Назад
Колесо життя: що це таке, як скласти і заповнити його правильно??

Навигация по разделу
колесо жизни

Що таке Колесо життєвого балансу і навіщо воно потрібне?

Що таке колесо балансу життя? Як його намалювати, з яких сфер складається і що вони означають? Повне керівництво по популярній коучингової техніки Колеса життя

У теорії коучингу чимало спірних моментів, який викликають заслужену критику з боку скептиків. Кому-то вони близькі, для інших нагадують вищу математику або лженауку. Але є поняття, з якими згодні практично всі. Колесо життя або колесо життєвого балансу допомагає людям знайти своє покликання, гармонізувати навколишній світ і стати більш щасливими. Що це таке? Як правильно застосовувати цей метод? Скільки часу необхідно йому присвятити?

Що таке колесо життя?

Колесо життя — це коло, зазвичай розділене на вісім секторів, що відображають окремі сфери життя. Це традиційна модель, але можуть бути і варіації з шести, десяти або дванадцяти сегментів, в залежності від того, які сфери життя людина хоче охопити. Але ускладнювати коучингове колесо не рекомендується, чим воно простіше, тим наочніше буде результат і тим легше буде зробити висновки.

Пройти тест на тип особистості

Простий приклад з повсякденного життя – iPhone. У той час як конкуренти йшли шляхом ускладнення своїх винаходів, комплектуючи їх додатковими кнопками, «фінками», функціями, керівництво Apple переслідувало максимальну простоту і функціональність. В результаті iPhone став найпопулярнішим телефоном, а бренд придбав світову популярність і перетворився на справжню ікону маркетингу. Аналогічно і в питаннях саморозвитку. Колесо балансу не повинно бути красивим, складним, «багатоповерховим». Від нього вимагається ефективність, яку найпростіше отримати застосовуючи класичну модель, що складається з восьми основних секторів.

З огляду на значимість цієї методики, розберемося, як ефективно її застосовувати, адже навіть маленька деталь може все зіпсувати, якщо її не виконати або зробити неправильно.

Як намалювати колесо життя?

колесо жизниЯк виглядає колесо життя вже зрозуміло – це коло, розділений на вісім секторів. Але що робити далі? Нічого складного, все також легко і зрозуміло. Кожну лінію, що відокремлює сегменти, необхідно розбити на 10 балів від нуля до десяти. Таким чином виходить шкала, що визначає рівень суб'єктивної задоволеності конкретною сферою життя. Якщо заповнити всі вісім сегментів то, як правило, утворюється амебоподобная фігура, в якій різні сторони нерівномірні.

За допомогою колеса життєвого балансу людина візуалізує всю невідповідність свого способу життя ідеальної геометричній фігурі – колі. Якщо така структура стане колесом, то воно не зможе обертатися. В цьому і весь сенс назви. Як рухатися з кривим колесом? Сумлінно соітораіамставленное колесо життя діє "отверезляюще «на будь-якого кар'єриста або марнотратника життя, показуючи їм, що далеко так не»заїдеш". Проста і зрозуміла візуалізація служить відмінним приводом для роздумів і аналізу правильності свого способу життя, цінностей і пріоритетів.

З чого складається колесо життя?

Графічне відображення цього методу – коло. Чому його називають саме колесо, а не коло життєвого балансу? Підкреслюється активність особистості, необхідність рухатися вперед, а не застоюватися на одному місці. Якщо провести алегорію, то рухомий круг – це і є колесо. В даному випадку – колесо життєвого балансу. Все гранично просто і зрозуміло. Як правило, вісім секторів включає такі сфери, як здоров'я, гроші, кар'єру, сім'ю і друзів, відносини, відпочинок і розваги, хобі, саморозвиток. Можна ще додати і інші конкретні цілі, наприклад будинок, автомобіль, спортивні змагання або колекцію марок, але ці пункти, при бажанні, вміщуються в один з восьми секторів колеса балансу, не ускладнюючи модель. Розберемося з кожним з них по-окремо.

1. Здоров'я

На першому місці, адже від здоров'я залежать всі інші сфери життя і її якість в цілому. Як жартують лікарі,»немає людей абсолютно здорових, є недообстежені". Нехай це іронічна фраза, але частково вона правдива. Справа в тому, що організм – складна структура, в якій регулярно виникають всілякі збої.

Вони накопичуються і без належної профілактики, рано чи пізно, провокують виникнення хвороб. У гонитві за кар'єрою і успіхом багато людей нехтують здоровим способом життя, що призводить до поганих наслідків. Колесо балансу життя допомагає не забувати про цей важливий компонент і намагатися підтримувати здоров'я на належному рівні.

2. Гроші

Мотиваційні пости в Інтернеті запевняють, що «не в грошах щастя», але забувають додати одну важливу деталь – «поки грошей вистачає на задоволення актуальних потреб». Хочемо ми цього чи ні, але світ меркантильний і фінансова стабільність ще нікому не завадила. Чому гроші і кар'єра розділені в колесі життєвого балансу на два різних сектори? Справа в тому, що джерел доходу може бути набагато більше, ніж одна зарплата або прибуток від бізнесу.

Пройти тест на самооцінку

Наприклад, приносити гроші може здається в оренду квартира, вдало зроблені інвестиції, що продається книга і т.д. дуже часто годує людину хобі, допомагаючи заробляти не менше, а то і більше, ніж на основному місці роботи. Крім того, є Фінансова грамотність і вміння контролювати витрати, які також допомагають збільшувати добробут.

3. Кар'єр

Як би там не було, але наймана робота залишається головним джерелом доходу для більшості людей. Поліпшити професійні навички-це значить збільшити рівень заробітної плати. Поступове просування по кар'єрних сходах забезпечує людину стабільністю, захистом і гарантіями. Колесо балансу не могло не відобразити цю важливу частину життя.

Для студентів замість «кар'єри», можна назвати цей сектор «навчання». Хоча підробітки популярні ще з університетської лави. Так що, навчання можна включити в цей пункт, залишивши класичну назву. Тим більше, що краще шукати підробіток , яка відповідає майбутній професії, тоді досвід, стаж і знання будуть відповідати один одному, підвищуючи конкурентоспроможність випускника в подальших пошуках роботи .

4. Сім'я та друзі

З часом партнер стає новою сім'єю для людини, але в юності і молодості, як правило, любов і сім'я – це різні поняття. Чому близькі люди поставлені вище відносин? Справа в тому, що закоханість часто проходить, колишній хлопець або дівчина перетворюються в чужу людину, а сім'я і друзі як і раніше поруч. Найвища мудрість-вчасно це зрозуміти.

Насправді, абсолютно не важливо на якому місці буде кожен з цих секторів в колесі життєвого балансу. Головне, щоб вони були там всі і кожен отримав належний розвиток. Важливо навчитися правильно розставляти пріоритети. Особливо складно це зробити в питаннях пріоритету любові, сім'ї та дружби. Відмінно, коли вони рухаються в унісон, але в житті буває по-різному. Так що, утримувати баланс між цими поняттями – найвища майстерність і щастя.

5. Відносини

П'ятий у списку, але далеко не за значимістю елемент для людини. Так вже склалося історично, що людина – істота парна. Нехтування любов'ю на користь кар'єри або хобі загрожує великими засмученнями в дорослому житті. Це особливо важливо враховувати молодим людям. Завдяки колесу життєвого балансу можна звернути увагу на недоробку в цій сфері життя. У ньому графічно показано всю нерівномірність розподілу зусиль в одні сторони, за рахунок нехтування іншими. Ніхто не закликає йти на поводі у своїх почуттів або емоцій, але і забувати про них неправильно.

Пройти тест Фрейда

6. Відпочинок та розваги

Це може здатися дивним, але успіх людини залежить не тільки від його старанності і старанності, але і вміння відпочивати. Показові в цьому плані експерименти американського інженера, основоположника наукової організації праці Фредеріка Тейлора. На одному з підприємств він запропонував збільшити продуктивність робітників, оригінально нормувавши режим роботи і відпочинку. Фредерік Тейлор продовжив час "перекурів", які навіть перевершували робочі періоди.

На подив керівників заводу і самих працівників, продуктивність їх роботи зросла в кілька разів. Це пояснюється мудрим побудовою робочого процесу, в результаті якого втома навіть не наступала, оберігаючи співробітників від емоційного вигорання - поширеною причини зниження працездатності і появи «халтури». Так що, вміння відпочивати і розслаблятися – важливий елемент життєвого колеса.

7. Хобі

Модне англомовне слово означає Захоплення людини. Хобі надає певний психологічний ефект, допомагаючи вирватися з повсякденності і рутини. Навіть займаючись улюбленою справою, люди шукають можливість якось розслабитися і відволіктися, тому придумують собі всілякі хобі.

Захоплення удостоїлися окремого сектора в колесі балансу, тому що вони наповнюють життя додатковим змістом і мотивацією, сприяють розвитку людини, розширюють його світогляд, привносять незвичайний досвід. Часто буває так, що хобі допомагає поглянути на звичну роботу з незвичайного ракурсу, готуючи грунт для інновацій та креативу.

8. Саморозвиток

Життя — це безперервна боротьба людини з обставинами і власними слабкостями. Вихід з особистої зони комфорту допомагає досягати успіху у всіх сферах життя. Сюди відноситься інтелектуальне, фізичний та духовний розвиток , які йде поруч у багатьох світових культурах. Згадаймо шаоліньскіх ченців або давньогрецьких мудреців.

Ці люди були однаково добре розвинені у всіх сферах життя. Відомий мислитель Платон був чемпіоном з панкратіону-аналогу сучасних змішаних єдиноборств. З тих часів в ужиток увійшло вираз «в здоровому тілі здоровий дух». Так що, колесо життєвого балансу увібрало в себе всю мудрість попередніх поколінь.

Колесо життя допомагає поглянути на Особиста ефективність під несподіваним кутом. Можна вчасно визначити свої помилки і почати роботу по їх виправленню. Цей метод хороший своєю простотою і легкістю виконання. Він не вимагає сторонньої допомоги і тривалої підготовки. Досить ручки і листка паперу, а також щирого діалогу з самим собою і чесних відповідей на поставлені питання. Подібна процедура займає не так багато часу, а отримані результати допомагають поліпшити життя і значно підвищити особисту і професійну ефективність.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео