Назад
Як стати коучем і які є школи і курси коучингу??

Навигация по разделу
как стать коучем

Як стати коучем і які курси коучингу існують?

які є школи та курси коучингу? Як стати коучем і чи можна самостійно? Як класифікуються фахівці в коучингу і як довго триває навчання?

Багато хто намагається освоїти модну професію, під назвою коучинг. Одні вважають, що це можна зробити самостійно. Інші-шукають собі вчителя або наставника. Треті вибирають курси коучингу. З усіх перерахованих способів, тільки останній дозволяє дійсно стати фахівцем. Існує ціла школа коучингу, яка об'єднує різні напрямки. Але чи легко туди потрапити? Скільки часу піде на навчання? Як стати коучем, якщо немає можливості особистого відвідування занять? І як взагалі проходить процес навчання? Поговоримо про це детальніше.

Як стати коучем?

Намагаючись відповісти на питання, «Як стати коучем?", бажано не забувати, що це така ж спеціальність, як і лікар або вчитель. Навряд чи хто-небудь стане звертатися до самоучки в одній з цих професій. Всі хочуть дипломованого фахівця, який пройшов фундаментальну підготовку, має необхідні сертифікати та відгуки клієнтів. Аналогічно йдуть справи і в коучингу .

Єдина відмінність полягає лише в тому, що не існує юридичної відповідальності за присвоєння собі подібної кваліфікації. Тому множиться велика кількість «шарлатанів», які називають себе коучами , але жодного разу не відвідали школу коучингу. Крім можливої шкоди клієнту, такі самозванці завдають і відчутної шкоди іміджу коучингу, своїми "незграбними" методами підриваючи довіру громадськості до цієї дисципліни.

Курси коучингу - незамінний етап на шляху до освоєння цієї професії. Навчальні програми розроблені і надаються багатьма організаціями. Підготовка, як правило, проходить за модульною системою. Кожен модуль тривати від декількох днів, до тижня. Перерви між ними складають приблизно місяць. Загальна тривалість підготовки в різних школах може коливатися від декількох місяців, до року і навіть більше.

До слова, навчання коучингу не завжди передбачає аудиторні заняття. Дуже часто підготовка відбувається в онлайн режимі, наприклад, за допомогою скайпу. Так що, вступити в школу коучингу може навіть житель віддаленого населеного пункту. Головне, щоб у нього на це вистачило грошей, оскільки кожен модуль обійдеться в суму від 800 грн до 6000 грн, а часом і вище.

Пройти тест на впевненість у собі

У перервах між модулями, учні практикуються в проведенні коуч-сесій. Для цього вони розбиваються на невеликі групи і пробують сили один з одним. На останніх етапах навчання вже може бути реальна практика з клієнтом. Сертифікат або диплом видається лише після проходження повного курсу коучингу. Крім того, від учня можуть зажадати і надання відгуків від своїх клієнтів. Найчастіше, мова йде про 3-5 відгуках.

Після закінчення навчання коучу присвоюється один з трьох професійних рівнів:

  • АСС-асоційований сертифікований Коуч;
  • PCC-Професійний сертифікований тренер;
  • MCC-сертифікований майстер коуч.

Розглянемо їх по-окремо.

Асоційований сертифікований Коуч (АСС)

Базовий рівень коучингу, володіння яким дозволяє займатися цією діяльністю. Можна порівняти зі ступенем бакалавра у вищих навчальних закладах. Передбачає щонайменше 60 годин навчання та понад 100 годин практики, принаймні з вісьмома клієнтами. Існує три способи досягнення рівня АСС. Найбільш складним вважається ACTP (Accredited Coach Training Program – - посилене навчання, після закінчення якого здається іспит і 10 годин ментор-сесій, які проводяться спільно з наставником . Програма ACSTH (Approved Coaching Specific Training Hours) - середній рівень підготовки. Експрес-метод CEE (Continuing Coach Education), який більше нагадує заочне відділення.

Професійний сертифікований Коуч (РСС)

Розуміння принципів коучингу, яке можна порівняти з кваліфікацією фахівця. Видається після 125 годин навчання і 500 годин практики не менше, ніж з 25 клієнтами. Також можна отримати трьома способами: ACTP, ACSTH та CEE. Підтвердження ступеня РСС вимагає конкретних практичних навичок і результатів. Іспит здається раз, при отриманні попереднього рівня АСС.

Сертифікований майстер коуч (МСС)

Поглиблене пізнання цієї професії. Якби підготовка проходила в звичайному вузі, то МСС можна було б зарахувати до магістерського ступеня. Видається після 200 годин навчання і 2500 годин практики. Число клієнтів зростає до 35 осіб. Не має на увазі скорочених курсів коучингу, на відміну від АСС або РСС. Людина володіє коучингом на рівні МСС-дійсно майстер, який може називати себе коучем або коучером .

Пройти тест на тип особистості

Школи коучингу.

Міжнародне співтовариство коучів прагне уніфікувати свій напрямок, стандартизувати його на рівні різних країн. З цією метою була сформована Міжнародна Федерація коучингу (ICF). Ця структура об'єднує понад 24 тис.фахівців по всьому світу, налічуючи понад 50 країн-учасниць. Саме вона задає тон всім школам коучингу та навчальним програмам. До слова, володіння одним із сертифікатів АСС, РСС або МСС ще не означає членства в цій організації. Воно є добровільним і не впливає на якість навчання.

Найвідомішими школами коучингу вважаються Міжнародний Еріксонівський університет коучингу, Міжнародний Центр коучингу та Міжнародна академія коучингу.

На першому місці, безумовно, знаходиться Міжнародний Еріксонівський університет коучингу (ЕСІ), який підготував вже понад 40 тис.випускників з 33 країн світу. Свою роботу цей навчальний заклад розпочав ще з 1982 року, його засновниця – доктор психології, Мерилін Аткінсон. Свого часу її надихнули дослідження американського психотерапевта - Мілтона Еріксона, на честь якого і був названий університет. У 2000 році цей навчальний заклад був акредитований як навчальний заклад.

Навчання в ЕСІ спирається на три базові принципи, озвучених ще Мілтоном Еріксоном:

  • У людини є можливості для вирішення своїх питань;
  • Кожен з нас в силах перетворити свою життя ;
  • Зміни можливі, потрібно лише цього захотіти.

Школа коучингу побудована на восьми базових компонентах людської природи: матеріального і духовного, стратегій і нововведень, планів і відносин, а також творчості і науки. У навчанні коучів актуалізуються всі ці напрямки, які далі вони передають і своїм клієнтам.

Курси коучингу – невід'ємний компонент в підготовці фахівців. Як стати коучем, якщо цьому не вчитися? Самостійно можна бути хорошим наставником, тренером, консультантом, але не коучем. Адже за десятки років свого існування, ця професія вже встигла обзавестися своїми правилами і традиціями. Так що, всім бажаючим оволодіти цією дисципліною, відкриває свої двері школа коучингу. Тим більше, що навчання в ній забирає незрівнянно менше ресурсів в порівнянні з тими можливостями, які відкриваються перед професійним коучем.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео