Назад
Спокій: що це таке і 8 способів як бути спокійним

Навигация по разделу
как успокоить себя

8 способів як заспокоїти себе

Що таке спокій і як бути спокійним? Які є ефективні методи швидко заспокоїти себе і перестати нервувати? 8 простих методів

У сучасному світі з його прискореним темпом життя, необхідністю постійно вирішувати безліч завдань і регулярними стресовими ситуаціями нерідко виникає питання, як заспокоїти себе. Не у кожного є можливість і бажання звертатися за допомогою до психологів, тим більше іноді на це просто немає часу. У цій статті запропоновані дієві методи, які допоможуть швидко заспокоїти себе і перестати нервувати навіть в самій непростій ситуації.

1. Дихальні вправи.

Правильне дихання може швидко змінити наш стан і повернути втрачений спокій. Не варто нехтувати цим методом у зв'язку з його уявною простотою, адже управління своїми емоціями За допомогою вдихів і видихів — основа багатьох духовних практик. Так, важливим аспектом йоги є пранаями — дихальним вправи втихомирюють розум і сприяють глибокому розслабленню. Прості практики доступні кожній людині, необхідно лише знати певні нюанси їх виконання.

Дихання на рахунок.

Прийти до внутрішнього спокою допоможе нескладна техніка: підрахунок своїх вдихів і видихів. Всі вправи повинні здійснюватися з прямою спиною, краще — в сидячому положенні. Отже, закрийте очі, відпустіть всі думки і просто вільно подихайте. Після цього починайте робити глибокий вдих і видих на 4 рахунки. Важливо, щоб процес був максимально плавним, під час вправи не повинно виникати ніяких дискомфортних відчуттів. Після видиху і перед вдихом не повинно бути пауз, необхідно, щоб дихання було природним. Слід зосередитися на підрахунку, намагаючись ігнорувати сторонні думки і образи. Дуже скоро ви помітите, що змогли заспокоїтися і тепер дивіться на проблему під іншим кутом.

Пройти тест на характер людини

2. Афірмація.

Хочете заспокоїтися в стресовій ситуації? Створіть образ себе умиротвореного і розслабленого. Для цього можна повторювати нескладні афірмації-позитивні твердження — які дозволять швидко змінити настрій . Ці фрази не повинні містити частинку «не», також важлива їх простота і лаконічність. У даній ситуації ідеальними будуть такі позитивні твердження:» я абсолютно спокійний«,» мені радісно і спокійно«,»на душі у мене мир і спокій". Вже після декількох повторень ви помітите, що від колишньої нервозності не залишилося і сліду. Найголовніше-вірити в те, що ви вимовляєте, інакше складно буде домогтися потрібного настрою.

3. Контакт з водою.

Щоб заспокоїти розпустилися нерви, можна сходити в душ, роблячи це правильно. Вода здатна брати на себе негативну інформацію і енергію, тому зіткнення з цією стихією дійсно здатне допомогти людині швидко заспокоїтися. Щоб посилити ефект, можна попросити воду змити з вас весь негатив. При цьому рекомендується приймати саме душ, причому з теплою водою, так як контрастні процедури можуть ще більше порушити нервову систему.

4. Спостереження за неприємними думками.

Щоб позбутися від нав'язливих думок, які викликають занепокоєння, не варто намагатися насильно з ними боротися, краще застосувати техніку спокійного споглядання. Виберіть для практики Тихе місце, закрийте очі і просто спостерігайте за своїми страхами і тривогами. Не втягуйтеся в ті образи, які будуть проходити перед вашими очима. Важливо ніяк не реагувати на думки, необхідно дозволити їм просто бути. Не потрібно ніяких оцінок, адже саме вони викликають те чи інше ставлення до всіх явищ. Дуже скоро з'являться паузи, наповнені тишею. Саме моменти безмислення дають нам можливість відчути повноту життя і стати тими, ким ми є насправді.

Якщо вам вдасться бути стороннім спостерігачем власних думок, вони перестануть мати над вами колишню владу. Ви побачите, що все зовсім не так, як вам уявлялася. Цілком можливо, проблема вирішиться сама собою. У будь-якому випадку, ваш стан точно вирівняється.

5. Прогулянка.

Змінити стан допоможе зміна діяльності, тому якщо ви перебуваєте в приміщенні, вийдіть на вулицю і трохи Прогуляйтеся. Свіже повітря і швидка ходьба швидко вивітрять з голови непотрібні думки і допоможуть прийти в себе.

6. Розслабляючий масаж.

Як заспокоїти самого себе? Зробіть масаж голови, адже там знаходиться безліч нервових закінчень, вплив на які допоможе змінити стан. Підійдіть до цього процесу усвідомлено: налаштуйтеся на те, що після процедури ваш настрій покращитися, а нерви перестануть пустувати. Після цього легкими масажними рухами розітріть лоб і віскі, а також постукайте пальцями по голові від чола до потилиці.

7. Приємний запах.

Цілющі властивості ефірних масел роблять їх досить ефективним засобом в боротьбі зі стресом. Щоб заспокоїти нерви, додайте в аромалампу пару крапель олії лаванди, мандарина або ромашки. Приємні природні запахи допоможуть розслабитися і заспокоїти нерви.

8. Танець-імпровізація.

Якщо хочете швидко заспокоїтися і скинути напругу, рекомендуємо зайнятися рухової медитацією . Експресивний танець зніме затискачі і блоки в тілі і допоможе розслабитися. Немає ніяких строгих інструкцій, важливо відпустити на волю свої емоції , нехай вони перестануть вас турбувати. Надішліть негатив на волю за допомогою простих і інтенсивних рухів, вони можуть бути абсолютно будь-якими: потрясиванія, похитування або кружляння. Не думайте про красу, перед нами стоїть інше завдання — заспокоїти себе.

Певні методи можуть допомогти заспокоїтися і перестати нервувати, але жодна з них не дозволить усунути проблему, через яку виникла стресова ситуація. Саме тому важливо опрацювати свої емоції, змінити їх заряд з негативного на позитивний. Однією з найбільш негативних звичок є постійне відчуття своєї провини. Ця емоція вкрай деструктивна, так як призводить до різних недуг і психічних розладів . Як правило, на цьому почутті майстерно грають маніпулятори, адже винуватим людиною дуже просто управляти і отримати від нього бажане. Подумайте, можливо ваш стан просто може бути комусь вигідно, але навіщо воно вам?

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео