Назад
Кому потрібен коуч або 7 причин працювати з фахівцем

Навигация по разделу
кому нужен коуч

Кому потрібен тренер або 7 переваг роботи з тренером особистої ефективності

отримати результат від роботи з коучем можна тільки якщо ви усвідомлюєте, чого саме хочете. Кому потрібен коуч і навіщо взагалі працювати з фахівцем

Шалений темп життя, в якому ми живемо, не дає право на зупинку. Тому так часто ми забуваємо про свою унікальність, не бачимо кроків до розвитку і так часто проживаємо не своє, а нав'язане стандартами життя. У цій гонці дуже важливо на час зупинитися, осмислити пройдений шлях і повернутися до свого вектору розвитку. Чому на цьому етапі важлива підтримка коуча? Розберемося разом.

Кому і навіщо потрібен коуч?

Коуч, або тренер особистої ефективності, працює з великим списком питань: кар'єра, взаємини, пошук себе, своєї унікальності. Отримати результат від роботи з коучем можна тільки якщо ви усвідомлюєте, чого саме хочете. Важливо визначити для себе мету або напрямок/сферу, в якій вона знаходиться. що включає мету?

  • Те, чого у нас на даний момент немає або ми думаємо, що у нас цього немає.
  • Те, що займає в нашій системі цінностей пріоритетне місце (без цього ми не може бути собою, реалізуватися);
  • Те, що мотивує і є стимулом для виходу з «зони комфорту».

Якими б чіткими нам не здавалися наші цілі, у багатьох при спробах чітко їх сформулювати виникають складнощі. Іншими словами, більшість з нас лише думають, що знають, чого хочуть. Насправді ж без допомоги фахівця складно відрізнити дійсно значущі завдання від другорядних або взагалі нав'язаних.

У чому ж полягає завдання коуча? В першу чергу, коуча можна уявити собі, як провідника, який допомагає знаходити дорогу до ваших цілей, навіть якщо Поки ця дорога вам незнайома і видається дуже туманною . В процесі роботи коуч допомагає знайти відповіді на питання, що стосуються вашого розвитку, цілей і складнощів, які виникають на шляху їх реалізації.

За допомогою питань, коуч допомагає зрозуміти, що саме заважає досягти поставлених цілей. При цьому питання побудовані так, щоб поступово привести людину до глибинного усвідомлення причин проблем. Це допомагає побачити весь пройдений шлях з успіхами і невдачами, показує неочевидні відповіді на питання, чому так відбувалося. В результаті перед вами почне промальовуватися дуже ясний, чіткий шлях вирішення поставлених завдань.

Важливо те, що всі рішення і відповіді в ході спілкування, людина знаходить сам. Ми не можемо ставити цілі, що виходять за межі нашого кругозору і нашої компетенції, а значить, і дорогу до їх досягнення ми вже знаємо. Просто щоб усвідомити це, потрібна стороння допомога.

Коуч нічого не нав'язує, а ви по суті самостійно знаходите вірний шлях. Готові рецепти успіху, якими б привабливими вони не були, рідко працюють, оскільки вони не враховують особистого досвіду. Тут же всі рішення виявляються ефективними, так як вони будуються на досвіді, компетенції і бажання конкретної людини.

7 переваг роботи зі спеціалістом

  1. Робота з коучем допоможе з постановкою нових і опрацюванням старих цілей в будь-якій області-від бізнесу до особистого життя, саморозвитку або здоров'я.
  2. Фахівець з особистісного зростання сам зацікавлений в тому, щоб робота принесла результат, а це важлива мотивація і підтримка, яка гарантує позитивний ефект.
  3. Коуч допоможе усвідомити ті цінності і потреби, які дозволять вам максимально проявити свої здібності і знайти впевненість у власних силах. Ви зможете усвідомити свою мотивацію і особистісні смисли, які потім стануть джерелом енергії для досягнення поставлених цілей.
  4. Коуч допоможе розкрити ваш потенціал , виявити ті знання і навички про які ви не здогадувалися або не знали, як їх можна використовувати. Також ви можете розраховувати на допомогу у виробленні нових навичок , так як разом з коучем навчання буде проходити набагато швидше і ефективніше.
  5. Коуч формує умови, в яких ви зможете знайти найкращі шляхи вирішення проблем з будь-якої сфери життя : кар'єри, фінансів, сім'ї, освіти, здоров'я та ін.
  6. Коуч не тільки допомагає сформулювати мету, але створює умови для того, щоб ви чітко уявляли собі весь маршрут руху до неї, розуміли які складнощі можуть виникнути на цьому шляху і могли адекватно на них реагувати.
  7. Фахівець володіє важливим навиком екологічного виведення людей із зони комфорту, допомагає розширювати бачення ситуації і приміряти нові стратегії поведінки.

І все-таки, хто такий коуч?

Провідник, тренер особистої ефективності – коуч допомагає швидше і ефективніше досягати мети. Якщо ви відчуваєте свою компетентність в певній сфері, але не уявляєте, як реалізуватися в ній, спробуйте допомогу ззовні. Робота з коучем відкриє нові, вже закладені в вас можливості і побудує шлях, який допоможе домогтися успіху.

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео