Назад
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути

Навигация по разделу
дисциплина

Що таке дисципліна і як їй навчитися?

Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійних способів як стати дисциплінованим.

Слово дисципліна, найчастіше, викликає появу «мурашок» по шкірі. Це пов'язано з вузькою трактуванням даного терміна. Більшість має на увазі під дисципліною солдатську муштру, насильство над особистістю, необхідність підйому ні світло ні зоря. Тому одна її Згадка викликає скоріше оскому, ніж наснагу. Але чи справедливо таке ставлення до неї? Що таке дисципліна? Чи можна обійтися без неї? Як виховати в собі цю якість?

Що таке дисципліна?

Дисципліна — це здатність людини відповідати загальноприйнятим соціальним нормам, дотримуватися певного розпорядку. Ці правила, найчастіше, чітко прописані, але, часом, людина доповнює їх власними. Наприклад, на роботу прийнято ходити, припустимо, на 8 ранку. Який-небудь особливо відповідальний співробітник «модифікує» вимога і ходить на 7.30. Це його особиста ініціатива.

Саме поняття дисципліни можна розглядати в двох площинах. у вузькому плані - це контроль своєї поведінки (внутрішні психологічні установки). в широкому розумінні мова йде про соціалізацію особистості, її вчинках, що вписуються в загальну доктрину обраної соціальної групи (вимоги інших людей). Тобто, в армії своя дисципліна, на заводі – інша, а в спортивній секції – третя. Дисципліна потрібна навіть для тих, хто не знає, як змусити себе робити зарядку.

Іноді можуть мати місце парадокси або феномени дисципліни , коли загальноприйняті норми йдуть в розріз з індивідуальними поняттями. В такому випадку, людина або адаптується під вимоги колективу, або випадає з нього. Може мати місце бездумне успадкування чужих принципів, що негативно відображається на особистості .

Пройти тест на тип особистості

У більшості випадків дисциплінованість йде людині на користь. Чіткий графік і розклад справ, а також повага суспільних цінностей допомагає краще адаптуватися в колективі. З такими людьми охочіше укладають договори про співпрацю, частіше дружать або будують романтичні стосунки. Головне, у всьому знати міру і, поважаючи принципи інших, не принижувати свої власні.

Види дисципліни.

Оскільки людина — істота біосоціальна, то їй необхідно входити в певні спільноти. Це можуть бути дружні або робочі колективи, а також партійні, релігійні та інші організації. У зв'язку з цим, прийнято говорити про різні види дисципліни:

 • Державна-заснована на громадянських взаєминах;
 • Трудова-має місце в робочих колективах;
 • Технологічна-необхідна у виробничих процесах;
 • Фінансова-встановлюється під час фінансових взаємин;
 • Військова-обов'язкова для військовослужбовців;
 • Договірна-виникає при договірних правовідносинах;
 • Самодисципліна – встановлюється по відношенню до самого себе.

Якщо говорити саме Про державну дисципліну , то варто відзначити, що вона тісно пов'язана з правопорядком і законністю. Перший забезпечує сталий розвиток соціального механізму. Законність встановлює норми правопорядку.

Істотну роль у формуванні громадської думки відіграють традиції, звичаї, мораль і право. В окремих випадках вони можуть взаємно виключатися, але, найчастіше, доповнюють один одного.

Як стати дисциплінованим?

Розвинути корпоративну дисципліну без впровадження її основ в особисте життя неможливо. Якщо людина вкрай безладний в побуті, то на робочому місці чекати від нього впорядкованості не варто. Відповідно виховання цього навички варто починати з розпорядку дня, упорядкування особистого простору. Розвинути дисципліну допоможуть такі прийоми:

 • Заняття спортом;
 • Графік сну та харчування;
 • Планування свого часу;
 • Тренування концентрації і посидючості;
 • Регулярний мотивація .

Виконання цих нехитрих рекомендацій помітно підвищать зібраність людини.

1. Заняття спортом.

Багато хто стикався в житті з парадоксом, коли спортсмени, яких часто вважають «не спотвореними» інтелектом, чомусь стають впливовими бізнесменами, політиками, громадськими діячами.

Відкинемо стереотипи і умовності . Спортсмени часто досягають успіху завдяки своїй наполегливості і дисципліні. Ці навички виробляються у них в процесі відвідування спортзалу, на зборах або змаганнях. Адже будь-якому успішному виступу завжди передують самовіддані тренування і жорсткий щоденний графік.

Відповідно будь-хто, кому не вистачає зібраності, може повчитися у спортсменів. Варто записатися на якусь секцію, як рівень самодисципліни помітно підвищиться.

Пройти тест на самооцінку

2. Графік сну і харчування.

Розклад цих складових життя архіважливо для кожного. Від здорового і регулярного сну залежить відновлення сил, а від правильного харчування - наповнення організму необхідною енергією. Якщо виробити чіткий розпорядок сну і пробудження, а також врегулювати харчування, помітно підвищиться загальна життєва енергія, з'явиться більше часу для роботи і бажання щось робити. Дисципліна починається з найбільш базових елементів. Сон і харчування – це практично основа всього.

3. Планування свого часу.

Проблеми з дисципліною часто відчувають люди, які не вміють планувати свій день. Будь-експромт забирає Додаткові ресурси на адаптацію і швидке реагування. Якщо людина планує свій особистий і робочий час, тоді рідше трапляються всілякі «сюрпризи». Безумовно, випадковості можуть мати місце, але вони не будуть настільки частими, щоб зіпсувати загальну статистику.

Рекомендують два способи планування : щотижневий і щоденний . Перший дозволяє розібратися з найвідповідальнішими завданнями на сім днів вперед. Другий коригує завдання, згідно з обставинами. Найкраще планувати наступний день з вечора, а вранці оперативно підлаштовувати плани під можливі зміни. Головне навчитися виконувати все задумане, чітко дотримуючись свого розкладу.

4. Тренування концентрації і посидючості.

Найголовніший ворог дисципліни – неуважність уваги. Якщо навчитися концентрації, то тримати себе в руках стане помітно легше. Також важливий навик посидючості.

Найкраще виробляти ці вміння в ігровій формі, виконуючи різні захоплюючі вправи. Наприклад, можна завантажити тематичне мобільний додаток на телефон, щодня розвиваючи концентрацію і посидючість, без будь-яких додаткових пристосувань.

Можна піти ще більш легким шляхом. Вибрати який-небудь об'єкт (вимикач, листок, підставку і т.п.). Спробувати максимально довго утримувати на ньому свою увагу. Виконуючи якомога частіше цю вправу, людина розвиває навички посидючості і концентрації. Головне, обійтися без фанатизму і не перетворити гру в рутину.

5. Регулярна мотивація.

Будь-яка дисципліна повинна бути мотивована, інакше вона перетворюється на безглузде насильство над собою. Людина повинна усвідомлювати, чому йому варто бути зібраним. Наприклад, дівчина вирішила скинути зайві кілограми, сіла на дієту, записалася на фітнес. Вона повісила вдома плакат з красивою фігуристою спортсменкою в обіймах справжнього мачо. Встановила таку заставку на робочому столі комп'ютера і екрані телефону. Мотив весь час перед її очима, регулярно нагадуючи, навіщо вона почала тренування і правильне харчування. Бажання виглядати привабливо підігрівається спогляданням обраного прикладу для наслідування .

Дисципліна допомагає людині ефективніше виконувати завдання, які він перед собою ставить. Крім цього, вона спрощує процес соціалізації, дозволяючи ставати частиною суспільства. Якщо підійти до розвитку цієї навички творчо , то ніякого внутрішнього протидії не виникне, а результативність підвищиться.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео