Назад
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації

Навигация по разделу
упражнения на внимание

вправи на концентрацію уваги &8212; які найефективніші?

які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ефективних технік.

Час від часу, кожному з нас не вистачає уважності. Не завжди це відбувається через перевтому. Буває, що властивості уваги розвинені в недостатній мірі. Але це можна виправити. Адже придумані вправи на розвиток уваги. Що вони собою являють? Скільки сил необхідно витратити, щоб стати більш уважним? Які вправи на концентрацію уваги найбільш ефективні? Що ще, крім вміння концентруватися, бажано розвивати? При уважному прочитанні цієї статті перед вами розкриються відповіді на кожен з перерахованих питань.

Розвиток уваги — процес відповідальний, тривалий, як і тренування будь-якої іншої навички. Варто до цього підготуватися спочатку. Легко виходить тільки деградувати. Будь-який прогрес вимагає зусиль і цілеспрямованості . Розвиток уваги має на увазі тотальну залученість в події, що відбуваються.

Вправи на розвиток уваги найчастіше спрямовані в бік поліпшення концентрації. Але обсяг уваги, його розподіл, стійкість, переключення також визначають здатність зосереджуватися на об'єкті або процесі. Тому їх тренуванні бажано приділяти не менше уваги.

Час, необхідний для розвитку уваги, суто індивідуальний. Одній людині досить буде пари тижнів. Іншому - не менше місяця. А третій відчує результат тільки після декількох місяців вправ. Кожна людина відрізняється різним ступенем навченості , а також не однаковим рівнем розвитку своїх задатків. Крім того, не всі можуть виділити багато часу для тренувань. Відповідно, процес їх розвитку також буде більш затягнутим. Не варто і перевантажувати себе. Якщо хтось спробує за один день пройти тижневий обсяг підготовки, навряд чи йому це принесе позитивний результат.

Якщо людина відчуває в собі неуважність або незібраність, то йому необхідно навчитися концентруватися. Вправи на концентрацію уваги мають на увазі розвиток вміння фокусуватися, не відволікатися на зовнішні фактори. Що особливо радує, так це відсутність будь-яких спеціальних пристосувань. Даний навик можна тренувати де-завгодно, в будь-який час.

Найпростіші і дієві вправи для розвитку уваги:

  • Секундна стрілка;
  • Центр Всесвіту;
  • Намистини;
  • Метод Сасакі;
  • Творча напруга.

Загальна риса цих методик – повна залученість людини.

Пройти тест на темперамент

1. Секундна стрілка.

Найперша рекомендація, коли запитують вправи на увагу. Справа в тому, що годинник зі стрілками є практично у всіх. Якщо що, їх можна встановити на робочий стіл комп'ютера або екран телефону. Оскільки секундна стрілка виконує монотонний рух, розум дуже швидко до неї звикає і людині досить складно весь час на ній фокусуватися. У цьому вся принадність вправи.

Щоб почати тренування, досить просто дві хвилини дивитися на секундну стрілку. Якщо це здасться легким завданням, то можна його ускладнити, включивши телевізор, або комп'ютер. Бажано вибрати цікаву програму або фільм, щоб постійно хотілося на нього відволіктися. Подібна "екзекуція" навчить не відволікатися і бути максимально зосередженим.

2. Центр Всесвіту.

Ще один варіант вправи на розвиток уваги. Його можна виконати абсолютно в будь-якому місці, в будь-який час доби. Наприклад, навіть у громадському транспорті. Досить вибрати об'єкт спостереження і сконцентруватися на ньому максимально довго, немов це єдине, що є у Всесвіті.

Мова не йде, звичайно ж, про людину, адже можна ще й по вухах заробити. Краще вибрати який-небудь неживий предмет. Але знову ж таки, все залежить від ситуації. Немає сенсу проробляти цю вправу, коли ризикуєте самі стати об'єктом пильної уваги оточуючих. Якщо ж, громадського осуду не передбачається-повний вперед.

3. Намисто.

Щоб приступити до цієї вправи на концентрацію уваги, слід взяти намиста і почати їх перебирати подібно чоткам. Плавно і методично змінюючи одну намистинку інший, при цьому концентруючи увагу на кожній. Якщо людина відчує, що відволікся, необхідно починати все спочатку. Можна ускладнювати цю вправу, подібно секундною стрілкою, наприклад, включивши улюблений телеканал або відео.

4. Метод Сасакі.

Названий на честь Кріса Сасакі, який застосував цей підхід. Як тільки людина ловить себе на думці, що він відволікається, необхідно сказати самому собі «увагу». Відразу ж спробувати зрозуміти, що відбувається поруч.

В першу чергу слід вибрати об'єкт спостереження і сконцентруватися на ньому на 10 хвилин. При найменшому "ульоті в хмари «моментально говорити собі»увагу".

Цей метод дозволяє швидше «спускатися на Землю» і контролювати обстановку навколо, що безсумнівно стати в нагоді в реальному житті.

5. Творча напруга.

Цю вправу на концентрацію уваги необхідно виконувати, зайнявши не зовсім зручне положення. Справа в тому, що людина найчастіше відволікається в комфортній обстановці, яка не заважає йому «витати в хмарах». Якщо ж прийняти незручну позу, яка буде вимагати певних зусиль, то людині стане набагато складніше відволікатися. Чим незвичніше поза, тим менше ймовірність неуважності. Це цілком ефективний метод швидше привести себе в порядок і сконцентруватися.

Крім вправ на розвиток уваги, бажано використовувати інші прийоми , що дозволяють зосередитися. До них відносяться заняття йогою або медитація . Також допомагає налаштуватися на виконання роботи легка інструментальна музика без слів.

Незалежно від обраного вправи на розвиток уваги, виконувати його слід методично і регулярно. Але не варто зациклюватися тільки на одній методиці. Бажано час від часу експериментувати, виводячи себе з «зони комфорту». Інакше розум пристосується, перестане розвиватися. Виконуючи вправи на концентрацію уваги, краще їх чергувати з розвитком інших навичок: обсягу, стійкості, розподілу, переключення уваги. В такому випадку тренування дадуть більше ефекту, а результат від них протримається набагато довше.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео