Назад
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??

Навигация по разделу
темпераментный человек

Хто така темпераментна людина і як її розпізнати?

Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недоліки і як будувати відносини з темпераментними людьми?

Періодично ми чуємо, що хтось Темпераментний. Найчастіше це говорять про чоловіків, але не рідкість зараз і темпераментна жінка. А ще називають темпераментними цілі національності. Але що це означає? Наскільки коректно таке висловлювання? Чи має воно якесь відношення до темпераменту, в звичному розумінні цього слова? Що таке Темпераментний? Добре чи погано володіти такими якостями?

Хто така темпераментна людина?

Темпераментна людина — це дещо некоректне використання наукового поняття «темперамент». Справа в тому, що у кожного є свій темперамент . Але від цього все поголовно не стають темпераментними. У звичному розумінні Темпераментний-це той, хто володіє яскраво вираженими емоціями, самолюбством, рішучістю. Прямого зв'язку з темпераментом тут немає.

Виділяють такі типи темпераменту: сангвініки (веселі), флегматики (спокійні), меланхоліки (вразливі), холерики (емоційні). Залежно від типу особистості, бувають екстраверти (комунікатори) та інтроверти (мислителі), які по-різному взаємодіють із зовнішнім світом.

Пройти тест на темперамент

Тільки сангвініки і холерики мають характеристики, властиві темпераментним людям . Плаксиві меланхоліки і інертні флегматики під їх критерії не підпадають. Не знайдемо ми темпераментних людей і серед інтровертів. Необхідно розуміти, що Темпераментний людина – це народна характеристика особистості, ніяк не пов'язана з темпераментом в широкому розумінні цього слова.

У чому проявляється темпераментність?

Розпізнати темпераментного людини можна по його вчинків, взаємодії з оточуючими. Наодинці темпераментність не проявляється. Тому з числа претендентів відразу відмітаються всі відлюдники або нетовариські особистості. Також не варто шукати темпераментного людини серед невпевнених в собі людей, з низькою самооцінкою, схильних до постійних переживань, самобичування.

Навряд чи хтось із нас чув про те, що «хтось закрився у своїй кімнаті, темпераментно ридаючи в подушку». Від темпераментного людини чекають зовсім інших вчинків.

Що дозволяє визначити цей типаж? Чи легко розпізнати таку особистість? На що звертати увагу? Отже, ознаки темпераментного людини:

  • Підвищена активність;
  • Емоційність;
  • Імпульсивність;
  • Пристрасність;
  • Азартність;
  • Ризикованість;
  • Ініціативність;
  • Швидкість реакції;
  • Рішучість;
  • Впевненість у своїх силах.

Подібними рисами можуть бути наділені однаково чоловіки та жінки . Темпераментна дама зараз не рідкість, як і Темпераментний мачо. Масова культура породила моду на подібних людей.

Завдяки шаблонності мислення темпераментність присвоюється навіть цілим народам, наприклад іспанцям, вірменам, мексиканцям. Хоча ця думка помилкова, адже кожна особистість Індивідуальна, а про інших націях ми часом судимо лише по спілкуванню з їх одиничними представниками.

Визначте темпераментність у себе складніше, адже такого точного тесту немає. Але можна дізнатися її наявність побічно, визначивши свій тип темпераменту. Якщо це сангвінік, або холерик зі схильністю до екстраверсії, то велика ймовірність того, що він здатний проявляти свою темпераментність.

Переваги та недоліки

Чи варто засмучуватися, дізнавшись про свою темпераментність, або її наявність тільки полегшує життя? Як і в більшості інших випадків, однозначної відповіді отримати не можна. Є в ній свої плюси і мінуси.

Переваги темпераментності тісно пов'язані з активністю її власників. По-перше, такі люди не дають в образу себе і своїх близьких. Завжди будуть відстоювати свої права. По-друге, вони швидше приймають рішення, більш оперативно мислять, блискавично діють. По-третє, з ними не нудно, оскільки темпераментні люди завжди сповнені ідей і пропозицій. По-четверте, темпераментність-це ключ до успіху на роботі. Її власники частіше займають керівні посади, швидше будують свою кар'єру, активно розширюють ділові зв'язки. По-п'яте, їм набагато простіше створювати відносини, викликаючи інтерес у протилежної статі.

Все, начебто, чудово, але поговоримо і про слабкі сторони. недоліки темпераментності полягають в імпульсивності і нестриманості. Темпераментні люди не завжди вміють контролювати свої емоції, чим можуть злити або ображати оточуючих. Відповідно, далеко не всі види темпераменту з ними уживаються. Зайва напористість також грає злий жарт зі своїм володарем, адже рухатися напролом – не завжди правильна стратегія.

Але якщо темпераментна людина навчиться керувати своєю неприборканою манерою поведінки, то перед ним відкриваються хороші перспективи.

Пройти тест на характер людини

Відносини з темпераментною людиною?

Незалежно від того, хто перед нами: Темпераментний Чоловік або темпераментна жінка, принципи діалогу з ними схожі. Адже, що таке Темпераментний? По суті - це лідер. Значить і спілкуватися варто з ним, як з переможцем. Тому чоловікам все-таки простіше приміряти на себе цю роль. Від жінки по-старому чекають ніжності, турботи, тепла. Хоча в нашому суспільстві вже давно багато леді обзавелися «залізними» атрибутами чоловічого початку.

Якщо в парі зустрічаються два темпераментних індивідуума , то «феєрверк» емоцій їм забезпечений. А, заодно, і регулярне «перетягування ковдри» з боку в бік. Їх союз може бути успішним, але для цього обом необхідно навчитися йти на компроміси, слухати один одного.

У разі, коли один з них не такий Темпераментний, йому слід з повагою ставитися до провідної ролі партнера. Ні в якому разі, не обмежувати його особистий простір і самолюбство. Інакше це буде викликати протест і емоційний шквал у відповідь. Але якщо його лідерська роль всіх влаштовує, то чому б і не піти на цей компроміс?

Як стало зрозуміло зі статті, Темпераментний людина-це не просто володар будь-якого темпераменту, а певний психологічний типаж , зі своєрідною манерою поведінки. Сьогодні однаково часто може зустрітися, як Темпераментний чоловік, так і темпераментна жінка, адже суспільство стирає гендерну специфіку. Але слід віддати данину традиціям-першому живеться легше, ніж другий. При цьому всьому, темпераментним людям набагато простіше влаштовувати своє особисте і професійне життя. Так що, темпераментність-це скоріше перевага, ніж недолік.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео