Назад
Чогось не вистачає? 6 відповідей, що робити в такому стані

Навигация по разделу
чего то не хватает

мені чогось не вистачає в житті?

Що робити, якщо здається, що в житті чогось не вистачає? Як розбуркати себе і навчитися хотіти? 6 сщветов від психологів і тренерів

Дослідження «Інституту Землі» показують, що перші місця в рейтингу щасливих країн займають Данія, Норвегія та Ісландія. Ми ж знаходимося десь у другій половині списку. Чому так сталося? Чому ми роками тягнемо лямку на нелюбимій роботі? Панікуємо, коли чуємо питання про бажання, тому що самі про них вже не згадуємо? Скаржимося друзям, забуваємо і продовжуємо сподіватися на диво, яке так і не трапляється? Ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає? Значить, так воно і є. Пора взяти управління на себе і знову навчитися хотіти. Просто. Взявши. І зробити.

Голлівудські сценаристи точно знають, як написати правильний сценарій. Дивно, але багато хто черпає сюжети з російських казок. Герой (а він ще й не герой зовсім, так собі Іван) стикається з проблемою (дракон забрав принцесу) і каже собі: «я з цим не впораюся. Дракон великий, а я-хто?». Потім розмірковує і відправляється на пошуки за принципом «будь що буде». Хеппі-енд: Іван стає героєм, дракон переможений, нагорода (вона ж наречена) знайшла свого рятівника. Але перед битвою непогано було б познайомитися з особистими драконами.

1. Дізнатися свого Дракона в обличчя.

Як трапляється, що у освічених, недурних і успішних людей закінчуються прості бажання ? Це трапляється з різних причин.

 1. Дитинство . Часто батьки вважають дитину нетямущим, навіть коли він отримує паспорт. Вони вказують, що йому носити, що є, куди піти вчитися і в якій фірмі робити кар'єру. Дитина просто не знає, що у нього є свої бажання. Його цьому не навчили.
 2. Страх . Ми боїмося здатися безглуздими, нескладними, неосвіченими. Страх виглядати якось "не так" такий великий, що він заповнює весь внутрішній простір. Бажання здаються настільки несуттєвими, що вони вже самі бояться нагадати про себе.
 3. Конфлікт бажань і цінностей . Бажання і цінності рідко збігаються. Найчастіше вони опиняються на різних полюсах. Потрібно вибирати: або-або. Смачно їсти або бути струнким. Бути сексуальною або скромною. Від таких полярностей посилюється тривога, а бажання, навпаки, пропадають.
 4. Придушення бажань . Треба, правильно і ефективно – багато хто будує на цьому успішну кар'єру, але нещасливі в житті. Успіх складається з двох рівних складових: емоційної і матеріальної. Тому концентрація тільки на кар'єрі робить людей нещасливими.

З цими причинами неясного невдоволення власним життям успішно працюють психологи. Але що робити, якщо вже зараз хочеться зрозуміти себе?

Пройти тест на темперамент

2. Розбуркати свої "хотілки".

Хто такий, ця людина зажурився? Він на автоматі ходить на роботу, важко прокидається вранці, насилу виконує свої обов'язки, після чого сумно їде додому в переповненому автобусі. Ще є кредити, навчання дітей, нездійсненна відпустка. На прості бажання вже не вистачає сил. Він втратив радість у житті . Він зажурився.

За традицією в пошуках себе він відправляється на тренінг . Але схеми тренерів і коучів не спрацьовують з однієї причини: вони вчать, як поставити мету і досягти успіху. Але вони не розповідають, яку мету хочеться поставити. Ні 80, ні 150 інструментів тренінгу не дадуть результату, тому що без внутрішнього бажання немає енергії. Ми звикли постійно гасити в собі внутрішні пориви так, що внутрішня енергія вже перестала генеруватися.

Вихід є: свою реанімацію потрібно починати з примусового імпульсу. Потрібно себе розбуркати несподіваними діями. Що можна зробити?

 • Записатися на урок малювання;
 • Їздити на велосипеді самостійно або з компанією;
 • Зробити нову зачіску / відростити бороду;
 • Подарувати коханій людині щось без приводу;
 • Зателефонуйте однокласнику чи старому другові, щоб поспілкуватися;
 • Відвідати першу вчительку;
 • Спекти триповерховий торт;
 • Пройти курс масажу;
 • Купуйте червоні шкарпетки.

Неважливо, буде це справа зі старого списку невиконаних бажань або божевільна нова ідея. Мета в тому, щоб навчити серце відгукуватися на прості радості. Як Мюнхаузен витягнути себе з трясовини, щоб почати хотіти.

3. Теорія Макдональдса.

Журналіст Джон Белл перший описав теорію Макдональдса в своїй статті: «коли в офісі ніяк не можуть визначитися, в який ресторан піти обідати, я пропоную Макдональдс. Це свідомо найгірший варіант. Він відразу забраковується, але разом з цим люди включаються, подають нові ідеї і швидко приходять до спільного рішення».

Як це спрацює у Вашому житті? наприклад, ви прийшли в магазин, щоб купити їжі на вечерю. Але бажання настільки атрофувалися «що переслідує думка" не знаю чого хочу» . Продумайте найгірший варіант: піти з магазину і залишитися голодним. Мозок починає включатися. Потім поміркуйте, чого вам точно не хочеться: солодкого, кислого, гострого. Після цього починайте формулювати вже свої бажання.

Ми занадто довго роздумуємо, щоб зробити перший крок. Вся енергія йде на сумніви, в результаті на дії вже не вистачає сил. Іноді потрібно просто змусити свого внутрішнього критика заткнутися і просто зробити перший крок. А другий зробити вже набагато простіше.

Скажіть собі: «може бути це безумство, але що, якщо...». Постарайтеся просто накидати на листку паперу свої бажання і побачите, станеться диво: мозок відразу почне пропонувати ще і ще.

Пройти тест на невпевненість у собі

4. Міф про єдине покликання.

Думки про правильний шлях не тільки розбурхують людей, але і вганяють в депресію. Вони думають:»якщо на питання про призначення у мене не буде класного ВАУ-відповіді, я стану лузером в очах оточуючих". Це призводить до зворотного результату: ми нічого не робимо, боячись помилитися з вибором. Ми боїмося сісти не в той поїзд, який відвезе нас не в те майбутнє. Тому зависаємо на стадії «чогось хочеться, а чого не знаю» з остраху зробити неправильний вибір.

Мрії не обов'язково призводять до високої мети. Часто вони допомагають звернути увагу на те, що знаходиться у вас прямо перед очима. Якщо все життя витратити на пошуки того самого бажання, можна упустити шанс знайти себе в чомусь іншому. Прогледіти любов свого життя або улюблену роботу. Хоча, в глибині душі 90% людей знають, чим хочуть займатися в житті. Але не зізнаються собі в цьому. Чому? Тому що не так важливо знати. Набагато важливіше робити. Ми створюємо своє життя, проживаючи його, а не страждаючи про нього.

Ніякого " чудесного» призначення не існує. Є те, до чого у вас лежить душа і літри поту, які належить витратити на шляху до майстерності. Не ми повинні слідувати за бажаннями. Бажання повинні йти за нами.

5. Історія собі про себе.

Ми тільки пишемо власні історії, ми можемо змінити їх, відредагувати, прикрасити або додумати. Наприклад, переказати інакше історію про неправильний вибір професії і нудну роботу в офісі. Сказати собі: "я працюю не за професією. Зате можу допомагати людям / бути корисним / навчати нових співробітників / запропонувати щось нове. Розповідь самому собі про своє життя покаже її під іншим кутом. Якщо історія виявиться надихає, це допоможе знайти в подіях свого життя новий сенс.

На зміну історії можуть піти роки. Розповідь про власне життя допоможе внести в неї ясність. Розставити все по поличках і зрозуміти, як ви стали собою. Якщо глибоко сповільнитися, щоб задуматися над своєю історією, можна її змінити. Включіть в історію розповіді про любові , розвитку і співпереживанні. Концентруйтеся не на тому, що ви втратили, а на тому, що придбали.

Пройти тест на самооцінку

6. Уповільнити життя, щоб покайфувати.

В гештальт-психології є таке поняття: крива контакту. За цією теорією всі події проходять в чотири стадії: усвідомлення потреби, передконтакт, контакт і постконтакт. Звучить зарозуміло, але в житті все проходить так: ви розумієте, що хочете їсти (усвідомлення потреби), відправляєтеся на пошуки їжі (передконтакт), їсте (контакт) і насолоджуєтеся (постконтакт).

У чому підступ? Ми часто пропускаємо момент насолоди: наїдаємося і відразу мчимо далі, досягаємо вершини і тут же прямуємо до нової. Ми не встигаємо "переварити" успіх і отримати задоволення від зробленого.

Потрібно сповільнитися. посидьте після їжі, щоб відчути її смак. Після цього їсти не захочеться довше. Відзначити успіх на роботі, і тільки після цього складати плани на майбутнє . Навчити цьому своїх дітей: відзначати свої досягнення і кайфувати від зробленого.

Здається, що всі навколо захоплені, активні і точно знають, до чого прагнуть. Це не так. Питання чого вони хочуть в житті, у багатьох викликає тривогу або навіть паніку. Адже вони теж думають, що з ними щось не так. Якщо ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає, Озирніться навколо: ви не самотні. Інші теж так думають. Потрібно тільки знайти інших.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео