Назад
Зворотній зв'язок: що це таке і яка буває??

Навигация по разделу
обратная связь

Що таке зворотний зв'язок і в чому його сенс?

Що таке зворотний зв'язок і чому до неї варто прислухатися? Як на неї реагувати? Які види зворотного зв'язку бувають?

У побуті часто зустрічаються слова або словосполучення, начебто прості, але вимагають додаткового пояснення. Наприклад, зворотний зв'язок. Що це таке, з одного боку зрозуміло. Це коли, відповідають на наші слова або дії. Але якщо придивитися пильніше, то виникає цілий ряд питань. Про що говорить зворотний зв'язок? Чи варто до неї прислухатися? Як правильно інтерпретувати? Чи можна передбачити або запрограмувати? Як реагувати, якщо вона нам не подобатися? Про все це в даній статті.

Що таке зворотний зв'язок?

Зворотний зв'язок — це, висловлюючись технічною мовою, пропорційність вхідного сигналу виходить імпульсу. Застосовується до людського життя можна говорити про те, що всі дії не залишаються непоміченими. Будь-який наш вчинок (включаючи бездіяльність або просто сказане слово) породжує еквівалентну відповідь із зовнішнього боку. Простий приклад-художник намалював картину, виставив її в галереї. Він доклав усіх зусиль для роботи над нею. Глядачі відреагували своїми коментарями. Хтось його роботу похвалив, інші розкритикували. У кожному з цих випадків має місце зворотний зв'язок, незалежно від того, подобається вона художнику чи ні.

Принцип зворотного зв'язку один з базових в природі . З курсу фізики відомо правило - »будь-яка дія викликає рівну за силою протидію". Справедливо воно на більш високих рівнях організації матерії, включаючи хімічні процеси і явища живої природи. Ці закони застосовуються до життя людини, включаючи його психологію і соціалізацію.

У випадку мотивації до успіху принцип зворотного зв'язку фігурує, як головний стимул до активної життєвої позиції. Існує поняття проактивності, коли людина бере повну відповідальність за своє життя на самого себе. Для того щоб отримати хороші результати, необхідно вкласти в них свої зусилля. Якщо сидіти на одному місці і нічого не робити, то успіх чекати безглуздо.

Хороший привід для роздумів дає книга відомого американського письменника і бізнес-тренера Джека Кенфілда»Правила" . Вона дає основи позитивного мислення , що допомагає людині змінити свій погляд на світ. Це, як в прикладі з мухою і бджолою.

Для першої світ – смітник з покидьками і фекаліями, а для другої – пахучі поля з красивими квітами. Головне, що принцип зворотного зв'язку дає кожному той світ, про який він мислить. Муха отримує відходи, а бджола нектар. Людина, підкоряючись закону про матеріальність думок, здатний створити ту реальність, яку собі уявить. Але поняття зворотного зв'язку не однорідно. Існує кілька видів цього явища.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Види зворотного зв'язку.

Ця класифікація швидше демонструє ставлення конкретної людини до подій, що відбуваються. Що для нього являє собою зворотний зв'язок? Психологія людських реакцій визначає два їх види: позитивні і негативні. Людина або задоволений результатом, або ні. Відгук йому або приємний, або викликає у нього негативні емоції.

Відповідно до цього принципу, зворотній зв'язок є негативним чи позитивним . Повернемося до прикладу з художником. Похвала його картини, безумовно, - позитивний відгук, що викликає позитивні емоції . Критика, відповідно, - негативна відповідь, який викличе у художника почуття досади або розчарування. У першому випадку мова йде про позитив. У другому-має місце негатив. Безумовно, коли хвалять приємніше, але критика , якщо вона конструктивна, більш корисна, оскільки дає можливість об'єктивно поглянути на результати своєї роботи, внести необхідні корективи. Реакція людини на неї може кардинально відрізнятися.

Можливі реакції на зворотний зв'язок.

Будь-які відгуки або коментарі відкладаються в психіці . Сила їх впливу визначає подальшу поведінку людини. Таким чином, можна виділити наступні типи реакцій:

  • Схвалення - коли відповідь вписується в систему цінностей людини, вона сприймається позитивно;
  • Ігнорування - відгук проходить "повз вуха" , не викликаючи будь-яких відповідних емоцій;
  • Агресія - відповідь значно відрізняється від очікувань, тим самим викликаючи негативний відповідь.

Чим вище ступінь інтелектуального і духовного розвитку особистості , тим рідше вона проявляє агресію до негативних відгуків. Дорослішаючи люди вчаться об'єктивно оцінювати свої можливості, шанобливо ставиться до чужої думки. Будь-яка агресія показує лише невпевненість або страх. Сильні люди ніколи не опускаються до свого рівня. Відповідно, за принципом зворотного зв'язку, вони набагато рідше отримують негатив в свою сторону від оточуючих. Крім того, оптимісти створюють ореол успішності, притягаючи до себе таких же людей.

Пройти тест на психіку

Зворотній зв'язок і позитивне мислення.

А зараз приступимо до найголовнішої частини цієї статті. Згадаймо про Муху і бджолу. Психологічний настрій формує ту дійсність, яка оточує людину. Кожен сам вибирає, як йому жити – або «на смітнику», або «серед пахучих квітів».

Але не варто думати, що все так легко. Реальність може» упиратися", підносячи людині негативні відгуки. Він ще повинен довести, що заслуговує того місця в житті, яке вибрав для себе. Уміння долати ці випробування, приймаючи критику, формують особистість переможця. Невдачі лише підкреслюють, що людина робить щось не так. Вони абсолютно не означають, що потрібно здаватися і міняти маршрут. Просто потрібно скорегувати свої методи .

Наприклад, хтось хоче стати підприємцем, але його бізнес зазнає краху. Один опустить руки і назве себе невдахою, все більше переконуючись в справедливості цього твердження. Інший вселить собі, що у нього все обов'язково вийде. А тимчасові невдачі для нього будуть всього лише можливістю отримати досвід. Позитивний відгук не змусить себе довго чекати, подарувавши заслужений успіх.

Головне в досягненні поставлених цілей завжди займати активну позицію, не перетворюючись на німого глядача. Також варто налаштовувати себе на перемогу. Кажуть - «цілься вище» яблучка»і обов'язково потрапиш в ціль".

До слова, зворотній зв'язок приходить не тільки ззовні . Організм людини також сигналізує йому про правильність життєвої позиції. Поганий сон, депресії або втома красномовно пояснюють, що варто переглянути ставлення до життя. Життєва енергія в достатку тільки у тих, хто знайшов призначення, або хоча б слід своїм покликанням. Зворотний зв'язок можна сприймати в якості своєрідного маркера, що показує правильність обраного Маршруту.

Зворотній зв'язок – справжній помічник для всіх усвідомлених людей, які взяли відповідальність за своє життя на самих себе. За допомогою цього явища людина здатна досягти великих висот. З одного боку, він вчиться програмувати своє оточення. З іншого-отримує в реальному часі відгук про свої вчинки, що допомагає йому скорегувати дії, вибрати життя, яка найкращим чином вписується в його світогляд.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео