Назад
Що потрібно людям в наш час і які справжні мотиви бажань??

Навигация по разделу
Что нужно людям

що потрібно людям і які мотиви їх рухають?

Як зрозуміти, що потрібно людям? Вже дали свої відповіді біологи, психологи, релігійні діячі. Але чи так вірно їх думка і як зібрати все це в одне цілісне розуміння мотивів людини?

Один з риторичних питань, які не дають спокою мислителям — що потрібно людям. Відповідь на нього також складний, як пошук сенсу життя, основ світобудови та інших філософських тим. Але знайти відповідь необхідно. Інакше будуть регулярно траплятися ситуації, коли хтось звільняється з роботи, на якій добре платять, йде від дружини, яка смачно готує і знає напам'ять Камасутру, а також перестає спілкуватися з другом, який його виручив.

Як бути в такій ситуації? Що потрібно людині насправді? Як дізнатися справжні мотиви співрозмовника?

Що потрібно людям?

Відповідь роками шукають політики, маркетологи, представники масового мистецтва. Вирішення цієї дилеми пропонують різні релігії, культи, вірування. Що потрібно людям — не знає ніхто, зате відповісти намагаються багато. Адже відповідь на цю загадку означає владу над народом. Стародавні жерці, середньовічне духовенство або сучасні лідери громадської думки навперебій намагаються створити для суспільства зручну систему цінностей і пріоритетів.

Набагато простіше керувати сірою масою, єдиною метою якої є «хліб і видовища», айфони останньої моделі, VIP — місця на концерті Моргенштерна або відпочинок на Балі. З цією метою світові еліти "підказують" людям, що їм потрібно, хоча ці цінності можуть абсолютно не збігатися зі справжніми потребами.

Складність полягає в тому, що мало хто знає, що йому потрібно. Одні все життя працюють для своєї кар'єри, а потім на пенсії скаржаться, що так і не дізналися любові. Інші пропалюють молодість в п'яних гульні і пригоди, а старість зустрічають на самоті, та ще з наслідками бурхливого минулого. Є такі, що все життя поводяться ніби старанні учні на першій парті, ретельно відпрацьовуючи соціальні ролі відмінника, сім'янина, зразкового працівника, а потім немов зриваються з ланцюга, підкоряючись «бісу в ребрі». Так відбувається з однієї причини — мало хто знає, що йому потрібно, тому і робить часом безглузді вчинки.

Але як відповісти на це питання? Які цілі повинна переслідувати людина, щоб прожити насичене життя? Доречно згадати піраміду потреб Абрахама Маслоу , в якій послідовно викладена мотивація від задоволення фізіологічних потреб, до екзистенціальних роздумів і самоактуалізації.

Що потрібно людям з точки зору біології?

Зигмунд Фрейд досить точно описав потреби виду Homo sapiens , як представника тваринного світу. З одного боку, людина підвладна покликом libido , за допомогою якого він розмножується. З іншого боку, кожен намагається уникнути загроз життю, які спільно називаються tanatos . Щоб жити, людям потрібно балансувати між цими двома крайнощами — Шукати статевих партнерів і уникати небезпек. Це звичне життя для всіх тварин-їсти, спати, продовжувати рід. Сенс такої поведінки закладений в ДНК, яке» підказує " живим істотам, як себе вести, щоб еволюціонувати.

Пройти тест Фрейда

Що потрібно людям для соціалізації?

Коли мова заходить про людину, його тваринна природа не береться до уваги, а на перше місце виходить соціальна складова особистості. З одного боку, це правильно, так як, Homo sapiens сформувався завдяки своїй стадності і спілкуванню.

Англійський археолог Стів Мітен вважає, що в еволюції людського мозку було два ключових етапи. Перший почався приблизно 2 млн.років тому, коли наші предки почали об'єднуватися у великі групи. Другий етап стався близько 600 тис.років до нашої ери, коли виникла мова.

У книзі «як сторітеллінг зробив нас людьми» Джонатан Готтшалл також вказує на внесок комунікативної активності у формуванні суспільства.

З цих позицій, Їжа та секс — це не єдине, що потрібно людям. Для нашої соціалізації необхідне спілкування, постійний обмін знаннями, досвідом. Навіть умовний поділ на інтровертів і екстравертів не означає, що хтось не потребує спілкування. Просто одному типу темпераменту легше даються діалоги, а другого складніше. Але і ті, і інші не можуть довго жити поза суспільством, оскільки це йде врозріз їх природі.

Пройти тест на темперамент

Що потрібно людям з позицій духовності?

Крім біологічної природи та соціальних зв'язків, серед потреб Homo sapiens зустрічається такий феномен як духовність. Якщо фізіологічні процеси закономірні, суспільне життя також цілком відчутна, то віра у вищі сили ірраціональна. Складно пояснити з точки зору логіки, чому стародавні тваринники приносили в жертву божествам свою найкращу худобу, ацтеки проливали людську кров, а деякі християни віддають десятину в храми.

Як не парадоксально, навіть у вік високих технологій, число віруючих не зменшується. Число послідовників в трьох світових релігіях (християнство, іслам, буддизм) перевищує 4 млрд.чоловік, з урахуванням того, що чисельність населення планети лише вдвічі більше. А крім цих напрямків ще є іудаїзм, індуїзм, конфуціанство, синтоїзм, сотні інших навчань. Насправді кожна друга людина на Землі вірить у божественний початок. Кількість парафіян вказує на те, що релігія — найважливіший компонент суспільства, її вплив ні краплі не слабшає з архаїчних часів.

Священики, жерці, ченці точно знають, що потрібно людині, проповідуючи шляхи спасіння душі. На відміну від тварин, ми регулярно замислюємося про сенс життя. Ніяка наука поки не дала на це зрозумілу відповідь. Зате релігія допомагає людству впоратися з моральною дилемою, підказуючи причини появи людей, їх місію.

Що потрібно людям, як покупцям?

Сфера послуг і продажів фактично формує вигляд нашої цивілізації. Мільйони маркетологів і продавців по всій планеті щодня думають, як просувати якісь товари. Щоб справлятися зі своєю роботою, вони цікавляться, що потрібно людям, які у них споживчі переваги, смаки, бажання. Раніше відповіді доводилося шукати методом проб і помилок, покладаючись на інтуїцію або чуття.

З появою Інтернету, особливо соціальних мереж, в руках у маркетологів виявився потужний інструмент для цільового впливу на аудиторію — таргетована реклама. Тепер практично безпомилково можна підготувати пропозицію для конкретної категорії користувачів, яке здасться їм привабливим. Хоча, споживчі цікаві не змінилися з часів Римської імперії. Народ хоче " хліба і видовищ», тобто бути ситими, одягненими, захищеними, крім цього — отримувати яскраві емоції. Послуги або товари, які задовольняють названі запити, завжди будуть популярними.

Що потрібно людям в XXI столітті?

Філософське питання, яке стає все важливішим у міру вдосконалення технологій. Якщо порівняти середньостатистичного європейця зараз і, наприклад, в XII столітті, то очевидна величезна різниця в рівні життя. Середньовічні городяни або сільські жителі щодня побоювалися війни, стихійних лих, епідемій, підступів найближчого феодала, а також підступів нечистої сили. Велика частина цих страхів вже канула в Лету. Що ж потрібно людям тепер? Які мотиви рухають нашу цивілізацію?

По-перше, все більше народу, отримуючи фінансову стабільність, починають шукати собі абстрактне хобі . Крім кар'єри важлива самоактуалізація. Наприклад, в період Середньовіччя коучі, тренера або мотиваційні спікери навряд чи домоглися б такої затребуваності, як зараз.

Якщо дотримуватися принципів, закладених в піраміду Абрахама Маслоу, для опису нашої цивілізації, можна констатувати, що людство вже подолало рівні фізіологічних потреб і захисту. Тепер важливі визнання, естетика, саморозвиток .

По-друге , велика кількість пропозицій помітно коригує попит. Відомий французький філософ Жан Бодрійяр у своїй книзі «суспільство споживання» вказував на стрімке зростання купівельної спроможності населення, чим активно користуються різні бренди. Обивателі тепер купують товари або послуги не для того, щоб вижити.

Всілякі надмірності стали трендом епохи. Черговий iPhone приходить на зміну старому, хоча той ще сам недавно був новинкою. Тридцять пар взуття насилу вміщаються на полицях, зате їх власниці нічого взути на майбутню вечірку. Мачо довго вибирає на якому спорткарі сьогодні виїхати зі свого гаража. Подібних прикладів багато, кожен з нас стикається з ними щодня.

По-третє, Інтернет став тим соціокультурним явищем, яке потрібно людям всіх розвинених країн. Без соціальних мереж, форумів або відеохостингів складно уявити наші будні, вихідні, навіть свята. Користувачі знаходять за допомогою інтернету нових друзів, однодумців, коханих, вчителів, тренерів, роботодавців, співробітників. Блогери взагалі отримали небувалі раніше можливості заявити про себе всьому світу. Світова павутина вже стала невід'ємним компонентів цивілізації, а доступ до неї — однією з вимог людства.

Що потрібно людям в особистому житті?

Як би не облагороджували людини гуманісти, наше libido , описане Зигмундом Фрейдом — потужний мотиватор будь-якої діяльності. Бажання розмножуватися зазнавало безліч трансформацій, від запальних ритмів музики до прекрасних творінь художників або скульпторів, але його суть залишається незмінною.

Хлопчики шукають дівчаток, хлопці дівчат, а чоловіки жінок, і навпаки. Для досягнення цього, необхідно відповідати певним параметрам, бути цікавою людиною .

Продовження роду потрібно людям та іншим живим істотам, від бактерії до кита. Але не тільки продовження роду стало головним мотивом. Прагнення до задоволень, які дає близькість з іншою людиною, навіть без подальшого народження дітей — для багатьох вже найважливіша мета.

Релігія намагається з цим боротися, підказуючи помірність в питаннях інтимності, але природу не обдурити. Особливо, коли мова заходить про молодь, яка отримала безпрецедентний доступ до будь-якої інформації, а гормони тільки посилюють бажання експериментувати. Цим активно користуються маркетологи різних брендів,» приправляючи «рекламу легкої» ноткою " інтиму. Тільки правильне виховання і батьківський контроль допомагають юнакам і дівчатам не пуститися у всі тяжкі, хоч до настання повноліття.

Питання, що потрібно людям, важливий для багатьох. Краще відповісти на нього самостійно, ніж задовольнятися «підказками» зацікавлених сторін. Адже з виникненням цивілізації, відразу ж з'явилися ті, хто впевнений, що має право диктувати іншим як жити або чого хотіти.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео