Назад
Як задати питання правильно і які можна??

Навигация по разделу
как задать вопрос

Як задати питання правильно?

Як задати питання і зробити це правильно? Які питання можна задавати при спілкуванні? Як це допомагає налагодити діалог зі співрозмовником?

Питання поділяються на велику кількість різновидів. Кожна з них може бути доречна в конкретній ситуації. Але як зрозуміти, які питання можна задавати? Коли варто підштовхнути співрозмовника до душевного діалогу, а в якому випадку краще задовольнятися відповіддю «так» або «ні»? Як задати питання, щоб отримати на нього очікувану відповідь? Чи існує правильний алгоритм діалогу? Чи Легко заготовити шаблон майбутньої розмови? Яке питання можна задати, щоб розташувати людину до спілкування? Поки питань більше, ніж відповідей, так що, постараємося виправити цю ситуацію.

Як задавати питання?

Щоб правильно задавати питання, варто дізнатися їх класифікацію. Адже кожен тип може бути ефективний по-своєму. Але, як поставити запитання, якщо не знаєш про можливість це зробити? Так що, розберемося з азами. За типологією питання бувають наступних видів:

 • Прості-припускають тільки одне умовивід;
 • Складні-складаються з декількох підпитань;
 • Явні - з питальною інтонацією;
 • Приховані-підштовхують до відповіді, але без прямого заклику;
 • Вузлові-задаються, щоб отримати інформацію;
 • Навідні-підштовхують співрозмовника до потрібного висновку;
 • Поповнення-починаються з " хто?", "що?", "де?"«"коли?", "чому?»;
 • Уточнюючі-виглядають так « " чи багато?", "чи довго" і т. д.;
 • Закриті-припускають однозначну відповідь " Так "або»ні";
 • Відкриті-підштовхують співрозмовника дати розгорнуту відповідь;
 • Коректні-задаються з метою докопатися до істини;
 • Некоректні-містять в своїй основі помилкове твердження;
 • Провокаційні-використовуються, щоб заплутати людину, поставити його в незручне становище;
 • Каверзні - з прихованим підтекстом або прийомом;
 • Альтернативні-дають вибір між кількома варіантами відповіді;
 • Хвостаті-припускають тільки ствердну відповідь, закінчуючись словосполученням " чи не так?».

Розібравшись з цим численним сімейством, перейдемо до теми, як задавати питання. Існує цілий ряд прийомів, які дозволяють перевести діалог в потрібну сторону, допомогти співрозмовнику повніше висловити свої думки. Особливо актуальні ці навички в психології та коучингу .

Пройти тест на характер людини

1. Використовувати різні типи питань.

Діалог повинен відрізнятися динамікою і ритмом. У разі одноманітності, розмова може швидко набриднути співрозмовнику. Які питання можна задати людині на початку діалогу? Бажано ті, які мають на увазі ствердну відповідь. Психологія людини влаштована так, що погоджуючись кілька разів, йому стає набагато простіше це робити і далі. Тому, якщо почати розмову з очевидних і простих правда , можна поступово домогтися розташування співрозмовника, налаштувати його на співпрацю. Саме так, найчастіше, надходять менеджери мережевого маркетингу. А далі, вже можна застосовувати і відкриті, уточнюючі і складні питання. Це дозволить краще зрозуміти того, з ким відбувається спілкування, а також дасть йому можливість висловити свої думки.

2. Наслідувати приклад психологів і коучів.

Для того, щоб оволодіти мистецтвом спілкування, бажано придивитися до того, які питання задають психологи або коучі . Плутати ці професії не варто, але механізми їх роботи дуже схожі. Психолог намагається з'ясувати причину проблеми, дізнатися історію її появи. Коуч же повинен розібратися в цілях людини, допомогти йому досягти успіху. Але і в тому, і в іншому випадку дуже важливо зрозуміти клієнта, проникнути в його внутрішній світ.

Дуже часто це бувають заповнюють або відкриті питання , але також зустрічаються навідні, коли співрозмовник сам приходить до необхідних висновків. Якщо мета розмови-допомогти клієнту розібратися в собі , то простими відповідями «так» або «ні» тут навряд чи вдасться обійтися. Необхідно копнути глибше, причому не тільки в минуле, але і в майбутнє.

3. Заздалегідь підготуватися до діалогу.

Логіка і життєвий досвід дозволяє дорослій людині передбачити ймовірний розвиток подій. Тобто, плануючи запитати щось, ми можемо орієнтовно спрогнозувати відповідь. Відповідно, можна спробувати заздалегідь підготувати «вилку» діалогу. Якщо відповідь "так«, то діємо за планом» а«, якщо ж відповідь» ні « – то приступаємо до плану»Б". Наприклад, ми запитуємо людину, чи хоче вона замовити у нас коуч-сесію. Якщо він відповідає ствердно, ми перепитуємо яку саме. Якщо ж відповідь негативна, уточнюємо, чи розуміє він Що таке коуч-сесія, її важливість в досягненні поставлених цілей і т.д. це допомагає швидше зорієнтуватися в тому, яке питання можна задати, економить зусилля і продуктивний час для діалогу.

Які питання можна задавати?

Як ми вже вказували раніше, ставити можна будь-які питання, аби вони були до місця. Наприклад, каверзні або провокаційні. Багато хто скаже, що такі варіанти не коректні і їх не можна застосовувати в діалозі. Але чи завжди це твердження істинне? Якщо говорити про коучинг, для якого важливо вивести клієнта із зони комфорту, то чи варто звужувати його арсенал тільки до коректних методів? Адже ніхто не відміняв принцип, згідно з яким клин клином вибивають. Іноді клієнт може настільки заплутатися у своїй життя і власних думках, що вивести його з такого стану може тільки відверта провокація. Відповідаючи на такі питання і розуміючи абсолютну неспроможність своїх суджень, людина в результаті починає дивитися на світ по новому. Це і потрібно для його розвитку .

Головне тут не переборщити, тим самим ще більше заплутавши себе і свого співрозмовника. Коуч або ментор повинен завжди тримати під контролем ситуацію, в разі необхідності переводячи розмову в конструктивну площину. Так що, чим каверзніше плануються ситуації, тим довше слід до них готуватися і прораховувати можливі сценарії розвитку подій.

А взагалі, щоб зрозуміти, як задати питання, Для початку бажано з'ясувати навіщо це робити. Адже без конкретних цілей розмова перетворюється в балаканину, яка ні до чого доброго не приведе.

Після прочитання цієї статті, бажано на час відволіктися, а потім перечитати і переосмислити її ще раз. Якщо вдасться вловити основні думки, то як поставити запитання вже не здасться такою дилемою. Бажано просто спланувати важливий діалог, але бути готовим і до несподіваних поворотів подій. Не так важливо, яке питання можна задати, куди важливіше розуміти навіщо це потрібно робити. Або ми самі хочемо щось дізнатися, або намагаємося іншого на правильні думки наштовхнути. А вже виходячи з цього і думати, які питання можна ставити, а від яких краще утриматися.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео