Назад
Топ-3 помилок, через які більшість людей так і не почнуть свій бізнес

Навигация по разделу
Андрей Кузённый

Топ-3 помилок, через які більшість людей так і не почнуть свій бізнес

Бізнес — сфера, в якій краще вчитися на чужих помилках, оскільки ціна власних занадто висока. Будь-який, на перший погляд, незначний промах може спричинити за собою великі витрати і втрати. Головні помилки бізнесмена-початківця виділив Андрій Кузенний-серійний підприємець з 20-річним досвідом, співзасновник понад 10 компаній, 6 з яких успішно діють на ринку вже багато років. У його портфоліо виробництво гіпсу, митний і логістичний бізнес, кріптотрейдінг і виробництво БАДів.

«найбільша помилка будь — якого майбутнього підприємця на етапі створення бізнесу-відтягувати момент і не діяти. У бізнесі, як і скрізь, існує критична точка або точка неповернення, пройшовши яку вже неможливо повернутися назад. Наприклад, орендувавши приміщення або зареєструвавши юр.особа, або взявши позику в банку, Ви вже не зможете скасувати свої плани стати підприємцем і повернутися в найм. Цю точку особливо складно пройти, відкриваючи бізнес вперше. Тому, провівши всі необхідні аналізи і виміри ринку, необхідно переходити до дій.

За даними Бюро Праці кожні 2 з 10 компаній закриваються, не працюючи жодного року. Пропоную розібрати 3 основні помилки підприємців-початківців, які точно погублять будь-який бізнес:

Відсутність гнучкості

Будь-який продукт або послуга повинні відповідати вимогам ринку і закривати болю своєї аудиторії. Важливо враховувати, що потреби можуть стрімко змінюватися, а разом з ними повинен змінюватися і сам продукт. У цьому випадку підприємцю треба бути готовим оперативно приймати рішення і змінювати стратегію розвитку компанії. Також важливо пам'ятати, що прогрес не стоїть на місці. Інновації вимагають від підприємців рішучих змін щороку. В цьому випадку, гнучкість важлива, щоб залишатися конкурентоспроможним.

Неправильно обрана цільова аудиторія

Цільова аудиторія — це люди, які з часом стануть клієнтами компанії. Тому важливо, щоб продукт і всі маркетингові стратегії відповідали саме їх вимогам. Забезпечена людина не стане купувати автомобіль економ-сегмента, незважаючи на всі рекламні кампанії. І навпаки середній клас не вважатиме за потрібне придбати елітну нерухомість, якою б привабливою не була пропозиція.

У моїй практиці був такий випадок. Живучи в Росії, я помітив якою популярністю користуються чаї з добавками. Практично в кожному ресторані є величезний вибір: чай з обліпихою, грушевий чай з м'ятою, іван-чай. Пізніше переїхавши в Штати, я вирішив зайнятися поставками такого чаю в місцеві ресторани. Я не врахував, що Америка — країна, де не так поширена культура чаювання. Там переважає культ кави. Вчасно провівши аналіз і зробивши тест цільової аудиторії, я з'ясував, що ідея може виявитися провальною: я б просто не отримав очікуваний попит. Від ідеї я відмовився.

Сліпа віра в людей

Одна з головних болів будь — якого підприємця-цінні кадри. Ще в 2016 компанія TalentScan провела дослідження, яке показало, що 63% рекрутерів стверджують, що нестача талантів найбільша їхня проблема. З кожним роком це питання стоїть все гостріше. Не варто обманюватися і покладати великих очікувань на свій персонал, виходячи тільки з результатів співбесіди. Наприклад, я також оцінюю особисті якості людини і його манеру спілкування. В середньому вакансія залучає 250 резюме. На співбесіду з них потраплять тільки близько 5 кандидатів, а роботу отримає всього один. Тому вкрай важливо критично оцінювати кожного претендента.

Разом з відкриттям бізнесу в життя підприємця приходить безліч проблем і відповідальності. За будь-яку помилку доводиться відповідати не тільки своєю репутацією, але і, як правило, своїми фінансами. Але разом з тим бізнес дає свободу, робить людину сильнішою і впевненішою. Чи складно їм займатися? Так! Чи варто воно того? Однозначно!»

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео