Назад
Секрети сімейного щастя: які є і чому вони важливі??

Навигация по разделу
секреты семейного счастья

головні секрети сімейного щастя

які є секрети сімейного щастя і так чи необхідно їм слідувати? 7 підказок, які допоможуть все змінити на краще.

Вчені-психологи сходяться на думці, що є щось, що об'єднує міцні шлюби. Але що це? Чи існує універсальне подружнє зброю для ліквідації криз та інших випробувань? Про це вам не розкажуть в школі і збрехають у фільмах, так і не показавши, що сталося з героями через 5 років після пишного весілля. Сьогодні ми розкриємо секрети сімейного щастя, які зібрали з різних джерел. Прислухатися до них чи ні-особиста справа кожного, але дізнатися їх повинні всі. Принаймні ті, хто хоче мати міцну сім'ю.

Сімейне щастя — це благополуччя, що дозволяє всім членам сім'ї відчувають себе комфортно, захищено і задоволено. Сучасна статистика цивілізованих країн жахає-на 100 шлюбів припадає 70 розлучень, а це значить, що 70% дітей виховуються в неповних сім'ях. Більшість офіційно зареєстрованих пар розлучаються, проживши спільно не більше 5 років.

Виявилося, що ініціаторами близько 80% розривів відносин стають дружини. Парадокс полягає в тому, половина чоловіків після першого шлюбу одружується вдруге, а 70% розлучених жінок залишаються самотніми.

Російський вчений і письменник Михайло Литвак досліджував сім'ї, де спільне життя тривало близько 15 років. Всім учасникам експерименту було поставлено одне і те ж питання: «якщо повернути час назад, стали б ви чоловіком (дружиною) людини, з яким перебуваєте в шлюбі зараз, враховуючи, що все в точності повторилося б?"Результат здивував навіть самого психотерапевта - всього 5% чоловіків і 9% жінок ні про що не шкодують і відчувають себе щасливими.

І ще одні шокуючі цифри: за офіційними даними тільки 5 сімей з 114 000 живуть щасливо. Решта 113 995 пар, перебуваючи на одній території, тихо ненавидять один одного або відчувають байдужість. Сюди ж входять ті, хто створював відносини з розрахунку.

Так що відбувається з нами? Чому, одягаючи обручку, ми клянемося, що будемо разом і в горі, і в радості, а потім збираємо валізи, щоб втекти якнайдалі від свого судженого-рядженого? Може, нам просто потрібні знання, що ведуть до гармонії в сім'ї? Саме ними ми і хочемо сьогодні поділитися.

1. Любов.

Багато хто вважає, що любов , «зриваючи дах», повинна прийти миттєво, – і помиляються. Це доля закоханості-перетворити людину на зомбі, змусивши його думати 24 години на добу тільки про другу половину. Але насправді любов починає з'являтися тільки тоді, коли рожева пелена спадає з очей. Адже це почуття не обмежується сексом, взаємними подарунками, божевільними вчинками.

Про всю глибину любові мудро висловився апостол Павло. Його слова прийнято вважати гімном любові вже кілька сотень років. Ось кілька рядків з його вислову: "Любов довготерпить, милосердствує, любов не заздрить , любов не прославляється, не пишається , не бешкетує, не шукає свого, не дратується, не мислить зла...». Іншими словами, коли любиш, то готовий терпіти, прощати, змінюватися, нескінченно вдосконалюватися.

Всі без винятку міцні пари зізнаються, що люблять один одного. В цьому і полягає перший секрет сімейного щастя.

Пройти тест на сумісність

2. Співпраця.

Які найпоширеніші причини сварки у сучасних сім'ях? Чому виникають взаємні закиди? Дякувати потрібно бабусь і дідусів, батьків, режисерів мелодраматичних фільмів і всіх інших, хто хоч якось вплинув на формування стереотипів в наших головах.

Уявімо молоду дружину, яка не любить готувати. Взагалі, кухня-це не її. Дівчині куди цікавіше писати статті, заробляти гроші, будувати кар'єру. Після такого одкровення всі закидають її репліками " ти повинна те-то і те-то!", "Та яка ти господиня!"і все в тому ж дусі. Так працюють ярлики та громадська думка.

Але що, якщо її чоловікові абсолютно не подобається роль добувача, приписана колись кимось з боку. Що, якщо його влаштовує стабільна невелика робота і приваблює кухня з можливістю пекти пироги з вишнями. Ось воно, щастя-знайти компроміс, не ламати себе через коліно, намагаючись відповідати чиїмось вимогам.

У своїй родині люди мають право самі розподіляти між собою обов'язки. Це-головне завдання. З якою під силу впоратися тим, хто шукає вихід, а не винного. Співпраця, робота в команді, партнерство неодмінно призведе до щастя в родині.

3. Дружба.

Пари, які відсвяткували «золоту» весілля, вважають, що успіх їхнього союзу полягає в дружніх відносинах. Можливість поговорити по душам, бути чесним, відвертим і таким, яким ти є насправді – найвище благо подружнього життя. Крім цього, з другом завжди цікаво проводити спільно Час, обговорювати якісь питання, подорожувати.

Один 80-річний чоловік, який взяв участь в експерименті Гарвардського університету щодо пошуку секретів щастя, зізнався, що досі найцікавіші фільми переглядає тільки зі своєю дружиною. Він пояснює це тим, що з нею завжди було цікаво обговорювати сюжет і ділитися думками.

Американський професор психології Джон Готтман в 1986 році створив лабораторію любові у вигляді звичайної квартири, оснащеної спеціальною технікою для спостереження. 600 пар учасників і 16 років експерименту привели вченого до висновку, що найміцнішими виявилися ті відносини, які були побудовані на «принципі дружби». Саме так автор назвав вміння пар створювати емоційно-інтелектуальний зв'язок, що дозволяє придушувати негативні думки і почуття.

4. Проблема.

Народна мудрість говорить, що з милим і рай в курені. Але чи так це в реальності? Статистика стверджує, що в країнах, де рівень життя з яких-небудь причин знижується, кількість розлучень різко збільшується. Причина – конфлікт на тлі матеріальних труднощів. Проблеми з житлом, постійна нестача грошей віддаляють один од одного подружжя. Часто комусь доводиться їхати на заробітки, довго відсутні вдома. Вірність, нерозуміння, образи - Удари, з якими готові зустрітися тільки найсильніші.

Але чи стане достаток гарантом благополучних відносин? Сімейні психологи вважають, що ні. На їхню думку, проблема криється не у фінансовій кризі, а в невмінні домовитися, знайти вихід, пережити непростий етап, адже матеріальне благополуччя може різко змінитися на краще. Чоловік і дружина повинні навчитися підтримувати один одного, шукати вихід з тупикових ситуацій, задовольнятися малим і цінувати те, що є.

Пройти тест на сумісність

5. Традиція.

Кожна сім'я – це окрема держава, у якого існує своя форма правління, життєві уклади, традиції. Важливо, щоб всі її «громадяни» були об'єднані участю в домашніх ритуалах. Це надає діям особливого сенсу, дає можливість відчути унікальність, неповторність свого союзу.

Відомо, що сімейні стосунки включають в себе кілька рівнів: чоловік-дружина, діти-батьки, діти-батьки-прабатьки (бабуся з дідусем). Бажано, щоб традиції стосувалися кожної з категорій, утворюючи ланцюжок міцного зв'язку. Для цього не обов'язково вигадувати щось архіскладное. Досить збиратися, наприклад, за святковим столом у батьків чоловіка в кінці кожного місяць. Або замовляти піцу по п'ятницях. Неважливо, якими будуть обряди, їх мета – об'єднати, створити затишок і гармонію, що відповідає за щастя в родині.

6. Ніжність.

Подружжя повинні за будь-яких обставин знаходити час для близькості один з одним. Деякі пари, на жаль, відсувають романтику на задній план, вважаючи, що їй не місце серед буднів дорослих, що відбулися людей. Але ж проявляти ніжність , захоплюватися партером наодинці – означає безмовно говорити: «я люблю і приймаю таким, який ти є».

Роль сексуальних відносин у шлюбі важко переоцінити. Вони, хоч і не будучи головною запорукою благополуччя, вміло призводить до витоків сутності чоловіка і жінки. Інтимна близькість - це не просто задоволення фізіологічних потреб. Це-спосіб максимально довіритися партнеру, зв'язатися таємницею, відкритою тільки для двох.

7. Важливі дрібниці.

  1. Спільно зайнятися захоплюючим для обох справою. Прибирання, приготування вечері, прикраса ялинки та інші заняття зближують.
  2. Частіше обійматися, цілуватися , проявляти тактильну увагу. Це повинно входити в список обов'язкових процедур нарівні з ранковою кавою або переглядом стрічки новин.
  3. Поповнити свій лексичний запас ласкавими словами . Бажано при цьому витіснити з нього всі грубості, а також різкі або неповажні вирази.
  4. Урізноманітнити дозвілля новими враженнями: катання на ковзанах, похід в кіно або театр.
  5. Заснувати приємну сімейну традицію, наприклад, спільну вечерю, настільні ігри у вихідні.
  6. Питання " Як пройшов день?"прибрехати в захоплюючу 30-хвилинну бесіду. Головне завдання - »подихати повітрям партнера".
  7. Оголосити челендж «10 днів без єдиної критики на адресу чоловіка» або «тиждень без підвищеного тону».

Секрети сімейного життя – ось без чого не можна переступати поріг залу реєстрації шлюбів. Дізнавшись їх, ми отримуємо всі шанси поліпшити статистику міцних союзів, проживши довге і благополучне спільне життя. Пам'ятайте, наше щастя в наших руках, а це – величезна відповідальність.

Пройти тест на закоханість

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео