Назад
Візуал: хто це такий, повний опис і як визначити + тест

Навигация по разделу
визуал

Хто такий візуал і в чому його головні особливості?

Хто такий візуал і його опис. Як визначити візуала і тест на тип сприйняття. Як потрібно ставиться до візуалів

Виразом «краще один раз побачити, ніж сто разів почути» дуже влучно характеризуються візуали. Очі-це основне джерело інформації для всіх людей, але цей психотип особливо потребує зоровому аналізаторі. Він шукає красу і гармонію, прагне до задоволення естетизму. Візуал сприймає світ по його яскравості, палітрам, гамам.

Але чи можна стверджувати, що він перевершує інші психологічні типи в пізнавальному плані? Чи має візуал реальні переваги перед іншими людьми? Чи можна його вважати найуспішнішим?

Хто такий візуал?

Візуал — це людина, яка спирається, перш за все, на зорове сприйняття. З огляду на, що основна інформація про навколишній світ надходить саме через очі, то абсолютно логічно припустити, що більшість людей відносяться саме до цього психотипу.

Але не потрібно впадати в оману і думати, що вони бачать світ інакше. кінестетики , аудіали , дискретні також володіють зором і аналогічно до 88% інформації отримують завдяки цьому органу. Просто візуали роблять основний акцент на зоровому сприйнятті.

Пройти тест на тип сприйняття

На відміну від кинестета, їм не так важливий запах або тактильні відчуття, щоб сформувати цілісний образ предмета або іншої людини. У порівнянні з аудіалом, візуал менше слухає, а більше дивиться. Ну а такий психотип, як дискрет, взагалі знаходиться в стороні від інших. Крім іншого дискрета його навряд чи хтось зрозуміє.

Акцент на зорове сприйняття коригує поведінку людей. Як правило, вони надзвичайно нетерпимі до будь-якого безладу або порушення візуальної гармонії. Вугрі на обличчі партнера засмутить їх більше, ніж неприємний запах або відверто дурний діалог. Саме цей психотип схильний вибирати дурних, але красивих. Завдяки ним в суспільстві регулярно виникає культ зовнішності, прагнення до естетичного ідеалу.

Які переваги у візуалів?

Візуали – це художники, дизайнери, модельєри, а також природжені цінителі прекрасного. Саме цей психотип у відповіді за багатовікову культурну спадщину, у вигляді живописних полотен, оригінального одягу або прикрас. Без них суспільство було б не таким яскравим. Аудіали невтомно штампують музичні шедеври, кінестети дивують вишуканими ароматами і смачними стравами, дискреты взагалі чимось незрозумілим займаються.

Але всі вони різноманіттю фарб і форм надають мале значення. Інша справа візуали, які з педантичністю «шліфують» зовнішні атрибути, намагаючись довести цей світ до візуальної ідилії.

Оскільки в нашому суспільстві «зустрічають по одягу», у схильних до лоску і акуратності людей з'являються переваги перед іншими психотипами. Наштовхнутися на них можна де завгодно. Найчастіше роботодавці, партнери по бізнесу або романтичним відносинам виявляються візуалами. Виходить так, що» одяг " важлива, і той, хто красивіше одягнеться – сформує краще перше враження.

Пройти тест на тип особистості

Схожа ситуація з житлом або офісом. Візуаліст не сприймає бруд, пил, безлад. У нього завжди чисто, акуратно, прибрано. Потрапляючи в будинок до такої людини, гості захоплюються його охайністю і господарством. Аналогічно і на робочому місці. У порядку є переваги, що допомагають ефективніше виконувати роботу, швидше знаходити потрібні документи або інструменти. Від столу банківського службовця, до сумки Сантехніка, чим акуратніше складені підручні засоби, тим простіше їх знайти в разі потреби.

Ще одна перевага візуалів – розвинена фантазія і уява. Вони мріють яскравими картинками, незвичайними образами, гармонійними формами. Завдяки цьому психотипу світове джерело творів мистецтва регулярно поповнюється новими творіннями. Вони створюють шедеври кінематографа, ілюструють дитячі книги, видають популярні комп'ютерні ігри. Загалом, відповідають за все те яскраве, цікаве і привабливе, що дозволяє зануритися у вигадані світи. Але в будь-якій бочці меду може виявитися своя ложка дьогтю.

Чи є недоліки у візуалів?

Надмірна орієнтованість на «обкладинку» часто грає злий жарт з візуалами, які можуть недооцінювати «зміст». Яскравий приклад-відносини з партнером. Людина, хоч і піднявся над іншими тваринами, зв'язку зі своєю біологічною природою не втратив. Він як і раніше залежить від нескінченних біохімічних реакцій, щомиті протікають в його організмі. Любов теж спирається на гормони. Ось чому запах партнера так важливий.

Дві однаково привабливі дівчата можуть викликати різний потяг через відмінності в феромонах, яке обов'язково понюхає кинестетик. А якщо вони ще й рот обидві відкриють, то аудіал точно зрозуміє, з ким краще вести діалог. Дискрет логічно все підсумує. А що ж візуал? Він просто вибере найкрасивішу, нехай і з не відповідним запахом або ерудицією. У цьому ховається велика небезпека надмірної орієнтованості на один аналізатор. Але чисті психотипи зустрічаються не часто, так що візуалісти можуть паралельно, нехай і в меншій мірі, оцінювати ситуацію за допомогою інших органів почуттів і навіть логіки.

Особливості виховання та навчання візуалу

Усвідомлення сильних і слабких сторін цього психологічного типу допомагає правильно вибудувати процес навчання або виховання. Але для початку його потрібно виявити. Розберемося, як визначити візуала з дитячих років.

Відразу відзначимо, що в перші роки життя це зробити нереально, оскільки всі діти трохи кінестетики. Вони вивчають світ за допомогою смакових рецепторів, нюху і дотику.

У міру дорослішання дитини, з'являються перші акцентуації. Візуалів характеризує розвинена фантазія, схильність до споглядання світу.  Вони можуть по боргу розглядати сподобалися об'єкти або явища. На відміну від аудіалів, їх не так відволікають звуки. Кінестетики просто не всидять довго на одному місці. Замість того, щоб щось розглядати, вони краще це помацають і спробують на смак. Про дискретах в дитинстві говорити некоректно, хоча у дитини зустрічаються задатки до логічного мислення.

Коли дитина зарахований до візуалістів, починається Побудова ефективного виховного процесу і навчання, які повинні бути максимально візуалізованими. Наочні посібники-найкращий помічник у цій справі. Картинки, схеми, Інфографіка допомагають маленьким візуалам краще розуміти, про що йде мова. Комікси-ідеальний варіант для ознайомлення з навколишнім світом. У них є текст, гарні ілюстрації, цілісність подачі матеріалу.

Пройти тест на характер людини

Робота для візуалу

Навик мислити образами і яскравими картинками знаходить своє застосування в самих різних творчих сферах. Для візуалів підходять професії фотографа, дизайнера, ілюстратора, художника, конструктора, модельєра, стиліста, скульптора. Він може годинами споглядати різні явища, об'єкти, або інших людей, роблячи їх замальовки. Цей психотип відрізняється прагненням до краси і гармонії. На відміну від цінителів зручності – кинестетов, візуали віддають перевагу трендам. Саме завдяки їх зусиллям постійно змінюється мода, на зміну одним фасонів і палітрам приходять інші.

В епоху бурхливого розвитку соціальних мереж і повального блогерства візуали отримали нову силу. Вся галузь, побудована навколо Facebook, Instagram, YouTube або TikTok, спрямована на красиві фотографії або вражаючі відео. Основна маса SMM-щиків, швидше за все, з братії візуалістів. Хоча, аналітичне мислення в цій сфері також необхідне, особливо якщо мова йде про таргетовану рекламу, підбір цільових аудиторій, подальшу інтерпретацію статистичних даних. У цьому процвітають дискреты. Але чисті психотипи зустрічаються не так часто. Так що, ефективні працівники SMM-це візуали з легким відтінком «дискретизму».

Не менше пов'язані із зоровим сприйняттям ігрова індустрія і кінематограф. Красиві, яскраві, насичені образи головних героїв або лиходіїв створюються людьми з фантазією. Культові персонажі на кшталт Джека Горобця, майстра Йоди, Шао Кана, Шредера або навіть Пікачу, з'явилися саме завдяки розвиненій уяві їх творців. Складно сказати, у що б грав світ або які фільми дивився, будь на нашій планеті тільки аудіали, дискреты і кінестетики.

Відносини з візуалом

Окрім навчання чи кар'єри, кожна людина мріє знайти другу половину. Візуали не виняток. Вони також шукають партнера. Аналогічно знаходять і їх. Але наскільки легко будувати стосунки з такими людьми? Через що можуть відбуватися сварки? Якими методами можна домогтися їх розташування?

Візуали люблять очима. Їм не так важлива розмова або дотику, як зовнішність і стиль людини. Саме вони»зустрічають по одягу". Якщо побачене їх не вражає, то навіть «не проводжають». Це естети до глибини душі. Безумовно, полюбити вони можуть людини не тільки за зовнішню красу, але її наявність бажано.

Акуратність поширюється і на житло, в якому мешкає візуал. Цей психотип любить порядок, чистоту, красивий декор. Якщо партнер не буде розділяти його цінності, це може привести до сварок або навіть розставання. Відповідно, домагатися розташування візуала слід через гарний одяг, доглянуту зовнішність, прибрану квартиру. Але велика кількість перехідних форм між різними психологічними типажами робить реальні відносини не такими однозначними.

Як знайти підхід до клієнта-візуалу?

Зіткнутися з людиною, що віддає перевагу зорове сприйняття, можна не тільки серед колег, родичів, або учнів. Візуалом може виявитися клієнт або покупець. Визначається він за манерою розмови і поведінки. Як правило, така людина велику увагу приділяє зовнішньому вигляду покупки, а також уважно розглядає приміщення магазину або офісу. У розмові у нього переважають вирази «я бачу», «подивимося», оціночні судження, що відображають естетичну привабливість покупки.

Відповідно, щоб візуал був задоволений обслуговуванням, слід якомога більше йому радувати погляд. Всі компоненти приміщення повинні бути виконані зі смаком і відповідно до трендами. Упаковка продукції повинна бути красивою, яскравою, незвичайною. Бажано щоб подача товару або послуги також відрізнялася креативністю, а ще краще – надавала велике місце для польоту фантазії.

Якщо чітко виконувати ці рекомендації, жоден візуал не пройде повз офіс або магазин. Вони як метелики, які пурхають в сторону яскравого світла. Чим яскравіше буде» магніт", тим більше представників цього психотипу він притягне.

Починаючи з пелюшок і все своє життя візуал орієнтується на зорове сприйняття, використовуючи його в якості основного джерела інформації про навколишній світ. Цей аспект необхідно враховувати завжди, хоч в процесі навчання, хоч при побудові відносин або сімейного побуту.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео