Назад
Кайрос-менеджмент і креативність

Навигация по разделу
креатив в кайрос менеджменте

Кайрос-управління та творчість

креативність - це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати якісно нові ідеї і рішення, засновані на накопичених знаннях і уміннях, але в несподіваних їх комбінаціях і взаємозв'язках, з метою отримання вигоди

Всім доброго часу доби! У минулій статті ми розібрали тему ефективної мультифункціональності, в якій робиться акцент на різнобічний розвиток людини. Користь подібного підходу проявляється не тільки в можливості адаптуватися до мінливих умов. Даний навик незамінний і для творчого розвитку особистості. В першу чергу, я маю на увазі креативність. Про те, що це таке і як вона пов'язана з концепцією Кайрос-менеджменту ми і поговоримо цього разу.

Що таке творчість?

Зі стандартною інтерпретацією даного терміна ви можете ознайомитися в тематичних статтях на сайті Cau.ru. у цій публікації я підношу суто своє трактування.

Творчість - це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати якісно нові ідеї і рішення, засновані на накопичених знаннях і уміннях, але в несподіваних їх комбінаціях і взаємозв'язках, з метою отримання вигоди. Ключове слово "вигода". Не обов'язково матеріальна. У будь-якому випадку, є кінцева мета і, відповідно, вектор руху.

Цим креативність відрізняється від творчості, в звичному його розумінні. Адже творчість, найчастіше, безвекторна. Воно допомагає людині висловити свої думки, розкрити свій внутрішній світ, але соціально значимий результат дає не завжди.

А ось креативність – це данина епосі «розвиненого менеджменту» і «неляканих менеджерів». Якщо раніше люди вміли працювати, то тепер їм необхідно заробляти. Вже не так важливо просидіти в офісі 8 годин. Можна працювати по пару годин на тиждень, але конверсія цих зусиль виявиться в рази більше. У цьому креативність часто і допомагає, дозволяючи створювати нові товари або послуги, обходити конкурентів і завойовувати серця споживачів.

Іншими словами, творчість – це меркантильна творчість, яка переслідує конкретні цілі. Погодьтеся, цілком органічно вписується в реалії нашого ринку. Сучасні роботодавці найчастіше вимагають від претендентів саме креативність, яка дозволить їм збільшити прибуток. Звичне ж творчість їм не так цікаво.

Креативність в системі Кайрос-менеджменту

А тепер перейдемо до основної теми. Кайрос-менеджмент вчить максимально ефективно використовувати кожен навик людини. Креативність безпосередньо залежить від інтелектуального потенціалу людини, рівня його знань і вміння утворювати між ними несподівані зв'язки. Чим різноплановіше ерудиція, тим більше несподіваними можуть виявитися умовиводи.

З особистого досвіду можу відзначити, що найбільш креативні рішення мають місце саме у тих, хто володіє великими знаннями. Або ж, у колективу людей, задіяних з різних сфер діяльності. Знову ж таки, варто відрізняти справжню креативність і»дешеві понти". Адже, стереотипи суспільної свідомості часто малюють образ креативщика-гуманоїда з неприродним кольором волосся, великою кількістю пірсингу і явно девіантною поведінкою. Зазвичай, на яскравому самовираженні креативність таких індивідуумів закінчується. Куди важливіше» начинка " креативщика. І тут інтелект відіграє першорядну роль. Далі йдуть вільнодумство і сміливість, адже створення чогось нового завжди вимагає рішучості від свого творця.

Розвиток творчості

Інтернет сповнений всіляких прийомів, що дозволяють розвинути креативність. У більшості випадків, це Дитячі розвиваючі ігри на кшталт «намалюйте рожевого слоника, і додайте йому зелененькі крильця». Самі розумієте, доросла людина такою ахінеєю займатися не стане. У нашому віці більше знадобляться різні варіації мозкового штурму, яким присвячена одна з моїх попередніх статей в блозі.

Мозковий штурм допомагає не тільки підвищити творчий потенціал людини, але і приносить реальну відчутну користь, допомагаючи вирішити конкретні завдання. Є тільки одне» але " – одноосібно займатися мозковим штурмом не вийде, потрібен колектив.

Як же бути в цьому випадку? Як розвинути креативність самостійно, щоб без «слоників» і «крилець»? За допомогою звичайного аркуша паперу. Оскільки креативність-процес усвідомлений, то необхідно задіяти обидва типи мислення (творче і логічне). Адже креативність-це логічна творчість.

Так ось, для розвитку креативності, та ще й з практичним застосуванням, дорослій людині досить взяти чистий аркуш паперу. Далі намалювати себе в центрі (не обов'язково автопортрет, можна просто поставити крапку). Потім відвести від "себе" стільки стрілок, скільки інтересів і навичок є. На кінці кожної стрілки, в гуртку, міститься підпис, що відображає вказаний інтерес або навик. Після цього настає найважливіший етап. Необхідно всі ці розрізнені слова якимось чином пов'язати між собою, знайти якомога більше точок дотику.

Наприклад, хтось працює офіціантом, при цьому захоплюючись катанням на роликах. Бінго! Він може розвозити замовлення на роликах, тим самим придумавши свою унікальну торгову пропозицію і відбудувавшись від конкурентів. У іншого офіціанта є квадрокоптер і за допомогою цієї «шайтан-машини» він має можливість обслуговувати клієнтів, навіть не відриваючи п'ятої точки від насидженого місця. Третій офіціант в дитинстві займався боксом і точно знає, як отримати щедрі чайові. Приклади хоч і жартівливі, але цілком серйозно демонструють алгоритм дій.

Головне пам'ятати, що в сучасному пересиченому світі, з кожним днем все складніше залишатися «на плаву», адже конкуренти «дихають в потилицю». До того ж, дихання це вже не тільки людське, але і з легким «ароматом» штучного інтелекту. Так що, без креативності не обійтися. А для того, щоб стати креативним, необхідно розвиватися в якомога більших напрямках. Вузька спеціалізація теж може мати місце, але тільки не там, де потрібні по-справжньому оригінальні ідеї.

Щоб шановний читач не вирішив, що Кайрос-менеджмент, ефективна мультифункціональність і креативність допомагають тільки в робочих моментах, наступна стаття буде присвячена побутовій тематиці. Де саме можна застосувати дані навички в повсякденному житті? Як цьому навчитися? Чи завжди рішення "лежать під самим носом"? Продовжимо вивчення Кайрос-менеджменту і відповімо на ці питання разом.

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео