Назад
Аудіал: хто це такий, повний опис і як визначити + тест

Навигация по разделу
аудиал

Хто такий аудіал і його опис

Хто такий аудіал та його опис? Як визначити аудіала і тест на тип сприйняття. Як потрібно ставиться до аудиалам

Навколишній світ різноманітний. Пізнавати Його допомагають зір, слух, нюх і інші аналізатори. Залежно від того, який канал сприйняття переважає, людина може належати до одного з психотипів. Найменш численний з яких аудіал, більше довіряє вухам, ніж іншим органам почуттів. у світі, де переважає зір і тактильність, подібний «вибір» виглядає дивно. Чим же викликана поява цього психотипу? Чому аудіали не зникли в процесі еволюції людини? Чи є у них якісь переваги? Розберемося в цьому.

Хто такий аудіал?

Аудіал – це людина, яка вважає за краще пізнавати світ за допомогою слуху. Зір, дотик і нюх у нього теж присутні, але саме вухам він довіряє найбільше. Відомі композитори, співаки та музиканти-яскраві представники цього типу сприйняття . Але зустрічаються вони не так і часто. Вважається, що чисті аудіали – це найрідкісніший психотип (приблизно 5-7% від загального числа людей), адже зір і шкіра постачають набагато більше інформації про навколишню реальність. Здавалося б, в еволюційному плані набагато вигідніше народитися візуалом або кінестетиком . Але не все так однозначно, інакше б аудиалов вже давно не було.

Пройти тест на тип сприйняття

Справа в тому, що звук не такий простий, як може здатися. За своєю природою-це коливання, які пронизують простір. Фактично мова йде про фундаментальну основу світобудови, яка набагато давніше перших молекул і атомів. Бути аудіалом набагато вигідніше, ніж здається. Люди готові платити величезні гроші за можливість відвідати концерт і насолодитися гарною музикою або співом. І лише ті одиниці, які надають цю послугу, можуть добре заробити. Статки відомих виконавців вимірюються десятками мільйонів доларів. Хороший привід для розвитку слуху і вокальних здібностей.

Чому з'являються аудіали?

На відміну від логічних дискретів , які формуються в процесі виховання, або в результаті емоційної травми, інші психотипи, швидше за все, пов'язані з певною генетичною схильністю. Вважається, що всі діти при народженні кінестетики, які пізнають світ тактильно і за допомогою смакових рецепторів. Тому вони тягнуть все в рот або хоча б намагаються помацати. Далі починається спеціалізація. Дитина або залишається кінестетиком, або» вибирає " шлях візуала або аудіала.

Якщо велику активність отримує зоровий аналізатор, людина стає візуалом, якщо ж домінує слуховий – з'являється аудіал. Чому так відбувається? Очевидно, це відлуння тисячоліть еволюції, які відточували вид Homo sapiens, залишаючи найбільш пристосованих. Мабуть комусь в ті часи було вигідніше сприймати світ на слух. Через покоління їх гени передаються аудіалам. Іншим більше допомагало зір і образне мислення, яке особливо добре розвинене у візуалів. Кінестетики отримують свій набір генів. Ну а дискреты взагалі викликають суперечки серед вчених.

Слід ще розуміти, що чисті психотипи зустрічаються рідко. Як правило, люди поєднують різні аналізатори. Наприклад, аудіал проявляє схильності до візуального сприйняття, а візуал довіряє своїм вухам. Але іноді комбінації генів і оточуючих факторів сприяють появі акцентуації, тобто яскраво вираженого аудіального психотипу. Як правило, така людина знаходить себе в музиці або вокалі.

Як дізнатися аудіала?

Цей психотип легко можна відрізнити від інших людей за манерою спілкування. Він уважно слухає і навіть може закривати очі під час спілкування. Так аудіал краще сприймає інформацію і вловлює найменші зміни в голосі співрозмовника. Для нього важливий не тільки сенс сказаного, а й манера ведення діалогу. Від аудіала частіше, ніж від кого-небудь іншого, можна почути характеристику голосу – приємний або неприємний. Візуал буде більше уваги приділяти міміці і тим образам, які виникають в його фантазії під час діалогу. Дискретність важливіше сама інформація, а кинестетику головне, щоб від співрозмовника приємно пахло.

Аудиалов відрізняє проблема із запам'ятовуванням осіб.вони можуть легко згадати людину по голосу, але зовнішності не надають належної уваги. Не краще у них йдуть справи і з орієнтуванням на місцевості.

Ще аудіали надзвичайно вимогливі до умов роботи або навчання. Щоб зосередитися, їм необхідно перебувати в повній тиші. Найменші звуки їх відволікають і збивають з думки. В умовах тотального використання навушників» піти в себе " стало набагато простіше, так що основна маса офісних працівників або відвідувачів бібліотек почали вести себе як аудіали. Але пильне спостереження допомагає виявити яскраво виражених представників цього психологічного типажу.

Пройти тест на темперамент

Як поводитися з аудіалом?

Як тільки вдалося визначити, що співрозмовник – аудіал, слід скорегувати манеру спілкування на прийнятну в цьому випадку. Він буде сприймати основну інформацію завдяки своїм вухам. Так що, необхідно акцентувати увагу на знайомих йому категоріях.

Аудіали дуже люблять слова «слухай», «скажи», «почуй», «говори», «питай», «відповідай». Саме їх краще вживати в розмові. Як контраст, візуалам підійде» подивися на це «або» поглянемо під іншим ракурсом«, кінестетикам – » відчуй різницю«, дигіталам – »давай порівняємо факти".

Загалом, під час спілкування з будь-яким психотипом, краще робити відсилання до тих органів почуттів, які у нього в пріоритеті. У аудіала-це вуха, значить треба актуалізувати слуховий аналізатор і все, що з ним пов'язано.

Як виховувати аудіала?

Окремий випадок спілкування – виховання. Якщо дитина аудіал, величезну увагу необхідно приділяти словами, а також манері подачі інформації. Ні в якому разі не можна на нього кричати або навіть підвищувати голос, тим більше ображати. Це надовго відкладеться в його пам'яті, викликаючи образу . Краще говорити, як можна більш спокійним голосом, вживати приємні і красиві слова.

Якщо для кінестетика дуже важливі дотики, а візуалу хочеться бачити схвальні кивки головою і посмішку, то аудіалу необхідно почути похвалу в свою сторону. Саме вона буде відмінною мотивацією для подальшого навчання, тренувань або роботи.

До речі, цього психотипу зручніше засвоювати нові знання з аудіокниг, ніж під час читання або перегляду навчальних відео. Вони мають багато переваг перед іншими джерелами інформації:

  • Зниження навантаження на зір;
  • Можливість творчого переосмислення почутого;
  • Ефективне використання часу (використання під час пробіжки, в метро або займаючись домашніми справами).

Так що, з моменту своєї появи в 1970-х роках аудіокниги стрімко набрали популярність, викликаючи інтерес не тільки у аудіалів, а й представників інших психотипів. Для різноманітності навчального процесу можна періодично їх використовувати, особливо якщо у дитини це викликає ентузіазм і підсилює прагнення до комунікації.

Ще одна рекомендація – активні заняття музикою. Аудіали-природжені музиканти, які можуть з дитячого віку опанувати практично будь-яким інструментом, граючи на рівні дорослих. З огляду на, що Музична освіта дуже важливо для інтелектуального розвитку людини, нехтувати цим заняттям не слід. У цьому напрямку у аудіала великі шанси реалізуватися і досягти майстерності.

Пройти тест на характер людини

Але захоплюватися подібним «конструюванням» дитини не потрібно. Чистих психотипів не так і багато, і навіть в разі самого яскраво вираженого представника, не завжди генетика відіграє провідну роль у виборі покликання. Краще дати можливість дитині самій вибрати спеціальність, надаючи йому різні варіанти, але ні в якому разі не приймаючи рішення за нього.

Які професії підходять для аудіалів?

Найкраща для цього психологічного типу робота пов'язана з акцентом на слух. Це може бути Професія музиканта, композитора або вокаліста. Не менший успіх чекає в роботі звукорежисера, ді-джея, аранжувальника, диктора, суфлера або ведучого на радіостанції.

Але навіть при виборі будь-якої іншої професії, слух буде грати важливу роль. Наприклад, в якості автомеханіка така людина буде по звуку відрізняти різні причини поломки. Будучи орнітологом, він безпомилково зможе визначити будь-яку птицю по її співу. І навіть сторожем краще будь-якого датчика почує підозрілий шум на території, що охороняється.

Ким би не працював аудіал, його чудовий слух завжди буде на перших позиціях в числі інших професійних навичок.

Як побудувати відносини з аудіалом?

Саме про цей психотип кажуть, що вони «люблять вухами». І не важливо про кого йде мова, про чоловіків або жінок. І ті, і інші вибудовують діалог з партнером, спираючись на його слова і манеру мови.

Як і у випадку з вихованням дітей, навіть дорослі аудіали дуже болісно ставляться до образ і підвищеним інтонацій. Безумовно, жінки в цьому плані ще більш вразливі, ніж чоловіки. Якщо накричати на представницю цього психотипу, або обкласти триповерховими словесними конструкціями, для неї це буде вагомий привід до припинення діалогу і можливо навіть розставання.

Компліменти, приємні і ніжні слова здатні завоювати будь-якого аудіала, саме цими прийомами необхідно користуватися, вибудовуючи відносини з такою людиною.

Як бути з клієнтом-аудіалом?

Так як, в нашому світі з торгівлею пов'язано дуже багато людей, вони часто запитують, як що-небудь продати, якщо в магазин зайшов аудіал. Характеристика цього психотипу вже була названа, але актуалізуємо її для продавців.

Фахівці НЛП (нейролінгвістичного програмування) називають психотипи репрезентативними системами, відштовхуючись від домінуючих способів отримання людиною інформації про зовнішній світ. Описувану в цій статті систему вони ділять на два типи: аудиально-дигитальную і аудиально-тональну. Перша пов'язана з бажанням осмислити почуте і почасти близька до способу мислення кінестетиків. Друга ж відкидає смислове навантаження, звертаючи увагу людини на емоційне забарвлення мови.

Клієнтам з подібним типом репрезентативної системи дуже важливо «звучання» товару і найменший скрип або інший сторонній звук можуть стати причиною відмови. Не менше значення має і голос Продавця, а також його лексикон. Аудіал набуває не тільки предмет або послугу, він «купує» спілкування, значить цей компонент також повинен бути на висоті.

Світ різноманітний і в ньому є місце різним темпераменти , характерам, психотипам. Можливо, аудіал сильно відрізняється від інших, особливо в суспільстві, де домінують яскраві картинки і образи, але відмінно доповнює оточуючих, допомагаючи їм поглянути на світ під іншим кутом зору.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео