Назад
Обійми: що це таке, які бувають і коли вони недоречні??

Навигация по разделу
объятия

Що таке обійми та їх значення?

Що таке обійми? Які види бувають і в чому відмінності? У чому сила невербального спілкування і чому лікарі радять обніматися якомога частіше?

Згідно з недавнім дослідженням канадських вчених обійми після сексу – гарантований спосіб змусити дівчину зайти в гості до чоловіка ще раз. Поки чоловіки досвідченим шляхом перевіряють цю інформацію, ми розповімо: як обійми впливають на психологічне і фізіологічне здоров'я? Як по ним прочитати справжні відносини? І коли краще не зловживати тактильним контактом?

Що таке обійми?

Обійми — це вид невербального контакту і форма тілесних проявів прихильності, любові, симпатії, що дозволяє відчути себе потрібним, коханим, щасливим і здоровим. Це набагато більше, ніж вираження почуттів. Це базова потреба людини і недостатньо використаний ресурс, який має магічну силу. Це зрозуміла і доступна форма спілкування. Адже обіймаються Всі, де завгодно і коли завгодно: діти з батьками, родичі, друзі, подруги, сімейні та закохані пари.

Але обійми – це набагато більше, ніж «обійми руками іншої людини і притискання до себе». Це найсильніший процес обміну позитивною енергією. І це цілком природно для людини. Але якщо про важливість тактильного контакту для мами і малюка знають всі, то з віком практично про це не замислюються. щоб заповнити цей недолік ми тиснемо кішок і собак , але поступово відсторонюємося від інших людей і навіть найближчих обіймаємо все рідше. Тому ми масово недодаємо і недоотримуємо обійми. Недообнімаемся.

Пройти тест на характер людини

Можливо, тому в багатьох країнах стала популярною платна послуга для одиноких людей, яким нема кого обійняти і кого ніхто не обіймає. Це зробить професійний "обіймальник". За гроші він вислухає, заспокоїть, підставить дружнє плече, вилікує від самотності, тривоги. Ще кілька років тому фахівці цієї сфери виглядали дивно. Сьогодні послуги досвідчених "обіймальників" затребувані, особливо в мегаполісах.

Але заповнити недоотримані тактильні відчуття можна безкоштовно – 21 січня відзначається День обіймів . Вперше він відзначався як національне свято в США. Але за три десятиліття придбав таку всенародну любов, що став міжнародним. У цей день дозволяється обіймати коханих, симпатичних, абсолютно незнайомих людей і просто перехожих.

Вісім фактів про обійми.

Інтернет допомагає завжди залишатися на зв'язку з близькими, але позбавляє головного – тактильних відчуттів. Але обійми допомагають стабілізувати емоційне напруження, зняти стрес, поліпшити настрій , обмінятися енергетикою з іншою людиною. Також вони можуть стати відмінною профілактикою психосоматичних захворювань: мігрені, нудоти, запаморочення, підвищеного тиску. І все це безкоштовно, адже щирі обнімашки не вимагають батарейок, не схильні до інфляції, не обкладаються податком.

Наукою доведено: обіймаючи когось, ми викликаємо відповідні почуття, які вважаються найкращим проявом людяності і щастя . А ще:

1. Стаємо добрішими.

Під час обіймання в організмі виділяється фізіологічний субстрат окситоцину з ендорфінами. Нейрогормон окситоцину, який ще називають "гормон ніжною прихильності", заспокоює нервову і серцеву системи, знижує рівень тривоги , посилює почуття задоволення. Ендорфіни зменшують біль, дають відчуття ейфорії. Причому виділяються вони навіть тоді, коли ми тискаємо улюблену кішку або собаку.

2. Менше хворіємо.

За результатами дослідження Пенсільванського університету люди, яких частіше обіймають і соціально підтримують, хворіють на простудні захворювання в три рази рідше. Лікарі порівнюють такий ефект з масажем: дружні поплескування по спині, ніжне тиск в області сонячного сплетіння активізують вилочкову залозу, відповідальну за дозрівання імунних клітин.

3. Відновлюємо нервову систему.

У момент дотику під шкірою активізуються мікроскопічні рецептори – тільця Пачіні. Вони миттєво реагують залпом імпульсів, посилаючи сигнали блукаючому нерву. Дія блукаючого нерва сильно нагадує енергію "кундаліні", яка, на думку йогів, безпосередньо пов'язана зі здоров'ям. Так що для підтримки кундаліні-енергії потрібно медитувати , співати мантри або міцно обійняти.

4. Підвищуємо самооцінку.

Психіка міркує: якщо мене обіймають, значить, я комусь потрібен, я хороший. Чим частіше дитина відчував подібні відчуття в дитинстві, тим краще у нього розвинене почуття опори, захищеності, впевненості в своїй цінності. Ці відчуття зберігаються на все життя: підтримують самооцінка , зменшують страх для протистояння життєвим ситуаціям.

Пройти тест на самооцінку

5. Знімаємо м'язову напругу.

Якщо говорити науковими термінами, у обнімаються відбувається шкірно-гальванічна реакція, яка допомагає м'язам розслабитися. Якщо сказати простіше-приємний тілесний контакт розслабляє м'язи, покращує кровообігу в м'яких тканинах, тіло відчуває приємну легкість. Тому мамині дотики допомагали розбитій коліні зажити швидко і безболісно.

6. Налагоджуємо комунікацію.

У багатьох культурах тілесному контакту приділяють особливу увагу. Особливо популярні дружні дотики, які допомагають передати позитивну інформацію, почути, зрозуміти свого партнера, встановити невербальний контакт.

7. Продовжуємо життя собі, своїм близьким.

Виявляється, страх перед самотністю, соціальною ізольованістю від суспільства – це найбільший страх літніх людей. Іноді викликаний самотністю стрес, призводить до раннього відходу з життя навіть нестарого людини. Тілесна демонстрація прихильності стає тим самим антидепресантом, який допоможе літнім людям відчути свою потрібність. А не літнім – просто отримати задоволення від спілкування.

8. Демонструвати емпатію .

Коли ми розкриваємо серця і руки, ми підвищуємо рівень довіри, адже в цей момент відкриваємося іншій людині. Щирі обнімашки-це універсальний транспорт, який перевозить увагу, співпереживання, жалість. Воно висловлює турботу без зайвої обгортки, без зайвих слів.

Обійми – ідеальний подарунок для будь-якого випадку, який повністю окупається. Його однаково приємно приймати або віддавати. Він володіє природною солодкістю, але без калорій, не вимагає додаткових внесків, не псує навколишнє середовище.

Пройти тест на емпатію

Коли обійми бувають недоречні?

Психологи закликають обніматися якомога частіше, але не зловживати подібними практиками. Наприклад, не привчати дитину обніматися з незнайомими людьми. Це суперечить елементарним правилам безпеки.

У країнах Латинської Америки гарячі, щирі обійми разом із поцілунками вважаються частиною щоденного ритуалу привітання. Але є культури, в яких будь-який тілесний контакт суперечить правилам етикету. Якщо в Росії і більшості країн Заходу обійми і рукостискання вважаються проявом привітності, то у Китаї, Японії, Кореї така поведінка неприйнятна. Якщо місцеві не зроблять зауваження з приводу неприпустимої поведінки, то це тому, що вважатимуть західну людину дурнем.

За статистикою 90-95% людей адекватно реагують на тілесний контакт. Можливо, інтуїтивно відчувають щире до себе ставлення. Але у решти ця практика викликає дискомфорт. Наприклад, хтось не звик до» несанкціонованих " дотиків, тому що в його родині це було не прийнято. Або вбачає в дотиках сексуальний підтекст. Ситуації, коли порушуються особистісні межі, можуть привести до відчуження або конфлікту. Так що якщо в офісі заохочується суворе дотримання правил, то необов'язково обніматися при зустрічі з колегами або притискатися до начальника.

Види та значення обіймів.

Для багатьох фізичний контакт є основною мовою любові , без якого вони не можуть відчути себе коханими. Але обійми використовують не тільки як засіб для демонстрації любові, але і як універсальний спосіб збереження дистанції: вони можуть передавати дружню прихильність, теплі почуття, байдужість або бажання розлучитися. Ось кілька прикладів обіймів і те, що вони означають.

 1. Ведмедики Гаммі . Міцно притулившись один до одного, люди починають розгойдуватися в різні боки. Так вони демонструють щиру прихильність, почуття гумору і готовність підтримати свого партнера.
 2. Робот . Один з видів формального взаємодії, коли обіймаються прямими руками, зберігаючи відстань. Саме так вимушено демонструють повага суперники після закінчення футбольного матчу.
 3. Вибивання пилу . Це дружні Експрес-обнімашки з інтенсивним постукуванням по спині говорять про те, що друзям комфортно і затишно разом.
 4. Задушення . Зазвичай демонструє одностороннє бажання тілесного контакту. Коли одна людина дійсно радий зустрічі, а інший стоїть «стовпом», намагаючись зберегти дистанцію.
 5. Опора в житті . Міцне обійми зі спини демонструє готовність людини захистити свого партнера від усіх негараздів. У таких випадках обіймає чоловік – справжній лицар, поруч з яким жінка завжди буде в безпеці.
 6. За талію . Красномовні обійми, які говорять про кохання без слів. Означають повну довіру, готовність розчинитися один в одному.
 7. Очі в очі . Коли пара обіймається ніжно і делікатно, а партнери дивляться один одному в очі – це символ справжнього глибокого зв'язку. У таких відносин щасливе майбутнє.
 8. Втіха . Довгі безмовні обійми відомі тим, хто хоч раз в житті потребував підтримки. Тобто всім. Чим довше вони тривають, тим легше стає на душі.
 9. Щира любов . Якщо партнери міцно-міцно обіймаються при зустрічі, ніжно погладжують по спині, значить, вони дійсно дорожать один одним.

Що робити, якщо контакт з тілом не приносить задоволення?

Про те, що фізичний дотик допомагає передати емоційну любов між люблячими людьми, відомо давно. Але іноді трапляється протилежне: люди ухиляються від будь-якого контакту, здригаються від однієї думки про можливі дотики. Коли мова йде про нав'язаних ритуалах притискати або цілувати при зустрічі сусідів, приятелів, колишніх колег або незнайомців, то тут все зрозуміло. Це не прояв прихильності, а данина моді.

Але як бути, якщо зовсім не хочеться обніматися з коханою людиною? Причин може бути кілька.

 • Неприйняття чужих дотиків трапляється у тих, у кого були складні тактильні відносини з батьками в дитинстві. Наприклад, коли надмірно опекающая мати нав'язливо тискала дитини. Або навпаки-карала тим, що позбавляла дитину фізичного контакту.
 • Іноді небажання контакту виникає через неприйняття власного тіла. Відгороджуючись від дотиків, ми, таким чином, ховаємося від нас самих, неприємного минулого.
 • Невміння встановлювати свої межі – ще одна причина нелюбові до тілесного взаємодії. Хтось переживає вторгнення, хтось сам нападає. Ні ті ні інші не відчувають себе захищеними. Тому замість того, щоб отримувати задоволення від контакту, тільки дратуються.

Проаналізувати свій стан допоможе тілесно-орієнтована терапія. Вона навчить розуміти своє тіло, знімати тілесні блоки, позбутися від «м'язового панцира», досліджувати емоційні травми, розкрити свою внутрішню гармонію.

Усвідомити цілющу силу асексуального тілесного контакту допоможе нескладна медитація . Щоб почати медитація просто обійміть свого партнера. Продовжуйте обніматися протягом трьох циклів вдихів-видихів:

 • Перший вдих: ви усвідомлюєте присутність у теперішньому моменті.
 • Другий вдих: ви усвідомлюєте, що ваш партнер знаходиться поруч, він теж щасливий.
 • Третій вдих: ви разом відчуваєте гармонію, прихильність, нескінченне щастя.

Закінчуючи медитацію, висловіть свою вдячність партнеру.

Висновки:

 • Обійми – приємний, корисний, дуже древній ритуал обміну позитивною енергією.
 • Це кращий вид терапії, який покращує здоров'я, допомагає зібратися силами, відчути себе впевненіше.
 • Обійми здатні передавати всю палітру почуттів, тому варто застосовувати їх акуратно і за призначенням.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео