Назад
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??

Навигация по разделу
сам по себе

Сам по собі або сила короткого»ні"

Сам по собі це як? Чому важливо говорити "ні"? Навіщо іноді відмовляти собі? Чому вимовлене "так «для інших стає» ні" для себе?

Здається, що людина сама по собі здатна досягти недосяжного. Але на шляху весь час стають зовнішні обставини. То економічна криза, будь він недобрий. The співробітники чинять опір змінам. Поступово розповідь про себе зводиться до короткої відповіді на питання про справи: «робота-будинок, будинок-робота». Кожен день нагадує кадр з фільму»День бабака". Підвищення концентрації бабака в житті – це не пастка. Це ознака того, що прийшла пора змін. І почати її варто з навчання слову "ні".

Сказати «Ні» і відразу стати незручним.

З примхливим дитиною потрібно навчитися домовлятися. Іноді цю пораду ігнорують. Простіше натиснути на нього авторитетом, привчити до слухняності і не надто морочитися з'ясуванням причин примх. Але це все в дитинстві. У зрілому віці гра триває, але вже по-крупному.

Фрази на кшталт «без тебе нікуди» або «ти такий молодець, зробиш це...» допомагають відчути себе суперменом. А кому не хочеться уславитися незамінним співробітником або класним товаришем. Однак ці фрази і затягують у вир нескінченних метань між перевезенням дітей зі школи на гуртки, офісом з позаурочною роботою і будівництвом будинку.

Вимовлене ні автоматично робить людину незручною для оточуючих. перше, що він відчуває – це здивування, нерозуміння і опір найближчих. Він вже перестає бути продовженням світу іншої людини – таким зручним і звичним. Як, ти відмовляєшся робити? Але ж завжди надходив, як краще. Перше питання, яке потрібно задати собі, а потім і опоненту: кому було краще? Якщо мені-так я сам здатний визначити вигоду, а якщо тобі, то, друже, вибач.

Ті, хто наважився копнути глибше, розуміють, що за незручністю відмови стоїть страх. Страх ніяково виглядати до очах начальника або друзів. Побоювання, що дружина перестане любити після відмови купити нову шубу, а діти не зможуть отримати такий же гаджет, як у сусіда. Тоді що скажуть про їхнього батька? Правильно, що він нездатний забезпечити свою сім'ю. Значить, його нема за що поважати.

Пройти тест на впевненість у собі

Постійне потурання іншим не може викликати повагу. поступливість породжує зовсім інше бажання: сісти на шию. Повага викликають ті, хто здатний відстояти свою незалежність і точку зору. Впевнені люди думають про себе, печуться про сім'ю і близьких, але не перетворюють своє життя в служіння чужим інтересам.

Якщо вам все ж важко сказати ні, задайте собі інше питання: Чого мені це буде коштувати? Часто трагічні ситуації, які розгортаються після нашого немає, існую виключно в нашому уяві . На відмову попрацювати понаднормово начальник цілком може доплатити вам або підключити до проекту інших працівників. Дитина, яка не отримала черговий айфон, але провела день народження з татом і мамою, вважатиме це свято найкращим у своєму житті.

Це стосується людей, які Вами дійсно дорожать. Звичайно, є й такі, які будуть щемити і доводити вашу неправоту. Але на їхню думку не варто звертати уваги.

Сказати «ні» собі іноді ще важче.

Відмовлятися від пропозицій сьогодні стало немодно. Сумніваються відразу записують в відстаючі консерватори. Мовляв, невизначеність і сумніви – це погано. Можливо, таку постановку питання диктує шалений темп життя. Відмовившись від чергового нововведення, ми ризикуємо опинитися за бортом технічного прогресу: бути не в курсі, не в тренді, не відповідати іміжду . Результатом такої гонки прискорень стають глобальні економічні кризи.

Захоплений " так!"вже стало частиною культури прискорення. ми часто говоримо так для того, щоб не втратити клієнтів, бути «в тренді» або спробувати все, Поки живеш. Це на своїй шкурі відчули відвідувачі магазинів техніки: коли в руки вкладають черговий гаджет, якось язик не повертається зізнатися продавцеві, що у тебе просто немає грошей. Діалог закінчується кредитом і гаджетом, який застаріє раніше, ніж буде виплачений кредит.

Як діяти? Здорову критику і здоровий глузд ніхто не відміняв. Кожному новому проекту потрібно протиставити список заходів у разі невдалого просування. А відмовитися від чергового речення, яке пахне аферою, можна красивою фразою «мені потрібно подумати».

Пройти тест на самооцінку

Ні, сподобатися всім неможливо.

Оточуючі люблять повчати. А ще більше вони люблять доводити. Що ти не так живеш, не так працюєш, виховуєш, ставишся, відповідаєш. Це терпиться до пори до часу. Поступово людина перетворюється в киплячий чайник з наглухо запаяною кришкою. Тиск повільно наростає і в один момент замість поступливого друга і батька сімейство отримує злого незнайомця, кричить " так Залиште мене в спокої!». А там і до запою недалеко.

Чоловіки вживають кардинальних заходів. Вони йдуть. Хтось грюкає дверима, а хтось йде в інший світ. А в повітрі витає, як відлуння, міф про справжнього чоловіка. Чому міф? Тому що про нього всі говорять, але його ніхто не бачив. А вічна нерозділене кохання до цього казкового героя часто руйнує прості міцні сім'ї.

Як то кажуть, насильно змусити себе полюбити неможливо. Що б ти не робив, завжди знайдуться люди, яким щось не подобається. Та й чому, власне, ти повинен їм подобатися?

Що робити? зрозумійте, що це не в моїй владі. Ось дратує когось моя машина. Так що, мені купувати нову тільки щоб йому догодити?

Ще одна корисна фраза. Роздрукуйте і приколіть на видному місці:»навіть якщо ти ангел, комусь обов'язково не сподобається шерех Твоїх крил".

Вищий пілотаж: відмовити без слова «ні».

Зрозуміло, що саме по собі коротке слово не так вже й страшно. Але вимовлене ні допомагає рухати свої межі. Відгороджуватися від нахабних вампірів і так, вибудовувати інші відносини з близькими людьми. Але часто левову частку енергії і часу забирають саме неблизькі люди, які люблять перекладати свої турботи на чужі плечі. Для таких випадків є пару шпаргалок.

1. Забути про прохання.

Часто знайомі просять нас про послугу і самі забувають про це. Є ще окрема категорія любителів халяви: вони просять всіх підряд. Якщо хтось допоможе-добре. А про решту просто забувають. Якщо людині дійсно важлива ваша допомога, він обов'язково нагадає про себе. А ще краще-пояснить, чому для нього це так важливо. Тоді є можливість вийти на діалог, а не мучитися сумнівами.

Пройти тест: Шкала самоповаги

2. Сказати» Я не хочу «замість»я не можу".

Такий ось дитячий прийом. Насправді це чудово працює. На наступне питання " Чому?", відповісти: "тому що". Це бентежить, але показує, що ви залишаєтеся господарем становища. А фраза "я не можу" означає, що ви – жертва обставин . Значить, можна ще трошки на вас натиснути. Але іноді краще здатися неадекватним, ніж йти на поводі чужих «треба, Вася (Петя, Коля), треба».

3. Взяти паузу.

Фраза «Я не готовий вам зараз відповісти» покаже людині, що ви дорожите своїм часом, але не ігноруєте його прохання. Ви залишитеся при належній повазі, але отримаєте запас часу. Тоді у вас буде можливість розглянути ситуацію з усіх боків. Заодно зрозуміти, можливо, вас просто використовують.

Хороша новина: іноді проблеми вирішуються самі собою, навіть без вашої участі.

4. Сказати ні, не користуючись словом «ні».

Іноді пряма відмова викликає почуття сорому або незручності. Тонкощам відмови варто повчитися у дипломатів. Подумайте тільки, яке це мистецтво – відмовляти на рівні державних інтересів. Саме тому, словом немає варто користуватися обдумано і економно.

Приклад прохань і відповідей по системі дипломатів:

  • Клієнт наполягає на додатковій знижці. Представник компанії відповідає: Ми проставили вам максимальну знижку по прайсу
  • Колега просить взяти на себе частину роботи. Звичайно, тільки закінчу роботу над своїм проектом. Мені його потрібно здати до завтра.
  • Дитина просить дозволу пограти гру. Ти зможеш пограти, коли зробиш уроки і погуляєш з собакою.
  • Знайомий наїжджає, грубіянить, вимагає. Ми поговоримо про це завтра, коли ти охолонеш.

Є цілі країни, де взагалі не прийнято вимовляти слово немає . Але це не означає, що вони не вміють відмовляти. Іноді ввічлива фраза "цілком можливо «означає»тільки через мій труп". У будь-якому випадку потрібно сформулювати фразу так, щоб донести до співрозмовника чітке немає. Навіть якщо воно залишиться непроізнесенним.
З роками сказати немає простіше, адже саме життя є хорошим тренінгом. Але в природі все взаємопов'язано. Якщо занадто довго віддавав, настає час забирати. Усвідомлення цього факту дає повне право почати гру за своїми правилами.

Існує притча про віник, з мораллю: сам по собі людина слабка. Але іноді слабкістю виявляється невміння сказати ні. Тільки уявіть, яким би був світ, в якому ніхто не вміє відмовляти. Це був би світ слабаків і паразитів. Почніть з простої практики: 5 немає на день. І тоді зрозумієте, який це кайф – залишатися самим собою.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео