Назад
Як боротися з ревнощами близьких і як знайти причину??

Навигация по разделу
бороться с ревностью

Як боротися з ревнощами близьких людей?

Як боротися з ревнощами батьків, дітей, подружжя, друзів? Чи підійде загальний метод або потрібен особливий підхід до кожного? 3 питання для вирішення ситуації

Мама все ніяк не відпустить улюбленого сина? Чоловік ревнує до кожного стовпа? Друг ображається на рідкість зустрічей? Дочка постійно задирає молодшого брата? Виною тому &8212; ірраціональна ревнощі, яка в занедбаному вигляді отруює будь-які відносини. Вона руйнує довіру, приносить в сім'ї розбрат, розпалює обстановку, виснажує нервову систему, причому як самих ревнивців, так і їх об'єктів. Як боротися з ревнощами близьких за допомогою трьох питань? Чи відрізняються методи для батьків, коханих, друзів і дітей?

Як боротися з ревнощами батьків?

Ревнощі батьків зазвичай супроводжується відмовою приймати вибір дітей, факт, що вони & 8212; Зрілі самостійні люди, здатні подбати про себе. Тут замішаний страх залишитися на самоті, втратити свою значимість, зіткнутися з серйозними змінами.

Нерідко сюди домішується ще й невпевненість в силах вже дорослих чад. У цьому плані фантазія мам і тат зашкалює. "А що, якщо дочка буде плакати через свого обранця, тому що він її залишить одну? Без коштів. З трьома немовлятами. На вулиці в -30°C"» "Раптом Мого Улюбленого Сина будуть ображати на роботі? А що якщо у нього через це почнеться депресія, він стане пити, грати в казино, спати з сумнівними панянками?». Звичайно, не завжди все так гнітюче запущено, але в спробах «врятувати дитину» батьківська любов часом буває задушливою.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Про що сказати?

 • «Я &8212; доросла людина, яка вже встиг щось дізнатися про цей світ, його небезпеки, неприємності. Я вже сам з успіхом долав труднощі. Я впораюся» . Бажано навести приклади конкретних важких ситуацій, які були вирішені без допомоги батьків.
 • «я знаю, що ти дбаєш про мене, намагаєшся захистити від помилок. Але неможливо вберегти від усього. Краще я навчуся прощати собі ці помилки, виправляти їх, робити з них висновки, ніж буду жити в "ідеальному світі", який одного разу дасть тріщину, зробивши мене безпорадною перед погрозами» .
 • «я завжди буду любити, цінувати тебе. Моє ставлення до інших людей ніяк не вплине на цю любов. Якщо я люблю ще когось, це не означає, що я забуваю про тебе або що зв'язок між нами слабшає» .

Про що попросити?

 • «Дозволь мені йти своїм шляхом, роблячи свої помилки, навчаючись на них. Повір в те, що я можу з усім впоратися» .
 • «замість того, щоб кидати фрази «а я ж говорила», «я попереджав», краще підтримай мене, якщо в моєму житті щось піде не так. Так я швидше прислухаюся і довірюся тобі» .
 • «Дай мені можливість будувати своє життя за власним сценарієм. Наші погляди і смаки не завжди будуть збігатися, але, якщо ти навчишся поважати мій особистий простір і вибір, я буду так само ставитися до твоїх думок і інтересів» .

Що робити?

 • Постаратися не віддалятися від батьків, приділяючи час тільки друзям або коханій людині. Хоча б зрідка, але регулярно проводити час разом з сім'єю.
 • Дати зрозуміти матері і Батькові, що їх думка не вирішальне або єдино правильне, але воно все одно дуже важливо і обов'язково буде розглянуто.
 • Прагнути до самостійності вибору, рішень у своєму житті, щоб батьки, дивлячись на зростання своєї дитини, побачили, що він дійсно не безпорадний.
 • Відстоювати своє право на серйозне ставлення до себе, але цивілізованими методами &8212; без лайки, погроз, маніпуляцій, тим більше бійок. Якщо люди не чують, краще тимчасово піти, але повернутися, коли емоції вщухнуть, щоб спробувати поговорити знову.

Як боротися з ревнощами коханих?

Ревнощі подружжя або партнерів в любовних відносинах теж часто грунтується на страху самотності. Іноді вона виникає через заниженої самооцінки , трохи рідше &8212; через егоцентризму, травм минулого або власних пригнічених бажань (хочу різноманітності в ліжку &8212; придушую емоцію &8212; приписую її іншій людині).

Неконтрольована ревнощі між закоханими з сварки швидко перетікає в розриви або зради . Тому такі негативні емоції краще розбирати, заспокоювати відразу. Чим швидше перейти до вирішення проблеми, тим легше буде її усунути.

Пройти тест на ревнощі

Про що сказати?

 • «Я все ще з тобою, а не з кимось, тому що ти &8212; мій свідомий вибір, який я не хочу змінювати. Я люблю тебе, як раніше, а то й сильніше» .
 • «мені неприємні твої звинувачення в мою сторону, сумніви в моїй вірності. Я намагаюся довіряти тобі і хочу отримувати це у відповідь. Коли ти підозрюєш мене в зрадах, я відчуваю, ніби ти мене недооцінюєш» . Тут підійде будь-який опис своїх неприємних переживань. Але краще не звинувачувати, тобто замість « ти зробив неправильний вчинок» коректніше сказати « мені було боляче від такого вчинку» .
 • «ти &8212; найкращий, дорогий мені людина. Я люблю тебе за... Чи можу я піти від такого чудового хлопця?» . Чим більше буде описів причин любові до Партнера, тим краще.

Про що попросити?

 • «давайте спробуємо довіряти один одному. Якщо є якісь підозри, спокійно відразу ж говори мені про них. Не копи в собі негативні емоції, краще будемо їх обговорювати, щоб уникати сильних сварок» .
 • «Дозволь мені мати свободу вибору, з ким мені спілкуватися, а з ким &8212; ні. Якщо ти будеш забороняти мені спілкуватися з протилежною статтю, тиснути, ставити ультиматуми, маніпулювати, це тільки посилить моє бажання йти всупереч твоїм проханням, віддалятися від тебе» .
 • «Давай разом розберемося, звідки взялися твої страхи, ревнощі. Так ми зрозуміємо, як я зможу допомогти нашим відносинам. Можливо, ти погодишся сходити разом до психолога?» .

Що робити?

 • Проаналізувати свою поведінку За останній час. Переконатися, що в ньому немає провокаційних слів або вчинків. Якщо були, пояснити їх, вибачитися за доставлені переживання.
 • Постаратися приділяти більше часу, уваги коханій людині. Можна, наприклад, влаштовувати регулярні побачення принаймні раз на тиждень (не вдома). Бажано додати більше тактильного контакту, компліментів , просто ласкавих слів.
 • Більше розмовляти про свої почуття, слухати про переживання партнера з особливою уважністю, показувати, що вони важливі.

Пройти тест: чи любить він мене?

Як боротися з ревнощами друзів?

Ревнощі друзів зазвичай прокидаються, коли з'являється хтось третій (новий друг або хлопець/дівчина у одного з друзів) або кількість спільного часу починає скорочуватися. У першому випадку все обертається навколо страху залишитися одному, втратити близьку людину. У другому &8212; навколо нудьги , брак уваги до себе, проблем з самооцінкою у жертви. Причому навіть якщо люди бачаться рідше з об'єктивних причин (хвороба родича, проблеми на роботі, сесія в навчанні і т. п.), ревнивцю все одно важко підключити логіку для контролю емоцій.

Про що сказати?

 • «ми з вами багато пережили разом. Я ціную тебе як друга, людину, не забуду всього, що ти для мене зробила. У мене є і будуть інші друзі, але вони не впливають на моє ставлення до тебе. Ти завжди будеш моєю найкращою подругою» .
 • «незважаючи на рідкість наших зустрічей, Я завжди пам'ятаю про тебе, намагаюся дзвонити або писати, якщо не виходить зустрітися. Якби зараз у мене було більше часу, я б присвятив це зміцненню нашої дружби» .
 • «ти &8212; найкращий друг, про якого можна мріяти. Я ціную твою відданість, турботу. Якби ти міг відчути, наскільки ти важливий для мене, то ніколи б не засумнівався в мені або моєму бажанні дружити з тобою» .

Про що попросити?

 • «зараз у мене не найпростіший час. Я прошу у тебе підтримки, так як мені важко. Я стану приходити на наші зустрічі з кращим настроєм, якщо буду знати, що мене чекає дружнє плече, а не закиди» .
 • «Дайте мені можливість вільно спілкуватися з іншими людьми, не дорікаючи мені за це. Я розумію, що ти бачиш у них загрозу для нашої дружби, але це не так. Вони не замінюють мене, вони &8212; інша частина мого життя» .
 • «давай спробуємо менше сваритися, а більше вести конструктивний діалог. Якщо тобі щось не подобається, говори про це прямо, я обов'язково тебе вислухаю. Це допоможе поліпшити наші взаємини» .

Що робити?

 • Зробити частішим або хоча б урізноманітнити спільне проведення часу. Це дозволить другу отримати більше емоційних моментів, через що він буде рідше відчувати дефіцит уваги.
 • Якщо зустрічатися часто не виходить, бажано налагодити контакт в режимі дзвінків або листувань. Останні краще вести у вигляді голосових повідомлень або обміну відеозаписами. Текстові повідомлення сильно знижують "ефект присутності".
 • Купити парні речі для друзів (брелоки, браслети, футболки), яких немає У інших знайомих. Такий крок підвищить значимість, унікальність одного в його власних очах.

Пройти тест на дружбу

Як боротися з ревнощами дітей?

Малюки, підлітки часто ревнують через травму від втрати першого батька. Вони вже на гіркому досвіді дізналися, як це рости без мами/тата, відчули себе покинутими. Схоже трапляється, якщо в сім'ї з'являється нова дитина, особливо якщо старшого до цього не підготували. Кількість уваги для молодшого чада швидко зростає, обмежуючи при цьому час на його брата/сестру.

Ще одна криза &8212; комплекс Едіпа або Електри . Діти починають ревнувати батьків протилежної своїй статі. Син відштовхує тата, коли той цілує свою дружину. Дочка відмовляється спати з мамою, але легко погоджується укладатися з батьком. Це природна стадія дорослішання дитини. Часто вона не вимагає серйозних дій, крім як пояснення базових відмінностей між хлопчиками і дівчатками, любов'ю родичів і партнерів. Однак якщо діти не переростають цю фазу до 6 років, краще звернутися до дитячого психолога.

Про що сказати?

 • «ти &8212; наш гаряче улюблений, бажаний дитина. Ми дуже чекали, коли ти у нас з'явишся, були, є і будемо нескінченно раді твоєму народженню. Ми точно так само ставимося до твого брата. Ви однаково важливі для нас, любов до одного не виключає любові до іншого» .
 • «я тебе дуже люблю. Ти завжди мене радуєш, веселиш, не даєш мені відчути себе самотньою. Ти любиш мене однією любов'ю &8212; сімейної, але для повного щастя мені не вистачає ще й інший &8212; романтичної. Але я також обіцяю, що жоден чоловік ніколи не стане для мене важливішим за тебе» .

Про що попросити?

 • «Давай з тобою укладемо угоду. За кожен раз, який я буду ходити на побачення зі своєю жінкою, ми з тобою будемо проводити вечір в парку на прогулянці, а потім за спільним переглядом мультиків» .
 • «мене дуже засмучують ваші з сестрою сварки. Будь ласка, спробуйте помиритися, тоді ми зможемо весело проводити час всі разом. Я обіцяю зробити все, щоб ніхто з вас не відчув себе осторонь або самотнім» .
 • «кожен раз, коли ти будеш відчувати себе самотньо або пригнічено, говори нам про це відразу, прямо, не закривайся. Ми зможемо допомогти тобі, якщо ти будеш відвертим, спробуєш говорити спокійно» .

Що робити?

 • Намагайтеся рівномірно розподілити увагу між усіма дітьми. Не ходити на розваги з однією дитиною, якщо у другого піти не виходить (на навчанні, захворів, сильно засмучений, тому не хоче нікуди йти).
 • Всіма силами намагатися стримати обіцянку провести час разом. Якщо виникли невідкладні справи, особисто вибачитися перед малюком, пояснити причину відмови, обов'язково перенести розваги на конкретну дату. Але повторювати так два рази поспіль не можна.
 • Познайомити дитину з партнером (якщо з ним все серйозно). При обранцеві висловлювати свою любов до чада, щоб він бачив, що почуття до іншої людини не затьмарює любові до малюка.

Знати, як боротися з ревнощами, важливо, адже в іншому випадку це негативне почуття може зруйнувати сімейні, романтичні або дружні відносини. Ревниві люди бувають дуже імпульсивними. Дуже часто в пориві емоцій вони не розуміють небезпеки своїх слів, дій. А після того, як напруження вщухне, самі шкодують про все. Простіше відразу запобігти серйозні проблеми за допомогою трьох питань. Однак щоб задати їх, доведеться набратися терпіння, сміливості говорити відверто.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися і чи допоможе це наблизитися до успіху? Чому ва ...
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві змушують його задуматися, а дівчині говорять б ...
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Які задати питання одному, щоб перевірити, міцні стосунки з ним на етапі ...
Новое youtube видео