Назад
Тренінг впевненості в собі: що це таке і як вибрати??

Навигация по разделу
тренинг уверенности в себе

Що таке тренінг впевненості в собі і які бувають?

Що таке тренінг впевненості і чому він допомагає прокачати емоційні м'язи і знайти віру в свої можливості? Які бувають і як вибрати для себе?

Що відрізняє успішних людей від неуспішних? Напевно, багато хто замислювався над цим питанням. Це ж питання Ерік Бертран Ларссен (мотиваційний тренер) задає бізнесменам, які досягли величезного успіху. І отримує одну відповідь:»я завжди думав: все можливо". Маленькі дітки мають запас впевненості від народження. Політ на місяць або перетворення в чарівника – для них немає нічого неможливо. Але в міру дорослішання, багато повністю втрачають цю здатність. Але є і хороша новина: впевненість в собі можна прокачати, точно так само як біцепс і трицепс. Для цього й існують тренінги впевненості в собі.

Що таке тренінг впевненості в собі?

Тренінг впевненості в собі-це метод активного навчання, спрямований на розвиток психологічної "мускулатури" для підвищення самооцінки . Це віра в себе-в свою зовнішність, інтелект, досвід, професіоналізм. Впевнені люди цілком допускають, що можуть не подобатися іншим, але сприймають цей факт зі здоровою часткою скептицизму.

Впевненість у собі проявляється в перші дні після народження. Але батьки, оточення, школа намагаються приборкати " незручні» риси характеру . Зайва тривожність або занадто агресивна опіка батьків приглушують віру в себе, що згодом повертається невдачами в дорослому житті. Але є і хороша новина-відчуття впевненості можна "прокачати", подібно до інших груп м'язів.

Паралель між фізичною активністю і впевненістю в собі проведена неспроста. Регулярні фізичні навантаження підвищують стресостійкість, розвивають силу, завзятість. Турбота про фізичний стан допомагає контролювати нетерплячість, керувати часом або концентрацією уваги.

До людей підтягнутим і спортивним навколишні ставляться з великим інтересом. Під час тренування організм виробляє ендорфіни. Гормони щастя допомагають позбутися від дратівливості і гіркоти невдач. А ще щастя підвищує впевненість в собі, адже воно безпосередньо пов'язане з особистою ефективністю . М'язи (ментальні або фізіологічні) вимагають часу на заповнення енергії. Перерви на відпочинок для релаксації повинні стати частина щоденного розпорядку дня .

Пройти тест на впевненість у собі

Для чого потрібні тренінги впевненості в собі?

Віра, впевненість у собі, любов , симпатія – ці стани наповнені особливою енергетикою щастя. Вони підвищують активність і самооцінку. Але є і паралізуючі стани – гнів , заздрість , страх, тривога , що сприяють виснаженню енергії. Знання про те, як управляти своїми статками і є ключем до впевненості в собі. Тренінги допомагають приймати себе у всіх станах – в хороших і поганих.

Дорослі люди примудряються вибудувати навколо себе масу бар'єрів, що заважають досягненню цілей. Вони переконують себе, що заслуговують на «нормальне» життя. Нелюба робота, проблеми сімейних відносин « "токсичне" оточення допомагають упевнитися в тому, що вони не гідні життя, яку зможуть згадувати з гордістю або величезною радістю . Тренінги впевненості в собі допомагають закласти фундамент майбутньої будівлі, на фасаді якого буде написано: « я можу».

Самооцінка – панянка примхлива, але контрольована. Не варто плутати її непомірним его. Его не дозволяє бути людині гнучким по відношенню до себе та інших. Крім копіткої праці по підвищення самооцінки , потрібно сконцентруватися на своїх сильних сторонах. Адекватна оцінка власних досягнень, визнання своїх заслуг і перемог (нехай навіть незначних) допомагають рухатися вперед. А для подальшої роботи потрібно виконати невелике практичне завдання і зрозуміти, які практичні дії сприяють підвищенню самооцінки:

 • Усвідомлення цінностей . Махатма Ганді писав: "звички стають цінностями. Цінності стають долею ». Справжні цінності часто забуваються в повсякденному житті. А адже це каркас, на який спирається все життя. Усвідомлення справжніх цінностей допомагає приймати правильні рішення. Або» чинити по совісті", як говорили наші предки.
 • Вміння сказати»ні" . Відмовляючись від невигідних пропозицій, людина чітко формує наступний посил:»я ціную себе і свій час".
 • Очищення особистого простору від непотрібних речей і «токсичного» оточення. людей, поруч з якими відчувається дискомфорт, краще уникати. Не виходить-вчитися давати відсіч. І поступово формувати оточення, яке підтримає всі починання і цілі .
 • Асертивна поведінка . Здатність не падати в крайнощі на кшталт агресії або пасивного байдикування. Асертивність допомагає йти на компроміс, поважати думку оточуючих, але не на шкоду власним цілям.
 • Самоорганізація . Планування, визначення пріоритетів, ведення щоденника допомагають у сфері фінансової обізнаності та наведення порядку вдома та на робочому місці.
 • Зовнішній вигляд і поведінка . Постава, посмішка, жести, продуманий гардероб-зовнішні фактори не просто підвищують настрій , але і транслюють це оточуючим.

Невпевненість в собі, як і занижена самооцінка – продукт особистої історії людини. Що сприяє цьому?

 • Залежність від оцінки чужих людей. Все відносно. Скільки людей, стільки й думок. Потрібно просто нагадувати собі, що на кожну думку знайдеться інше, діаметрально протилежне за змістом.
 • Провина і сором . Вина-це нав'язане поняття. Сором-результат власних переконань. У будь-якому випадку не варто занадто занурюватися в ці переживання, інакше вони отруять все свідоме життя.
 • Страх перед невдачею . Від них не застраховані найуспішніші люди світу. Невдача-це негативний досвід. Чим більше невдач, тим швидше людина зможе навчитися чому-небудь.

Віра у власні сили стає пророцтвом, що збувається. Втім, як і невіра. Тренінги впевненості в собі дають інструменти, які спрацьовують незалежно від того, чи вірять в це учасники. Але якщо людина буде вірити в свій талант , то прийде до успіху набагато швидше.

Пройти тест на невпевненість у собі

Які бувають тренінги впевненості в собі?

Впевненість в собі базується на трьох китах: самоконтролі, самооцінці і навичках спілкування. Додатковими навичками є терпіння, відкритість і вміння підтримувати довірчі відносини. Кожна зустріч, так чи інакше, зачіпає кожен з навичок, адже всі вони взаємопов'язані. Найпопулярнішими традиційно вважаються тренінги з підвищення самооцінки. Але всі вони мають одну спільну назву. Тому обов'язково варто поцікавитися повною програмою на всі дні занять.

Які бувають:

 • Авторські . Медійні та відомі особистості досконало володіють необхідними навичками трансляції впевненості в собі. Зустрічі з» сильними світу цього " вселяють впевненість одним тільки фактом присутності з ними в одному приміщенні. Навіть якщо слухачі не збираються вдосконалюватися в акторській майстерності або будувати політичну кар'єру,
 • Авторські тренерські . Відомі тренери вже накопичили достатньо досвіду для того, щоб кристалізувати суть проблеми. Такі зустрічі являють собою мікс ідей, вправ, прийому у психоаналітика і повчальної лекції.
 • Поведінкові . Як прокачати красномовство або ораторська майстерність , виробити ходу або одягнутися так, щоб пройти співбесіду на керівну посаду – звички впевненого в собі людини закладаються по крихтах.
 • Боротьба з недоліками . Позбавлення від страхів або невпевненості в собі, усвідомлення недоліків, боротьба зі стресом – всі вони дозволяють позбутися від «баласту».  А вільний простір заповнити новими якостями.
 • Гендерні . Чоловіча або жіноча аудиторія більш розкута на так званих «особистих» зустрічах. Особливо це стосується взаємодії в сім'ї, де ставлення до тренінгів неоднозначне.

Мета тренінгу, незалежно від заявленої теми – створити умови для поліпшення життя учасників. На захід потрібно приходити підготовленим і бути готовим до роботи над собою. І пам'ятати, що тренер перед кожною зустріччю хвилюється не менше учасників. Але він долає свій страх, тому що вірить в те, що зміни можливі.

Пройти тест на самооцінку

Як вибрати тренінг по впевненості в собі?

Шлях до успіху усипаний тернями. Правильно обраний тренінг допоможе зберегти вірність обраному курсу. З сучасними методами навчання, освітою і великою кількістю інформації важче зазнати невдачі, ніж прийти до успіху. Але всі методи працюють тільки при наявності бажання в учнів. Навчити дорослої людини чогось проти його волі практично неможливо. Тому не варто вирушати на зустріч тільки тому, що так модно або хтось сказав, що це потрібно зробити. Рішучість навчитися новому піднімає не тільки бойовий дух, а й самооцінку.

Як же вибрати тренінг, щоб його відвідування не стало розчаруванням?

 • Оцінити рівень підготовки. навчений досвідом оратор не принесе користі «зеленому» новачкові. Для перших дослідів підійдуть одноденні тренінги-лекції або семінари. Там новоспечені учні зможуть ознайомитися з термінологією і технікою взаємодії з аудиторією.
 • Усвідомити свою мотивацію. існує два різновиди мотивації :» мотивація до... «і»мотивація від...". Перша-це прагнення до успіху, підвищення самооцінки. Друга-спроба уникнути страхів або піти від невдач. Якщо немає чіткого розуміння-сходити на ознайомчі заходи або звернутися за допомогою до коучу або психоаналітику.
 • Зрозумійте глибину проблеми. в цьому випадку без психолога не обійтися. Всі проблеми родом з дитинства. І якщо у дорослої людини залишилися непророблені дитячі страхи або образи , то ніякі зовнішні настанови не допоможуть знайти віру у власні сили.

Самооцінка падає від бездіяльності. Немає можливості відвідати тренінг-можна читати літературу. Немає грошей купити літературу-в мережі у відкритому доступі є маса блогів, офіційних сайтів і статей на теми, що цікавлять. Перший крок завжди важкий. Але для тих, хто на нього зважився, життя відкриває нові двері можливостей.

Самооцінка, як і впевненість в собі – річ тендітна. Вона постійно піддається випробуванням ззовні. Людина, що володіє внутрішньою силою, не перестає вірити, що зміни можливі. Він знаходить опору у внутрішніх цінностях, бо знає, що в його житті найголовніше. Тренінги впевненості в собі допомагають накачати «емоційні» м'язи напругою, що виходить за межі можливостей. Але для того, щоб знайти внутрішню силу, потрібно прикладати зусилля.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео