Назад
Віра в себе: як цьому навчитися??

Навигация по разделу
поверь в себя

Вірте в себе і свої сили — це просто

Як навчитися вірити в себе, свої сили незважаючи ні на що, приймаючи себе таким який є, прийнявши відповідальність за себе і своє життя

Як можна довго сперечатися що було першим курка або яйце, так напевно можна і довго сперечатися що важливіше в житті людини віра в себе, впевненість в собі, самооцінка, прийняття відповідальності за своє життя, вміння рішуче діяти і наполегливо домагатися результату або ще з десяток різних навичок. Але факт залишається фактом, без віри в себе, дійсно складно як досягти успіху в житті, так і вміти цим успіхом насолодитися.

Що таке віра в себе?

Віра в себе — це переконаність людини в правильності обраного шляху життя, впевненість в тому, що він в змозі досягти свої основні цілі, гідний цього і у нього це вийде. Дуже часто плутають віру в себе і впевненість в собі, але це різні поняття. Віра в себе спрямована в майбутнє, а впевненість в собі в сьогодення. Коли у людини висока впевненість в собі, він переконаний в правильності кожного поточного рішення, все що він робить — правильно.

Відповідно кожна допущена помилка цю впевненість знижує, а кожен успіх підвищує. Навпаки, віра в себе, не так залежить від поточних дій, від того що зараз відбувається в житті. Цим вона буває і небезпечна, людина сильно вірить в себе, в те, ким він тільки може стати, того що він може досягти, випадає з поточного життя, перестає звертати увагу на те, що відбувається з ним зараз. Тому однієї віри в себе не достатньо, але і без неї не можна, адже ця віра як маяк, завжди горить десь там далеко, висвітлюючи наш шлях.

Як почати вірити в себе і свої сили?

Цікаво те, що ще ніхто не придумав якомога віру в себе виміряти, тому поради з приводу того, як повірити в себе , досить умовні. Більшою мірою вони стосуються певних моделей поведінки, які ми можемо спостерігати у людей, у яких ця віра в себе і свої сили сильна. Скопіювати чиюсь поведінку і емітувати його довгий час — це найвірніший спосіб стати тим, з кого це поведінка скопіювали. І як наслідок, досягти тих же результатів або придбати ті ж навички, звички або, як в нашому випадку, повірити в себе і свої сили.

1. Взяти відповідальність і прийняти себе.

Коли ми в принципі можемо повірити в себе? Тільки тоді, коли є переконаність, що саме від нас самих, від наших дій залежить наше життя і ті результати, які ми отримуємо. Саме тому прийняття 100% відповідальності за своє життя є необхідним елементом віри в себе. Якщо немає впевненості що ми самі контролюємо своє життя, як можна повірити в себе? І як ще один наслідок взяття відповідальності-Це прийняття себе. Погоджуючись прийняти себе такими, якими ми є, дає нам можливість віри в себе і свої сили, ми ніколи не зможемо по-справжньому повірити в себе, якщо засуджуємо себе за те, хто ми є.

Більш докладно про відповідальність написано в статті про 100% відповідальність , але якщо виділити найголовніше, то потрібно перестати робити 5 речей:

  • Звинувачувати
  • Виправдовуватися
  • Захищатися
  • Скаржитися
  • Соромитися

Причому тут дуже чітко можна виділити дві сторони однієї медалі. Щоб підвищити відповідальність потрібно перестати звинувачувати інших, а щоб прийняти себе, перестати звинувачувати себе. Теж і з іншими пунктами, наприклад, для відповідальності перестати скаржитися на інших, для прийняття, перестати скаржитися на себе.  Відповідальність і прийняття себе це необхідні умови для віри в себе, але не достатні.

2. Відокремити своє фізичне я від внутрішнього.

У різних духовних вченнях це виділено дуже чітко, є тіло і є душа. І наша душа, не є наше тіло, це щось зовсім інше. Якщо поглянути з боку науки, ми можемо назвати це підсвідомістю людини або ще як завгодно. Це зараз не так уже й важливо, головне навчиться відокремлювати наше тіло, наше фізичне я, від внутрішнього. І це потрібно зробити для того, щоб зрозуміти, що означає повірити в себе. Адже ця віра відноситься не до фізичного я, а саме до внутрішнього.

Наше фізичне тіло може бути недосконалим, хворим, може видавати дивні емоції або реакції на навколишній світ і події. Але це не має ніякого відношення до внутрішнього я, в яке ми можемо вірити не дивлячись ні на що. Тіло може страждати, але віра в самого себе може при цьому бути дуже сильна і в кінцевому підсумку це і може вирішити все. Однак, так як віра в себе має і фізичні прояви, відкидати ми їх не будемо.

3. Вчимо наше тіло випромінювати віру в себе.

Коли людина має високу віру в себе і свої сили це відображається на його фізичному тілі. Ці ознаки такі ж, як і у впевнених в собі людей, з високою самооцінкою. Це і пряма, горда постава, і прямий погляд, і впевнена мова. Все це і створює ореол впевненості людини в своїх силах.

Ще однією із зовнішніх ознак віри в себе є те, що така людина послідовно дотримується якихось певних цінностей, переконань. Не змінює їх і послідовно їх відстоює. Це свідчить про цілісну, сформованої особистості. Про таких ми говоримо, що у людини є внутрішній стрижень і це можливо тільки при наявності віри в себе.

І імітуючи ці ознаки, роблячи це досить довго, ми змушуємо нас же самих повірити в себе. Це дійсно працює, не обов'язково змінювати переконання, щоб змінити моделі поведінки, іноді навпаки, змінивши то як ми діємо, ми можемо змінити внутрішнього себе.

4. Просити і молитися - значить вірити.

За прикладом з релігією, людина по-справжньому вірить тоді, коли починає молиться, а потім і просити. Звичайно, молиться в прямому сенсі ми собі не будемо, але дійсно має сенс розмовляти зі своїм внутрішнім я. іноді буває дуже важливо розповісти самому собі про якісь речі, які нас хвилюють, відкрити правду про себе або якісь події того, кому ми можемо вірити-своєму внутрішньому я. як проводити цю розмову, вирішувати тільки нам самим, але найчастіше це робити найлегше використовуючи різні медитативні практики.

Ще одним важливим елементом такої саморозмови є вміння просити і дякувати. І, в першу чергу, це стосується не якихось фізичних речах, а просити про прощення самого себе, просити сил на виконання якихось дій, Втілення рішень. Не забуваючи дякувати собі тоді, коли отримуємо це.

Навчившись внутрішньої розмови з самим собою, ми піднімаємо віру в себе на недосяжний для інших рівень. І для цього нам не потрібно нічого, і ніхто більше, крім нас самих. Головне бути чесним перед самим собою, відкрити своє серце самому собі.

5. Поставте все під сумнів.

Глибока віра в себе і свої сили дуже часто обертається вірою тільки в себе. Коли ми починаємо розуміти ту силу, яка віра в себе дає, у нас пропадає необхідність сподіватися на інших або взагалі на навколишній світ. Все що треба, є у нас всередині. І це призводить до того, що ми починаємо ставити під сумнів буквально все. Те у що ми ще вірили, спливають наші обмежують переконання, помилкові, нав'язані нам ззовні цінності. Все те, що робить наше власне життя чужим, запрограмованим іншими.

І знову ж таки, ми можемо чекати, поки у нас розвинеться сильна віра в себе, щоб поставити під сумнів все навколо, або почати самим це робити, щоб в результаті підвищити віру в себе і нарешті звільниться від впливу інших.

Про автора: Олексій Тарасов

підприємець, засновник .ru
Алексей Тарасов
Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео