Назад
Як жити тут і зараз: 11 ефективних методів

Навигация по разделу
здесь и сейчас

Як навчитися жити тут і зараз?

Як жити тут і зараз і чи можна цьому навчитися? Як вловлювати момент сьогодення і залишатися в ньому? 11 способів жити в сьогоденні.

Тут і зараз – єдиний час, який має людина. Прожита хвилина швидко стає минулим, а майбутнє ніколи не настає, воно є тільки в нашій голові. На думку психологів, існує дуже мало людей, які вміють жити в сьогоденні, в основному всі зайняті планами або спогадами. Навчившись цінувати і повноцінно проживати кожен момент сьогодення, ви знайдете гармонію з собою, станете більш щасливим, досягнете успіху в житті.

Що таке "тут і зараз"?

Є тільки мить між минулим і майбутнім, саме він називається життя. Слова з пісні якнайкраще описують, що таке момент сьогодення і як важливо його цінувати і помічати. Уявіть себе в 70 років, що сидить в оточенні дітей і онуків, гортає альбом і розповідає про прожиті щасливі миті. Це буде можливо тільки якщо почнете жити зараз. Саме в цей момент закладається фундамент майбутнього, з'являється привід для ностальгії.

Ніхто не пам'ятає безцільно прожитих днів. Хвилини, коли ви просто мріяли, пили чай на кухні сиділи в соціальних мережах не згадаються вам. Зате чаювання з подругами і весела гра в шаради, покупка квитків і сімейне планування відпустки, цікаве знайомство, яке виллється у відносини або дружбу будуть приємніше.

Роблячи те, що подобається, людина наповнює життя радісними миттєвостями сьогодення. Саме їх сукупність дозволяє поставити діагноз " Щасливий!».

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Як розпізнати, що ви не вмієте жити тут і зараз?

1. Часта ностальгія.

Хороші спогади з минулого – ознака того, що колись людина вміла насолоджуватися моментом. Він прожив якийсь час настільки щасливо, що воно відбилося в його пам'яті і тепер спливає, заміщаючи справжні думки. Іноді приємно згадати про радісні події, але якщо це відбувається часто, значить людини не влаштовує його нинішній стан. У цьому випадку ностальгія - перший дзвіночок, що пора щось міняти.

2. Постійні мрії про майбутнє.

Немає нічого поганого в тому, щоб мріяти чи складати план . Але люди ховаються за своїм уявою , здійснюють втечу в світ мрій, щоб тільки не жити тут і зараз, де їм так погано. Теперішнє емоції набагато яскравіше, ніж вигадані, щоб їх пережити, потрібно почати втілювати мрії в реальність вже сьогодні.

3. Відкладання на потім.

Люди звикли сідати на дієту з Понеділка, починати нове життя з січня, вступати до університету наступного року. План-це чудово, але чи не краще почати його здійснювати прямо зараз? Якщо не зробити хоча б маленький крок до виконання своїх бажань миттєво, вони зависнуть десь в просторі «потім».

4. Тривога, почуття паніки, страх.

Є мудрий афоризм: «якщо можеш щось змінити-зміни, якщо змінити не можеш − прийми це». Тривожний стан настає або після негативної події і переживання про нього, або через страх перед майбутнім. Найкраще рішення-зрозуміти, на що в ситуації можна вплинути. Якщо є можливість, щось змінити прямо зараз, слід це зробити. Якщо ж миттєво вирішити нічого неможливо, потрібно спробувати заспокоїтися і зрозуміти, що зараз ви в безпеці.

5. Низька самооцінка.

Людина, яка не вірить у себе , легко знаходить причини, чому він не може бути тут і зараз. У голові постійно кишать думки про те, що якби він був красивішим, розумнішим, багатшим, успішнішим, все було б інакше. Це контрпродуктивно. Чи може хтось стати красивішим? Косметика, одяг, хороше настрій творять чудеса. Читання книг, навчання допоможуть у розвитку інтелекту. Успіх і багатство приходять до тих, хто вміє ловити справжній момент.

Пройти тест на самооцінку

Як навчитися жити в сьогоденні?

1. Піддаватися миттєвому пориву.

Якщо щось прийшло в голову, потрібно почати це робити тут же. Задумалися про ремонт, зривайте шпалери. Захотівши змінити імідж , вперед за фарбою. З'явилася думка про відпустку, негайно купуйте квитки. Хоча необачні дії не завжди доречні, вони можуть бути і корисні.

2. Ділити важкодосяжну мета на частини.

Багато хто відкладає важливі справи на потім, тому що вони здаються занадто грандіозними. Якщо ж розпланувати затію, виділивши в кожному дні трохи часу, виявиться, що здійснити заповітну мрію не так вже й складно. Чим швидше це здійсниться, тим швидше можна буде насолоджуватися плодами.

3. Цінувати велике і маленьке щастя.

Людина вважає, що стане щасливішою, коли заробить багато грошей, вийде заміж/одружиться, з'їздить до Риму. Але не можна вічно чекати якогось міфічного моменту, коли почнеться біла смуга. Перетворивши радість у звичку, тоді кожен день буде щасливим.

4. Будь тут і зараз.

Проживаючи момент, в якому все подобається, потрібно постаратися якомога довше залишатися в ньому. Його треба смакувати, як смачна страва. Людям властиво кудись поспішати, розвиватися, досягати. Розцінювати життя , як прогулянка лісом. Адже мета не в тому, щоб пробігти через гай, важливо почути щебет птахів, вдихнути ялиновий аромат, побачити квітучу галявину, полежати спокійно на густій траві.

5. Відмовитися від того, що пригнічує.

Основна причина втечі від реальності – антипатія до свого життя. Нелюба робота, негативне оточення, відсутність часу на себе змушують потопати в мріях про прийдешні зміни. Якщо почати робити те, що подобається, кожна хвилина буде цінніше.

6. Приділити страху увагу.

Люди намагаються позбутися від тривожного відчуття подумки повторюючи: «я не панікую». Це не допоможе! Набагато ефективніше зосередитися на проблемі, проговорити її, розглянути з усіх боків. Якщо приділити їй посилену увагу, вона може здатися дурною і безпричинною. Також можна спробувати запитати себе, наскільки реальна тривожна ситуація. Що можна зробити, щоб вона не сталася?

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Експрес-методи повернення в тут і зараз.

Для насолоди справжнім моментом потрібно вміти зупинятися. Для цього допоможуть наступні прості методи:

глибокі вдихи . Необхідно просто концентруватися на кожному вдиху і видиху, робити це повільно.

Музика . Багато хто думає, що допомагають тільки розслаблюючі треки. Їх можна поєднати з дихальними вправами для посилення ефекту. Але іноді краще енергійна музика, під яку можна ще й потанцювати. Причому, чим дурніше буде танець, тим веселіше, а значить момент присутності буде гарантований.

тварини . Якщо погладити собаку, кота, тварина відповість взаємністю. Кішка почне мурчать, собака завиляє хвостом. Доведено, що це викликає позитивні емоції . Людина не захоче залишати істота, що відповідає на його ласку.

прогулянки на свіжому повітрі . Безцільний променад допоможе уповільнити час. Важливо не поєднувати його з шопінгом і не думати в цей час про те, що вдома чекає невимитий посуд. Мета прогулянки-звільнити думки, нехай навіть і всього на півгодини.

Найкращий час – тут і зараз. Воно варте того, щоб його проживати. Користуючись простими техніками "уповільнення", можна навчитися цінувати кожну мить, швидше досягати цілей, знайти шлях до себе.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео