Назад
Як розвинути силу волі: 10 способів її виховати в собі.

Навигация по разделу
развить силу воли

Як розвинути силу волі & 8212; 10 ефективних прийомів

Як розвинути силу волі і як це пов'язано з управлінням своїми бажаннями? 10 дієвих способів як виховати в собі силу волі.

Вольові якості – один з найважливіших ресурсів людини, разом з його інтелектуальними здібностями, творчими задатками, життєвим досвідом і фізичними даними. Більш того, володіючи видатними здібностями, але, не вміючи впоратися зі своїми бажаннями, людина не зможе домогтися успіху. Тому розвиток характеру стає однією з найважливіших завдань виховання. Але чи легко це зробити? Чи можна вдосконалюватися самостійно? Як розвинути силу волі у себе і своєї дитини? Розглянемо 10 ефективних прийомів.

1. Навчитися раніше вставати.

Розвиток волі починається з формування правильного розпорядку дня . Адже перша спокуса, яка з'являється після пробудження – ще трохи побути в ліжку. Якщо подолати це "випробування", а ще краще – змістити час пробудження на годину раніше, то щоранку буде починатися з першої перемоги.

Крім розвитку сили волі , ранній підйом має і інші переваги. У людини з'являється додатковий час для саморозвитку , або виконання роботи. Оскільки творчі здібності мають пікові значення саме вранці, то ранній підйом допомагає якомога краще їх реалізувати, «вичавлюючи» з розуму по-максимуму.

2. Зайнятися плануванням.

Хороший прийом, як виховати силу волі, пов'язаний з плануванням і ретельним проходженням наміченим планом. До того ж, це найкорисніший з прийомів, оскільки ретельне планування допомагає досягати більшого успіху, ніж хаотичні спроби чогось досягти.

Суть вправи полягає в написанні докладного плану дій і неухильному дотриманні своїх приписів. Наприклад, для вивчення англійської мови. Людина ретельно продумує, що йому необхідно, записує послідовність дій і намагається її дотримуватися. Він читає книги, виконує щоденні завдання, відвідує Розмовний клуб. Розвиток сили волі починається в той момент, коли щоденний план стикається з тимчасовими бажаннями. Нехтуючи останніми заради обраної цілі , людина загартовує свій дух, посилюючи вольові якості.

Пройти тест на тип особистості

3. Записатися в спортивну секцію.

Спорт-перевірений засіб для виховання сили волі. Особливо ефективні групові заняття, в першу чергу – єдиноборства. Вони допомагають долати себе і противника, виробляючи крім фізичної сили, ще й соціальні компетенції. Серед них рішучість, цілеспрямованість, впевненість у своїх силах , твердість характеру і, звичайно ж, вольові якості.

Ще давньогрецькі мислителі помітили і високо оцінили ефективність занять спортом для зміцнення духу. Багато відомих філософів володіли завидною фізичною формою, а деякі з них навіть ставали переможцями Олімпійських ігор.

4. Виробити правило "+ 1".

Продовжуючи тему фізичних навантажень у розвитку сили волі, доречно згадати оригінальний прийом, який можна назвати «+1». Суть його полягає у виконанні навантаження, на 1 перевищує комфортну. Наприклад, підтягуючись до відмови, спробувати виконати на 1 вправу більше. Насправді це не повинно бути саме число 1. Можна пробігти більше на 100 метрів, простояти в положенні планки на 15 секунд довше, витримати ще кілька спарингів після того, як захочеться впасти. Безумовно, все це треба робити з розумом і «не рвати жили». Але, як правило, резерви людського тіла набагато потужніші, ніж бажання їх використовувати.

5. Завжди тримати своє слово.

Сила волі розвивається не тільки при фізичних вправах. Важливий компонент її зміцнення-моральне вдосконалення. Дотримання даного комусь слова не менш важливо, ніж вправа, виконане до відмови. Крім виховного значення, стримане слово має прикладне застосування. Людині починають більше довіряти оточуючі, його соціальне становище поліпшується.

Навчившись тримати слово, яке дав сам собі, людина відкриває можливості для розвитку і вдосконалення. Йому стає простіше змусити себе щось зробити, пересилити свою лінь або нерішучість.

6. Відмовитися від шкідливих звичок.

Оскільки шкідливі звички, як правило, викликають сильні емоції і прихильність, боротьба з ними відкриває велике поле для розвитку сильної волі. Зловживання алкоголем, куріння, переїдання, ігрова залежність, наркотичні речовини-все це негативно впливає на здоров'я і особистість людини . Оскільки цей ефект досягається не тільки психічною прихильністю, то боротися з ними стає дійсно складно. Фізіологічні зміни, що виникають у відповідь на пристрасть до того чи іншого «наркотику», стають справжнім випробуванням на шляху до вдосконалення людини. Ось чому відмова від шкідливих звичок настільки складний і необхідний одночасно. Він в рівній мірі рятує тіло і дух людини.

7. Укласти парі.

Логічне продовження навички тримати своє слово – укласти парі з самим собою, або кимось із оточуючих. Посперечатися можна на що завгодно, наприклад, відмова від куріння, тривалу пробіжку, утримання від певних благ. Це не важливо. Головне-посперечатися і виконати обіцянку. Чим складніше парі, тим більше значення воно має для розвитку сили волі.

Але все має розумні межі. Не варто починати суперечка там, де можлива шкода для фізичного або психічного здоров'я . Навряд чи людина, яка уклала парі, що він на все життя залишиться незайманим, принесе цим користь собі або оточуючим. Обмежувати себе в чому-небудь варто розумно, щоб ціна стриманого слова не перевищила наслідки від його порушення.

8. Застосовувати "спокуса".

Цікавий спосіб, що допомагає розвинути силу волі – періодично випробовувати себе спокусами. Наприклад, хтось любить пончики, але йому їх їсти небажано. Відмова від цього продукту шкідливих наслідків не має, навпаки, несе суцільні переваги для фігури. Просто викреслити їх зі свого раціону можна. Але для зміцнення характеру краще буде покласти цей «подразник» на стіл, просто не чіпати його. Метод хоч "звірячий", зате силу волі розвиває дуже ефективно.

9. Навчитися перемикати увагу.

На відміну від попереднього прийому, цей допомагає позбутися спокуси. Тобто, просто перестати про нього думати. Наприклад, хтось хоче закурити сигарету. Якщо відволіктися від цього бажання, замінити його насінням або чимось ще, то набагато простіше про нього не думати. Сприймати цей метод, як втеча від проблеми не варто. Швидше-це тимчасовий прийом, що допомагає взяти "перепочинок", коли сила волі знаходиться на межі.

10. Контролювати своє спілкування.

Одним з найголовніших ворогів людини вважається його невміння розмовляти. Недоречно сказане слово може перекреслити багаторічні досягнення, надовго закривши двері до успіху. Тому розвиток вольових якостей особливо важливо в разі, коли людина намагається осягнути всі тонкощі ораторського мистецтва . Контроль спілкування включає багато складових, серед яких гучність мови, слова «паразити», міміка, жести, недоречний гумор, надмірна балакучість, вміння слухати і т.д. чим більше зусиль хтось прикладає до своїх комунікаційних здібностей, тим приємніше оточуючим з ним спілкуватися.

У статті розглянуті 10 рекомендацій, що дають відповідь на питання, Як розвинути силу волі. Найефективнішим рішенням буде застосування якомога більшої кількості зазначених прийомів. Але навіть по одному вони принесуть відчутну користь. Головне, не закидати вправи відразу ж після перших відчутних результатів, а продовжувати щоденні тренування.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео