Назад
У чому полягає сенс життя або для чого взагалі жити??

Навигация по разделу
в чем смысл жизни

у чому сенс життя або прості відповіді на складне питання

у чому полягає сенс життя людини і чи є він взагалі? Для чого людині варто жити? 7 варіантів з яких точно можна вибрати свій.

Перш, ніж відповісти на питання в чому сенс життя, для початку слід зрозуміти по відношенню до кого ми це запитуємо. Адже, з позицій людини, осмисленість його буття буде полягати в одному, а з боку суспільства йому можуть відвести зовсім іншу роль. Наприклад, хтось народжений, щоб стати полководцем, а навколишні люди йому надають роль раба. Якби такого не було, то, напевно, історія б не знала Спартака. Швидше за все, цей древній воїн прекрасно знав для чого жити. Його особистим мотивом стала боротьба з несправедливістю влади і відстоювання своїх прав і свободи гладіаторів.

Можна копнути ще глибше і припустити, який сенс життя конкретного індивідуума вирішується вищими силами. Тоді ще цікавіше зрозуміти, чи може людина сама визначати свою долю, або він просто слід чиєїсь волі. На ці та інші питання постараємося відповісти в даній публікації.

Навіщо людині сенс життя?

Перш за все, він потрібен не біологічному організму, а душі. Адже, з природної точки зору, основною метою існування є продовження роду. Це те, що закладено в наших генах. Також сюди входять супутні потреби в їжі, захисту, пошуку потенційного статевого партнера та інші природні потреби. Але, людина, будучи істотою біосоціальним давно вийшов за звичні еволюційні рамки. Хоча, до сих пір багато представників роду людського метою свого існування бачать саме перераховане вище.

У чому полягає сенс життя на духовному рівні? Це вже набагато складніше питання. Швидше за все, найбільш правильною відповіддю буде – пошук свого місця під сонцем. З одного боку зрозумійте своє покликання , тобто, до чого душа лежить. З іншого-слідувати своєму Призначення , яке дозволяє виконати покладену вселенську місію.

У чому сенс всього це? чому так важливо зрозуміти? Можна виділити кілька причин, навіщо людині сенс життя :

  • Змістовне життя набагато цікавіше і яскравіше;
  • Розуміючи куди рухаєшся, легше сконцентрувати зусилля в потрібному напрямку;
  • Усвідомлена людина є господарем свого життя ;
  • Сенс життя надає людині сили і енергію, дарує молодість і довголіття;
  • Наповнює кожен день позитивними емоціями , дає відчуття щастя і радості.

Можливо, перелік далеко не повний, але навіть кілька пунктів показують всю значимість цього поняття.

Пройти тест на тип особистості

У чому полягає сенс життя людини?

Тепер починається найважливіший і найцікавіший етап. Про необхідність пошуку поговорили. Навіщо це потрібно, теж усвідомили. А де і в чому шукати? Безумовно, кожен повинен сам знайти мета свого життя . Але, якщо людина заплутався в собі, то хоч напрямок підказати можна. Так що, спробуємо розібратися, в чому сенс буття більшості людей.

1. Діти.

Більшість людей, особливо жінки, скажуть, не замислюючись, що сенс життя в добробуті їхніх дітей. Можливо, вони будуть праві, оскільки природа саме їх наділила великою місією продовження роду. З іншого боку, як бути з роками до зачаття дитини. Виходить, що їхнє життя не мала сенсу до цього. Як жити потім, коли діти виростуть і підуть своїм шляхом? Адже життя на цьому не закінчується.

2. Сім'я.

Спочатку та, в якій народилися, потім інша, яку створили самі. Сімейні цінності, безумовно, важливі для людини, але чи варто їх робити сенсом свого буття? Адже в житті трапляється різне. Можна переїхати в інше місто і тривалий час не бачити батьків. Дружина або чоловік також не завжди залишаються на все життя. Діти, рано чи пізно, підуть своєю дорогою. З онуками і правнуками і того зрозуміліше. Сім'я при всій важливості для людини, теж не дуже підходить на роль сенсу життя.

3. Зізнання.

Цікавий варіант. Повною мірою домогтися успіху. Піднятися на саму вершину п'єдесталу. Довести всьому світу свою перевагу. Звучить супер, тільки ось падати боляче буде. А падають всі. І, що потім? Суїцид, алкоголізм, психіатрична лікарня? На жаль, подібних прикладів вистачає. Народна любов-штука мінлива. Значить і вона не зовсім те, в чому сенс життя Шукати потрібно.

4. Самореалізація.

Швидше за все, більш відповідний напрямок. Не залежати від інших. Вибирати самому свій шлях розвитку і сміливо рухатися по ньому. Цілком ймовірно, що з перерахованих раніше варіантів самореалізація якраз саме той, в чому сенс життя людини криється.

З іншого боку, не всі ж поспішають займатися саморозвитком і самовдосконалення . Хтось бачить своє призначення в допомозі іншим, або, навпаки, в тотальному невтручанні. Чи можна вважати це самореалізацією? Можливо, але не завжди.

Пройти тест на характер людини

5. Гроші.

Найбезглуздіший і, при цьому, один з найпоширеніших способів підмінити поняття сенсу свого буття. Гроші можуть бути інструментом, мотивом, способом, але ніяк не сенсом. Хоча, багато людей саме так і сприймають. Безумовно, матеріальні блага вкрай важливі в нашому меркантильному світі, але робити їх своїм ідолом явно не варто. Інакше, можна так і все життя прожити не живучи, а лише заробляючи і відкладаючи.

6. Саморозвиток.

Досить непоганий варіант в чому сенс життя Шукати можна. У нескінченному пошуку чогось нового, розумінні себе і законів світобудови. Незліченна кількість практик і вчень. Духовні школи, йога, спортивні секції та творчі гуртки. Все, чого тільки захочеться. Чи можна саморозвиток розглядати в якості сенсу буття? Питання неоднозначне, але, швидше за все, найбільш близьке до істини.

7. Щастя.

Починаючи ще з давніх греків, багато філософів стверджують, що сенс життя людини в радості, в уникненні нещасть. Що викликає ці позитивні емоції, вже не настільки важливо. Головне, сам процес виділення в кров необхідних гормонів щастя. Якщо для подібної ейфорії комусь необхідно виховати дітей-будь ласка!

Інша ж людина, отримає подібний викид ендорфінів від публікації своєї книги, або, потрапивши на екскурсію в екзотичну країну. Шлях стати щасливим незліченна безліч і кожен з них є по-своєму правильним і відповідним для кожної конкретної людини.

Для чого людині варто жити?

Перш за все, щоб зробити щасливими себе і своїх рідних! Можна, ще говорити і про те, щоб світ став кращим. Але, будемо реалістами. Далеко не кожен здатний на це. Точніше, можуть все, а ось розвивають своє вміння мало хто.
Так, для чого ж людині варто жити? Відповідь на це питання кожен повинен знайти сам. Головне відкинути на цьому шляху свої страхи, комплекси і егоїзм. Прислухатися до свого внутрішнього голосу і діяти згідно з його переконливими рекомендаціями.

Обмірковуючи відповідь на питання «у чому сенс життя?", слід не забувати про це саме життя. І часом глибоке занурення в себе і самоаналіз можуть забрати непростимо багато часу, який краще було б витратити на більш продуктивні заниятия. Наприклад, для того, щоб просто жити і радіти кожному дню, а сенс відкриється вже в самому процесі.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео