крейда, фарби або фломастери.
 • Кулькова ручка і чистий аркуш паперу.
 • Готова мандала для розфарбовування
 • Час і настрій.

Як почати працювати:

 1. Сядьте зручніше, розслабтеся , зробіть кілька глибоких вдихів.
 2. Працюйте як Вам зручно – в тиші або включіть тиху музику.
 3. Під час роботи постарайтеся сконцентруватися тільки на малюнку.
 4. Обов'язково відзначайте свої думки, емоції , настрій . Записуйте все на чистому листку.

Коли закінчите роботу, поміркуйте над своїми думками і образами, які спливли в свідомості . Спробуйте інтерпретувати свій малюнок. Варіантів розшифровки є чимало. Ось деякі з них:

 • Центр малюнка - це глибоке несвідоме. Його колір, межі, розмір відображають ваше внутрішнє «Я» в цей момент. Два центри говорять про внутрішній конфлікт. Якщо центр взагалі відсутній-ваше " я " в стадії трансформації або переосмислення.
 • Межі - це ваше вміння зберегти дистанцію в соціумі. Занадто щільні або темні говорять про настороженому ставленні до оточуючих, потреби в самозахисті. Ледве помітні кордону частіше бувають у екстравертів , які черпають енергію від постійного спілкування.
 • Симетрія малюнка - це жіноче і чоловіче початок. Сильна асиметрія говорить про переживання, невиражених емоціях, внутрішньому дисбалансі.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Мандала в психотерапії – це своєрідне дзеркало, яке відображає внутрішній стан його творця. Кожна робота унікальна і неповторна, тому для глибокого аналізу малюнка краще звернутися до досвідченого психотерапевта.

Терапевтичні.

В арт-терапії використовують готові мандали для розфарбовування – цілі альбоми та книги для дорослих і дітей або готові шаблони з інтернету. Це гарна вправа допомагає заспокоїтися, прислухатися до себе, переосмислити те, що відбувається. Що відбувається під час роботи:

 • Дрібні штрихові рухи кисті знижують емоційну напругу.
 • Улюблені поєднання кольорів викликають позитивні емоції і спогади.
 • Симетричний малюнок з чітким центром дає відчуття балансу, гармонії.
 • Повернення в дитинство, коли все було простіше і зрозуміліше, допомагає очистити емоційний фон, забутися на кілька годин.
 • Під час роботи мозок занурюється в медитативний стан і сам знаходить рішення хвилюючих питань.

При бажанні арт-терапію можна поєднати з ароматерапією. Натуральні ефірні олії ялівцю, м'яти, лаванди, герані ідеально підійдуть для боротьби зі стресом.

Висновки:

 • Мандала-це карта нашого внутрішнього світу.
 • Зображення кіл скрізь – це Земля і сонце, сніжинки, квіти і райдужка ока.
 • Мандали в психотерапії-інструмент самопізнання , за допомогою якого можна виявити проблеми психіки і просто розслабитися.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Що робити, якщо здається, що життя безглузде і не вдається? Чи потрібно ...
Комунікабельна людина: хто це такий і як ним стати??
Комунікабельна людина: хто це такий і як ним стати??
Хто такий комунікабельний людина і які його основні риси? Чим він відріз ...
Як познайомитися з дівчиною на вулиці і про що розмовляти??
Як познайомитися з дівчиною на вулиці і про що розмовляти??
Як познайомитися з дівчиною на вулиці, переступити через страх, обійти н ...
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною і зацікавити її? Чи є спеціальні прийоми в з ...
Як домогтися дівчину і що для цього робити??
Як домогтися дівчину і що для цього робити??
Як домогтися дівчину і не опускати руки в разі першої невдачі? Чи варто ...
Наскільки далеко зайшов коучинг: чому його можна зустріти в будь-якій сфері
Наскільки далеко зайшов коучинг: чому його можна зустріти в будь-якій сфері
Коучинг – досить молодий напрямок роботи з людьми, і все ж його можна зу ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Новое youtube видео