Назад
Приклад для наслідування: хто це такий і як його вибрати??

Навигация по разделу
пример для подражания

Як стати схожим на приклад для наслідування?

Хто такий приклад для наслідування і чому йому хочеться наслідувати? Які є техніки наслідування від мотиваційних тренерів і ораторів?

Ніхто в дитинстві не любив фразу: «подивися, на кого ти схожий!». Коли тобі, що впав в бруд, показують хлопчика в чистих гольфах, нічого крім ненависті до нього не відчуваєш.  Але в міру дорослішання стає ясно: мати приклад для наслідування потрібно. Все-таки людина, яка зібрала шишки на своєму шляху, навчить їх обходити. 

Хто стають прикладом для наслідування?

Прикладами для наслідування протягом життя стають різні люди. Перший приклад для дітей - їхні батьки. Малюки розвиваються: вони копіюють батьківські рухи, слова, міміку.  Підлітки вчаться бунтувати, тому в їхньому віці кумирами часто стають антигерої. У дорослих пріоритети змінюються. Хоча у кожного є власні уявлення про хорошого життя , наслідувати хочеться успішним і таким, що відбувся людям. Тому що моделі для наслідування знають загальний секрет: як робити що завгодно, але ефективніше інших.

Приклади для наслідування не такі близькі, як наставники . Але це особистості , яким хочеться наслідувати.  За ними частіше спостерігають з боку. Це люди з іншої країни, культури чи епохи. Багато хто вивчає їх звички і досліджують риси характеру . Кумири відшукуються в різних сферах життя:

 • Професійної (іноді їх називають менторами);
 • Духовної (іноді їх називають наставниками);
 • Повсякденному.

Хороша новина полягає в тому, що прикладів може бути скільки завгодно. Але щоб домогтися успіху, одного захоплення мало. Потрібно ще й працювати.

Пройти тест на самооцінку

6 технік ефективного наслідування.

Приємно розуміти, що зразок для наслідування – це не недосяжний ідол, а смертна людина. І наблизитися до кумира можна маленькими кроками. Ось кілька вправ від відомих тренерів і письменників.

 • Психологія переможця .  Актор і мотиваційний тренер Тоні Роббінс розповідає про техніку копіювання успіху в книзі "Книга про владу над собою": подумки уявіть собі свого кумира. Це може бути сусід або особистість зі світовим ім'ям. Закрийте очі і подумки задайте їм питання. Це ваші мрії, тому розмовляти з кумиром потрібно так, ніби ви давно знайомі. Подумайте, що він може вам відповісти, і запишіть все на папері. Відповіді кумира допоможуть вам вибрати напрямок руху.

Підсумок 1. розмова з Рокфеллером не зробить вас доларовим мільйонером, але допоможе стати успішним бізнесменом.

 • Розмова з померлими . Тренер особистісного зростання Ерік Бертран Ларссен у книзі " зараз!"ділиться особистою ідеєю вправи: коли я розумію, що помиляюся, я сідаю в крісло і уявляю людей, з якими хочу порадитися. Я розмовляю з ними і після цього записую розмови на папері. Запитати у уявних співрозмовників можна що завгодно. Як вони досягли успіху і що зробили б по-іншому. Це дозволяє згадати про головне і не боятися майбутнього.

Підсумок 2. відчужений діалог допомагає поглянути на своє життя з боку.

 • Суперсили . Мотиваційний спікер Брайан Трейсі в книзі» 21 секрет успіху мільйонерів " розповідає: Людей дивує самодисципліна мільйонерів. Насправді це тільки звички, які наділяють їх суперздатностями. Виконайте вправу: визначте область життя, де відсутність дисципліни приносить найбільшу шкоду. Одне прийняте рішення може круто змінити ваше життя.

Підсумок 3. відчуйте себе суперменом. У світі повно незроблених подвигів.

 • Дивні звички . Блогер Лариса Перфентьєва у своїй книзі «100 способів змінити життя» ділиться спостереженнями: у успішних людей є звички, які суперечать «корисним навичкам». Однак вони корисні. Потрібно дозволяти собі сумувати, помилятися, бути невпевненим у собі. Психологи рекомендують завжди доводити розпочате до кінця. Іноді це правило варто порушувати. Інакше неможливо сфокусуватися на потрібних для вас речах. А іноді варто просто сказати:» та й фіг з ним " і мчати далі.

Підсумок 4. навіть найприємніше приїдається. Так вже ми влаштовані.

 • Вчіться не наслідувати, а копіювати . Ще одна порада Тоні Роббінса: Навчіться копіювати фізіологію успішних людей: темпу дихання, інтонацій голосу, ході, жестам. Тоді ви зможете не просто переживати разом з людиною. Яким захоплюєтеся, але і думати так, як думає інший.

Підсумок 5. наслідування – таке ж майстерність, як і всяке інше.

 • Чужі цілі - це не ваше життя . Мотиваційний оратор Нік Вуйчич у своїй автобіографії «життя без кордонів» ділиться: не кожну успішну людину варто робити своїм кумиром. Не можна поступатися власними принципами, як би яскраво не світила заповітна мета. Подумайте, що скажуть про вас ваші діти та онуки.

Підсумок 6. кожна мрія має свій унікальний шлях. Іноді душевний спокій дорожче тисячі досягнень.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Чому саме вони?

Іноді дивишся на кумира мільйонів і замислюєшся: що в цій людині так приваблює? Невелике зростання, непоказна зовнішність або тихий голос – зразки для наслідування іноді мають непрезентабельною зовнішністю. Підкорює їх харизма, захоплює Сила волі , а за собою веде віра у власні сили.

Що ще нас приваблює у зразку для наслідування?

 • Вони не вписуються в загальні рамки. Згадайте ситуацію, коли річ в магазині не підходить нікому: то рукава короткі, то виріз не на місці. Одяг шиють на стандартних людей, але більшість просто не підходить під усереднені параметри. Норма-це фікція. Кумири живуть за принципом «потрібно підлаштовувати не людину під систему, а систему під людину».
 • Вони пишаються своєю несхожістю. Люди люблять читати про сміливих і відважних. В юності ми зачитували до дірок книги про мандрівників. Сьогодні читаємо про сміливих жінок.  Рух бодіпозитив почався ще в 1996 році. Чому воно так популярно? Тому що вперше прикладом для наслідування стали не глянцеві красуні, а звичайні жінки. Вони зуміли переступити через свої недоліки і стати прикладом для наслідування. Тепер тисячі людей з далекою від ідеалу зовнішністю зможуть відчути себе впевнено.  "Людина прекрасна, якою вона є" & 8212; девіз руху бодіпозитив застосовується до будь-якої сфери життя.
 • Вони розповідають свою історію неуспіху. Вчений Томас Едіссон зазнав невдачі 10 тисяч експериментів, що закінчилися провалом. І тільки після цього винайшов лампочку розжарювання. Письменниця Джоан Роулінг опублікувала листи з відмовами видавництв. Вона показала, що невдача робить вільною, адже найбільші страхи вже збулися. Історії краху сьогодні більш популярні, ніж розповіді про перемоги. "геніальність - це 99% поту і 1% таланту» &8212; висловлювання Томаса Едіссона надихає людей і сьогодні.

Ваш особистий успіх &8212; ваша особиста справа. Жодна людина в світі не скаже вам, як досягти вершини. Знаєте чому? Успіх потрібно відкрити в самому собі. Поставити мету і йти до неї. А рівнятися в дорозі стоїть на того, хто цієї мети вже домігся.

«Вчіться у всіх, не наслідуйте нікому», &8212; писав Максим Горький і мав рацію. Постійне захоплення прикладом для наслідування дає лише ілюзію успіху. Близькі люди люблять нас просто так. У зону комфорту час від часу варто повертатися. Світ не потрібно підкорювати, його просто потрібно зробити краще.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео