Назад
Я не такий як всі і що з усім цим робити??

Навигация по разделу
я не такой как все

Що робити, якщо ти не такий як усі?

Що робити, якщо я не такий як усі? Чому важко впоратися зі страхами? Як не відчувати себе "білою вороною"?

Я не такий, як усі, або що таке синдром унікальності? Як зняти внутрішнє напруження, яке накопичувалося всі ці роки і перестати думати про погане? Що таке комплекс неповноцінності і чому так важко прийняти себе? Відстоюємо свої інтереси, незважаючи на громадську думку. Якщо ви відчуваєте себе, як не в своїй тарілці — ця стаття створена спеціально для вас. Добиваємося почуття гармонії зі своїм оточенням і перестаємо думати про негатив — все це вам допоможуть вирішити ефективні поради.

Бути як усі чи ні?

" що ж зі мною не так? Я не такий як всі, мені важко знаходити спільну мову в суспільстві, іноді мене ігнорують і, немов, не помічають», — подібні думки виникають у багатьох. Феномен "білої ворони" відноситься до всіх, хто хоч трохи відрізняється від більшості своїх однолітків. Кожна особистість знаходиться в соціальній групі, де працюють певні правила і шаблони.

Кожна людина наділена особливими якостями, які можуть не спостерігатися у більшості. Якщо учень перейшов з однієї школи в другу — він автоматично стає якимось «іншим». На ньому сконцентровано всю увагу і оцінка оточуючих будує його імідж в групі однокласників.

Бути як всі — вирости в очах оточуючих так, як це прийнято в більшості випадків. Часто людині набагато комфортніше і вигідніше відповідати усталеним канонам. Але під тиском компанії людина здатна відчувати дискомфорт. Це виражається у відсутності свободи, коли він втиснутий в конкретний»стандарт".

Частіше проблема спотворення особистості відбувається в дитячому та підлітковому віці. Саме тоді багато ранимо сприймають критику ровесників. Така образа може плавно перетікати в доросле життя і відбиватися на комплексі неповноцінності. Неприйняття себе присутнє і в дорослих людях, які не поділяють інтересів і цінностей своїх колег, знайомих. Пошук союзників-основне завдання, яке шукає людина для підтримки свого права на самовираження.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як провести аналіз своєї особистості?

Якщо думка «я не такий як всі» постійно лізе в голову, важливо провести невелике дослідження. Аналіз особистості проводиться в кілька етапів:

  • Важливо розглянути, скільки людей уникає контакту з тобою. Якщо це люди, які не пов'язані компанією, тоді важливо розібратися детальніше. Якщо ж це компанія-тут часто правлять одні правила, які діють на всіх учасників.
  • Необхідно розписати по пунктах в списку загальні і різні сторони тебе і конкретної людини.
  • Хто нейтрально ставиться, чим вони з тобою схожі? Чи є ті, хто повністю протилежний, але не відмовляє в спілкуванні і приймає тебе таким, яким ти є?

Даний експеримент дозволяє більш чітко роз'яснити ситуацію. Статистика показує, що всього лише близько 10-20% людей із загального числа є «розпалювачами негативу». Більшій кількості, навпаки, все-одно на відмінні риси людини і важливо, щоб він ставиться до них добре. Так виходить, вся "сіль" проблеми полягає від сили в декількох людях? Так і є! Найчастіше через меншої кількості трапляються труднощі, які і призводять особистість в замішання.

Що ж мені робити, якщо я не такий як всі по відношенню до тієї групи людей? Просто знайти своє місце в суспільстві! Все вірно-знайти своє місце серед тих, хто тобі симпатичний і також ти їм. Стати нейтральним або дуже навіть привабливим для когось можна за інтересами, цінностями. У кожного є свої достоїнства, навіть якщо він / вона здається для себе сірою тінню.

Дуже важливо, якомога більше проявляти себе в суспільному житті. Не знаєш, про що запитати колегу? Чому б не дізнатися про новини, про події, поцікавитися ідеями. Не варто соромитися — від цього ситуація тільки погіршитися. Коли людина не будує з себе поодинці і стає видною фігурою — він перестає бути прозорим.

Не потрібно бути як усі! Навіщо втрачати свої неповторні риси і жертвувати індивідуальністю? Деякі люди просто не гідні того рівня, який ти досяг. Це ж не означає, що успішний бізнесмен повинен комплексувати з приводу того, що його підлеглі не приймають його в курилці?

Впевненість у собі і відсутність сорому — ось ключ до успіху в будь-якій компанії. Замкнутість тільки дає привід оточуючим пройти повз і навіть не обтяжуватися запитати про щось. Цікавий же людина, навіть якщо він без настрою, спокійний, все одно залишиться в центрі уваги.

Пройти тест на впевненість у собі

Мислення і його відбиток на психології особистості.

Я не такий як всі-це значить, що я мислю зовсім по-іншому від інших? Системне мислення і пов'язує одну людину з іншою, утворюючи єдину групу. Критичне мислення, навпаки, дозволяє виявити правду і слідувати за власними судженнями. Що це означає? Спостерігати за оточуючими і не повторювати їх помилок, відчути стан іншої особистості і поставити себе на її місце. Такий підхід дозволяє виявити правду і мати більш широкий погляд на світ.

Чому людям подобається бути як усі? Це не зобов'язує думати своєю головою і робити крок вправо-вліво від звичних шаблонів. Щоб прийняти рішення варто зважити всі» ЗА " і "проти", а не спиратися на думку більшості. Це те саме, що купувати новомодний телефон, якщо у всіх його вже є. "Що я гірше за інших? Я не хочу відставати від інших!",- так думає той, хто робить безрозсудні вчинки. Чому в школі не розвивається критичне мислення у дитини? Банальна "зубріння" матеріалу і відсутність власної думки на різні теми. Яскравим прикладом є ситуація одного п'ятикласника зі звичайної провінційної школи:

Було задано написати твір на тему «Чому мені сподобався розповідь такого-то автора». Ваня ще з перших років життя виявляв інтерес до міркувань, ставив незвичайні питання і дивився на світ трохи під іншим кутом. Він прийшов додому і написав в тетраді заголовок «Чому мені не сподобалося читати розповідь ...». Він чітко аргументував свої думки і повністю розкрив тему.

На наступний день кожен з учнів повинен був прочитати свою розповідь на весь клас. Після Христини, якій поставили "відмінно" вийшов Ваня. Як тільки він прочитав заголовок клас миттєво почав сміятися. Учитель заспокоїла дітей і на її обличчі виявлялася явне нерозуміння. На половині розповіді вчитель не витримала і перервала Ваню, вказавши пальцем на свою парту. У журналі і щоденнику стояло «незадовільно», а весь клас раз у раз перешіптуючись дивився в його бік. На перерві його дражнили, але пара друзів підійшли і підтримали свого «героя дня».

Не слід думати «я не такий як всі і мені не варто перестрибувати вище себе». Важливо залишатися впевненим у своїх судженнях, якщо ти дійсно їх аргументуєш. Критика більшості ще не означає повний провал - це може бути особистою перемогою, де ти зруйнуєш усталені стереотипи . Сподіваємося, що інформація стала для вас корисною і подарувала віру в особистий потенціал . Сподобалася стаття? Поділіться нею з тими, кому зараз потрібна підтримка.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео