Назад
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??

Навигация по разделу
сдерживать эмоции

Як стримувати емоції і що таке їх придушення?

Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Які можуть бути наслідки? Чому необхідно знаходити спосіб вихлюпувати негатив?

Спроба стримувати емоції &8212; одна з найпоширеніших реакцій у відповідь на стрес. Припустимо, з людиною відбувається щось дуже погане, що викликає у нього сильний емоційний біль. Існує три можливі реакції:

 • Виправити те, що пішло не так, якщо це можливо.
 • Висловити свої негативні емоції, якщо виправити це неможливо.
 • Придушити переживання, взагалі заперечуючи, що сталося щось хворобливе.

Перші два варіанти реакції на негатив найбільш здорові способи впоратися з емоціями, останній − може привести до ще більшого погіршення психоемоційного стану.

Що таке пригнічені емоції?

Пригнічені емоції — це афекти, які людина вважає за краще не визнавати, тому не може впливати на них або виражати їх здоровим способом.

Розглянемо приклад працівника, на якого кричить начальник. Очевидно, що це злить його, але він не перенаправляє гнів назад своєму начальнику через страх втратити роботу. Так що ж відбувається з його пригніченою злобою? Як він позбавляється від цього почуття? Він звільняє його на своїх безпорадних підлеглих, кричить на них. Потім він йде додому, вихлюпуючи негатив на дружину або дітей.

Придушення емоцій там, де вони повинні бути виражені, змушує нас виливати їх на близьких людей, псуючи відносини, але не приносячи полегшення.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Ефект придушення емоцій.

Якщо людина продовжує придушувати негативні переживання, вони занурюються в підсвідомість, що часто викликає перепади настрою , незрозумілу смуток , легку депресію. У майбутньому, коли він зіткнеться з будь-якою проблемою, то будемо відчувати негатив не тільки через поточну проблеми, але також через старих пригнічених почуттів. Тому інтенсивність переживань буде більше, ніж у інших, які стикаються з подібними проблемами.

Пригнічені емоції також можуть просочитися в сни, проявляючись у вигляді нічних кошмарів. Вони здатні викликати депресію , стати причиною низька самооцінка і в деяких крайніх випадках − психосоматичних захворювань . Дослідження показали, що у великого числа хвороб є психологічні причини, які пов'язані зі стресом.

Як пригнічені почуття впливають на організм?

Емоції-це психічна подія, яка відбувається в розумі чи мозку.

Психоаналітик Вільгельм Рейх, сучасник Карла Юнга, дотримувався іншої точки зору. Райх спостерігав вплив придушення переживань на тіло. Коли дитина переживає емоційну травму в дитинстві, щоб адаптуватися до навколишнього середовища, його тіло і психіка починають захищатися від додаткового болю. Ця броня перешкоджає здатності з'єднуватися зі старими емоційними ранами і лікувати їх, не даючи звільнитися від них назавжди.

До таких же висновків, як і Рейх, прийшли стародавні китайці ще за тисячі років до того, як психолог висунув свою теорію. Даоси розглядають досвід як інформацію чи енергію. Конкретні органи пов'язані з певними емоціями:

 • Страх впливає на нирки;
 • Гнів накопичується в печінці;
 • Горе живе в легенях.

З даоської точки зору більшість фізичних хвороб корениться в пригнічених почуттів, що викликають енергетичні блоки в тілі.

Ціна пригнічених переживань.

Замість того, щоб обробляти свої відчуття, люди підсвідомо вчаться уникати їх. Уникнення почуттів є провідною рушійною силою багатьох розладів:

 • Невротичних тенденцій;
 • Компульсивної поведінки;
 • Залежностей;
 • Неконтрольованих витрат.

Щоб не відчувати негативу, люди використовують відволікання та стимули. Заспокоюють себе надмірною роботою, телебаченням, їжею, алкоголем, наркотиками, Інтернетом, покупками або чим-небудь ще, що, як вони сподіваються, дасть їм тимчасову підтримку в спробах втекти від самих себе.

Придушення почуттів вимагає величезної енергії . Звідси хронічна втома , одержимість кофеїном або енергетичними добавками.

Ціна неуважності до себе дуже висока:

 • Незагоєні рани також заглушають досвід позитивних емоцій, таких як радість , здивування, цікавість, ентузіазм, любов ;
 • Пригнічені емоції, залишені непрожитими і необробленими, можуть зруйнувати відносини, зробити нещасними, викликати фізичні захворювання.

Емоційне оніміння.

Іноді важко свідомо придушити емоції через регулярність, з якою вони відбуваються. Люди настільки звикли до своєї присутності, що більше не можуть їх виявити. Це називається емоційним онімінням.

Навіть якщо людина більше не усвідомлює їх через звичку, щоразу, коли в майбутньому трапляється щось погане, вони спливають, посилюючи інтенсивність поганих переживань.

Не варто розглядати постійний стрес як щось нормальне і тому не турбуватися про його усунення. Хороша новина полягає в тому, що не потрібно бути на милість примітивних реакцій мигдалини. Можна навчитися реагувати більш м'яко і спокійно, і нехай емоції просто з'являються і повідомляють про те, що ви відчуваєте, не керуючи вами. Ось кілька ефективних способів.

Як придушити емоції?

1. Дихальні вправи.

Деякі стверджують, що почуття тільки в голові. Це помилка, оскільки вони викликають сильні фізичні реакції. Гнів збільшує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, тривога викликає багато фізичних змін, а депресія може послабити імунну систему.

Зміна емоційного стану також безпосередньо пов'язана з ритмом дихання. Гнів, занепокоєння можуть захопити людину, якщо він дихає швидко і неглибоко, тому в емоційні моменти радять виконувати наступні дії:

 1. Затримайте дихання на п'ять секунд.
 2. Повільно видихнути, зосереджуючись на діафрагмі і вдихнути повітря, поки легені не наповняться.
 3. Потім зробити видих ще повільніше, уявляючи при цьому, як тіло розслабляється.
 4. Повторювати поки не настане заспокоєння.

2. Задоволення потреб.

Кожен організм, від амеби до шимпанзе, має свої потреби. У людини вони теж є. Якщо їх не задовольняти, тіло страждає. Відсутність їжі, сну або відпочинку, швидко змушують відчувати себе погано. Але існують також емоційні потреби. Так людина хоче відчувати:

 • Почуття безпеки;
 • Увага від близьких (і взаємно віддавати його);
 • Контроль над своїм життям;
 • Спільність з іншими людьми;
 • Підтримку близьких, коханих, друзів;
 • Веселощі, любов, впевненість у стосунках;
 • Цілеспрямованість ;
 • Почуття суперництва;
 • Хвилювання, щоб уникнути застою або нудьги;
 • Впевненість у собі .

Якщо не задовольняти ці основні потреби, то життя буде здаватися безглуздою, людина піддасться ризику емоційної депривації − відсутності почуттів або близьких контактів з людьми.

Однак, якщо задовольнити більшість з перерахованих потреб, то можна насолоджується емоційною стабільністю, відчуттям більшого контролю, відчувати, що життя має сенс і мета.

Немає емоцій-немає життя! Їх не слід придушувати, навпаки, необхідно визнавати їх. Можна висловити свої почуття, поговоривши про них, записавши або навіть виплеснувши у вигляді нещадного побиття боксерської груші.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео