Назад
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів

Навигация по разделу
пустота в душе

Як заповнити порожнечу в душі? 7 кроків

Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і чи допоможуть в цьому тести? 7 способів, як її заповнити і повернути внутрішню цілісність?

Згідно з експериментами Дункана МакДугалла людська душа важить всього 21 грам. Якщо припустити, що це правда, скільки смутку забирає внутрішня радість? Поки відповідь невідома. Залишається лише прагнути до того, щоб порожнеча в душі не затримувалася надовго. Пригнічений стан, біль, тяжкість, втома і байдужість не варті того, щоб на них витрачати своє життя. Як же зробити так, щоб душевна "чорна діра" затягнулася раз і назавжди? Як повністю, без поневірянь врятувати 21 грам власної душі?

1. Співпереживати героям.

Такий варіант &8212; це спроба наповнити себе новими емоціями. Переживати можна почуття книжкових героїв, акторів в кіно або театрі, близьких або навіть сторонніх перехожих. Головне & 8212; перейнятися атмосферою, ситуацією, чужими переживаннями. Навіщо це робити? Такі дії допоможуть:

 • Розбавити внутрішній штиль, позбавити від рутини;
 • Подарувати нові, можливо, раніше не випробовувані емоції;
 • Визначити головні проблеми, так як моменти найвищих емоційних потрясінь &8212; це приховані в підсвідомості проблемні теми;
 • Прогнати нудьгу, втому, млявість;
 • Навчитися знаходити виходи зі складних ситуацій, в які потрапляють герої;
 • Краще вивчити психологію оточуючих, особливості їх поведінки;
 • Розвивати внутрішній світ;
 • Зробити висновки, відшукати мораль, ідею, повчитися на чужих помилках.

Залежно від жанру книги, фільму, вистави можна наповнити свою духовну, емоційну або інтелектуальну чашу до країв. Після цього порожнеча всередині зникне сама по собі. Така порада буде цікавий навіть для тих, хто не страждає від внутрішніх ран, але дуже хоче їх попередити.

Пройти тест на депресію

2. Згадати про дитинство.

Щоденні обов'язки, суєта, велика відповідальність, дуже жорсткі рамки роблять людину занадто дорослою. Що це означає І хто такі «дорослі»? На думку багатьох, це люди, які:

 • Тримайте свої емоції під суворим контролем;
 • Не віддаються мріям, дивляться на світ реалістично, тверезо;
 • Не вірять в чудеса, показують себе скептиками, циніками по відношенню до них;
 • У всіх ситуаціях без винятку забувають про своє «хочу "на користь»треба";
 • Ставлять головними цілями сім'ю і роботу, в їх думках немає місця погано оплачуваній творчості, самореалізації без прибутку;
 • Завжди ставлять логіку вище, ніж серце;
 • Ніколи не ризикують, не йдуть на авантюри, дотримуються золотої середини, не впадають в крайнощі.

І все, здавалося б, добре і правильно, але якось аж надто «по-дорослому». Нудно, сіро, рівно, без перспектив, зростання, розвитку.

Часом краще згадувати про своє внутрішнє дитину і трохи його балувати. 35-річному адвокату хочеться пострибати на батуті &8212; та будь ласка. Чиясь бабуся побажала пограти в сніжки з чоловіком, зробити снігового ангела & 8212; чому б і ні? Батькові чотирьох дітей згадалася дитяча мрія стати зоряним воїном, і він купив іграшковий космічний пістолет & 8212; ну і що?

Максимум, що зроблять оточуючі &8212; кинуть пару поглядів, робота при цьому нікуди не втече, близькі зрозуміють, порожнеча зникне. Зате отриманих радощів, веселощів, позитиву вистачить ще надовго.

3. Додати дрібні камінчики.

Можна припустити, що душа &8212; це велика ваза. Щоб її заповнити, в неї складають найбільші дорогоцінні камені. Останні &8212; це сім'я, кар'єра, друзі, гроші та інше. Однак, по-перше, такі скарби не валяються на дорозі, їх складно відшукати, існує багато підробок. По-друге, вони залишають величезні зазори між собою, і ваза тільки виглядає заповненою, залишаючись по суті напівпорожній. Що ж робити?

Підсипати в посудину дрібніших, але теж дорогих камінчиків, заповнивши ними відстані між великими камінчиками. Це можуть бути:

 • Ігри з домашнім вихованцем;
 • Невеликі короткочасні хобі;
 • Приємні покупки;
 • Смачна їжа, напої;
 • Незначні перемоги &8212; отримання знижки, виграш поповнення мобільного в лотереї, ранковий підйом замість сну до обіду та ін.;
 • Благодійність;
 • Перегляд хорошого кіно, читання корисної книги;
 • Прогулянки босоніж;
 • Їзда на автомобілі або в поїзді.

Дрібниці здаються незначними, але саме з них складається все життя. Вони, накопичуючись, створюють щось велике, світле, радісне. Ось чому ці маленькі сюрпризи бажано помічати, цінувати.

Пройти тест на психічні розлади

4. Познайомитися з собою.

Бездонна і гучна порожнеча поселяється в душах у тих, хто ігнорує себе справжнього. Всіх з дитинства привчають піклуватися про інших, поступатися їм, йти на компроміси, допомагати. Чому в школах не розповідають, що любити, розуміти, знати себе теж важливо? Чому ніхто не говорить про те, що людина, яка не поважає, не цінує себе, рідко здатний проявляти хороше і по відношенню до оточуючих?

Що означає "познайомитися з собою"? Це можливість легко відповідати навіть на дрібні питання про власні смаки, інтереси, бажання. Наприклад:

 • Який салат «Олів'є» смачніше & 8212; з м'ясом або ковбасою;
 • Яка музика приємніша &8212; блюз, латино, реп, класика чи рок;
 • Куди краще відправитися у відпустку & 8212; в тихий будиночок на узліссі або в галасливий мегаполіс з купою розваг;
 • Які жіночі, чоловічі імена здаються більш красивими, а які вже застаріли;
 • Що цікавіше & 8212; читати книгу або дивитися її екранізацію;
 • Який запах ароматний &8212; квітковий, цитрусовий, деревний або східний;
 • Чи обов'язково плаття нареченої має бути білим;
 • Яка ідеальна кількість дітей у сім'ї із середнім достатком.

Це лише кілька приблизних питань, які допомагають краще пізнати себе. Однак мало дати на них однозначну відповідь, що складається з одного-трьох слів. Важливо також навчитися розуміти, пояснювати, чому вибір був зроблений на користь конкретного варіанту.

5. Поговоривши.

Порожній, важкий всередині? Краще з кимось цим поділитися. Скільки проблем у світі можуть вирішитися, якщо просто поговорити про них. Часом душі потрібно просто висловитися про наболіле, іноді &8212; вибачитися, щоб скинути вантаж, помиритися з близьким. В інших випадках не вистачає підтримки, яку не отримати без відвертості.

Є також окрема категорія ситуацій, в якій говорити потрібно не з рідними або друзями. Це обставини, що вимагають втручання психотерапевта . Щоб він зміг допомогти, теж знадобиться відкритість, трохи сміливості бути чесним. Але хіба щаслива, плаваюча душа того не варта?

Пройти тест на характер людини

6. Залишити слід.

Рано чи пізно всі люди починають замислюватися про те, яких досягнень вони домоглися, як реалізувалися в житті. Далеко не всім подобаються відповіді. Найчастіше подібні питання виникають у тих, хто переживає відомий криза середнього віку . Однак такі думки можуть приходити в голову і людям, які ще не переступили рубіж 30-річчя. Досягти всіх цілей, здійснити мрії, стати успішним за пару днів навряд чи вийде. Як же бути?

Рада один &8212; спробувати залишити свій слід. Який саме? Нагадуємо про себе може стати:

 • Народження дитини, виховання дітей чи онуків;
 • Волонтерство, щось добре, корисне для конкретної людини, суспільства, тварин, природи в цілому;
 • Твори мистецтва & 8212; Картини, книги, фільми, кліпи, музичні композиції, хореографічні постановки;
 • Винаходи & 8212; навіть найменші, у вигляді корисних предметів або теоретичних методик;
 • Будівництво будинку, підсобного приміщення, Альтанки, дитячого майданчика;
 • Реалізація в якомусь виді спорту, в роботі так, щоб це оцінили (виграти тендер в змаганні між різними компаніями, перемогти в обласному або міському спортивному конкурсі);
 • Оточити себе люблячими людьми, які будуть цінувати добрі вчинки.

Якщо почуття, що погано на душі з'явилося через незадоволеність прожитими роками, це вірна ознака того, що пора використовувати таку пораду.

7. Купити материк.

Існує теорія, згідно з якою людині потрібно цілитися на більше, ніж вона хоче або очікує. Є бажання отримати надбавку до зарплати на 10% &8212; бажано просити 20%. Хочеться здобути перемогу в міському конкурсі & 8212; готувати себе до Міжнародного. У планах заробити на однокімнатну квартиру & 8212; працювати, як для двокімнатної. Як тільки одна мета буде досягнута, можна відразу ж ставити другу. Материк, звичайно, купувати навряд чи доведеться, а ось попрощатися з душевним болем точно вийде.

Порожнеча в душі має присмак гіркоти і самотності. З таким набором щастя не побудувати. Якщо терпіти, нічого не робити довгий час, то внутрішній «вакуум» почне розширюватися, заповнюючи все більшу частину душевного простору. На щастя, перераховані поради здатні врятувати від цієї проблеми, повернути відчуття гармонії. Чи боротися за власне щасливе майбутнє &8212; вибір, який людина робить сам. Однак без змін, дій, боротьби життя завмирає, помітно блякне.

Пройти тест: шкала депресії Бека

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео