Назад
5 головних страхів підприємця-початківця і як з ними боротися

Навигация по разделу
Алёна Фьюжен

5 головних страхів починаючого підприємця і як з ними боротися

у підприємців-початківців багато страхів. Олена Фьюжен зібрала 5 основних з них і ділиться секретами як з ними впоратися

За даними Федеральної податкової служби в 2020 році відкрилося приблизно на 200 тисяч менше підприємств малого і середнього бізнесу в порівнянні з 2019 роком. Звичайно, на ці дані більшою мірою вплинула пандемія, вона посилила страх невдачі і збільшила ризики і витрати. Давайте розберемося в головних страхах підприємців-початківців, а також в шляхах боротьби з ними.

«з точки зору психології, страх — це інструмент, створений підсвідомістю з метою захисту. За будь-яким страхом стоять якісь причини або установки, пропрацювавши які людина приходить до істини. Щоб внутрішні страхи не заважали здійсненню глобальних планів і задумів, з ними необхідно працювати.

5 основних груп страху підприємців-початківців:

1. Страх за себе

Це ті страхи, які пов'язані з особистістю людини.

  • Страх нової ролі . Ставши управлінцем, людина вже не може звернутися до керівника за допомогою, всі завдання доводиться вирішувати самостійно. Ця нова роль породжує ще один страх-відповідальності за своє життя. Тепер стає все менше факторів ззовні, які можуть вплинути на долю і кар'єру початківця підприємця. Але разом зі зростанням його свободи, зростає і його відповідальність.
  • Страх вичерпати свої ресурси . Емоційного вигорання схильні як початківці, так і досвідчені управлінці. Цінним інструментом, який допоможе цього уникнути, є тайм-менеджмент. У список своїх справ варто прописувати не тільки важливі робочі завдання, а й заняття, службовці ресурсом для заповнення сил: спорт, хобі, SPA, розваги.
  • Страх заздрості оточуючих . Причиною виникнення подібного страху можуть бути не тільки наполегливі конкуренти, а й особисті упередження. Говорячи про останнє, найчастіше за цим страхом стоїть ще один-страх відторгнення. Його коріння сягають кам'яного віку, коли бути відкинутим суспільством означало померти. Зараз даний страх трохи видозмінився, тепер людина боїться змінитися і перестати бути собою для свого оточення. Відпрацювати його можна за допомогою спеціальної установки: «я залишаюся такою ж людиною, я гідний любові і поваги, мене можна тримати в співтоваристві людей».

2. Страх за сім'ю

Дуже великий страх в житті підприємця може перебувати в рамках його сім'ї. Бізнесмен боїться, що робота поглине весь його вільний час, не залишивши ні хвилини на рідних. Так, діти будуть рости без батька, а чоловік буде нудьгувати. Це дуже важливий страх, і його необхідно опрацьовувати. Якщо розбиратися в його витоках, вони криються в потребі управляти ресурсами свого життя самостійно. Коли до мене приходять клієнти з таким страхом, ми вчимося грамотно вибудовувати час, знаходячи в щільному графіку вільні вікна як на бізнес, так і на сім'ю. Результатом нашої роботи стало внутрішнє задоволення клієнта, радість від робочих процесів і часу з сім'єю.

Як підприємець я також стикалася з цим видом страху. Коли я тільки відкрила свій бізнес, було страшно, що якщо я почну заробляти більше, у мене можуть зіпсуватися відносини з чоловіком. Для відпрацювання даної установки ми з чоловіком встановили Домовленість, прописавши план подальших спільних дій. Так ми почали реалізовувати проекти і заробляти разом. Як тільки я змогла позбутися від цього страху, наші спільні з чоловіком доходи зросли в 7 разів всього за місяць.

3. Страх перед державою

До цієї групи можна віднести відразу кілька дуже важливих страхів підприємця-початківця: страх відповідальності, страх незнання законів, страх штрафів, страх банкрутства, страх бюрократичних витрат. За час своєї практики я виявила закономірність, що у клієнтів чоловіків також присутній страх позбавлення волі. Всі ці страхи працюють на благо бізнесу! Вони мотивують підприємців працювати з грамотними юристами, вирішувати бюрократичні питання вчасно і наймати кваліфікованих співробітників. Все це допомагає оптимізувати роботу будь-якого бізнесу.

4. Страх за клієнтів

Часто підприємці-початківці переживають за якість свого продукту.  Вони бояться, що їх дітище не сподобається клієнтам. Цей страх говорить бізнесменові про те, що створити дійсно якісний сервіс можна, розвиваючись в області свого продукту, проходячи курси по бізнесу і вивчаючи конкурентів. Він мотивує уважно збирати зворотний зв'язок і допрацьовувати моменти, необхідні для надання якісних послуг.

5. Страх перед працівниками

Страх перед працівниками виникає, коли людина залишає самозайнятість і починає збирати свою команду. У книзі «Квадрант грошового потоку» Роберта Кійосакі описано чотири квадранти: перший — найманий працівник, другий — індивідуальний підприємець, третій — бізнесмен, який делегує всі процеси, і четвертий — інвестор. Коли людина переходить з другого квадранта в третій, він починає боятися, що співробітники або не впораються з поставленими завданнями або відведуть його напрацьовану базу. Завдання цього страху показати підприємцю, що він повинен створити таку систему, де повний контроль здійснює керівник і директор бізнесу.

У моїй практиці також був страх зіпсувати відносини зі співробітниками і партнерами, який вдалося пропрацювати за рахунок установки «я не буду виконувати чужі завдання і не буду відчувати за це почуття провини». Це призвело до значного зростання внутрішнього комфорту і рівня життя в цілому.

Важливо навчитися бачити, які установки стоять за страхом. Наприклад, за страхом, що працівники будуть неефективно виконувати свою роботу, стоїть бажання поважати себе і бути авторитетом в колективі. Відпрацьовуючи страхи, необхідно працювати саме з установками, які призводять до їх виникнення. Як тільки буде відпрацьована причина страху, він перестане виникати» .

Зараз читають
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу від життя насправді і навіщо? Чи Живу я своїми бажаннями? 7 сп ...
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Що таке тип сприйняття, як він визначається і яку може принести практичн ...
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Що таке вміння слухати і чому воно так важливо. 14 практичних способів я ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною і зацікавити її? Чи є спеціальні прийоми в з ...
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити чоловіка і утримати його увагу? Чи справді це так складно, я ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео