Назад
10 найпоширеніших міфів про швидкочитання

Навигация по разделу
Яна Батина Скорочтение

10 найпоширеніших міфів про швидке читання

Що таке швидкочитання і чим воно корисне? Як навчитися швидко сприймати і запам'ятовувати інформацію і чому самостійні тренування не дають результату? Відповіді на всі ці питання в нашому матеріалі.

Сьогодні фраза «Хто володіє інформацією, той володіє світом» стає актуальнішою щомиті. Уміння швидко читати і розуміти тексти не тільки підвищує продуктивність навчання і роботи, а й значно спрощує життя. 10 найпопулярніших міфів про швидкочитання зруйнувала Яна Батіна-засновниця "Академії суперздатностей", сертифікований тренер зі швидкочитання з 8-річним практичним досвідом.

«Кожен раз, коли я розповідаю своїм знайомим про швидкочитання, я бачу дві реакції: здивування або скепсис. Перші вважають, що ця навичка не для всіх і без вроджених талантів не обійтися. Інші - що і без нього непогано справляються. За час своєї практики я зібрала 10 головних міфів про швидкочитання, які гальмують на старті і уповільнюють прогрес.

Міф № 1. Не всі можуть освоїти швидкочитання

Не сперечаюся, у кожного з нас свій графік і свої вихідні дані. Але насправді більшості досить докласти середні зусилля, щоб втричі збільшити швидкість читання. Тільки уявіть: на вивчення потрібної інформації вам буде потрібно в 3 рази менше часу!

Міф № 2. "Якщо я буду швидко читати, то не буду розуміти прочитане»

При вивченні швидкочитання важливо дотримуватися певний порядок дій. Наприклад, ми з Моїми учнями спочатку працюємо над швидкістю мислення, концентрацією, розумінням і засвоєнням матеріалу, і тільки потім налаштовуємо мозок на режим швидкочитання.

Міф № 3. Це протиріччя: читати швидше і розуміти краще

Так може здатися тільки на перший погляд. При повільному читанні думки блукають, тому людина відволікається на сторонні справи і повідомлення. Чи варто говорити, що так ми пропускаємо частину інформації? Однак якщо підвищити швидкість читання в кілька разів, у мозку вже не буде стільки вільного часу на сторонні роздуми і ви як зрозумієте, так і запам'ятаєте більше.

Міф № 4. Швидкочитання - це поверхневе уривчасте читання

Переглянути текст по діагоналі або вчитуватися в кожне слово — вирішувати вам. Швидкочитання дозволяє регулювати глибину занурення. При цьому навіть детальне вивчення матеріалу займе набагато менше часу.

Міф № 5. "Якщо я опаную швидкочитання, то не зможу читати художню літературу»

Швидке читання — це вибір. Освоївши навик одного разу, ви завжди зможете регулювати швидкість читання. Якщо мета-поверхневе ознайомлення з темою або швидкий пошук інформації, оптимальніше використовувати швидкочитання. Якщо ж ви хочете насолодитися художнім твором не поспішаючи, Зберігайте звичну швидкість. Швидкочитання не блокує здатність отримувати задоволення від літератури, воно підвищує концентрацію. Ви зможете глибше зануритися в сюжет, не перечитуючи одну і ту ж сторінку. Особливо стане в нагоді швидкочитання студентам філологічних факультетів: завдяки цій навичці ви зможете максимально швидко працювати з великим потоком художньої літератури.

Міф № 6. Швидкочитання не застосовується для електронних книг

Як показує практика, починати краще і правда з паперових книг. З таким форматом просто зручніше працювати, легше робити позначки. Коли ви закріпите навик, зможете перейти на електронні книги і навіть читання з телефону.

Міф № 7. "Мені важко зосередитися, думки відлітають. Швидкочитання мені не допоможе

Практикуючи швидкочитання, ви заодно вчитеся фокусуватися на тексті. Коли ви читаєте зі звичайною швидкістю, думки можуть тікати вперед. Швидкочитання, навпаки, позбавляє від неуважності, що відзначають багато учнів.

Міф № 8. Щоб навчитися читати швидко, необхідно позбутися артикуляції

Під час розмови людина задіє мовно-руховий апарат: губи, зуби, небо і мову. Те ж саме відбувається і в процесі читання, якщо не освоєний навик швидкочитання. Людина вбирає інформацію в уповільненому режимі, тому що спочатку промовляє її, що створює додатковий бар'єр. І хоча зовсім позбутися артикуляції ми не можемо, це наша фізіологія, ми здатні навчитися її контролювати. Придбання цієї навички-процес довгий і складний, але результат того вартий. До речі, на швидкості 800-1000 слів за хвилину можна читати без придушення артикуляції.

Міф № 9. "Швидкочитання-це міф. Я пробував займатися по книгах, не працює»

Якщо хаотично міняти методики і не слідувати чіткому плану, хороших результатів точно не буде. Проте швидкочитання можна освоїти самостійно, як це колись зробила я, бажаючи за короткий термін освоїти нову професію. Але враховуйте, буде потрібно набагато більше часу. З тренером цей шлях ви подолаєте в рази швидше, всього за 5-6 тижнів

Міф № 10. Швидкочитання потрібно тільки школяра

Якщо раніше інформації не вистачало і ми шукали її в бібліотеках, то зараз ми живемо в постійному інформаційному надлишку. Саме тому швидкочитання стало життєво важливим навиком. Освоївши його, ви зможете швидше і ефективніше вивчати будь-які тексти на роботі, навчанні або у вільний час, електронну пошту, повідомлення в месенджерах, пости в Instagram і Facebook. Освоїти навик швидкочитання буде корисно як школярам, так і дорослим будь-якого віку.

Швидкочитання — це не тільки спосіб освоєння тексту, а й особливий стиль мислення, який дозволяє швидко витягувати найважливіше і опускати зайве, орієнтуватися у великому потоці інформації, бути продуктивніше. У наші дні швидкочитання може освоїти будь — який бажаючий, головне-знайти хорошого тренера і старанно займатися. Почніть сьогодні, щоб вже завтра прочитати книгу, на яку раніше не вистачало часу!»

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео