Назад
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??

Навигация по разделу
креативные

Хто такі креативні люди і як їх визначити?

Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна розпізнати креативного людини і які у нього ознаки?

Якщо вірити вакансіям, творчих людей скрізь чекають з розпростертими обіймами. Їм "відкриті двері" для роботи або співпраці. Але, як не дивно, до цього критерію в резюме найбільша недовіра з боку роботодавців. Виходить так, що вони самі не знають, що значить креативний? Навіщо вимагати від претендентів те, в чому сумніваєшся? Як розпізнати творчі задатки? Як зрозуміти, що перед нами креативна людина?

Хто така творча людина?

Креативна людина-це особистість, здатна приймати креативні ідеї, завдяки розвиненому творчого мислення . Не варто думати, що така людина «з іншої планети». Не обов'язково він буде виглядати зухвало. Не завжди оздоблений панк, від якого з криками розбігаються діти і хрестяться бабусі, виявляється креативною людиною. Зовсім ні. творчість виражається у вчинках і вмінні генерувати креативні ідеї – нестандартні рішення.

Завдяки такому навички відбуваються наукові відкриття, з'являються технологічні нововведення, створюються твори мистецтва. Але винахідники цінні не тільки в планетарному масштабі. творчий підхід важливий і на побутовому рівні , при вирішенні нестандартних ситуацій у звичайній життя . Актуально це для вихідців з пострадянських республік, серед яких, у зв'язку зі складними соціально-економічними умовами, кожен другий – практично Кулібін. Але, все-таки, як розпізнати, що перед нами творча особистість?

Що означає слово Творчий, начебто, розібралися . Як виявити це якість в співрозмовника або потенційного працівника? Існують ознаки, які характерні творчим особистостям:

За цими критеріями досить легко упевнитися, що співрозмовник має творчий потенціал.

Пройти тест на півкулі мозку

Творчі люди &8212; хто вони?

1. Нехтування стереотипами і правилами.

Що таке креативний? Перш за все, креативний – це вільнодумний. Така людина буде в душі бунтарем або революціонером. Не обов'язково він буде верхи на танку агітувати проти влади. Ні, революції бувають менш криваві. Наприклад, в певній сфері знань, напрямку творчості і т.д. креативна людина завжди буде йти проти системи, догм, розпорядків. Якщо співрозмовник лояльно ставиться до бюрократії або багатотомних правил, то, швидше за все, він здатний до творчості не в повній мірі.

2. Здатність фантазувати.

Важлива риса всіх творчих особистостей – вміння придумувати свої світи, закриті для оточуючих. Це не означає, що їхні фантазії відірвані від реальності. Просто, через вміння абстрагуватися, вони можуть знаходити несподівані рішення, або черпати натхнення , Як би заряджаючи свій творчий Потенціал . У цьому креативна людина дуже схожа на дитину. Уміння фантазувати - той елемент дитинства, який корисно зберегти в Дорослі роки.

3. Спостережливість.

Нестандартні ідеї дуже часто відвідують спостережливих людей, схильних приділяти увагу дрібницям. Завдяки цій особливості, творчі особистості здатні звернути увагу на будь-яку дрібницю, яка в підсумку стане ключем до вирішення завдання. Але їх уважність вибіркова. Це означає, що вони часом не помічають очевидних речей, при цьому акцентуючи увагу на тому, чого не бачать всі інші.

4. Несприйняття рутини.

Креативна людина, в силу своєї творчої природи, дуже погано переносить буденність і сірість. Тому рутина-найголовніший ворог нестандартних ідей. Якщо мова йде про творчу особистість, то така людина не піде «по вуха» у виконання монотонних і одноманітних завдань. Швидше він візьме відгул, звільниться, або попросить про допомогу когось іншого.

5. Вміння бачити можливості в несподіваних напрямках.

Цю майстерність можна вважати похідною від спостережливості та здатності фантазувати. Креативна людина в будь-якій ситуації вміє діяти нестандартно. Там, де інші зіткнуться з непереборною перешкодою, творча людина обов'язково придумає, як її подолати. Тому наявність подібного співробітника в колективі практично завжди гарантує велику кількість оригінальних ідей і рішень.

6. Вразливість перед критикою.

У кожної медалі є своя зворотна сторона. Так і у творчості є свої недоліки. Наприклад, зайва вразливість творчих людей. Мало хто з них здатний спокійно переносити критику своїх ідей або творінь. Творча особистість може образитися навіть на конструктивні зауваження. Дану особливість необхідно враховувати при спілкуванні з такими людьми, адже одне необережне слово може викликати справжній шквал емоцій, тимчасово перекрити потік креативних ідей.

7. Пошук нових емоцій і вражень.

Творчі люди шукають нові емоції. Це одна з основних причин, через яку вони так нетерпимі до буденності. Адже рутина не дає їм можливості надихнутися на створення чергового шедевра. Тому, якщо людина креативна, то він, швидше за все, схильний до подорожей, оригінальним хобі . Також, творчі особистості відрізняються підвищеною допитливістю. Вони хочуть дізнатися все і спробувати. Схильні вони і до різних видів залежності, наприклад від алкоголю або азартних ігор. Безумовно, далеко не кожна креативна людина відрізняється шкідливою звичкою , але в будь-якому випадку, у нього є джерело натхнення.

Можна зробити висновок, що креативна людина – це реформатор в кращому сенсі даного слова. Завжди йде проти стандартів і правил. У зв'язку з цим він і генерує час від часу креативні ідеї. Універсальної формули творчості не існує. Кожен черпає натхнення по своєму. Важливий підсумок-абсолютно нове рішення, яке дозволяє виконати певне завдання в незвичайний спосіб.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео