Назад
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами

Навигация по разделу
Вопросы другу

які питання можна задати другові?

які задати питання другу, щоб перевірити, чи міцні стосунки з ним на етапі формування дружби і в уже тривалому знайомстві?

Чи можна об'єктивно оцінити силу і довговічність дружби, не доходячи при цьому до сварок і не вдаючись до підлаштованих перевірок, маніпуляцій? Чи завжди» пізнавати " приятелів краще саме в біді або існують більш серйозні і вагомі критерії «відбору»? Наступні питання стосуються найгостріших тим, в зв'язку з якими відбувається більшість суперечок і розладів. Якщо обговорити їх заздалегідь, до того, як життя, можливо, змусить несподівано з ними зіткнутися, вийде уникнути багатьох конфліктів.

1. Фінанси.

Приклади питань

 • Ти вважаєш, що борги потрібно віддавати завжди, навіть якщо гроші були зайняті у одного?
 • Ти б зміг позичити мені велику суму, яку довго відкладав на хобі і розваги?
 • Чи повинні друзі давати гроші один одному в борг під офіційну розписку? Або можна обійтися без формальної частини і повірити на слово?
 • Якби ми працювали в одній фірмі на приблизно рівних посадах і мені б збільшили зарплату, а тобі ні, ти б образився на мене?
 • Як би ми розділили лотерейний виграш, якби призовий квиток купував один з нас, але брав участь в розіграші (подавав заявку, закреслював цифри, відповідав на питання вікторини і т. п.) &8212; інший?

Чому важливо запитати про це

Складно порахувати кількість друзів, які посварилися і припинили спілкування через таку банальну, здавалося б, речі, як гроші. Особливо часто ця проблема стосується виплати боргів. Не всі товариші вважають, що вони зобов'язані повертати позичену суму вчасно і в точному розмірі. Інші вважають за краще включати процентний лічильник, як в банках. І ті, і інші мають право на свою думку, але навряд чи вийде уникнути конфлікту, якщо приятелі перед цим не обговорили всі деталі.

Якщо бути гранично відвертими в обговоренні такої теми, то навіть при розбіжності поглядів можна згладити гострі моменти і мирно вирішити питання.

Пройти тест на дружбу

2. Особисте життя.

Приклади питань

 • Що станеться, якщо ми обоє закохаємось в одну людину?
 • Чи будеш ти ображатися на мене через те, що я рідко бачуся з тобою, так як потрібен своїй родині(батькам або дружину (е) і дітям)?
 • Як би ти відреагував, якби я мав стосунки з кимось із твоїх родичів?
 • Хотів би ти дружити сім'ями або тебе цікавить дружба виключно зі мною?
 • Чи обов'язково запрошувати і брати з собою друга в сімейну відпустку?

Чому важливо запитати про це

Що робити, якщо, наприклад, дві подруги закохалися в одного хлопця? Як краще вчинити &8212; залишити право вибору за чоловіком, обом відмовитися від нього або припинити спілкування між собою, тому що рівень конкуренції занадто високий? Це суто індивідуальний і непростий вибір, який краще обговорити до того, як дівчатам доведеться сваритися через нього вже в реальній ситуації.

Інша проблема &8212; посилена дружня ревнощі. Деякі люди потребують своїх знайомих більше, ніж інші, і не готові ділити їх з ким-небудь. Звичайно, це вже питання особистих комплексів , але краще все ж своєчасно поговорити на цю тему.

3. Відмінності в характері і поглядах.

Приклади питань

 • Ви б продовжували спілкуватися зі мною, якби знали, що я сповідую іншу віру, і мої традиції сильно відрізняються від ваших?
 • Якби мені страшенно не подобався твій улюблений співак / актор / письменник, тебе б це засмучувало?
 • Образишся ти, Якщо я в спокійній і ввічливій манері вкажу тобі на твої недоліки і попрошу постаратися їх виправити?
 • Якщо ти зважишся на якусь дію, а я почну відмовляти тебе від нього, так як побачу в ньому загрозу, то між нами виникнуть проблеми?
 • Якщо один з нас сперечається зі сторонньою людиною і при цьому виявляється не правий, а другий це помічає, то як вчинити останньому? Все одно заступитися за друга, не втручатися або вказати на неправоту?

Чому важливо запитати про це

XXI століття визнано століттям толерантності та толерантності. Однак, мабуть, не всі цю інформацію встигли отримати. Якщо один відноситься до категорії людей, що не терплять заперечень, які не вміють вислуховувати інші точки зору, з ним точно буде складно. Чи варто взагалі дружити з такою людиною, кожен вирішує сам, але спроба навчитися взаємодіяти з цими особистостями може стати в нагоді.

Одні товариші цінують, коли їх знайомі в м'якій формі вказують їм на помилки і допомагають бути краще, інші категорично не приймають критику, причому в будь-якій формі. І тих, і інших можна зрозуміти, але, щоб вибрати до них правильний підхід, доведеться упевнитися в їх перевагах.

4. Випробування труднощами.

Приклади питань

 • Чи можу я розповідати тобі про всі труднощі свого життя або є теми, які краще при тобі не згадувати?
 • Чи продовжиш ти зі мною спілкуватися, якщо мій рівень життя значно погіршиться, а твій, навпаки, стане краще?
 • Чи буде для тебе проблемою пустити мене переночувати або навіть ненадовго пожити у тебе, якщо у мене виникнуть проблеми з житлом?
 • Якби я втратив роботу, ти зважився б відрекомендувати мене своєму босові на посаду у вашій фірмі? Прийняв би мене на роботу в свою компанію?
 • Наскільки сильно ти готовий допомагати у важкі для мене часи? Тільки морально або, можливо, фізично і матеріально теж?

Чому важливо запитати про це

Часто люди, які обіцяли бути поруч чи не всю життя , швидко випаровуються при найменших ознаках насуваються проблем. Ось чому обговорення цієї теми краще зробити максимально глибоким. На питання " ти будеш поруч зі мною в труднощах?» майже всі охоче відповідають згодою, оскільки відмова робить їх жорстокими в очах оточуючих. Уточнення, моделювання конкретних ситуацій позбавить від такого лицемірства, підкреслить суперечливість відповідей.

Ступінь допомоги друзям у всіх теж різна. Одні щиро співчувають, готові запропонувати моральну підтримку, інші навіть на шкоду собі допоможуть діями або фінансово і чекатимуть того ж натомість.

5. Перевірка радощами.

Приклади питань

 • Чи варто мені ділитися з тобою своїми радощами, говорити про свої успіхи, якщо у тебе раптом сталося щось неприємне? Краще взагалі промовчати або сказати про них пізніше?
 • Якщо ми влаштуємо дружню суперечку з хорошим винагородою і я здобуду перемогу, чи будеш ти радіти за мене?
 • Чи є якісь теми, про які мені краще не жартувати з тобою?
 • Якщо я отримаю досягнення в тій сфері, яка важлива для мене, але взагалі незрозуміла або навіть неприємна для тебе, ти будеш за мене радий?
 • Як мені веселити тебе, коли ти в поганому настрої ? Жартувати, відволікати або краще не чіпати?

Чому важливо запитати про це

Існує типаж особистостей, які дружать тільки у важкі часи. Як тільки у їхніх друзів трапляються неприємності, вони опиняються поруч. Варто хмарам прірву з горизонту &8212; приятелі теж йдуть. Причина &8212; в елементарній заздрості або страху виглядати гірше, ніж товариш, по суті &8212; в комплексах. Рідше &8212; в нестачі часу.

Проблем додає різне розуміння щастя , приводів для гордості і радості . Одні захоплено ставляться навіть до дрібниць, в той час як ІНШИХ така поведінка сильно дратує. Особливо гостро це відчувається в дружній зв'язці оптиміста і песиміста . Якщо люди сприймають свої відмінності як привід для сварки , а не як спосіб взаємодоповнення, без проблем не обійтися.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

6. Відстань.

Приклади питань

 • Якщо мені запропонують вигідну роботу в іншому місті, ми будемо підтримувати зв'язок на відстані? Чи будемо ми хоча б зрідка бачитися?
 • Ти б продовжив спілкування зі мною, якби я на все життя поїхав в іншу країну і шанс того, що ми взагалі коли-небудь Побачимося, був мізерно малий?
 • Ти б ображався на мене за те, що я став приділяти тобі менше часу через переїзд і облаштування на новому місці?
 • Дружив би ти з людиною, яка постійно буває в роз'їздах по роботі або через любов до подорожей, через що ваші зустрічі були б дуже нерегулярними?
 • Чи прислухався б ти до моєї скарги про брак спілкування між нами, якби ми жили далеко один від одного? Або виправдав би це відстанню і нічого не став би міняти?

Чому важливо запитати про це

Після закінчення школи, університету, при зміні роботи або місця проживання навіть найміцніші дружні зв'язки з часом поступово розпадаються. Мало хто готовий підтримувати контакт, будучи на великій дистанції один від одного. Ще менше серед них тих, хто готовий робити це все життя, а не тимчасово, поки ситуація не стабілізується.

Навіть якщо друзі погоджуються на такі умови, у них можуть виникнути й інші проблеми. Скарги та образи одного на брак спілкування, нерегулярність або повна відсутність зустрічей (нерідко ще й їх зриви в самий останній момент) &8212; тільки частина можливих складнощів. При обговоренні такої теми важливо тверезо оцінювати умови і свої можливості/бажання, щоб потім, в разі чого, ні у кого не було претензій.

7. Сварка.

Приклади питань

 • Які слова, сказані в сварці, ти б не зміг пробачити, навіть враховуючи той факт, що вони були вимовлені на емоціях і не відповідають правді?
 • Хто повинен миритися першим після сварок? Чи принципово те, що спочатку просити вибачення повинна більш винна сторона? Як її визначити?
 • Чи вважаєш ти, що у всіх сварках завжди винні обидва учасники?
 • Який суперечка міг би зруйнувати нашу дружбу, хоча сотні інших не впоралися б з цим?
 • Чи можна просити вирішити суперечку когось третього, незацікавленого в результаті? Або наші проблеми завжди повинні вирішуватися лише між нами двома?

Чому важливо запитати про це

Дві різні людини з різними поглядами, інтересами, світоглядом в цілому навряд чи зможуть уникнути конфліктів при зближенні. І це нормально, якщо тільки сварки не стають занадто частими або бурхливими (хоча деяким такий драйв життєво необхідний). Важливо дізнатися обопільне ставлення до сварок, рамки дозволеного і рівень самоконтролю. Це покаже, чого варто очікувати в сварках, і допоможе виробити оптимальну модель поведінки при суперечці.

У кожного є питання, реакції на які здаються оточуючим перебільшеними, проте для самої людини вони дійсно болючі. Спроби дізнатися ці теми Один у одного і обережне ставлення до них &8212; ключ до взаєморозуміння.

8. Особиста інформація.

Приклади питань

 • Чи знаєш ти про мої головні захоплення, уподобання, інтереси?
 • Який подарунок я б точно не хотів отримати на свій день народження чи інше свято?
 • Чи є у мене характерні звички (луску ніс, коли брешу; люблю Сортувати їжу за кольором; ніколи не йду курити без чашки кави і т. п.)?
 • Які речі мене найбільше дратують і змушують за короткий час стати Злим чи нещасним?
 • Чим я, по-твоєму, можу пишатися в своєму житті?

Чому важливо запитати про це

Що можна сказати про людину, яка практично нічого, крім формальностей, не знає про своїх друзів? Що він недовго пробуде в їх життях. Близьким приятелям важливо пізнавати один одного, так як це допомагає покращувати відносини. Якщо ж знайомий ніяк не намагається розвиватися в цьому напрямку, міцна дружба не так вже йому потрібна або ж він звик отримувати, нічого не даючи натомість.

Ці питання другу &8212; своєрідна профілактика можливих сварок і навіть розриву дружби. Вони допоможуть краще пізнати близьку людину, узгодити план дій для загальних життєвих ситуацій, уникнути гострих конфліктів. До того ж, їх обговорення &8212; ще один спосіб цікаво і з користю провести час разом. Кожна із зазначених тим дуже важлива, тому не вийде задати тільки кілька питань вибірково. Краще поговорити про все, хоча можна вивчати свого співрозмовника поетапно.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео