Назад
Кінезіологія: що це таке, як працює і як навчитися??

Навигация по разделу
кинезиология

Що таке кінезіологія і як це працює?

Що таке кінезіологія і як вона досліджує взаємозв'язок емоцій і м'язового тонусу?Як працює і як навчиться кінезіології?

З самого дитинства ми вчимося терпіти і стримуватися: тримати себе в руках, ковтати образу, хилити голову від безвиході. І це все не проходить безслідно для нашого організму. Він регулярно намагається подати сигнал про те, що якась система засмутилася. Не ігнорувати, а чути і розпізнавати подібні повідомлення допомагає наука кінезіологія.

У статті розповідаємо про кінезіологічну психотерапію, значення тілесної відповіді, питання, які можна задати лікарю-кінезіологу або кінезітерапевту, а також ділимося техніками для самостійного зцілення.

Що таке кінезіологія?

Кінезіологія-це синтетична (об'єднала кілька інших) наука, комплексно вивчає єдиний об'єкт – рухову функцію людини. Ця нова наука увібрала в себе досвід наукових і практичних баз остеопатії, гомеопатії, нейропсихології, рефлексотерапії, вертебральної та мануальної терапії, лікувальної фізкультури, акупунктури, традиційної та нетрадиційної медицини. Кінезіологічні техніки дозволяють "дістати" з тіла психотравмуючий досвід і відкоригувати його. Особливо помітні результати кінезіології в спорті, медицині, навчанні, психотерапії .

Термін складається з двох грецьких слів: «кінезіо»-«рух» і «логос»-«наука», і застосовується в різних напрямках, що вивчають людське тіло. Відомо, що навіть найменші зміни психіки можуть спричинити тілесні реакції. Тому на відміну від вузьких фахівців, які вивчають окрему систему або орган, кінезіологи підходять до вивчення організму в цілому. Вони досліджують взаємозв'язок внутрішніх органів з певними м'язами і то, як внутрішні порушення в організмі відбиваються на м'язової слабкості: зміні постави, виразі обличчя, неприродних позах, судомах.

Пройти тест на психіку

В яких випадках звертаються до кінезіолога?

 • Коли людина займається спортом, правильно харчується , але все одно відчуває занепад сил.
 • Коли лікарі проводять повне обстеження, але першопричини хвороби не знаходять.
 • Коли на зміну однієї хвороби тут же приходить інша.
 • Коли в житті начебто все добре, а радості ні.
 • Коли лікування симптомів захворювання приносить тільки тимчасового полегшення.
 • Коли виникає відчуття, що ви буквально «розпадаєтесь».

Здоров'я – комплексне поняття, в яке входить здоров'я тіла, духу і психіки, доповнене впливом соціального середовища. Якщо одному з компонентів не приділяти уваги, то замість лікування буде просте топтання на місці. Кінезіолог бере до уваги історію хвороби пацієнта, його спосіб життя , особистий та сімейний анамнез, використовує сучасні методи діагностики та співпрацює з традиційною медициною. Якщо є потреба, пацієнта просять здати аналізи, пройти УЗД або МРТ-обстеження.

Історія.

Коріння кінезіологічної теорії криються в античності. Першим описав дію м'язів і зробив геометричний аналіз один із засновників науки про рух – Аристотель. Роботи, що показують роль певних положень тіла в лікуванні хвороб, є в давньокитайській і арабській медицині, давньоіндійської йоги. Продовження досліджень знаходять в роботах Ньютона, Галілея.

В Росії кінезіологія виникла в 30-і роки XX століття. Займаючись дослідженням рухів, професор Н.Бернштейн виявив, що на силу м'язових скорочень впливає не тільки мозок. Пізніше про взаємозв'язок органів і конкретних груп м'язів писав академік І.Павлов. Результати цих досліджень в Росії опинилися під забороною, але ними скористалися вчені з США. У 1962 році новий напрямок назвали прикладною кінезіологією.

Через Два роки американський лікар Джордж Гудхарт розробив систему тестування м'язів, яку можна використовувати для діагностики та терапії. Він став засновником нової науки та Першого Міжнародного коледжу прикладної кінезіології. Поступово наука поширилася серед лікарів і мануальних терапевтів. А також отримала більше ста відгалужень за трьома основними напрямками: рухово-орієнтована, тілесно-орієнтована, психо-орієнтована.

Принципи кінезіології.

Напрямок концентрується на особистості пацієнта. М'язи розглядаються як показники болю, які допомагають діагностувати та виправити психологічні проблеми:

 • Гострий стрес після розлучення, травматичних подій, смерті родича.
 • Складнощі внутрішньосімейних відносин.
 • Проблеми в спілкуванні з протилежною статтю.
 • Конфліктні ситуації на роботі, непорозуміння з колегами, керівництвом або підлеглими.
 • Хронічні проблеми зі здоров'ям: застуди, головні болі, алергія, ожиріння.
 • Генетичне минуле та дитячі травми.
 • Наслідків хронічного стресу: безсоння, депресії, тривожності , істерик , апатії .
 • У дітей: проблеми з навчанням, з поведінкою, страхи, гіперактивність .

Пройти тест на стрес

Після діагностики та корекціїї стану на психоемоційний , фізичному і духовному рівні в організмі запускається механізм самозцілення і поліпшується фізичне здоров'я.

Прийом у кінезіолога включає терапевтичну бесіду і спеціальну діагностичну процедуру – м'язовий тест.

Як проходить тестування м'язів?

Після розмови та уточнення запиту Клієнта кінезіолог починає сканувати все тіло. Виглядає це так: в якості сканера лікар використовує свою руку і водить нею уздовж тіла пацієнта на відстані 3-5 см.спочатку проводить «сканером» навколо голови, потім опускає уздовж одного боку тіла до стоп. Проробляє те ж саме уздовж всіх поверхонь тіла і знаходить м'язи-індикатори, з якими буде працювати.

Під час сканування лікар може задавати питання Вашому тілу і зчитувати відповіді . Наприклад, якщо якась ділянка тіла хворий, то відповідна м'яз буде ослаблена або перенапружена, якщо здоровий-м'яз буде в хорошому тонусі. Якщо на поставлене запитання тіло дає позитивну відповідь, м'яз напружується. Якщо негативний-сигнал буде слабким. Такими способом можна отримувати відповіді на будь-які питання: які продукти харчування підходять, яка музика впливає на вас благотворно, наскільки спілкування з конкретною людиною йде на користь, які події минулого спровокували існуючі хвороби.

Щоб зняти енергетичні «пробки» після стресових ситуацій, може знадобитися психотерапія. За допомогою спеціальних технік кінезіолог допоможе повернутися в хворобливу ситуацію, позбутися негативного заряду, який пацієнт несвідомо «носить» в собі. Коли хворобливий запис видаляється, лікар допомагає пацієнтові створити позитивний образ і настрій.

За результатами тестування лікар додатково призначає індивідуальну корекцію . Це може бути дієта, лікувальна фізкультура, голковколювання, герудотерапія, траволікування, ароматерапія. Лікар може порекомендувати пацієнту вести щоденник самоспостережень, практикувати позитивні афірмації, масаж, дати рекомендації по частоті і силі тренувань або направити до кінезітерапевта.

Як працює кінезітерапевт?

Суть роботи кінезітерапевта можна описати в двох словах: лікує рухом. Фахівці такого профілю працюють в реабілітаційних центрах, медичних фітнес-клубах, де займаються профілактикою та лікуванням опорно-рухового апарату, відновленням після травм. Кінезіотерапевт не призначає ліків . Він визначає вогнище проблеми, складає програму реабілітації, дає рекомендації про те, як підкоригувати спосіб життя, харчування, зміцнити імунітет.

Кінезітерапія вважається новим напрямком, хоча лікувальні фізичні вправи практикувалися ще в Стародавньому Єгипті. У 30-х роках XX століття засновник російської терапевтичної школи С.П. Боткін розповів про користь лікувальної гімнастики і ввів термін «Лікувальна фізична культура». Сучасна Кінезітерапія являє собою науково-практичну область медицини, що поєднує знання фізіології, біохімії, анатомії.

Кінезітерапія вивчає "індивідуальний почерк руху" людини: як він рухається, ходить, сидить, працює, наскільки збалансовані або розбалансовані його руху . Адже неправильний рух однієї частини тіла компенсується рухом іншої частини тіла. Це призводить до зміни постави, нерівномірного напрузі в м'язах, великими енергетичними витратами на «боротьбу з силою тяжіння».

На думку практикуючих кинезитерапию лікарів хвороба можна перемогти, рухаючись через біль. Тому в будь-який комплекс вправи входять дихальні вправи і програма з обтяженням. Але щоб не перевантажувати одні м'язи і суглоби, рухатися потрібно правильно, створюючи адекватне навантаження на хребет. Кінезітерапевт не завжди лікує там, де болить. Він допомагає не тільки виправити поставу або прибрати болі в спині, але і відновити закладені в організмі ресурси.

Кінезіологічні вправи.

Вхідні в «гімнастику для мозку» вправи координують роботу тіла і мозку, допомагають зміцнити здоров'я, оптимізувати базові психічні процеси.

1. Дзеркальне зображення.

Закріпіть на горизонтальній поверхні аркуш паперу, візьміть в кожну руку по ручці або фломастеру. Малюйте будь-які дзеркально-симетричні зображення, символи, знаки. Цю ж вправу можна робити з дитиною, але малювати в повітрі протягом 20-30 секунд. Під час вправи розслабляються очі і кисті рук, синхронізуються обидві півкулі мозку.

2. Молитва.

Станьте прямо або сядьте, ноги тримайте паралельно. Попарно з'єднайте кінчики пальців обох рук так, ніби утримуєте невелику кулю. Дивіться вниз. Залишайтеся в такому положенні 1-2 хвилини до відчуття достатності. Під час вправи йде нервово-м'язова напруга, гармонізуються психічні процеси .

3. Ліхтарик

Підходить для дітей, бажано робити щодня. Витягнути обидві руки перед собою долонями вниз, пальці розвести (ліхтарики запалилися). Стиснути ліву руку в кулак (ліхтарик згас). По черзі стискати в кулак кисть однієї руки і розтискати другу. Вправа покращує пам'ять, допомагає розслабити м'язи кисті, швидше освоїти читання і письмо.

4. Колечко

Також підходить для дітей, бажано робити щодня. По черзі перебирати пальці правої руки, поєднуючи їх в кільце з великим пальцем (вказівний, середній і так далі). Повторити те ж на лівій руці. Вправа покращує розумову діяльність і тренує увагу .

Це загальні рекомендації. Підібрати індивідуальні вправи за певним набором симптомів і очікуваного результату допоможе лікар-кінезіолог.

Висновки :

 • Кінезіологія – комплексна наука, що дозволяє стан внутрішніх органів по м'язовому тонусу.
 • Психотерапевтична кінезіологія працює з тілом через емоційні складові.
 • Кінезітерапевт оцінює тіло пацієнта як єдине ціле і розробляє програму для реабілітації.

Пройти тест на невроз

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео