Назад
Як розповісти про себе цікаво і що про себе можна говорити??

Навигация по разделу
рассказать о себе

що і як розповісти про себе людям?

Про що можна і не можна говорити при самопрезентації? Як розповісти про себе так, щоб сподобатися і викликати повагу інших людей? 30 тим на будь-який випадок

Мистецтво самопрезентації — важлива навичка, яка дуже корисна в соціалізації людини. Мало володіти будь-якими талантами або здібностями, важливо ще розуміти, як розповісти про себе, щоб зацікавити оточуючих. Це вміння допомагає знаходити друзів, будувати відносини, працевлаштовуватися і вести бізнес.

Але будь-яка техніка розповіді буде неефективна, якщо видавати непотрібну інформацію. Що розповісти про себе, а про що краще промовчати, щоб не нашкодити репутації? Цим двом питанням і присвячена стаття.

Що розповісти про себе?

Будь-яке знайомство підпорядковане однаковим алгоритмам, будь то ділова зустріч, або романтичне побачення. Воно починається завдяки взаємному інтересу, направлено на отримання інформації, відбувається у вигляді питань і відповідей. Змінюються лише акценти, в залежності від того, хто перед нами. Потенційному шефу ми не будемо на вушко шепотіти компліменти , а прекрасній незнайомці не принесемо роздруковане резюме.

Головне, ще перед початком спілкування визначити, що розповісти про себе, а про що краще промовчати. Чим важливіше майбутнє спілкування, тим краще до нього слід підготуватися, опрацювати подумки можливі питання і відповіді на них. Особливо, важливо це зробити, якщо співрозмовник теоретично може питати про незручні моменти.

Наприклад, чому звільнився з минулої роботи, чому розійшовся з колишньою дівчиною, чому тікаєш від поліцейських та інше. Найчастіше, як розповісти про себе, ми знаємо краще, ніж те, яку інформацію краще не видавати. Цим "підступно" користуються HR-менеджери, страхові агенти, поліцейські і десятки представників інших професій.

У міру дорослішання і появи життєвого досвіду, людина підсвідомо заготовляє деякі шаблони, які допомагають йому правильно починати нові знайомства. Він вже точно знає, що розповідати про себе не буде, а які факти використовує в якості самореклами. Хоча багато що залежить і від співрозмовника. Навіть самий хитрий і досвідчений парламентер може попастися на «гачок», якщо з ним в діалог вступить людина мудріше.

Від таких ситуацій ніхто не застрахований, але можна попередньо окреслити для себе коло питань, від яких найкраще піти. Наприклад, чому в момент вашого звільнення керівника забрали в травмпункт, або чому колишня дівчина босоніж в десятиградусний мороз вирішила покинути ваше «сімейне гніздечко». Загалом, всі небажані питання, краще продумати спочатку і розуміти, як перевести тему, якщо вони прозвучать.

Пройти тест на тип особистості

Коли думка сформована, всі ЗА і проти проаналізовані, настає черга другого питання " як розповісти про себе?", адже від манери подачі інформації залежить якість її засвоєння. У багатьох виходить, як у приказці «вміла готувати, але не зуміла подати». Складно уявити, скільки відмінних ідей так і не втілилися в життя через невміння людей правильно доносити свої думки.

Як розповісти про себе?

Передача інформації відбувається різними способами. Самопрезентація може бути письмова, усна, в аудіо - або відеоформаті, за допомогою малюнків або символів. Кожен спосіб, як розповісти про себе, унікальний і вимагає досвіду.

Найчастіше, спілкування відбувається у формі діалогу або виступу. Саме на цих способах і сконцентруємося, а також розглянемо їх стосовно до найпоширеніших випадків-знайомство з новим колективом — співбесіда з роботодавцем і перше побачення .

1. Як представити себе в новому колективі

Зміна школи, вступ до університету, працевлаштування, переїзд в інше місто — всіх їх об'єднує необхідність знайомитися і вибудовувати відносини з новими людьми. Дуже важливо пам'ятати фразу»другий можливості справити перше враження не буде". Потрібно ретельно продумати, що розповісти про себе новому колективу, а потім зрозуміти, як це зробити.

Якщо є така можливість, бажано вивчити місцеві процедури ще до першого контакту. Підійдуть соціальні мережі, відгуки спільних знайомих, матеріали в пресі, коли мова йде про нову роботу, партійної або громадської організації. Можна дізнатися стиль одягу, цінності, пріоритети, якісь «фішки» і правила поведінки. Від зібраної інформації залежить що підготувати і як це представити.

До основних порад, як розповісти про себе, відносяться прості правила спілкування — щирість , простота, доброзичливість, коректність, гумор, актуальність, невимушеність, Доречність.

Про це докладно описано в Книзі Дейла Карнегі «Як завойовувати друзів і впливати на людей». Ефективні рекомендації автора справедливі в різних обстановках і стосовно до будь-яких співрозмовників.

2. Що розповісти про себе на співбесіді

Формальна обстановка працевлаштування відрізняється від побутового спілкування. Під час зустрічі з потенційним роботодавцем важливо дотримуватися субординації. У цьому діалозі він головний, навіть якщо здобувач вважає себе досвідченим працівником. Від майбутнього начальника залежить рівень заробітної плати та умови співпраці. Значить, йому потрібно сподобатися.

Як це зробити? Що розповісти про себе такого, щоб не залишити сумнівів у необхідності прийняти на роботу цього претендента? Які лайфхаки придумані для успішного працевлаштування?

Головне, що потрібно засвоїти здобувачеві — роботодавець абсолютно не цікавиться його скромною персоною. Єдине, що хвилює керівника — розвиток свого бізнесу.

Значить, розповідати про себе потрібно ту інформацію, яка буде корисна для спільної справи. В першу чергу-освіта, стаж, досвід, ідеї. Не так важливі попередні досягнення, як ті перспективи, які відкриваються для компанії, якщо вона візьме цього працівника.

3. Про що розповісти на побаченні

Ще одне завдання, для вирішення якої потрібно красномовство — романтична зустріч. Манера спілкування на побаченні кардинально відрізняється від ділової зустрічі. Для партнера не так важлива суть сказаного, як емоції, які виникають під час діалогу. Тому те, як розповісти про себе, набагато важливіше змісту бесіди.

Важливо відчувати дистанцію, прислухатися до «внутрішнього голосу», стежити за невербальними підказками. Один своєчасний дотик може замінити десятки найбільш значущих слів і речень.

Пройти тест: Чи подобаюся я йому

Є багато варіантів того, про що розповісти на першому побаченні. Куди менше тим, про які краще промовчати. В першу чергу, не рекомендується обговорювати колишніх партнерів, особливо робити це в негативному контексті. Як правило, такі діалоги ні до чого доброго не приводять. Співрозмовник починає приміряти цю інформацію до себе, розуміючи, що про нього можуть потім розповідати.

Хороші теми для спілкування — улюблені книги, фільми або актори, різноманітні хобі, заняття спортом, улюблені музичні жанри, досвід подорожей і роботи. Якщо співрозмовник налаштований на ту ж хвилю, в процесі діалогу з'явиться багато підказок, що розповісти про себе.

Мистецтво красномовства

Всі навички піддаються розвитку та вдосконаленню. Уміння говорити - не виняток. Є багато курсів ораторської майстерності, які допомагають зрозуміти, як розповісти про себе, щоб справити максимально гарне враження. Також можна знайти відеоуроки, книги, подкасти. Але поодинці освоїти ораторське мистецтво неможливо. Для цього потрібна постійна практика і спілкування з іншими людьми.

Ось кілька порад, які допоможуть підтримати діалог і стати приємним співрозмовником:

 • Намагайтеся доповнювати свої історії гумором і цікавими подробицями;
 • Спілкуйтеся щиро і просто, демонструючи свою дружелюбність;
 • По ходу діалогу цікавтеся чужою думкою, залучайте співрозмовника зворотними питаннями;
 • Будьте врівноваженими, спокійними, впевненими в собі;
 • Економте чужий час, не повторюйте по десять разів одне і те ж, намагайтеся доносити думки змістовно і лаконічно;
 • Залишайте елемент недомовленості, навіть якийсь загадки, щоб людині хотілося продовжити розмову і дізнатися всі подробиці;
 • У будь-яких історіях намагайтеся підносити себе у вигідному світлі, обходячи "підводні камені" і неприємні моменти;
 • Проявляйте самодостатність, не нав'язуйтеся співрозмовнику, не намагайтеся зайняти собою все «ефірний простір».

Необхідно попрацювати над своєю мімікою, манерою спілкування, проаналізувати інші моменти. Наприклад, запах з рота або бризки слини в іншу людину під час жвавої бесіди, можуть зіпсувати навіть найприємніше спілкування. Рекомендація про те, щоб звести до мінімуму подібні недоліки частково дає відповідь на питання, як розповісти про себе. Всі елементи діалогу повинні розташовувати співрозмовників один до одного і налаштовувати їх на продовження спілкування.

30 теми для розповіді про себе

Щоб бути готовим до різних співрозмовників і навіть несподіваних зустрічей, пропонуємо 30 заготовок, які допоможуть почати і підхопити спілкування, щоб справити враження на оточуючих.

 1. Смішна історія зі школи чи університету;
 2. Цікава книга, фільм або Історія, які зачепили за живе;
 3. Самий зухвалий і незвичайний вчинок;
 4. Як піднімаєш собі настрій, в чому черпаєш натхнення;
 5. Власна думка про новини та події;
 6. Ваша прихована здатність, про яку майже ніхто не знає;
 7. Наступний напрямок для подорожі;
 8. Епоха і країна, в якій би хотів жити;
 9. Улюблені навчальні предмети в школі чи університеті;
 10. Робота, про яку мрієш;
 11. Найбільш імпульсивні вчинки в житті;
 12. Про що любиш думати перед сном, коли засинаєш;
 13. Улюблений письменник, музикант чи артист;
 14. В яких пригодах опинявся;
 15. Що дратує в людях, і що подобається;
 16. Куди витратив би мільйон доларів;
 17. Улюблена комп'ютерна або настільна гра;
 18. Що ви хочете зробити для цього світу;
 19. На що готовий піти заради мрії;
 20. Що хочеш змінити в собі;
 21. Смішні і курйозні ситуації, в яких побував;
 22. Розкажіть про досягнення та нагороди;
 23. Чи часто ти помиляєшся в людях, які висновки робиш;
 24. Назвіть свої найулюбленіші свята, як ви їх святкуєте;
 25. Розкажи про цікаві сімейні традиції;
 26. Твоя професія, що в ній цікавого і захоплюючого;
 27. Яке ваше життєве кредо чи девіз;
 28. Особливий ритуал, який здійснюєш в певні моменти;
 29. З ким із знаменитостей вийшло поспілкуватися, взяти автограф;
 30. Яке улюблене блюдо, або напій.

Розібравшись в тому, що і як розповісти про себе, людині стає набагато простіше налагоджувати зв'язки з оточуючими. Це допомагає йому на роботі, в особистому житті, навіть в кращому розумінні самого себе, адже індивідуальність яскравіше проявляється саме в колективі.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео