Назад
Щирість: що це таке, плюси, мінуси і як стати щирим

Навигация по разделу
искренность

Що таке щирість і як навчитися бути щирим

Що таке щирість і навіщо вона потрібна. У чому вона корисна, а в чому може бути шкода. Як стати щирою людиною і чи потрібно це робити завжди?

Одні навички однозначно виглядають корисними і всі хочуть їх розвивати. Інші можуть нашкодити, якщо їх невміло застосовувати. Яскравим прикладом є щирість, яка корисна, але не у всіх ситуаціях. У чому її мінуси і плюси? Як навчитися поєднувати чесність з прагматичністю?  Чи можна розвинути цю навичку?

Як виховувати себе і своє оточення, особливо дітей? Цій якості присвячена стаття. Щиро радимо її прочитати і проаналізувати, а також постаратися застосувати ці знання на практиці.

Що таке щирість?

Щирість — це відсутність протиріч між словами, вчинками і думками людини. Коли справи не розходяться з обіцянками, таких людей називають щирими. Ця чеснота важлива у всіх сферах життя, від побутового спілкування до публічних виступів. Дівчина намагається зрозуміти, наскільки щирий хлопець, батьки чекають правду від дітей, а суспільство намагається розглянути цю якість у своїх політиків.

З віком люди вчаться прикидатися, стаючи менш щирими та відкритими. Дитина відверто розчарується в невдалому подарунку і всім виглядом це продемонструє. Доросла ж людина фальшиво посміхнеться, поклавши непотрібну річ до десятків аналогічних.

Пройти тест на психологічний вік

Щирість не завжди буває доречна. що краще, чесно показати, що подарунок нецікавий і засмутити того, хто його дарує, або подякувати людині, не акцентуючи на цьому увагу? Або наскільки щиро слід сказати дружині, що суп несмачний, тим самим відбивши у неї бажання готувати? А малюнки дитини, які нагадують швидше психологічні тести Роршаха, а не тата чи маму. Може, треба бути з ним чесним, пояснивши, що малювання не його коник?

Виходить, що щирість важлива, але має цілий ряд морально-етичних обмежень. Говорити правду, безумовно, потрібно. Але окремі фрази можуть мати далекосяжні наслідки. У будівлі, яке ось-ось охопить пожежа, необачним словом можна спровокувати паніку і тисняву, в результаті якої постраждає не менше людей, ніж від самої пожежі. Але якщо адміністратор менш щиро скаже гостям вийти на вулицю під будь-яким невинним приводом, Евакуація пройде гладко і без ексцесів.

Наведені приклади зовсім не демонструють, що потрібно брехати всім і вся. Просто щирість-не універсальний навик, який іноді може бути недоречним, хоча в більшості випадків чесні люди роблять краще собі і оточуючим. Морально-етичним питанням цієї чесноти присвячено чимало наукових праць, а також філософських трактатів.

Що говорять про щирість Релігія та філософія

Мудреці не проігнорували питання щирості. Їй присвячували свої роздуми філософи, богослови, оспівували в своїх творах поети, художники, письменники. До яких же висновків вони прийшли?

Вперше описане Аристотелем в трактаті «Нікомахова етика», поняття щирості досить довго сприймалося в незмінному вигляді. Давньогрецький філософ розумів її, як щось середнє, між хвастощами і самознищенням. Тобто, об'єктивне сприйняття самого себе і навколишнього світу.

Новий виток в уявленнях про щирість почався в XVII столітті, коли ця чеснота стала популярною в Європі і Північній Америці. У цей період справжня людина перетворилася на соціальний та художній ідеал. Ця тенденція знайшла відображення в етикеті, літературі і живопису тих часів.

Мислителі Стародавнього Сходу також спиралися на поняття щирості в своїх релігійних або філософський вишукуваннях. З точки зору ісламу, вона означає свободу від міщанства і лицемірства. В першу чергу, людина повинна бути чесним у своїй вірі і служінні Аллаху, без шанування кого-небудь іншого.

Послідовники Конфуція приділяли велику увагу чеснотам людини. Їх думки широко поширилися на території Китаю, Кореї, Японії. Щирість визначали, як» ченг", що мало на увазі гармонію людини з самим собою і суспільством, дотримання прийнятих норм і правил. Японці використовують поняття "макото", що об'єднує лояльність і віру.

Культурний обмін між народами, який почався в XX столітті, допоміг ще сильніше уніфікувати розуміння щирості, узагальнивши і систематизувавши світовий досвід. Їй приділяли увагу такі мислителі, як Жан Поль Сартр, Володимир Янкелевич, Шарль Герен Сюрвіль, Ельза Годар та інші.

Американський письменник і літературний критик Лайонел Тріллінг докладно розглянув названу чеснота в своїй книзі «щирість і справжність», що увібрала в себе матеріали багатьох лекцій на цю тему.

Можливо, така увага не випадкова, і ця чеснота дуже важлива для суспільства в цілому та окремої особистості?

Користь щирості

Для людини дуже важливі імідж і репутація. Вони визначають ставлення з боку оточуючих, відкривають можливості, навіть наділяють владою. Імідж пов'язаний з тим чином, який ми самі собі придумуємо, а репутація залежить від думки інших людей. Так ось, амплуа щирої людини завжди краще розташовує співрозмовників, ніж образи брехуна або вигадника. Люди цінують тих, кому можуть довіряти, від побудови відносин і до спільних проектів з освоєння космосу.

Ще одна перевага щирості полягає в тому, що людині не потрібно запам'ятовувати неправдиву інформацію. Коли він озвучує об'єктивні речі, вони легко можуть бути ним відтворені в будь-який інший час. Брехня ж необхідно фіксувати в пам'яті, щоб не бути викритим у брехні, якщо доведеться коли-небудь повторювати цю інформацію. Так що, щирі люди менше часу і зусиль витрачають на роздуми про попередні події або своє ставлення до них.

Пройти тест на характер людини

Третя перевага щирості проявляється завдяки Принципу зворотного зв'язку. Всесвіт повертає людині те, що він активно продукує в навколишній світ. Зло притягує негатив, до добра тягнеться позитив, брехня породжує брехню, а щирість стимулює чесність. Так що, правдиві люди частіше отримують натомість подібне ставлення від інших. Хоча бувають винятки, тому завжди потрібно аналізувати слова і вчинки оточуючих, щоб не виглядати наївним.

Шкода щирості

Все в цьому світі відносно, навіть найпозитивніші якості іноді можуть обертатися поганими наслідками. Паталогическая чесність і щирість може нашкодити людині, або його оточенню. Крайня ступінь чесності показана в кінокомедії» Брехун, брехун", головну роль в якій зіграв американський актор Джим Керрі.

За сюжетом фільму, адвокат Флетчер рід веде аморальний спосіб життя, все глибше загрузаючи у брехні. Він навіть забуває про День народження сина. Ображена дитина загадує бажання, щоб його батько ніколи надалі не брехав. Дитяча прохання збувається, буквально руша весь світ головного героя.

Якщо відкинути гумор, цей фільм яскраво демонструє наслідки тотальної щирості. соціалізація вимагає від людини певної скритності, інакше йому буде вкрай складно вписатися в навколишній світ, з його правилами і розпорядками.

Необдумані слова можуть нашкодити іншим, зіпсувати їм настрій, або спровокувати появу комплексів. Багато професій, так чи інакше, припускають маніпуляцію істиною. Представники спецслужб, громадські чи політичні діячі, навіть спортивні тренери, не можуть дозволити собі максимальну щирість. Вона повинна бути використана з розумом, відповідно до конкретної ситуації.

Любов і щирість

Людські почуття — сфера життя, яка максимально чутлива до фальші і лицемірства. Закоханість і щирість йдуть рука об руку, припускаючи відкритість партнерів один перед одним. При цьому, романтичні відносини, як правило, засліплені гормонами і потягом.

Хлопець абсолютно не помічає недоліків дівчини. Він робить це щиро, без таємного наміру. Також і його обраниця, яка вважає коханого ідеальним. Вони обманюють один одного і самих себе. У цьому полягає вся принадність відносин, але і їх Прихована загроза. Переоцінюючи своїх партнерів, юні хлопці чи дівчата не помічають об'єктивних фактів, іноді несвідомо надаючи «ведмежу» послугу своїм обранцям.

Пройти тест: чи любить він мене?

Любов і щирість, як не парадоксально це звучить, досить суперечливі поняття. А ще буває так, що закоханий тільки один, а другий цим користується. В такому випадку про чесність не може йти й мови.

Як стати щирим?

Незважаючи на ряд недоліків, щирість дає людині більше переваг і користі. Тому, краще розвивати її в самих собі і своїх дітях, але це два несхожих процесу. Самовиховання іноді навіть виявляється набагато складніше, ніж розвиток корисних навичок у дитини.

По-перше , для розвитку будь-якого досвіду необхідно бажання. Про користь щирості вже написано, але кожен повинен сам прийти до цього. Без усвідомлення того, навіщо вона потрібна, складно буде себе змусити щось змінювати в своєму характері. Аналогічно, потрібна мотивація і в разі перевиховання інших людей. Діти, подружжя, колеги або підлеглі повинні зрозуміти, навіщо їм ставати чесними і правдивими.

По-друге , необхідний самоаналіз, або оцінка рівня щирості в іншої людини. Як мінімум це дозволить зіставити вихідні параметри з результатами, хоч приблизно зрозуміти, наскільки тренування виявилася ефективною, чи не потрібна якась корекція.

По-третє , слід якомога більше практикуватися в щирості. Намагатися з усіма бути чесним і відвертим, з єдиною застереженням на екстраординарні ситуації, як з тим же самим пожежею в переповненому людьми будівлі. Як правило, звичка виробляється приблизно за місяць. Якщо протриматися цей термін і говорити правду, цілком ймовірно, що далі буде набагато простіше так чинити.

По-четверте , потрібно пам'ятати про заохочення. Наприклад, дитина щиро висловлює свої думки. Щоб він регулярно так робив, краще «заякорити» в його підсвідомості схвалення такої поведінки. Ні в якому разі, не можна його лаяти за чесність, інакше він зрозуміє, що краще підлаштовуватися. Навіть, якщо ця правда буде неприємна його батькам, вони не повинні цього демонструвати. Краще піти в магазин і поміняти іграшку, або купити нову, ніж зробити з дитини брехуна.

Незважаючи на багато недоліків, щирість важлива для людства в цілому і кожного з нас зокрема. Чесноти наповнюють цей світ чимось хорошим, покращуючи життя людей. Відкритість, чесність, правдивість, за умови їх широкого поширення в світі, дійсно сприяють соціальній стабільності. Але для цього вони повинні популяризуватися в масовій культурі, стаючи справжнім трендом. Поки що, ці якості швидше особистий вибір людини, ніж громадська парадигма, так що кожен повинен сам для себе визначити їх цінність.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео