Назад
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??

Навигация по разделу
Любовь и страсть

любов і пристрасть &8212; різниця і стереотипи

чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаються разом? Які телевізійні стереотипи про них люди мимоволі переносять в реальне життя?

Чому бажання бути поруч з людиною кожну хвилину &8212; це не любов? І хіба не дивно, що бажання експериментувати в ліжку не обов'язково служить ознакою пристрасті? Як взагалі пов'язані дві ці категорії, а в чому полягають їх відмінності? Як любов і пристрасть, зображені в кіно, спотворюють сприйняття реальності, псують реальні відносини? Різниця між цими почуттями, а також ТОП-5 стереотипів з фільмів &8212; далі в статті.

Яка різниця між пристрастю та любов'ю?

Ці два почуття (а це саме почуття, а не емоції , враховуючи їх тривалість, глибину) не завжди переживаються паралельно. Зазвичай починається все зі пристрасті . Вона служить причиною зацікавленості, каталізатором фізичного зближення. Потім формується любов , однак спочатку відносин вона не скасовує пристрасних переживань. Зате це роблять звикання, рутина, приївся побут. Лише спільна робота партнерів може повернути затихає гостроту емоцій, причому без негативних симптомів, засліпленості, які є на самому початку.

Виходить, зв'язка «любов-пристрасть» цілком реальна. Проте наявність одного почуття зовсім не обов'язково має на увазі одночасне переживання другого. Пояснюється все різницею між ними. Про які ж відмінності йдеться?

Пройти тест: чи любить він мене?

1. Ненаситність-спокій.

Якби пристрасть була одним із семи смертних гріхів, вона представляла б... ні, не пожадливість, а жадібність (скупість, грошолюбство, корисливість &8212; залежно від вчення). Хіть занадто нерозбірлива, в той час як пристрасть-почуття частіше робить своїм об'єктом конкретної людини. Зате жадібності в цьому емоційному пориві вистачає. Чим більше пристрасна людина отримує, тим сильніше відчуває постійну нестачу вражень при розлуці. Зовні він виглядає більш активним, ніж зазвичай, але також більш нервовим.

Любов же стабільна. Вона відповідає за спокій, впевненість, «ситість». Вона не женеться за кількістю, різноманітністю емоцій, а віддає перевагу якості, надійність . Любляча людина виглядає умиротворено, але в ньому немає пасивності або безвілля.

2. Емоції-вчинки.

Пристрасність &8212; це фонтан різноманітних яскравих емоцій. Вони сильні, гострі, часто непередбачувані, їх важко контролювати. Саме ці переживання штовхають на якісь божевільні вчинки. Тобто дії &8212; це результат пристрасті.

А любов = дії. Звичайно, внутрішні враження від неї теж є, проте без дій вони занадто короткочасні або виявляються тією ж пристрастю. Любовні стосунки не» відчувають", їх власноруч будують. Вчинки в цьому випадку &8212; це не необдумані або широкі жести, а практична турбота про благополуччя коханого або коханої. Навіть постійне промовляння фрази» я люблю тебе " &8212; вже ознака сильного почуття, якщо воно не йде врозріз з діями.

3. Егоїзм-альтруїзм.

Пристрасть знає слово «дай», любов &8212; «бери». Спроби "насититися" людиною вельми егоїстичні, так як на перше місце ставляться власні інтереси, бажання . Любовне почуття обов'язково враховує погляди іншої особистості, піклується про її благополуччя.

Пристрасть ставить в центр «я», «мені», «моє». Іноді сюди випадково потрапляє "ми", проте це спотворена Категорія, якщо про неї говорить один партнер, а другий тільки мовчить. Це вказує на нав'язування поглядів &8212; ще одна ознака егоїзму. Про що ж тоді говорить Любов? Вона поступово вчить, як жити так, щоб «ми» і два різних «я» мирно співіснували, не ущемляючи один одного. При цьому їй не властива жертовність, так як остання & 8212; ознака залежності або поганий самооцінки .

Пройти тест на сумісність

4. Бартер-безкорисливість.

Якщо партнери в пристрасних відносинах щось дають, то тільки на умови повернення. Найчастіше об'єктами такого бартеру виявляються несумірні речі. Наприклад:

  1. Хлопець відмовляється від кар'єри в іншому місті, щоб жити з дівчиною, яка Вам подобається;
  2. Жінка позбавляє себе спілкування з подругами, аби догодити чоловікові.

У першому випадку чоловік відмовляє собі в професійному зростанні, фінансової вигоди, щоб отримати почуття. У другому & 8212; дружина втрачає важливий аспект свого життя заради «любові» благовірного. А що трапиться, якщо обидві пари раптом посваряться або "жертви" не отримають достатньої кількості емоцій у відповідь? Почнуться взаємні звинувачення, сумніви у вчинку, спроби скасувати своє рішення. Крім того, навіть без сварки каяття все одно з часом прийде через нереалізованість, порожнечу всередині.

У любові такі рішення незворотні. Якщо любляча людина вирішується на подібний крок, значить, він все обдумав, зрозумів, що для нього «втрати» несуттєві. Він не стане змінювати своє рішення навіть після суперечки. Пов'язано це з наступним пунктом.

5. Залежність-усвідомленість.

Пристрасть імпульсивна, раптова, всепоглинаюча і разом з тим нераціональна. Ідеалізація партнера, неконтрольовані, часом небезпечні пориви, незрозуміле тяжіння &8212; це докази «пристрасної сліпоти». У ній немає логіки , усвідомленості. Зате вони є в любові. Не дарма психологи кажуть, що любити може тільки психічно зріла особистість . Вона відповідально підходить до вибору партнера, а потім робить осмислений вибір при створенні відносин, а також в роботі над ними.

Любляча людина з розумінням поставиться до тимчасової вимушеної розлуки. Для просто закоханого & 8212; це трагедія, адже він, нехай і ненадовго, але все ж втрачає свій «генератор емоцій», залишається без постійного емоційного підживлення.

6. Фізіологічне-соціальне.

Пристрасть &8212; це гормони. В організмі вирує суміш серотоніну, дофаміну, адреналіну, норадреналіну. Гормональні зміни тримають тіло в постійному приємному, але все ж виснажливому напрузі. Через це порушується сон, посилюється статевий потяг на початку, змінюються смакові звички. Мета пристрасного почуття &8212; бути якомога ближче до свого об'єкта фізично.

Любов &8212; це спільні плани, спільне майбутнє, тверезий погляд на партнера як на особистість. Таке відчуття поступово змінює соціальні ролі. Наприклад, спочатку хлопець бачить свою обраницю просто як дівчину, потім як наречену, потім як дружину, а пізніше вже як мати своїх дітей.

Пройти тест на закоханість

7. Обмеженість-розвиток.

У пристрасті є стеля &8212; максимальний напруження емоцій поруч з об'єктом обожнювання. Її найвища планка &8212; це секс, супутнє задоволення. Якщо ця мета досягнута, починається стадія «охолодження». Це пояснює, чому так багато пар після першої ночі раптом починають втрачати інтерес один до одного, хоча до цього їх почуття здавалися міцними.

У любові межі немає. Можна все життя працювати над довірою, близькістю, кожен раз дивуючись їх безмежності. Однак цей розвиток відбувається не саме по собі, а тільки при старанній роботі, адже любов &8212; це дія (Див.п. «емоції-вчинки»). Так, якщо пристрасних партнерів не влаштовує секс, вони розходяться, не забувши при цьому перекласти всю відповідальність , провину один на одного. Любляча пара вирішує шукати компроміси ,вирішувати проблему & 8212; експериментувати або навіть йти до сексолога.

Фільми про любов і пристрасть: топ-5 стереотипів.

Відсоток неповних сімей у суспільстві постійно зростає. Це позначається на стилі виховання дітей, які ростуть без прикладу дружних люблячих батьків. Що вже говорити про неблагополучних родинах. Новому поколінню майже нізвідки черпати модель міцного багаторічного шлюбу. І мало хто при цьому намагається відшукати відповіді в професійній літературі або на тренінгах з психології.

Більшість швидше неусвідомлено вбирає ті установки, які надає сучасний кінематограф. А він орієнтується не на мораль , здорові стосунки, а на попит масового глядача, який цінує драму. Через брак досвіду, небажання аналізувати отриману інформацію формуються Ілюзорні стереотипи .

1. Любов приходить відразу.

З першого погляду, слова, торкання. Герої закохуються через кілька тижнів, а то й днів. Однак у житті для формування такого глибокого почуття потрібно набагато більше часу. Щоб зародилася любов, доведеться спочатку дізнатися людину, пройти ранні етапи симпатії, тієї ж пристрасті, першої прихильності. Вона не виникає тільки на інтуїтивних або емоційних засадах. Любовні стосунки &8212; це усвідомлений вибір, який не терпить поспіху.

2. Пристрасть триває роками.

Розв'язка фільму. Закохані подолали всі перепони, потім історія переноситься на десяток років вперед &8212; і ось вони вже в шлюбі, з трьома дітьми, собакою і навіть з власним житлом без іпотеки. Щасливі, усміхнені і як і раніше гостро бажають усамітнитися, коли всіх трьох дітей і пса одночасно за чудовим збігом виходить кудись прилаштувати на пару днів. Легко, просто, пристрасно.

В реальності побутові проблеми, вигорання , навіть нездужання ведуть до криз. І щоб картина була такою, якою вона описана вище, доведеться дуже постаратися. Звичайно, позитивних моментів буде багато, але навряд чи вони виникнуть чарівним чином. Це важливо розуміти, щоб потім не відчувати розчарування або бажання все кинути.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

3. Разом 24/7 &8212; це чудово.

Бажання проводити весь час разом &8212; це пристрасть або спроба наповнити себе емоціями, які створює інша людина. І вже точно це не любов. Швидше справа в залежності, невмінні себе розважати, егоїзмі в стилі «мені треба закрити свою емоційну діру тут і зараз». Якщо з часом це відчуття не зменшується, а важливі заняття на кшталт роботи або зустрічей з друзями приносяться в жертву заради такого «24/7», це ознака серйозної психологічної проблеми.

4. Спецефекти пристрасті.

У фільмах головні герої часто закохуються після того, як разом проходять перешкоди. Через батьківські заборони, стихійні лиха, повстання зомбі і геноцид одночасно. Очевидно, в телевізійному варіанті ці перешкоди дуже перебільшені або з'являються в режимі нон-стоп.

В реальності така суцільна гіперболізована смуга невдач зустрічається рідко. А якщо все ж відбувається, велика ймовірність того, що пара зійдеться тільки через гормонально-емоційних злетів. Коли все налагодиться, чуттєві сплески пропадуть, а партнери швидко втратять інтерес один до одного.

5. Любов і біль.

Сценаристам і режисерам вигідно створювати на екранах жертв. А далі &8212; півгодинна кінодемонстрація, якою несправедливою, болючою виявляється часом любов.

  • Кинута наївна дівчина саме з провінції, яку 100% обіллє проїжджаюча повз машина.
  • Хлопець, якому наречена зрадила обов'язково в день весілля, обов'язково зі свідком або кращим другом.
  • Друг, який допомагає подрузі побудувати стосунки з іншим хлопцем, хоча він сам таємно закоханий у неї.

Сама по собі любов &8212; це праця, що приносить сьогодення щастя . Біль провокує зовсім не вона, а розбиті ілюзії, уражене его, страх перед невідомістю. Через те, що вона так часто асоціюється з болем, причому ця паралель вважається нормальною, і виникають абьюзівние відносини під прикриттям романтичної мелодрами. А ось любовних переживань там немає.

Коли любов і пристрасть йдуть рука об руку, будувати стосунки здається не таким складним завданням. Однак варто одній з них зникнути або зовсім не зародитися &8212; і проблеми перетворюються на важкий тягар. Щоб запобігти таким труднощам, уникнути розриву там, де можна було б все Зберегти, важливо розуміти різницю між цими почуттями. А для закріплення ефекту бажано відразу усвідомити, що відносини у фільмах і реальному житті &8212; далеко не завжди одне і те ж.

Пройти тест на ревнощі

Зараз читають
Самооцінка особистості: що це таке, її види і як формується??
Самооцінка особистості: що це таке, її види і як формується??
Що таке самооцінка особистості? Як вона формується і які види бувають? У ...
Сильно втомилася від усього? 7 ідей що з цим робити
Сильно втомилася від усього? 7 ідей що з цим робити
Що робити, якщо втомилася від усього і немає сил рухатися вперед? Які пр ...
Як почати життя з чистого аркуша правильно: 7 ідей
Як почати життя з чистого аркуша правильно: 7 ідей
Як почати життя з чистого аркуша і відкинути лінь? Як задуматися про змі ...
Як почати жити заново незважаючи ні на що? 7 ідей
Як почати жити заново незважаючи ні на що? 7 ідей
Як почати жити заново і побудувати себе з чистого аркуша? Як зуміти пере ...
Як боротися з ревнощами близьких і як знайти причину??
Як боротися з ревнощами близьких і як знайти причину??
Як боротися з ревнощами батьків, дітей,подружжя, друзів? Чи підійде зага ...
Як зачарувати чоловіка за допомогою мови тіла??
Як зачарувати чоловіка за допомогою мови тіла??
Як зачарувати чоловіка, використовуючи його несвідомі інстинкти? За допо ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Новое youtube видео