Назад
Образа: що це таке і що з нею робити

Навигация по разделу
обида

Що таке образа і як від неї позбутися?

Що таке образа і які хвороби вона викликає. Як працює механізм з точки зору психології. 4 кроки, щоб позбутися від образи

Образа – почуття, знайоме кожному. Іноді вона проходить, коли кривдник визнав помилку і вибачився. Але часом ми живемо з нею довгі роки, не бажаючи прощати і відпускати минуле. Але що це за почуття? Чому воно виникає і чи потрібно з ним боротися? Як переступити біль, щоб позбутися від образи і шкоди, які вона приносить? Будемо розбиратися.

Що таке образа?

Образа — це емоція, яка виникає після агресії або засмучення. Скривджені люди концентруються на негативних почуттях довгий час, виношуючи думки про помсту. На відміну від таких емоцій як агресія, невдоволення або обурення, які проявляються відкрито, про образу можна сказати зворотне. Її особливість-це потайний характер. Унаслідок частої недомовленості, вона руйнує людину зсередини, роблячи його більш сприйнятливим.

Будь – яке необачне слово, образливі прізвиська, невдалий жарт в нашу сторону або ситуація, яку вважаємо нечесною по відношенню до нас-все це породжує розчарування. Саме те, що чіпляє, а найболючіше ще й довго не дозволяє залишатися байдужим.

Найбільше ми схильні ображатися, коли розуміємо, що кривдник має рацію . А значить, образа - поняття суб'єктивне і залежить від особистого рішення: образитися чи ні. Існує думка, що довго виношують в собі образу злопам'ятні люди, які чекають моменту для помсти. Але бувають і ті, які з легкістю відпускають неприємне. Це залежить від особистісних рис характеру і від того, наскільки вразлива людина.

Проте образитися може кожен, все залежить від індивідуальних «больових» тим. Коли зачіпається одна з них, ми різко змінюємо ставлення до оточуючих, злясь і ненавидячи все, що оточує. Але як рідко самі замислюємося, що можемо стати причиною такої поведінки.

Пройти тест на характер людини

Як образитися?

Вразливість — це те, що ми знаходимо, а не з чим народжуємося. Якщо агресія і страх виступають оборонними реакціями психіки, то образа швидше маніпулятивної. Ображаючись на когось, ми усвідомлюємо, що змушуємо інших відчувати себе винними і належними до нас. І ця схема дійсно працює, інакше образи не існувало б. З'являється вона ще в дитинстві, коли батьки намагаються догодити примхам дитини.

Дорослішаючи, ми розуміємо, що не всі мрії збуваються, нікому діяти замість нас. Чим більше батьки опікувалися і виконували наші примхи в дитинстві, тим більша ймовірність, що очікування не будуть відповідати реальності.

Саме через невиправданих надій виникає відчуття несправедливості по відношенню до нас. Коли внутрішні сили і розум не здатні тверезо міркувати, психіка видає сигнал безпорадності, тобто говорить, що вплинути на ситуацію не в наших силах. Саме безпорадність і несправедливість провокує почуття образи.

Хвороби, які викликає образа.

Щоб остаточно переконатися, що від такого почуття потрібно позбавлятися і припиняти, розповімо, чим шкідлива образа. Психологія говорить про те, що будь-яка негативна емоція, переживання відображаються на психічне здоров'я . У тих чи інших емоцій беруть участь різні ділянки мозку. При постійних негативних відчуттях виникають певні психологічні блоки, які в подальшому впливають на здоров'я. Наприклад, часто пригнічуючи образу, ми відчуваємо дискомфорт і болі в грудній клітці. Не дарма існує думка про біль в горлі як ознаці недомовленості. Можливо, це те саме невиражене невдоволення?

А таку хворобу як «цукровий діабет» вважають «хворобою через стрес». Що вже говорити про проблеми зі шлунком, якщо цей орган самий сприйнятливий до стресів.

Найчастіші випадки образи.

Образа багатогранна, а головне – непередбачувана. Скільки у людей поглядів на ситуації, стільки шансів зачепити когось або посваритися через розбіжність думок. Якщо хоча б в одному випадку вдасться пізнати себе, тоді пора задуматися. Але найчастіше образа буває через:

 • Невдячності . Коли ми комусь допомагаємо, то очікуємо хоча б скромне «спасибі» у відповідь, хоча отримуємо його не завжди.
 • Зрада . Сподіваючись на когось або довіряючи, ми очікуємо такої ж віддачі. Байдужість або несерйозність близьких нам людей ранить.
 • Невдача чи невдача . Злість журиться на того, хто постійно відчуває невдачі. Головне правило-не шукати винного, а усувати причину.
 • Самотність . Людина соціальна істота, вкрай неприємно для нього вигнання з суспільства. Перебуваючи часто наодинці з собою, ми починаємо ображатися на оточуючих і звинувачувати в цьому саме їх.
 • Заздрість . Як би дивно не здавалося на перший погляд, але початковий етап заздрості - це саме образа, що хтось володіє тим, чого не маємо ми.
 • Особисті промахи вкорінюються в голові низкою невдач, знищуючи бойовий дух.
 • Втрачений час . Засмучення направлено не на певну людину, а всередину себе. Людина відчуває невизначений смуток і тугу про минулий час. Часто так відбувається, коли ми замислюємося, чого досягли в житті або порівнюємо себе з іншими.

Пройти тест на невпевненість у собі

Психологія образи: причина → рішення.

Образа – накопичена емоція, яка виникає з деяких причин. Визначаємо їх і знаходимо спосіб дозволу.

1. Травми дитинства.

Причина : (образа на батьків, образливі клички в школі, розбиті мрії). Багато хто не уявляє, який сильний вплив на доросле життя надає дитяча образа на батьків. Більшість комплексів і психологічних затискачів – це невпевненість, яку вселяли в нас з дитинства.

Рішення : усвідомити, яка ситуація стала негативно знаменною. Багато історій залишаються невирішеними через те, що батьки не усвідомлюють своєї провини. Краще рішення-розмова по душам. Щиро розповівши батькам, які моменти з дитинства провокують образу, можна раз і назавжди звільнити себе від тяжкої ноші.

2. Особисті невдачі.

Причина: іноді ми так сильно розчаровуємось невдачами, що перекладаємо провину на інших. Так з'являється заздрість.

Рішення : навчитися аналізувати свої помилки і робити висновки. Невдача-це сигнал про те, що щось робиться неправильно. Точний постановка мети , її дотримання і віра в себе допоможуть домогтися успіху.

3. Невміння висловлювати емоції.

Причина : образа – емоція, яка накопичується роками. З цієї причини дуже важливо вміти звільнятися від неї.

Рішення: частіше говорити про свої переживання, висловлювати невдоволення і незгоду. Найобразливіші фрази-ті, яким ми дозволяємо себе поранити. Потрібно гнати геть негатив оточуючих і любити себе .

Позбутися від образи: 4 рішучих кроки.

1. Усвідомлення.

Перший крок на шляху вирішення будь – якої проблеми-це усвідомлення її наявності. Багато хто живе з образою роками тому, що не хочуть або бояться зізнатися собі, що вона присутня.

2. Формулювання.

Після усвідомлення слід з'ясувати, що саме стало коренем проблеми. Правильне формулювання допоможе в подальшому позбутися від цього відчуття.

3. Відповідальність.

Важливо розуміти, що тільки ми відповідальні за це почуття, а значить, нам вирішувати – позбавлятися від нього чи ні. І якщо позбавлятися, то, якими способами.

4. Пошук причини.

Пошук часто вже є самим рішенням. Коли ми опрацьовуємо ситуацію знову і знову в голові, часто розуміємо, що образа необгрунтована. Якщо рішення не приходить відразу – допоможе спроба відмотати все в зворотному порядку. Часто фраза» Я образився " – це метод привернути увагу.

Щоб викорінити образу, є ще кілька корисних порад:

 • Навчитися слухати і співчувати іншим.
 • Дивитися на ситуації з різних сторін.
 • Працювати над комплексами і невпевненістю .
 • Висловлювати негатив, не накопичуючи його в собі.
 • Не боятися звертатися за допомогою.
 • Проаналізуйте свої невдачі.

Образа – черв'як підсвідомості, з яким потрібно боротися. Вільна людина-це, в першу чергу, людина, вільна від образи. Тому шукаємо причину, рішення і більше не завантажуємо голову гнітючими почуттями.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео