Назад
Кінестетик: хто це такий, повний опис і як визначити + тест

Навигация по разделу
кинестетик

Хто такий кінестетик і в чому його головні особливості?

Хто такий кінестетик і його опис. Як визначити кінестетика і тест на тип сприйняття. Як потрібно ставиться до кинестетикам

Навколишній світ має багато проявів і форм. Його можна осягати очима, вухами, руками, думками, пробувати на смак і відчувати запах. Незважаючи на те, що більшість людей використовують всі свої органи чуття, як правило, в пріоритеті виявляється одне з них. Наприклад, комусь краще "один раз побачити«, а інший любить, коли» пестять" його слух.

Є і такий незвичайний типаж, як кинестетик. Хто це такий і чому так названий? За допомогою чого він пізнає реальність? Як краще спілкуватися з такою людиною? Що можна від нього очікувати? Як знайомитися і будувати відносини? Яка робота йому підходить? Як виховувати кінестетика, якщо мова йде про дитину? Зараз все це і дізнаємося.

Хто такий кінестетик?

Кінестетик — це людина, яка сприймає навколишній світ через тактильні відчуття, нюх і дотик, а також за допомогою руху. Це досить незвичайний психотип, який відрізняється від аудиалов , візуалів і дискретів . З першими двома все просто. Одні люблять слухати, інші-дивитися і уявляти. До дискретам відносяться люди, які віддають перевагу все аналізувати, осмислювати, пропускати через жорсткий мову логіки.

Пройти тест на тип сприйняття

Кінестетики тримаються осторонь і від тих, і від інших. Це не означає, що вони бачать або чують світ по-іншому. Тим більше, ніхто не сумнівається в їх інтелектуальних здібностях. Просто кінестетикам набагато приємніше сприймати навколишню реальність через шкіру, нюхові і смакові рецептори. На відміну від візуалів, яким подобається розглядати, або аудиалов, добре сприймають інформацію на слух, кінестетики воліють робити все своїми руками, перевіряючи теорію на практиці. Це відкладає відбиток на їх навчання і профорієнтацію, в яких не так багато місця для заучування.

Кінестетики — практики, експериментатори, у яких основний робочий «інструмент» захований в шкірі. Мільйони крихітних рецепторів допомагають їм пізнавати навколишній світ та інших людей. До слова, не потрібно думати, що ця фізіологічна особливість робить кінестетиків менш пристосованими, ніж інші психотипи . Шкіра - найбільший орган людини, і її можливості величезні. До слова, перше почуття, яке розвивається у ембріона – це дотик. В результаті експериментів вченими було встановлено, що тактильно-кінестетичні відчуття значно підвищують виживаність серед немовлят. Зараз це не так актуально для людини, але як і раніше справедливо для тварин.

Як виховувати маленьких кінестетиків?

Не буває безглуздих дітей, бувають бездарні педагоги. Цивілізоване суспільство давно вже перейшло на персоналізований підхід до побудови навчального процесу. Відомо багато темпераментів , характерів і типів особистості. Не можна застосовувати усереднені методи і підходи, якщо ми хочемо реалізувати потенціал кожного індивідуума.

Пройти тест на темперамент

Якщо підготовка візуалу повинна спиратися на зорові образи, аудіалу необхідно більше слухати, а дискрету потрібно аналізувати, то навчання кінестетика – це суцільні практичні заняття. Таким дітям мало почути або побачити принцип роботи якого-небудь механізму. Для них дуже важливо все помацати, розібрати і зібрати самостійно.

Кінестетик у дошкільному віці

У дитинстві кожна людина – кінестетик. Колір і звук звичайно цікавлять малюка, але куди більше інформації про зовнішній світ він отримує за допомогою тактильних і смакових рецепторів. Йому все хочеться помацати і спробувати на смак. Саме тому маленькі діти тягнуть в рот все, до чого дотягнуться. Для них-це головний спосіб пізнати світ. Так що, намагатися визначити кинестетиков в перші роки життя навряд чи вдасться.

Незалежно від психологічного типу і темпераменту, всі діти схильні до пізнання світу за допомогою дотиків і руху. У кожного з них в пріоритеті дрібна моторика рук, непосидючість і спроби стати на ноги. Коли це відбувається, дитина починає бігати, стрибати, гратися. Поступово у нього все більший розвиток отримують інші органи чуття, включаючи зоровий і слуховий аналізатор. У цей момент вже можна судити про якусь спеціалізацію. Маленький кінестет зберігає прагнення до тактильного контакту. Він любить, коли його обіймають, цілують, гладять, так що дорослим необхідно частіше це робити.

Кінестетика та шкільні роки

У школі отримують розвиток приховані таланти і схильності людини. Як правило, актуалізуються особливості його психотипу. Візуал починає мислити образами, йому простіше сприймати світ за допомогою зору. Аудіал цікавиться спілкуванням, захоплюється музикою і звуковими ефектами. Про дискретах в шкільні роки говорить некоректно. Це якість розвивається в більш зрілому віці. Кінестетики як і раніше продовжують все мацати, нюхати і пробувати на смак. Це не означає, що вони дурніші, просто їм неприємно стандартне заучування. Таким дітям краще один раз самостійно змайструвати шпаківню, ніж сто разів про це почути або подивитися інструкцію.

Поведінка у кінестетиків може помітно кульгати. Вони природжені непосиди, тому їм складно тривалий час концентрувати свою увагу, особливо на чомусь нудному і нецікавому. Зміна для них-це ковток свіжого повітря, можливість виплеснути енергію і розім'ятися.

Яка робота підходить кінестетикам?

З віком кінестетики не перетворюються на інші психотипи. Вони можуть спиратися не тільки на відчуття, але і розвивати зорове, слухове сприйняття, більше приділяти увагу розумовим процесам. При цьому, все одно в пріоритеті у них буде тактильна чутливість. Відповідно і професію їм необхідно вибирати відповідну.

Якщо у людини добре розвинений нюх і смакові аналізатори, йому підійде роль сомельє, дегустатора, кулінара. Можливо кинестет знайде себе в парфумерній промисловості, створюючи нові неповторні запахи, або оцінюючи духи різних виробників.

Серед професійних масажистів також багато кінестетиків, які довели до досконалості свою тактильну чутливість. Вони буквально "сканують" людини руками, знаходячи проблемні зони і розминаючи їх. Трохи в інший степ йдуть спортсмени, наприклад, борці, боксери або гімнасти. Всі активні види спорту, а також єдиноборства, залучають кінестетиків, даючи вихід їх невгамовної енергії.

Список професій, які можуть зацікавити цей психологічний тип людей, досить великий. Простіше перерахувати вакансії, які їм точно не підійдуть. Сидяча, рутинна і монотонна робота моментально вжене будь-якого кинестетика в затяжну депресію, так що краще уникати подібної зайнятості. Йому краще стати кур'єром, ніж офісним «планктоном», навіть за умови більшої платні. Всіх грошей не заробити, а нерви краще поберегти.

Пройти тест на півкулі мозку

Відносини з кінестетиком

А тепер перейдемо до найпікантнішої теми. Оскільки кінестетики дізнаються цей світ по відчуттях, але в інтимному плані вони досить добре відчувають себе і партнера. Як правило, цей психологічний тип відрізняється підвищеною сексуальністю. Поки аудіали слухають, візуали спостерігають, а дискретні обмірковують, кінестетики повністю розчиняються у відчуттях. Тому вони вважають за краще займатися сексом при вимкненому світлі, щоб віддаватися процесу без відволікаючих факторів. Для цього психотипу необхідні попередні ласки. Прелюдії важливі не менше, ніж сам процес сполучення, оскільки кожен дотик партнера розпалює цілий океан бажань. Тіло кинестета-суцільна ерогенна зона і це завжди необхідно враховувати.

Але навіть поза ліжком, відносини з такими людьми неможливі без обіймів, поцілунків і постійних дотиків. Для них осмисленість йде на другий план, поступаючись місцем чуттєвості і емоціям. Відома приказка, що» чоловіки люблять очима, а жінки вухами", справедлива тільки для візуалів і аудіалів. Якщо мова йде про кинестетиках, незалежно від статі, вони люблять всією шкірою, а ще смаковими і нюховими рецепторами. Ось де дійсно проявляється влада людської біохімії, особливо феромонів.

Що робити, якщо клієнт-кінестетик?

Окрім навчання, роботи та стосунків, цей психологічний тип часто зустрічається як клієнт. Яким чином йому можна щось продати або схилити до отримання послуги? Слід пам'ятати, що для кінестетика набагато важливіше відчуття, ніж візуальна привабливість. Яскравий приклад-вибір дивана. Якщо візуал буде оцінювати покупку керуючись естетичними міркуваннями, аудіал зверне увагу на» піснеспіви " Продавця, а дискрет зіставить необхідність покупки з її вартістю, то кінестет, перш за все, запам'ятає відчуття. Йому потрібно продавати зручність, м'якість, приємну на дотик текстуру оббивки, але не Колір, модність або цінову обгрунтованість.

Як зрозуміти, що спілкуєтеся з кінестетиком? Досить послухати, про що він говорить. Безумовно, не все так просто, але за окремими фразами і мовним оборотам, які найчастіше використовує співрозмовник, можна спробувати визначити, хто він за психологічним типом. Людина буде частіше згадувати в розмові те, що сприймає його розум. Наприклад, візуал скаже»Я бачу, що у вас гарні дивани". Дискрет у властивій йому манері констатує»думаю, один з цих диванів мені підійде". Аудіал попросить «розкажіть мені більше про цей диван». Кинестетик скаже " дуже приємна текстура цієї оббивки, так би і гладив її».

Коли психологічний тип визначено, залишається зрозуміти, що саме йому потрібно. Один купує красиву картинку, другий – її вдалий опис, третій – доцільність, а четвертий – ті відчуття, які з її допомогою зможе випробувати. Продавцю необхідно правильно піднести інформацію, задіявши пріоритетні органи чуття клієнта.

Соціальне життя передбачає спілкування з людьми. Серед них обов'язково будуть зустрічатися різні психологічні типи. Один з досить поширених-кинестетик. Ним може виявитися родич, друг, партнер, учень, клієнт. Але в цьому немає нічого екстраординарного. Просто слід поважати світосприйняття такої людини і впливати на ті його органи почуттів, яким він довіряє в першу чергу. В цьому випадку вдасться налагодити діалог і створити довірчі відносини.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео