Назад
Платонічні відносини: що це таке і чи можна їх підтримувати??

Навигация по разделу
Платонические отношения

Що таке платонічні відносини, їх плюси і мінуси?

Що таке Платонічні стосунки? Чому люди їх вибирають? Чи є плюси в такому союзі? І як будувати і підтримувати цей вид взаємин?

Чи можна побудувати платонічні відносини в XXI столітті і навіщо це робити? Такий союз у багатьох викликає скептичну усмішку або відверте нерозуміння. У світі, де еротику можна побачити чи не кожному кроці, дуже складно повірити в щось настільки невинне, безкорисливе. Тим більше це не представляється можливим, якщо не розуміти в таких почуттях сенс.

Чому знаходяться люди, які все ж вибирають ці відносини? Чи варто їх будувати і як це зробити тим, хто зважився на такий вид Союзу?

Що таке Платонічні стосунки?

Платонічні стосунки — це тип стосунків, який базується на духовному, а не тілесному тяжінні. Це емоційний зв'язок без сексуального контакту. Деякі пари також виключають поцілунки , тривалі обійми, інші зовнішні прояви любові. Однак набагато частіше партнери уникають тільки будь-якого виду сексу і петтінга.

Нерідко під платонічними відносинами мають на увазі абсолютну любов , в якій немає місця ревнощів, гучних сварок або вимог. Тільки повна безкорисливість, альтруїзм .

Прихильники такого світосприйняття зазвичай вважають статеве життя лише земним відлунням справжніх почуттів. При цьому спостерігається ідеалізація теорії, часом вельми наївна, трохи захмарна. Не всі люди, які прагнуть до такого Тип відносин , повністю усвідомлюють його ризики, недоліки. Тоді чому ж у нього є свої затяті шанувальники?

Пройти тест на сумісність

Причини виникнення.

1. Фізичні особливості.

Іноді людям доводиться погоджуватися на Платонічні стосунки через травми, інвалідність, паралізацію, інші проблеми з фізичним здоров'ям. Як правило, якщо є можливість хоча б часткової реабілітації, то після роботи над своїм станом пацієнти вважають за краще починати або відновлювати статеве життя.

На жаль, багато хто все ж змушений вчитися жити зі своїм фізіологічним дискомфортом. Часто їм доводиться в зв'язку з цим проходити відновлюють або підтримують психологічні тренінги . Розмови про секс нерідко входять в цикл терапії.

2. Психологічні травми.

Чутливість і минуле психологічні травми змушують неоднозначно, а часом вкрай негативно ставитися до сексу. Одні бояться його, інші відчувають огиду, треті абсолютно не бачать в ньому сенсу. Людині з подібним сприйняттям важко зважитися на близькість, він з більшою ймовірністю буде сподіватися на платонічну любов .

Інша проблема &8212; асексуальність, фригідність та подібні особливості. Частина з них, знову ж таки, виникає як гостра реакція психіки на стрес. Однак існують особистості, які взагалі ніколи не відчували сексуального потягу, не були зацікавлені в конкретній орієнтації. Вони намагаються знайти Партнерів зі схожими ознаками. Для цього у них є свої соціальні мережі, мобільні додатки, закриті форуми, чати.

3. Безвідповідальність почуттів.

Що залишається закоханій людині, якій не відповідають взаємністю? Навіть отримавши відмову, особистість все одно ще деякий час буде відчувати любовні переживання.

Схожа ситуація трапляється, якщо подружжя з різних шлюбів закохуються один в одного, але не хочуть руйнувати власні сім'ї. Вони продовжують любити, спілкуватися, але не наважуються на розвиток відносин на стороні, що робить їх почуття платонічними.

4. Відстань.

Спілкування через Інтернет, тривалий від'їзд або повний переїзд одного з партнерів по навчальних, робочих, сімейних, юридичних справах змушує відносини ставати платонічними. Звичайно за умови, що пара вирішує підтримувати контакт, а не розлучатися.

Якщо розлука виявляється тимчасовою, сексуальне життя, як правило, теж відновлюється. У випадку з тривалим або тим більше постійним утриманням дистанції лише деякі вирішують зберегти зв'язок і продовжити відносини.

5. Вік.

Яскравий приклад платонічних відносин &8212; найчистіша любов дітей. Малюки ходять за руку, скромно мигцем цілують один одного в щоку, обіцяють одружитися. У їхніх стосунках немає ні краплі вульгарності. Втім, як і розуміння ситуації. Через що дитячі зв'язки зазвичай так швидкоплинні, легко забуваються для самих «маленьких дорослих».

Люди у віці ж з часом втрачають фізичний потяг в силу зміни потреб організму. Секс стає непотрібною частиною їхнього життя, хоча і можливою. Тут якраз є сенс говорити вже про усвідомлений перехід на платонічний рівень.

Пройти тест на психологічний вік

6. Помірність.

Особисті погляди, стиль виховання, навіть просто інтерес можуть штовхати людей до припинення (або небажання починати) статевого життя.

Найпоширеніша ідея &8212; утримання до весілля, яке набагато частіше зустрічається у жінок. Дами хочуть зберегти себе для одного єдиного, який стане чоловіком. Тому весь період взаємин до одруження стає цілком платонічним.

7. Релігія.

Багато священних санів у різних релігіях вимагають цнотливості. Якщо при цьому не потрібно відхід в ізоляцію, віруючі люди можуть будувати відносини без сексу. Часто вони навіть не живуть разом, виключають будь-який тілесний контакт, в тому числі обійми або тримання за руки.

Платонічні (і таємні одночасно) відносини виникають між людьми різних соціальних верств, вірувань в країнах, де такі союзи офіційно заборонені або служать причиною суспільного осуду.

8. Дружба.

А точніше &8212; страх її втратити. Хоча з колишніх друзів можуть виходити міцні пари, не всі готові ризикувати, переходячи з одного рівня на інший. Незручність, зміна поглядів один на одного, нерозуміння перспектив і інші складності зупиняють людей від зміни статусу.

Подібна ситуація такого типу &8212; один закоханий у пару друзів. Якщо людина знає, що його почуття не взаємні, він з більшою ймовірністю промовчить про них, щоб зберегти невимушеність в спілкуванні. Виходить, один з друзів нічого не підозрює, проявляючи товариське ставлення, а інший починає відчувати платонічну прихильність.

Переваги платонічних відносин.

1. Перевірка почуттів.

Погане самопочуття, поганий настрій, втома , вагітність &8212; найчастіші ситуації, через які пари тимчасово відмовляються від сексу. Однак таке утримання не обов'язково влаштовувати тільки під час цих протипоказань або труднощів. Можна перевірити один одного просто так, влаштувавши незвичайний «сексуальний пост», а заодно подивитися, чи вийде придумати, чим зайнятися разом.

Іноді результати виявляються сумними. Пара усвідомлює, що нічого, крім ліжка, її не пов'язує. Однак у партнерів хоча б з'являється шанс вирішити цю проблему.

Пройти тест на сексуальність

2. Емоційне зближення.

Секс &8212; не єдина частина відносин, тому при його тимчасовому виключенні міцна пара не розпадеться. Навіть навпаки: партнери почнуть тісніше спілкуватися, краще пізнавати один одного, придумувати альтернативні спільні заняття, розвивати романтичну частину. Якщо у хлопця і дівчини є таке бажання, звичайно.

Відмова від близькості на короткий проміжок часу заодно додасть один одному солодкого передчуття, бажання перед поверненням до плотських насолод.

3. Спокій.

Платонічні відносини & 8212; хороший спосіб відпочити від істерик і претензій. Однак для таких почуттів доведеться ще пошукати особистість, яка буде готова ставитися до коханої людини з великим терпінням. А все тому, що не у всіх цей тип відносин асоціюється з повним прийняттям, обожнюванням, спокоєм, м'якістю.

Хоча часто трапляється так, що люди, для яких секс не грає особливої ролі, багато часу і сил приділяють духовному, особистісному зростанню. Тому вони більш ефективно вирішують проблеми в сім'ї, краще проявляють розуміння, турботу.

Як підтримувати Платонічні стосунки?

1. Прийняти ризики.

Незважаючи на чистоту і незлобность взаємин, проблеми у пари все ж можуть бути. Найбільші труднощі зазвичай виникають з:

  • Суспільним осудом, скептицизмом (« а як же діти?» , « це ненормально, нездорово о у» , « а ви перевірялися?» );
  • Нерозумінням складнощів, ідеалізованим поглядом на таку любов;
  • Ймовірністю зривів і з хвилюванням (деякі буквально ненавидять себе за те, що занадто п о йшло поцілувалися з партнером);
  • Зміною бажань, коли страшно зізнатися собі і партнеру в тому, що така модель відносин себе зжила, більше не підходить.

Навіть якщо по початку все здається легким, романтичним, не факт, що такий стан триватиме довго. Парі, що зважилася на платонічний союз, краще дивитися тверезо на супутні перешкоди.

2. Зрозумійте, кому це потрібно.

Якщо тільки один з партнерів хоче асексуальних відносин, а другий лише підлаштовується або сподівається, що вся задумка виявиться тимчасової, довго така пара не протримається. Щоб союз був повноцінним, перспективним, важливо обговорити разом всі деталі, серйозно поставитися до кордонів, які ставить кохана людина. Тільки так можна зробити цей зв'язок по-справжньому любовної, довгостроковій.

При відмові хлопця/дівчини, немає сенсу переконувати його/її. Краще постаратися знайти когось з більш схожими поглядами, застосувавши свою ідею з однодумцем.

Пройти тест на темперамент

3. Встановити правила.

Це все те саме обговорення деталей. Одні прихильники платонічних відносин захищають себе тільки від сексу, інші не сприймають будь-яких торкань, крім дружніх. Чи варто говорити оточуючим про свій тип відносин, як довго вони триватимуть, що зміниться через рік, 5, 10, 20 років &8212; все це важливі теми для бесіди.

Якщо відразу не зрозуміти обопільні очікування від зустрічей / шлюбу, можна в підсумку дуже швидко напоротися на конфлікт , розрив, гіркі спогади про те, що сталося.

4. Пам'ятати про мету і переваги.

Навіщо вступати в такі стосунки? Чи є в цьому гостра або хоча б обумовлена необхідність? Які переваги такого вибору будуть у конкретної пари?

Не розуміючи відповідей, утримуватися від сексуального контакту &8212; разом або на стороні &8212; буде важче. Недбалість в цих питаннях спричинить за собою зриви, почуття провини, жалю, комплекси . Однак знайшовши відповіді і нагадуючи собі про причини подібного рішення, можна успішно будувати Платонічні взаємини.

5. Компенсувавши.

Якщо сексу у відносинах немає, його доведеться компенсувати, замінювати чимось іншим. Це пошук нових тим для обговорення, загальні заняття, обопільні інтереси. В ідеалі &8212; щоб було про що поговорити і виходило спокійно помовчати.

Емоційна близькість вибудовується довго, поступово. Лише після перевірки часом і труднощами вона не дає сильних "відкатів", не руйнується / погіршується через дрібні сварок .

6. Не уникати сексуальних тим.

Якщо сексом займатися не можна, це не означає, що не можна про нього говорити. Людям, які наважуються не спати один з одним до шлюбу, стає легше, якщо вони дізнаються ю т, що їх партнеру теж важко не думати про фізичну близькість. Крім того, є ще делікатні теми про (не)дозвіл Мастурбувати, бачити один одного голими, про бажання торкатися. Краще не придушувати ці інтереси, а дати їм вихід хоча б в розмові. Інакше є ризик отримати синдром "забороненого плода", коли всі думки будуть сфокусовані тільки на сексі.

Платонічні відносини все ж існують в сучасності. Однак те, що вони дуже рідкісні або дуже часто вимушені, &8212; факт. Проте у них є свої переваги, хоча в такому союзі і доведеться зіткнутися з деякими складнощами. Для збереження почуттів потрібно старанна робота обох партнерів, збіг їх головних життєвих поглядів, принципів. Ці пари отримують відмінну можливість зблизитися духовно і емоційно, краще пізнати один одного, зміцнити свій зв'язок.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео