Назад
Стадії відносин: 7 основних етапів і що робити в кожному??

Навигация по разделу
стадии отношений

стадії відносин і їх 7 основних етапів

Які стадії стосунків? Що відбувається на кожному з них? Як себе вести, щоб зберегти гармонію? Характеристика 7 основних етапів.

Всі мріють про теплі та гармонійні стосунки. Але чи багато існує пар, палка пристрасть між якими не проходить? Чому в якийсь період хочеться чимось важким "угріти" свого партнера? Що робити, коли виникає відчуття, ніби поруч «не та людина»? Існує 7 умовних періодів в житті пари. Ці стадії відносин не можна уникнути, але можна пережити. Ми розповімо, як це зробити, пояснивши, що і чому відбувається на кожному з етапів.

1. Закоханість.

Цей період називають цукерково-букетним. Здається, романтика витає в повітрі, світ зупинився, без людини все втрачає свій сенс. Гуляння під місяцем, божевільні вчинки, пристрасні поцілунки – все це має місце у відносинах перших 18 місяців.

Хелен Фішер, вчений з Гарварду, досліджувала, що відбувається з закоханими з фізіологічної точки зору. За допомогою томографа професору вдалося виявити: у чоловіків і жінок на першому періоді активно виділяються так звані гормони «любові». Вони блокують вплив негативних емоцій, раціональне мислення. Людина ніби знаходиться» під кайфом " – все в рожевому кольорі, навколо літають метелики і співають сопілки.

Дивовижний факт. мозок закоханого працює приблизно так само, як і у людини, яка прийняла кокаїн.

Палкість і загострення почуттів згасають приблизно через рік. Але шкодувати не варто. Якщо перший період був би довшим, закоханих госпіталізували з діагнозом «нервове і фізичне виснаження».

Що відбувається на психологічному рівні. Пара відкриває для себе один одного. Вони, як ніби спробували незнайомий раніше плід, а тепер хочуть відчувати його смак знову і знову. Цей період найяскравіший. Попереду очікують менш романтичні види відносин.

Що робити. головне не перестаратися в прагненні здаватися ідеальним. Звичайно, демонструвати свої сильні сторони можна і потрібно. Але якщо зациклитися на цьому марафоні, можна створити пастку. Немає особливої любові до готування? Тоді краще не варто демонструвати свої кулінарні вміння, вивчаючи книгу екзотичних рецептів. Людина, яка поруч, формує ваш цілісний образ. Він повинен бути максимально допущений до реальності. Тому завдання в тому, щоб бути собою і дати можливість це зробити іншому.

Пройти тест: Чи подобаюся я йому

2. Перенасичення, або договір.

За рік або трохи більше люди звикають один до одного. Часто пара до цього часу вирішує жити разом. Раніше зустріч з коханою людиною представлялася як свято – до неї готувалися, щось планували, впивалися мріями. Тепер вона відбувається як само собою зрозуміле подія.

Якщо дистанція дотримана , наприклад, відносини розвиваються на відстані, другий етап підходить плавно і безболісно. У разі, коли все відбувається динамічно, одного разу хтось із партнерів здригається: "Невже любов пройшла?"Насправді просто спали рожеві окуляри, стали видні недоліки один одного, погані звички . Виявляється, щось дуже дратує, від чогось самому відмовитися не можна.

Якщо образ обранця був занадто ідеалізований, можлива Травматична зустріч з реальністю«" Уявляєш, я думала, він такооой! А виявився зовсім іншою людиною&8230; ».

Але в більшості випадків він і був іншим, просто нам представлявся ідеальний образ. А тепер виявилося, що у принцеси вранці несвіжий запах з рота, а у принца звичка клацати пальцями.

Зараз саме час дізнатися, які стосунки.

Що робити:

  • Прояснити . Те, що здається нам очевидним, не завжди зрозуміло для інших. Двоє людей, дивлячись на один і той же пейзаж, бачать різні сюжети. Щоб уникнути непорозумінь – як в побуті, так і світоглядних концепціях-потрібно пояснювати один одному, яким ми бачимо світ і його складові.
  • Домовлятися . Люди не можуть змінитися, поки самі не захочуть. Тиском і взаємними претензіями результату не домогтися. Якщо чоловік завжди грав по п'ятницях в покер, а жінка звикла до сімейної вечері в тихій домашній обстановці, рано чи пізно виникне зіткнення – так як же проводити цей п'ятий день тижня? Перетягування ковдри на себе призведе до сварці і зіпсованому вечора в принципі. Вихід є-шукати компроміс. Перенести спільну вечерю на суботу, підняти раніше за часом гру в покер, кинути монетку і т. д.
  • Не слідувати стереотипам . Пара сама для себе створює правила відносин. І якщо обом комфортно, коли жінка заробляє більше, а чоловік готує їжу, то так тому і бути. Поради, рекомендації та інші цінні вказівки рідних або друзів краще ігнорувати. Кожні відносини-особливий, не схожий на інші, світ. Чому б не прописати в ньому свої закони?

Пройти тест на сумісність

3. Відкидання.

Третій етап характеризується роздумами обох сторін: а чи не помиляюся я з вибором?

Хімічна реакція в організмі більше не діє, зате на зміну приходить здоровий розум. Звідси &8212; непорозуміння, сварки, конфлікти. Тепер кожен приймає для себе рішення &8212; піти або залишитися, мирячись з недоліками іншого.

У гострі моменти здається, ніби зроблена помилка, поруч не та людина, а з іншим все було б по-іншому.

Небезпека стадії відносин в тому, що, прагнучи знайти «ідеальну людину», можна ніколи не перейти на наступний рівень. Деякі так і ходять по колу все життя, залишаючись на етапі «відкидання».

Що робити:

  • Візьміть відповідальність за себе . На цьому етапі ми підсвідомо перекладаємо відповідальність за свої емоції або вчинки на свого партнера. Фрази» Ти мене злишь «і» я на тебе злюся " принципово різні. Ми маємо право самі вибирати, як реагувати – прощати, змиряться, кричати, ображатися. Щоб не дорікати партеру, краще спробувати зрозуміти, що саме хочеться змінити. А після-обговорити.
  • Підготуйтеся до змін. на цьому етапі зазвичай змінюються моделі поведінки, а також сама людина. Щоб зберегти відносини, потрібно приготуватися до метаморфоз, дати можливість іншому проявити себе. Нові захоплення, друзі, робота, ступінь саморозвитку не можуть не впливати на сформовані сімейні традиції. Парі доведеться знайомитися один з одним ще раз і заново прописувати свої правила відносин, формувати нові підвалини. В іншому випадку доведеться розбігтися.

4. Терпіння.

Це переломний етап відносин. На ньому найчастіше пара звертається до психолога, читає психологічно статті, шукає відповіді на питання, які бувають етапи відносин і як пережити кризу.

До цього часу часто вже є дитина, пара менше проводить часу один з одним. Спільний побут, плани, майно не дають можливості слідувати особистим бажанням або емоціям. Хтось (або обидва) відчуває себе незрозумілим і самотнім.

Це не означає, що потрібно покірно терпіти все , що відбувається. Якщо не переходити до нового етапу, то терпіння колись лопне. Якщо союз розпався, коли подорослішали діти, значить, відносини весь час залишалися на етапі терпіння.

Пара не знає, про що говорити один з одним, коли поруч немає зв'язку.

Що робити:

Завдання цього періоду – прийняти індивідуальний світ іншої людини. Не намагатися переробити партнера, а зайнятися змінами в собі.

Етап можна вважати пройденим, коли пара навчилася враховувати потреби один одного, прийняла індивідуальні риси характеру іншого і не доводить судорожно свою правоту з будь-якого питання.

Сварки тепер керовані, поведінка кожного передбачувана.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

5. Служіння.

На цьому етапі можна говорити про появу справжнього кохання , а не закоханості. Тепер, коли гормони в порядку, партнери роблять один для одного приємні речі безкорисливо. Вони доглядають один за одним, проявляють турботу. Але якщо на цукерково-букетної стадії відносин вчинки несуть егоцентричний відтінок, а людина поруч сприймається як джерело задоволення, то зараз улюблений стає об'єктом служіння.

Що робити:

Щоб запобігти появі кризи, досить знайти нові точки дотику, побудувати ще одну грань партнерських відносин. Наприклад, відкрити свій невеликий сімейний бізнес або зайнятися облаштуванням клумб – що кому до душі.

6. Повага.

Коли люди пройшли разом ряд випробувань, добре дізнаються один одного, навчилися приймати своїх партнерів, якими вони є, настає п'ятий за рахунком етап відносин.

Він характеризується щільною платонічної прихильністю, формуванням запасу подяки і довіри. Партнери без праці діляться думками або почуттями, розуміють потреби один одного.

Що робити:

Тепер сил на відносини витрачається набагато менше. Маючи духовну незалежність, повагу до партнера, можна заглибитися в саморозвиток. Важливо пускати мають ресурси в справу, минаючи зневіру. Бажано, щоб у кожного була своя віддушина.

Пройти тест на ревнощі

7. Любов.

Перетерпівши спільно труднощі і знайшовши взаєморозуміння, пара, нарешті, дізнається, що таке любов . На цьому, сьомому і останньому етапі, партнери вже розуміють один одного без слів, насолоджуються спілкуванням і перебуванням один з одним.

Стадії відносин розділені умовно. Одна пара може якийсь із них перестрибнути, інша не пройти, а в третя пережити кілька фаз одночасно. Щоб зберегти союз, досить розуміти, що зараз відбувається між двома людьми і як на цьому етапі себе вести.

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео