Назад
Способи навчання: що це таке і які бувають??

Навигация по разделу
способы обучения

Що таке способи навчання та їх види?

Що таке способи навчання і чому це обов'язково знання, підкріплені конкретними навичками? Книги, наставництво, вебінари і в чому їх плюси?

Мозок – це не смітник, не можна закидати його чим попало. "Порожні" калорії непотрібної інформації шкодять інтелекту не менше, ніж фігурі. Як розробити меню для розуму? Чим нагодувати інтелект для його розвитку? Щоб в мозок потрапляли тільки корисні продукти, проведемо паралель між здоровим способом життя і способами навчання.

Що таке способи навчання?

Способи навчання — це різні види і методи отримання знань або навичок. При сучасному потоці інформації постає питання не де її взяти, а що з нею робити. Все більше людей включає в раціон вітаміни, білки або клітковину. Але продовжують закидати в мозок все підряд: рекламу, новинні стрічки, вірусні історії в мережі. Зайва інформація засмічує мозок точно так же, як і пам'ять комп'ютера. Але запустити на ньому» очищення файлів " не вийде – все, що туди потрапило, залишається назавжди. Тому так важливо фільтрувати інформацію, перш ніж вона потрапить у постійні файли. Робиться це за допомогою збалансованого меню по отриманню знань.

Схожість здорового способу життя з навчанням:

  • Дозування та різноманітність . Дієтологи знають: якщо поглинати корисну, але одноманітну їжу, вона перестає засвоюватися. Зі знаннями все так само. Занадто великий обсяг не перетравиться. А одноманітна їжа для розуму набридне. Художня література - та сама вкусняшка для підвищення настрої .
  • Білки, жири, вуглеводи. Як і в правильному раціоні, в навчанні все повинно бути збалансовано. Надлишок корисних речовин так само шкідливий, як і їх недолік. Суха теорія повинна чергуватися з періодом відпрацювання навичок .
  • Регулярність тренувань. Кубики преса не з'являться після одного відвідування залу. А сертифікат на стіні після розумного тренінгу тільки потішить самолюбство. Для того, щоб рости потрібно регулярно прокачувати біцепс, трицепс, мозок і навички.
  • Тренер. Тренер-це професіонал. Він не тільки розробить план: тренувань або саморозвитку , але і вибере правильну тактику занять. Він допоможе порадою, підтримає, збільшить навантаження або похвалить за результат. І як бонус дасть зворотний зв'язок без зайвих емоцій.
  • Самодисципліна. коли поруч немає наглядача, важко втриматися від зайвого бутерброда. Або не лягти на диван, щоб погортати інтернет. сила волі допоможе утриматися від першого і від другого.
  • Чергування навантаження з відпочинком. інтенсивні тренування потрібно чергувати з періодом розслаблення. Інакше організм не встигне відновитися. У навчанні все так само: мозку потрібен час, щоб переварити інформацію.

Пройти тест на тип сприйняття

Види способів навчання.

У спорту і освіти одна спільна філософія: шлях від любителя до чемпіона неможливо пройти без наставника і самодисципліни . Порівняємо способи навчання на прикладі тренувань в спортзалі і професійного зростання.

1. Самонавчання.

Ранкова зарядка допоможе налагодити самодисципліну, тримати м'язи в тонусі, але великих результатів не принесе.

Навчання в перший час носить хаотичний характер – книги, освітні канали, статті, блоги читаються без розбору. Поступово починає вимальовуватися чіткий вектор руху до мети. Закладається власна бібліотека корисних книг, посилань на потрібні матеріали, контактів і прізвищ людей, на яких хочеться рівнятися.

2. Семінар.

Компанія новачків приходить в спортзал. Всі повні ентузіазму , але неясно уявляють, як виглядає штанга насправді.

Учасники збираються в одній аудиторії в призначений час. Ведучий проводить коротку лекцію, а весь час, що залишився віддається на відточування навичок. Бізнес-семінари частіше проводяться прямо на робочих місцях. Психологічні або авторські розкривають загальні теми.

3. Тренінг.

З усієї компанії тільки одна людина готова займатися далі. Потрібен тренер, щоб розробити план тренувань і розрахувати навантаження.

Особистість тренера виходить на перший план. Уміння відрізнити обіцянки "успішного успіху" від корисної інформації приходить з досвідом. Але користь для учасників багато в чому залежить від їх активності. Вчасно піднята рука і поставлене запитання допоможуть вивести тему в потрібне для вас русло.

4. Вебінар.

Ідея участі в змаганнях приходить сама собою. Потрібно шукати знаючу людину в сфері тренувань. Знайти такого в своєму місті важко. На виручку приходить інтернет.

Вебінари або онлайн-семінари для багатьох компаній є основним інструментом навчання. Гостьові вебінари проводяться для відкритої аудиторії, але з метою зібрати інформацію про потенційних клієнтів. На продають вебінарах продають знання, досвід, навички, ідеї. Зручно для жителів маленьких або віддалених міст, де концентрація подібних заходів прагне до нуля.

Пройти тест на півкулі мозку

5. Наставник або ментор.

Рельєф м'язів красиво вимальовується під шкірою, але для участі в змаганнях потрібен наставник . Він не повинен бути чемпіоном, але чемпіонами повинні бути Його учні.

Наставник або ментор визнає їхні досягнення своїх учнів, але тримає їх у «їжакових рукавицях», щоб не збитися з курсу. Першими наставниками стають начальники або керівники проектів. Вони щиро раді, коли серед новачків знаходяться ентузіасти з бажанням рости далі. Ментори більш прагматичні, вони працюють за гроші. Ментори надають своїм підопічним ще й рекомендації. А без них у світі бізнесу не пробитися.

6. Авторський курс.

Підготовка до змагань триває. Але рельєф не менш важливий, ніж вміння рухатися на сцені. Тепер потрібно дізнатися думку експерта про шанси учасника на перемогу.

Багато відомих тренерів ведуть свій авторський платний онлайн-курс. Спочатку йде теорія у вигляді розсилки. Потім-практичне завдання, перевірка, обговорення, розбір польотів, знову перевірка. Підсумок навчання-сертифікат. Такий собі знак якості для особистого резюме.

7. Бізнес-табір або стажування.

Учасник приїжджає на змагання. Атмосфера напружена, зате є можливість відчути все на собі.

Бізнес-табір проходить в атмосфері бізнес-гри для тих, що мріє створити свій бізнес і для тих, хто його вже створив. Що він дає? Новий погляд на бізнес і нові знання керівнику. Це-більше, ніж навчання, це – життя.

«Швидше, вище, хоробріше " - девіз Олімпійських ігор стосується не тільки фізичної підготовки» а й сили духу . Хоча спортсмени приїжджають за перемогою, перемога над собою так само важлива. Турбота про фізичний стан відбивається на успіхи в бізнесі, але періоди інтенсивних тренувань потрібно чергувати з відпочинком. Це і є основа пульсу всього життя.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео