Назад
Розстановки за Хеллінгером і що таке сімейні системні розстановки??

Навигация по разделу
расстановки по Хеллингеру

Що таке розташування Хеллінгера і як працює метод?

Що таке розстановки за Хеллінгером? Працюючі закони сімейних розстановок. Позитивні і негативні сторони методу.

Розстановки за Хеллінгером – метод сімейної терапії, відомий своєю неоднозначністю. З одного боку-він допомагає дізнатися закони, що діють всередині людських взаємин. З іншого-використовує двозначні, спірні терапевтичні прийоми. Але системна терапія тільки входить в наше життя. Для тих, хто хоче скласти про метод свою думку, розповідаємо про базові сімейні закони, принципи і різних поглядах на розстановочні техніки.

Що таке розстановки за Хеллінгером?

Розстановки по Хеллінгеру – це орієнтований на вирішення сімейних проблем метод короткострокової терапії, що дозволяє не просто вирішити проблемну ситуацію, але виявити і прибрати її першопричину. Це багатошарова система, що поєднує досвід, техніки і прийоми психодрами, гіпнотерапії, гештальттерапії , поведінкової, системної терапії. Автентичний авторський підхід засновника-німецького філософа і теолога Берта Хеллінгера доповнюється новими знахідками психотерапевтів і адаптується під нові концепції розстановок.

У розстановках використовується феноменологічний підхід . Це означає, що осяяння приходить раптово, ніби нізвідки, без чіткого плану дій. Інакше кажучи, сімейні розстановки-це метод інтуїтивно прийнятого спонтанного рішення, придатного для вирішення питань:

 • Блоки, сценарії, що заважають створити міцну сім'ю.
 • Спадкові захворювання.
 • Перейняті емоції ( образа , гнів , вина, пригніченість).
 • Особисті страхи, фобії, співзалежності.
 • Життєві кризи (вікові, сімейні, особистісні, робочі, підліткові, партнерські).
 • Проблеми безпліддя, прийомних дітей.
 • Проблеми з шкідливими звичками (алкоголізм, наркоманія, Ігроманія, ожиріння).
 • Погані стосунки між родичами, які переносяться з покоління в покоління.
 • Пошук покликання .
 • Проблеми з фінансами.

Пройти тест на характер людини

Назва методу «сімейні розстановки по Хеллінгеру» відображає суть того, що відбувається на сеансах. Один з учасників сеансу озвучує запит. Після цього він особисто вибирає людей (заступників), на його думку, схожих на членів сім'ї. Розстановки проходять всередині поля-особливого простору для комфортного пересування душі. Завдяки силі поля обрана "замісна сім'я" починає вести себе так, як справжня. Відпрацьовує запит учасник спостерігає своє життя з боку, усвідомлює взаємозв'язок вчинків і життєвих ситуацій, отримує для себе відповідь, розплутує ситуацію, що склалася.

Те, що відбувається на сеансі послідовники методу називають магією, відсторонені спостерігачі – яскравим спектаклем, критики – театром абсурду.

Критика.

Системні розстановки по Берту Хеллінгеру-метод, який хвалять і критикують з однаковим ентузіазмом . Більшість негативних оцінок відносяться до теорії засновника методу про те, що будь-які вчинки гідні вибачення і виправдання. Але якщо не буває поганих вчинків, то як бути в ситуаціях насильства, інцесту, фашизму, геноциду? Жертви жорстокого поводження і Голокосту пробачити цього не змогли.

Розстановки Хеллінгера активно критикують православні священики, а також сучасні послідовники сімейної та системної психотерапії. І не лише через спроби маніпулювати масами методами, подібними до тих, що використовуються сектами , тоталітарними і фашистськими організаціями. Сам розстановочний процес порівнюють з сеансом спіритизму, називають БАДом, який затягує терапевта і його клієнтів.

Але дискусії професіоналів – це одне, а отримана клієнтами користь – це інше. Адже клієнтські запити вирішує не стільки метод, скільки сам клієнт за допомогою грамотного психотерапевта.

Як працюють системні розстановки за Хеллінгером?

Кожна сім'я розглядається як окремий всесвіт зі своїм родовим полем, куди записана історія предків, установки і значущі події з життя предків.

Працюючі закони.

Розстановка за Хеллінгером відрізняється від інших методів своєю швидкістю. Оновлена» стисла " форма психологічних розстановок працює з урахуванням законів:

Прихильність - це перша базова умова для нових відносин. Прихильність своєму роду народжується разом з людиною і називається первинної безумовною любов'ю . Іноді подібна прихильність стає важелем для маніпуляції. У таких ситуаціях людина змінює себе під очікування оточуючих, ігнорує свої інтереси, цілі .

Приналежність - право приналежності роду однаково для всіх, ніхто не може бути з нього виключений. Якщо хтось виключається з сім'ї, інші починають відпрацьовувати його сценарій.

Ієрархія - ті, хто зайшов в систему раніше, мають перевагу перед іншими. Порушення ієрархії призводить до дитячо-батьківських конфліктів, енергетичного виснаження, неможливості знайти партнера.

Баланс - це головний закон природи: у всіх живих системах постійно проходить урівноваження протилежних сил. У відносинах це проявляється балансом між поняттями «давати»-«брати». Дає відчуває якусь перевагу, право вимагати. Приймаючий відчуває себе зобов'язаним, відчуває внутрішнє напруження, почуття провини. Цей внутрішній дисбаланс буде мучити до тих пір, поки не буде відновлений. Якщо неповноцінний обмін стає постійним сценарієм, підсвідомість бере знаходить способи захистити психіку : знецінення, уникнення.

Порядок - це правила, які направляють життя сім'ї в певне русло – сімейні ритуали, традиції, підвалини, переконання, табу . Є порядок "узгоджений « - він знаходиться на передньому плані, що називається»на виду". Усередині сім'ї діє порядок заданий, ні узгодити, ні змінити який неможливо.

Совість - це одночасно об'єднуючий і обосаблівающій фактор. Особиста совість постійно стежить, щоб думки і вчинки людини не суперечили інтересам групи. Як тільки ми чинимо всупереч очікуванням групи, до якої належимо, починаємо відчувати муки совісті. Колективна совість обслуговує виживання всієї групи навіть в тому випадку, коли доводиться когось із сім'ї принести в жертву.

Пройти тест на психологічний вік

Принцип дії.

В основі методу лежить принцип «невідпрацьованих сценаріїв». Було помічено: джерело клієнтських проблем частіше знаходиться на рівні предків. Якісь невирішені завдання, невідпрацьовані почуття, незавершені справи, помилки минулого провокують збій в системі. Ці поломки мимоволі передаються нащадкам по родовій лінії, несвідомо змушують їх відпрацьовувати «карму» предків. Такі відпрацювання неусвідомлено прив'язують людину до системи, збільшують страждання, посилюють хвороби і заважають побудувати власне життя. В результаті посилений новими проблемами сценарій передається далі.

В ході програвання розстановочного сценарію клієнт ніби бачить себе і свою сім'ю з боку. він отримує можливість:

 • Прожити ситуацію заново, зняти емоційну напругу.
 • Зрозуміти емоції і почуття іншої людини в певних умовах.
 • Навчитися встановлювати свої межі не на шкоду іншим членам сім'ї.
 • Звільнити внутрішню енергію для інших змін.
 • Вирішити проблеми самотності, невміння заробляти.

Учасники розстановок стверджують, що її дія починає проявлятися протягом двох тижнів після сесії. Терапевти попереджають: метод протипоказаний людям в стані шоку, після сильних емоційних потрясінь або фізичних травм (після аварії, наприклад).

Як вибрати терапевта-розстановника?

Навчання терапевтів проходить переважно через практичний досвід. Тому насамперед потрібно поцікавитися: де і у кого навчався ведучий. Щоб придивитися до стилю ведучого можна записатися в групу простим учасником. Формулювати свій постановочний питання можна тільки в тому випадку, якщо під час спостереження Учаснику буде комфортно.

Висновки :

 • Розстановки по Хеллінгеру – це авторський терапевтичний підхід до вирішення сімейних проблем.
 • Терапія відноситься до категорії суперечливих і неоднозначних.
 • В основі методу лежить той феномен, що люди (заступники) добровільно приймають на себе роль незнайомої людини, але здатні відчувати і діяти так само.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео