Назад
Фемінізм: що це таке і хто такі феміністки??

Навигация по разделу
феминизм

Що таке фемінізм і чому він виник?

Що таке фемінізм і які хвилі фемінізації? Історія течії фемінізму. Які переваги у стосунках з феміністкою?

За даними статистичної служби Євросоюзу в залежності від країни різниця оплати чоловічої і жіночої праці становить від 0,5% до 53%. Крім цього великою проблемою залишається домашнє насильство, примусові шлюби, сексуальне домагання, насильницькі звичаї. Саме з ними продовжують боротися Сучасні феміністки. У статті піде мова про визначення фемінізму, еволюції поняття і пояснення того, що є рівноправність в повсякденному житті.

Що таке фемінізм?

Фемінізм — це не збірка законів, а свобода бути тією жінкою, якою хочеш, незважаючи на загальноприйняті суспільні рамки. Для кожного поняття знаходить свій сенс, тому говорити про нього «в цілому» дуже складно.

Термін утворився від латинського слова femina ( жінка ) і всі прояви фемінізму пов'язані з жінками. Він передбачає єдину ідеологію боротьби з гендерний нерівністю, але насправді всередині руху є багато підгруп: ліберальний, радикальний, правовий, героїчний, Російський, рольової, популярний, багатокультурний і інші.

Для тих, хто вважає фемінізм чимось застарілим, моторошним або надмірно агресивним, є додаткові пояснення:

 1. Здається, що сьогодні всі права вже завойовані, а ми живемо в світі перемогла рівності. Насправді є багато проблем, пов'язаних з гендерною дискримінацією. Наприклад, жінці можуть сказати, що вона занадто розумна для блондинки або відмовити в керівній посаді. А в деяких країнах від статі і сьогодні залежить якість життя. Дівчат калічать, насильно видають заміж, ґвалтують або продають в борделі.
 2. Не варто зводити ідеї рівноправності до примітивного « голосувала, тепер тягни свою валізу сама ». Так, чоловіки і жінки біологічно різні. Але вони гідні однакових економічних, політичних чи юридичних прав.
 3. Не можна плутати фемінізм, матріархат і мужененависництво. Фемінізм-це жіноча емоційність і духовність, яку не можна прирівнювати до сексуальної розбещеності, знецінення шлюбу.
 4. Не варто висловлюватися про те, що феміністка – це неприваблива мужеподобная стара діва в важких туфлях. Серед них є брутальні бісексуалки в строгому костюмі і повітряні, як квітка, блондинки з нафарбованими губами. Вони освоюють» нежіночі " професії або із задоволенням виховують дітей. Вони різні, жодна не схожа на іншу.
 5. Висловлювання про те, що феміністки мріють винищити всіх самців або підпорядкувати їх своїй волі, також не відповідають істині. Феміністки поважають чоловіків, які рахуються з їхніми правами.

Зрозуміти головну ідею руху допоможуть цитати відомих жінок:

« феміністка-це будь-яка жінка, яка говорить правду про своє життя ", - британська письменниця Вірджинія Вулф .

« Фемінізм – це не диктат. Він не наказує, Він не догма. Він всього лише відстоює право вільного вибору ", - актриса Емма Уотсон .

« Знаю, що мене називають феміністкою кожен раз, коли я не дозволяю витирати об себе ноги ", - письменниця і журналістка Ребекка Вест .

Історія фемінізації.

Сьогодні стало модним іронізувати на тему боротьби за рівноправність, критикувати і жаліти старомодних дамочок, які вимагали виборчих прав, можливості вчитися, отримувати гідну роботу. Їх називають неврастенічкамі, які банально заздрили чоловікам або старими дівами, обділеними увагою. Слово "фемінізм" зазвичай доповнюється епітетами оскаженілий, злісний, збочений, а поняття ставиться в один рядок з екстремізмом. Але нам важко уявити забобони, які існували століттями.

Пройти тест на самооцінку

З точною датою виникнення поняття вчені поки не визначилися, але знайшли витоки феміністичних ідей ще в подіях XV століття. Найвідомішим історичним героєм того часу стала Жанна д'арк, яка переконала довірити їй управління військами. У 1403 році французька поетеса італійського походження Христина Пізанська видала твір «Книга про град жіночому», де вперше написала про незаслужено жорстоке ставлення чоловіків до дружин. Але це було скоріше виняток, ніж правило.

Хвилі фемінізму.

В кінці XVIII століття після війни за незалежність жінки в США вперше озвучили вимоги рівноправності. У цей же період у Франції почали видавати журнал про боротьбу за гендерну рівність, а в країні виникли перші жіночі клуби, які виступають за однакові гендерні права в політичній боротьбі. Серед перших борців за рівноправність також були чоловіки. У 1763 році французький автор Пулен де ля Бар опублікував есе «про рівність обох статей». За однією з версій біля витоків фемінізму стояли саме мислителі-чоловіки ліберальних або лівих поглядів. Причому вони називали себе» жіночими адвокатами «або»жіночими захисниками".

Феміністський рух почав активно розгортатися з розвитком індустріального суспільства другої третини XIX століття. Люди масово мігрували з сіл у міста, а прожити великою родиною на зарплату чоловіка було важко. Фокусувалися в основному на базових трудових і соціальних правах, але піднімалася тема насильства і розлучень. В цей же час виник ще один громадський рух за жіноче право голосу – суфражизм . Початковий виток отримав назву традиційного фемінізму.

Зіграли свою роль перша і Друга світова війни. Чоловіки масово йшли на фронт, їх місце займали жінки. Але в 50-60-х роках виявилося, що відвойованих раніше привілеїв було недостатньо для гідного життя. Право на працю, освіту, володіння власністю виявилися теоретичними . Почали зріти передумови для наступного витка.

Родоначальником другої хвилі 60-80-х роках XX століття стала мистецтвознавець і філософ Симона де Бовуар . Рух прийняв масовий характер, а його основною вимогою стало жіноче право балотуватися на політичні пости. Піднімалися питання про доступну контрацепцію та насильство. У 1979 році ООН прийняла Конвенцію про скасування будь-яких форм жіночої дискримінації.

Неофемінізм третьої хвилі почався в 1990-х роках і триває по сьогоднішній день. Важливою частиною ідеології є союз з ЛГБТ-рухом і корекція мови на рівні лексики. У США, наприклад, претенденти надсилають резюме без фото і вказівки статі. Щоб рішення роботодавець приймав тільки на основі компетенцій.

Фемінізм третьої хвилі не досліджує питання, ким є сучасна жінка. Він з'ясовує, ким вона може бути. Головні ознаки сучасного періоду-суперечливість і різноманіття, приправлені часткою гумору і самоіронії.

Пройти тест на впевненість у собі

Відносини з феміністкою.

Рух за рівноправність вирує в Європі вже більше ста років, а російські жінки досі живуть за правилом «б'є, значить любить» або «поганенький, та мій». Але розумний фемінізм може бути корисний не тільки жінкам, а й чоловікам. Переваги пари, яка живе на умовах рівноправності:

 1. Чоловікові не доведеться одноосібно добувати мамонта. У парі ви не зловживаєте залежністю, разом ведете бюджет, розподіляєте домашні обов'язки, допомагаєте один одному розвиватися, реалізуватися.
 2. На вас не впливають гендерні стереотипи . Ви самі вибираєте, кому брати відпустку по догляду за дитиною.
 3. Ваше життя стає простішим. Немає ніяких» ти ж мужик, зобов'язаний тягнути «або»ой, я ж повинна народити".
 4. Ви не засуджуєте один одного за сексуальне минуле, а й зради не терпіть.
 5. Ви не намагаєтеся виправити один одного. Чоловік не зобов'язаний платити за всі жіночі примхи, а жінка не зобов'язана після роботи готувати вечерю з трьох страв.
 6. Ви виховуєте дітей разом. Ви показуєте дітям модель шлюбу, заснованого на рівноправності, разом відповідаєте на питання про секс.
 7. Ви не чекаєте ініціативи тільки від чоловіка. Жінка може спокусити, запропонувати одружитися, зайнятися сексом або розлучитися.
 8. Соціальна реалізація для вас однаково важлива. Ви не піддаєтеся громадській думці, а разом знаходите оптимальний баланс між сім'єю і реалізацією.
 9. Ви розумієте проблеми один одного. Чоловік не чує від жінки « всім чоловікам потрібно тільки одне ", а жінка не чує фрази « схоже, хтось сьогодні має ПМС ».
 10. Ви не допускаєте домашнього насильства. Ніколи.

Висновки:

 • Фемінізм – прагнення жінок позбутися опіки чоловіків протягом історії та змусити їх рахуватися зі своїми особистими якостями.
 • Фемінізм не заперечує шлюб, а визнає право вибору – виходити заміж офіційно, жити в цивільному шлюбі або будувати вільні відносини.
 • Три хвилі фемінізму: перша – пов'язана з нерівністю на законодавчому рівні, друга – спроба змінити устрій суспільства, третя – зачіпає обмежені уявлення жінок про себе та інших.
 • Рівноправність в шлюбі однаково вигідно чоловікові і жінці: виховувати дітей і займатися кар'єрою можна разом.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео