Назад
Який може бути характер людини: 10 можливих типажів

Навигация по разделу
какой может быть характер

яким може бути характер у людини?

який може бути характер у людини і від чого він залежить? 10 типажів особистості, які варто знати, щоб знаходити спільну мову з оточуючими.

Німецький психіатр Леонгард вивів власну типологію особистостей, яка визначає, який може бути характер. Спілкування з людьми багато в чому полегшується, коли розумієш, до якого з типів вони відносяться. Це стосується як професійних, так і особистих взаємин.

1. Демонстративний або істероїдний.

Істероїди - головні показушники. Перебуваючи в суспільстві, вони всіляко себе демонструють, вміють красиво подати свою особистість. Істероїдність не має нічого спільного з істеричністю. Цей тип особистості притаманна любов до яскравого життя, вони вважають за краще одягатися модно, завжди перебувати в центрі уваги. У плані покупок марнотрати, коли справа стосується брендових або іміджевих речей.

У істероїда відмінна фантазія , він яскравий, балакучий, цікавий, але при цьому більшість його історій прикрашено. З таким характером люди легко йдуть на брехню забави заради. У них одночасно уживаються самохвальство і тотальна жалість до себе. Схильні до гіперболізації. Не бачать різниці в тому, як привернути увагу, тому підлітки можуть здійснювати дурні вчинки (здійснювати дрібні крадіжки, грубіянити вчителям, бити скла в школі), аби батьки приділили їм час.

Більшість їх рішень імпульсивні . Можуть влаштувати "показушний суїцид", це їх засіб викликати жалося і знову-таки привернути увагу. "Артисти", ще одна назва істероїдів, бачать себе саме такими, якими демонструють. В їх характері не закладено сприймати реальність такою, якою вона є насправді. Проблеми вважають за краще не вирішувати, а обходити стороною, частіше рятуються втечею. Можуть посилати на хворобу-від звичайного нездужання до серцевих болів. Одні демонстративні особистості, як зазвичай, брешуть, щоб вийти з ситуації, інші - можуть відчувати психосоматичні болі.

Пройти тест на характер людини

2. Педант.

Педантична людина обертається на дрібниці та деталі. Він настільки скрупульозно підходить до справи, що йому складно закінчити його, так як завжди знаходиться нюанс, який його не влаштовує. Його позитивні риси-пунктуальність, акуратність, любов до порядку і чистоті. Він точний і чіткий у всьому, особливо в роботі. Така людина не підведе, але буде і від близьких, друзів, колег вимагати того ж.

3. Застряглі особистості або параноїки.

Підозрілі, образливі, злопам'ятні люди. Вони запам'ятовують не тільки реальні, але і уявні образи . Людина застряє в негативному моменті, психологічно не може з нього вибратися. Навіть через місяць його "рани" все ще такі ж свіжі, як в момент їх нанесення. Параноїки впевнені, що світ налаштований по відношенню до них вороже: колеги хочуть їх підсидіти, улюблені зраджують, друзі щось приховують. ревнощі іноді доходить до абсурду, в будь-якій дії дружини або чоловіка вони здатні знайти підступ, який доводить факт зради .

4. Збудливі особистості.

У таких людей вкрай примітивне мислення, конфлікти вони вважають за краще вирішувати кулаками, а не переговорами. Вони не тільки швидко знаходять проблеми на свою голову, але можуть створити її на порожньому місці. Якщо їм нудно, вони можуть свідомо підійти до пошуку жертви. Зазвичай вони захоплюються спортом, адже, щоб вміти битися, потрібна сила. Дуже часто з таким характером людина влаштовується працювати охоронцями.

5. Гипертимик.

Надмірно активна людина. Це стосується, як його фізичної активності, так і розумового процесу. Такі люди пізно лягають спати, при цьому примудряються рано прокидатися. Живуть за принципом Цезаря, одночасно виконуючи кілька справ, але їм рідко вдається доводити їх до кінця, тому що стає нудно. Монотонна робота не для них.

Гіперманічним людям важливо весь час бути в русі: бігти, летіти, комусь допомагати, щось вирішувати. Такі особистості схильні влазити в борги, з поверненням грошей у них складається погано. Вони заводять випадкові романи, сім'я їх обтяжує, жити з однією людиною їм набридає. Про гипертимиков можна сказати – душа компанії. Вони володіють неабияким почуття гумору , цікаві, товариські. Інші до них тягнуться, прив'язуються, а ті в свою чергу ставляться до них поверхнево.

Пройти тест на почуття гумору

6. Дистимік.

Рідкісні песимісти . У них все погано! Вони вміють знаходити негатив практично у всьому. Яким може бути характер таких людей? Вважають себе негідними, володіють низькою самооцінкою . Опускають руки, навіть не встигнувши їх підняти. Вони не просто бачать у всьому погане, вони його чекають, налаштовуючи себе саме на цю хвилю.

Субдепресивні особистості - це чорні діри, які всмоктують в себе радість інших. Перебувати поруч з такою людиною важко. Перша реакція-підтримати його, підбадьорити. Але це не допоможе. Після спілкування з дистимиками залишається лише втома. Вони ж, дивлячись на це, лише затверджуються в своїй думці, що вони «зайві». В голову до субдепрессівним особистостям часто приходять думки про суїцид.

7. Циклоїда.

Їм притаманний афективно-лабільний темперамент . Таким індивідуумам властиво одночасна присутність двох фаз-гіперманіакальної і субдепрессівной. Вони чітко виражені, здатні швидко змінювати один одного. настрій у таких особистостей змінюється блискавично.

8. Екзальтований тип.

Чимось нагадує істероїда, але в такій особистості менше бажання бути в центрі уваги, зате багато ненагранной емоційності. Вони наївні і вразливі, все нове сприймають як щось фантастичне і незвичайне. Такі люди вірять в прибульців, привидів, прикмети. Психологічно ніколи не бувають на «золотій середині», у них або все погано, або вони у нестямі від щастя. Вірять у все, що їм говорять, не відчувають лестощів, ласі на компліменти, інфантильні.

9. Тривожні особистості.

З дитинства такі люди дуже боязкі. Їх лякають педагоги, собаки, темрява. Однолітки відчувають їх слабкості, тому насміхаються, знущаються. У дорослому житті все це виливається комплекси , невпевненість у собі , нерішучість, боягузтво. Тривожні особистості покірні, їм складно відстояти свою позицію в суперечці, наполегливість їм не властива. Вони часто бувають іпохондриками. Відчувають почуття тривоги не тільки про себе, але і про близьких. Так, якщо мати тривожна особистість, вона буде намагатися якомога довше тримати поруч з собою дитину, боячись, що з ним щось станеться.

10. Емотивні особистості.

Для таких індивідуумів характерні жалісливість, відкритість, м'якість, чуйність. Чехов називав їх»душечками". Вони емпати, чужий біль приймають близько до серця. Вразливі, плачуть під час перегляду романтичного фільму, прочитання книги. Обожнюють тварин, маленьких діток. Вони з радістю поділяться радощами, потребують, щоб їх вислухали в скрутну хвилину.

У цих типах особистостей можна впізнати своїх колег або близьких. Запам'ятавши, який може бути характер, можна з кожною людиною, незважаючи на недоліки, навчитися вибудовувати комунікацію. Наприклад, знаючи особливості збудливих особистостей, з ними краще не конфліктувати, довести їм свою правоту буде складно. Якщо педанти починають критикувати безлад на вашому робочому столі, можна попросити їх привести його в порядок. Вони зроблять це з радістю.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео