Назад
Навіщо я живу або навіщо жити взагалі? 5 головних питань

Навигация по разделу
зачем жить

Як зрозуміти навіщо жити? 5 питань самому собі

звідки з'являється це дивне питання навіщо жити? Чи легко зрозуміти навіщо ми живемо? 5 важливих питань, відповівши на які можна зрозуміти навіщо я живу.

Від того, що люди занурені в повсякденну метушню, їм рідко випадає можливість хоч на час зупинитися і подумати навіщо ми живемо. Взагалі, чи потрібно це робити? Може краще плисти за течією, ні про що не замислюючись? Адже так набагато легше. Але відповівши на питання " навіщо жити?"людині стає набагато простіше знайти ті орієнтири, за якими варто рухатися. Чи можна зрозуміти, навіщо людина живе? Багато років шукають цю відповідь.

Чому ж він виникає в нашій голові? Кому взагалі треба знати, навіщо ми живемо? Адже фізіологічних передумов для появи подібних думок начебто немає. Живемо і всі там. Але ні ж, в голову раз у раз лізе нав'язливе «навіщо я живу».

Оскільки ці роздуми відвідують практично кожної людини , то відмахнутися від них буде, як мінімум, безвідповідально. Для деяких вони стають проблемою, що призводить до апатії , депресії , а іноді навіть суїциду. Значить для цих людей життєво важливо дізнатися чи варто жити , інакше вони просто не захочуть цього робити далі. Але подібні випадки, на щастя, не так поширені, а ось поганий настрій або смуток відвідує людей часто-густо.

Тому відповідь на питання "Навіщо я живу" здатний наситити кожен день відсутніми фарбами, вирішити цілий ряд інших завдань, серед яких:

  • Бути господарем свого життя;
  • Стати щасливішим і веселішим;
  • Розуміти, чого хочеш, направляти зусилля в потрібну сторону;
  • Почати жити цікаво ;
  • Довше залишатися молодим і енергійним.

Можливо перелік не повний, але навіть заради цих пунктів варто задуматися над питанням «навіщо жити».

Все залежить від конкретної ситуації, а також від людини. Іноді здається, що хтось знаходить сенс свого буття з самого народження. Наприклад, стає потомственим лікарем, будує блискучу кар'єру, проходить стажування за кордоном і все з ним в порядку. Але в один "прекрасний" момент він рве всі соціальні зв'язки, їде куди-небудь в гори, стаючи відлюдником.

Пройти тест на депресію

Чи можна сподіватися на його повернення до життя? Або цей крок слід розцінювати як справжнє повернення до себе природному? У будь-якому випадку відповідь на питання «навіщо жити?"не був для нього очевидним всі попередні роки.

Все ж, навіщо люди живуть? одні – для себе «коханого», хтось-для інших. Інші вибирають сенсом свого буття служіння вищої мети, але основна маса людей не може відповісти на питання «навіщо жити». Чи настільки це важливо, якщо все і так добре? Напевно, в такому випадку – не гранично важливо. Все залежить від емоційного настрою людини.

Якщо його все влаштовує, він радіє кожному дню, особливо не заморочується, то шукати відповідь на питання «навіщо жити», йому не критично. Можливо на заході життя він приступить до самоаналізу, але, швидше за все, навіть тоді його це не стане сильно турбувати.

Пройти тест на тип особистості

Оскільки такий стан може виникнути в будь-який час, то важливо розуміти причини його появи.

  • Невідповідність реальності з бажаннями ;
  • Відсутність позитивних емоцій ;
  • Проблеми в особистому житті або на роботі;
  • Несприйняття людини суспільством;
  • Думка інших людей, їх поради, докори, настанови.

Розберемо ці випадки по-окремо.

1. Навіщо жити, якщо реальність не радує?

Поширена причина депресії, коли «хочу» і «можу» помітно відрізняються. Наприклад, дівчині з дитинства вселяли, що вона принцеса. Відповідно, менше, ніж на принца з білим Porsche вона розмінюватися не повинна, але, чомусь, в їхньому селі крутіше транспорту, ніж сусідська LADA «Kalina» немає. Замість принца місцевий свинопас Василь. Зрозуміло, що в її голові оселитися вселенське питання «Навіщо я живу».

Як бути в подібній ситуації? Варіанти два: або» хочу «приземлити до рівня свого» можу", або розширити можливості. Наприклад, продати батьківський трактор і зі скромним скарбом поїхати підкорювати столицю або обласний центр. Інакше депресія не піде, а буде тільки прогресувати.

2. Навіщо жити, якщо немає радості?

Позитивні емоції багато в чому обумовлені складними біохімічними процесами протікають в нашому організмі. Гормони "щастя" виробляються при появі певних стимулів. Наприклад, коханої людини, підвищення по роботі або квитка на довгоочікуваний курорт. Суть причини не так важлива, головне відгук нашого тіла на неї.

Але щоб гормони синтезувалися, необхідні речовини, з яких вони будуть створюватися. Вітаміни, мікроелементи, білки, жири, вуглеводи і т. д. так що, повернення до життя буде прямо залежати від правильного харчування . Шоколад, банани, горіхи, фрукти, зелень допоможуть розворушитися, щоб з новими силами приступити до щоденних справ.

3. Навіщо жити, якщо проблеми в любові або на роботі?

Напевно, найчастіша причина сумних думок пов'язана з невдачами особистого або професійного плану. В даному випадку доречним буде рада пропонує відпустити ситуацію. Твоє повернеться, а якщо не повернеться, то твоїм і не було. Це однаково справедливо як по відношенню до обраниці, так і кар'єрного підвищення, новому замовнику і т.д. чим ми сильніше за чимось женемося, тим воно активніше від нас тікає. Навіщо людина живе, якщо його кинули або звільнили? Потім, що це лише один з епізодів його життя, після якого настануть нові, можливо, ще більш кращі.

4. Навіщо жити, якщо тебе не розуміють?

Світ настільки різноманітний, що знайти місце в ньому може кожен, незалежно від його освіти, схильностей, уподобань і умінь. Тут краще питання поставити по іншому. Навіщо людина живе з тими, хто його не сприймає? Якщо на роботі когось не цінують, дівчина регулярно пиляє, А друзі намагаються за його рахунок самоствердитися, навіщо вони всі потрібні?

Можна влаштуватися на нове місце, знайти собі іншу компанію, почекати чергову «стрілу Амура». В крайньому випадку, можна виїхати в інше місто або країну. Світ безмежний і сповнений можливостей. Навіщо жити там, де не комфортно? Головне зрозуміти від кого людина біжить, від інших або самого себе?

5. Навіщо жити так, як не подобається оточуючим?

З дитинства нас оточують інші люди. Кожен з них зі своєю думкою і розумінням життя. Варто засвоїти просту істину-ніхто нікому нічого не зобов'язаний. Ми не повинні підлаштовуватися під ІНШИХ. Навіть, якщо хтось народився в сім'ї потомствених військових, він не зобов'язаний йти в армію, якщо душа до неї не лежить. І, вже тим більше, закінчувати військову академію і т. д. інакше, років так через 10 або 20 в його голові можуть з'явитися думки " навіщо жити?", але виправити ситуацію вже буде складно.

Відповісти на питання для чого ми живемо однозначно не можна. Кожен повинен сам вирішити, навіщо жити. Думати про це чи ні, також вибір індивідуальний. Якщо здається, що життя зайшла в глухий кут, не зрозуміло куди рухатися далі, краще відкласти всі справи і задати собі питання " Навіщо я живу?", відповівши на який можна буде швидше здійснити повернення до життя. Але якщо такі думки не відвідують, впадати у відчай теж не варто. Можливо, це означає, що людина живе правильно.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео