Назад
Види темпераменту: які бувають і чим відрізняються? Класичний тест

Навигация по разделу
виды темпераментов

види темпераменту людини і як визначити?

Що таке види темпераменту людини, звідки з'явилися, чим вони відрізняються між собою і як їх визначити? Тест визначення темпераменту

Темперамент людини є важливою складовою поведінки. Він закладається ще до народження і впливає на все життя. Тому люди дуже цікавляться, як визначити свій темперамент. Адже це допомагає краще зрозуміти себе і спілкуватися з іншими. Традиційно виділяють 4 темпераменту, які досить добре вивчені. Які види темпераменту бувають? Як їх визначити? Наскільки складно це зробити своїми силами? У даній статті темпераменти людей виявляться перед читачем немов на долоні.

Види темпераменту людини

Частіше в літературі зустрічається слово «типи», але за великим рахунком можна говорити і про види темпераменту. Суті питання це не змінює. З часів Стародавньої Греції було запропоновано класифікацію, що описує 4 темпераменту. Це відомі ще зі шкільної лави: холерик, флегматик, меланхолік, сангвінік .

Пройти тест на темперамент

Вперше досконально вивчив темперамент і його види давньогрецький лікар Гіппократ. Можливо він використовував більш ранні дослідження, але, швидше за все, це була його авторська розробка. Надалі, вчення Гіппократа було доопрацьовано римським ескулапом Галеном. У такому вигляді воно проіснувало практично до ХХ століття, коли доповнилося новітніми відкриттями в сфері психології та фізіології.

Але навіть все це не перекреслило досягнення античних мислителів. Традиційно розглядають 4 темпераменту, а їх назви мають ще давньогрецькі коріння, засновані на наївних уявленнях того часу про домінування в організмі одного з «життєвих соків».

Так, на думку Гіппократа і Галена, у сангвініків переважає кров ( сангуа ), що наповнює їх позитивною енергією. Меланхоліки вічно сумні і похмурі через чорної жовчі ( мелене холе ). Холерики схильні до спалахів гніву, які пояснюються переважанням жовчі ( холе ). Ну а флегматики "гальмують" завдяки лімфі ( флегма ), що уповільнює їх соображалку і руху. Зараз зрозуміло, що» життєві соки " тут ні до чого, але темпераменти людей називають, як і в ті часи.

Відмінності між видами темпераменту

Як стало відомо в ХХ столітті, темпераменти людини відрізняються один від одного, через особливостей вищої нервової діяльності . По-перше, люди бувають схильні до двох протилежних видів взаємодії з навколишнім світом. Одні з нас – екстраверти , які відкриті до спілкування, інші – інтроверти , які прагнуть до усамітнення. По-друге, різні види темпераменту відрізняються своєю силою, врівноваженістю, рухливістю. По-третє, визначити темперамент допомагає розуміння емоційної стійкості індивідуума. По-четверте, важлива швидкість виникнення, зміни, припинення психічних процесів. По-п'яте, види темпераментів мають неоднакове прояв психологічних функцій: відчуття, почуття, мислення, інтуїції.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Таким чином, сангвінік, меланхолік, флегматик, і холерик відрізняються один від одного по цілому ряду фізіологічних ознак, «сидять глибоко» в наших генах і визначають особливості функціонування вищої нервової діяльності.

Якщо спрощено розглядати темперамент, види його мають досить чіткі межі . Якщо ж копнути глибше, то у більшості представлено кілька видів темпераменту, які уживаються один з одним. У певний період життя більше простежується схильність до одного темпераменту, в наступний – до іншого. Але на побутовому рівні досить мати хоча б загальні уявлення про свій вид темпераменту. Щоб це було легше зробити, наводимо короткий опис кожного з 4-х видів темпераменту, а за посиланням можете прочитати докладні статті:

Сангвінік - надзвичайно товариська, весела, життєрадісна людина, переповнена енергією та ентузіазмом;

Холерик - імпульсивний і» вибухонебезпечний " співрозмовник, який може в будь-яку хвилину змінити милість на гнів;

Меланхолік - ранима натура, рясне сльозовиділення якої можна порівняти хіба що з масштабами творчого потенціалу;

Флегматик - людина, якій підходить розмірене, спокійне життя, без метушні і зайвих рухів.

Наведені вище особливості людських темпераментів дозволяють досить швидко ідентифікувати співрозмовника. Але щоб скласти повну картину слід попрацювати трохи більше.

Як визначити темперамент?

Найлегший прийом, як дізнатися свій темперамент-пройти  тест на темперамент , який дозволить буквально за п'ять хвилин визначити свою приналежність.

Визначення темпераменту співрозмовника – завдання складніше. Не завжди доречним буде попросити його пройти тест. Але повадки людини, манера спілкування і ставлення до інших дозволяють «вивести його на чисту воду».

Пропонуємо приблизний алгоритм дій. Тепер Діагностика темпераменту вже не буде нездійсненною місією.

В першу чергу варто з'ясувати схильність людини до інтроверсії або екстраверсії. Якщо він уникає компаній, то швидше за все, мова йде про меланхоліку, або флегматику. У разі товариськості-перед нами сангвінік або холерик. Безумовно ці спостереження не забезпечують 100% впевненість, але дають відповідь, максимально наближений до істини.

По-друге , визначаємо силу, врівноваженість і стійкість психічних реакцій. Сангвініки-сильні особистості, з врівноваженою психікою і підвищеною рухливістю. Холерики - також сильні і рухливі, але вкрай неврівноважені. Флегматики-сильні, врівноважені, але інертні. Меланхоліки відрізняються слабким типом психічних реакцій, що і робить їх такими вразливими.

Третій , важливо розуміння емоційної стійкості. Як можна вже було здогадатися, найстійкішим темпераментом володіють флегматики.

Зіставивши дані спостережень, набагато легше буде дізнатися свій темперамент і приблизно зорієнтуватися в психологічній картині співрозмовника.

Досліджуючи види темпераменту, вчені прийшли до висновку, що немає сенсу кардинально переробляти вчення стародавніх греків. Вони просто доповнили ці уявлення новими відкриттями, зберігши в незмінному вигляді 4 темпераменту. Не дарма ж кажуть, що»все геніальне просто". Завдяки цьому, кожен бажаючий може визначити темперамент свого співрозмовника і самого себе. Нехай він зробить це не зовсім точно, але отримані дані допоможуть скорегувати спілкування, звернути увагу на недоліки і запобігти незручні ситуації. Але Карл Юнг пішов далі і зробив поділ на 8 психотипів особистості . Дізнатися свій можна за допомогою тесту.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Як жити своїм життям і стати її господарем??
Як жити своїм життям і стати її господарем??
Як почати жити своїм життям і позбутися синдрому жертви? 4 поради, які д ...
Я втомилася жити: 7 способів вийти з цього стану
Я втомилася жити: 7 способів вийти з цього стану
Звідки виникають такі думки «як»я втомилася жити"? Що можна зробити, щоб ...
Як підняти самооцінку? 8 простих і швидких способів
Як підняти самооцінку? 8 простих і швидких способів
Як підняти самооцінку без будь-яких складних маніпуляцій? Дуже прості по ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як зустрічатися з хлопцем: 4 поради і 4 основні помилки
Як зустрічатися з хлопцем: 4 поради і 4 основні помилки
Як зустрічатися з хлопцем так, щоб відносини приносили щастя? Як надовго ...
Як зважитися почати нове життя правильно
Як зважитися почати нове життя правильно
Ви хочете знайти легкий спосіб почати нове життя? Тоді ви напевно зробит ...
Гіперактивна дитина: хто це, його ознаки і що робити??
Гіперактивна дитина: хто це, його ознаки і що робити??
Хто така гіперактивна дитина? Це розлад або дитяча незібраність? Причини ...
Новое youtube видео